Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Luna v Kozorohu
Autor Zpráva
Vanda

# Zasláno: 19.3.2012 15:02 
Odpovědět 

Trošku jsem váhala, zda to sem pověsit, ale stala se mi milá příhoda k mé Luně v Kozorohu. Minulý týden jsem byly navštívit jednu mou účetní, která je čerstvě na mateřské, zkolaudovat miminko. Sešlo se nás u ní deset - stávající účetní, ty co jsou samy na mateřské, i jedna paní, co už ode mě odešla do důchodu, ale když něco je, dáme jí pořád vědět.
Byl to velice zvláštní pocit, když jsem si najednou uvědomila, že všechny ty ženy, co sedí v kruhu kolem stolu a předávají si miminko povídají si a smějí se a tak, se shromáždily a potkaly díky práci v mojí firmě a že svou práci berou tak trošku jako rodinnou záležitost a zřejmě je jim spolu dost dobře. Čistě náhodou, jak už to tak v astrologii bývá, událo se to pintlich na moji lunární revoluci, ale na stupeň přesně.
Zároveň jsem si uvědomila, že to je i jeden z atributů Luny v Kozorohu, tj. vnáší do profesního a společenského statutu člověka rodinné prvky.

Iva
člen

# Zasláno: 19.3.2012 23:20  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Myslím, že to je moc dobrý postřeh, že ta Luna v Kozorohu vnáší do profesního a společenského statutu člověka rodinné prvky.

Nebo možná aspoň u někoho jen ženské prvky když je to ten přeci jen tvrdější Kozoroh?

Ale mohu dosvědčit, že Luna konjunkce Saturn teda určitě - vždycky jsem šla jen tam, kde byla cítit ta trošku rodinná atmosféra a taky jsem se vždycky snažila jí udržet:-).
Z jiných prostředí jsem brala záhy ( nebo jak to jen šlo) roha

Ale nejsem si jista jestli to u některých žen přeci jen nepřeválcuje ten Kozoroh.Některé působí trošku studeně.Možná to záleží ještě na dalších aspektech v tom kterém radixu.

A vlastně musím říci, že když jsem pracovala mezi samými mužskými, že se ke mně chovali velice hezky:-) a jaksi ochranitelsky(ten Saturn), skoro rytířsky (možná trigon na Slunce nebo aspekt k Jupiteru:-) aspoň teda ve většině.

Což si uvědomuju až teď v souvislosti s tím Saturn LunaLuna je u mě vládce šestky

A vlastně Vando teď mě napadá, že vy máte vlastně v 6.domě taky Raka- což je vlastně ten další aspekt, který to asi podporuje:-).

Iva
člen

# Zasláno: 19.3.2012 23:25  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Beru zpět, chtěla jsem to rozkošatit další úvahou ale nebylo to úplně promyšlené takže to vymazávám...

Jardine
člen

# Zasláno: 22.3.2012 12:32  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

U mě je to s Lunou-Saturn podobné; v hodinách mívám rodinnou atmosféru; snažím se, aby se studenti cítili jako doma (Luna), ale zároveň aby se udělalo vše, co se udělat mělo, abychom se někde nezasekávali, neodbíhali příliš od tématu atd atd (Saturn).

Jen ta Luna je v Raku, takže co mi moc nejde, je přísnost ...

Vanda

# Zasláno: 23.3.2012 08:40 
Odpovědět 

Obecně se traduje, že je pro ženy důležitější mít dobrou atmosféru v místě kde pracují, jsou na to citlivější, než muži.
Ale všimla jsem si i u mužů s podobnou vazbou, že mají tendenci do profesních a společenských vztahů vnášet rodinné prvky. Svou firmu a lidi v ní berou tak trošku jako svou rodinu.

Jardine,
když je zájem a inspirace, k čemu přísnost :).

Dagmar
člen

# Zasláno: 27.3.2012 21:20  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Vando to je pěkné a milé!

Já mívám se svou Lunou v Kozorohu trochu problém, jsem schopna vše pokud se týče sešlostí zorganizovat, zabezpečit, obrací se na mne rodina /i širší, třeba sourozenci/ žádají o rozhodnutí atd.
Nicméně tam nedokážu dát tu pěknou atmosféru, tu rodinnou semknutost, citovou - např. když to porovnám se svým bratrem - Luna v Raku - nebo se svým mužem Luna sice ve Vodnáři, ale ve 4. domě a harmonicky aspektovaná. To mě vždy docela trápí, že cítím že to tam prostě nedám, nejde mi to.
Zřejmě to dělají i ty čtyři kvadratury od Luny -

Vanda

# Zasláno: 28.3.2012 20:41 
Odpovědět 

Dášo, jo, Luna v Kozorohu vede i podle mých zkušeností ke schopnosti převzít za něco společenského odpovědnost. Tvůj názor na pěknou atmosféru může být mylný, lidé se vedle tebe mohou cítit dobře, protože v bezpečí, které jim poskytuje rozumná organizace věcí. Jako třeba na této stránce :).
Taky umíš zasáhnout, když tu někdo ujede, a díky tomu vnímám zdejší prostředí jako místo s dobrou atmosférou, kde jsou lidé vůči sobě slušní ( a kdyby nebyly, už jim to vysvětlíš). Což je moc prima, stačí se poohlednout pookolo, jak to dopadá, když autorita stránky rezignuje na svůj post.

Dagmar
člen

# Zasláno: 28.3.2012 23:24 
Odpovědět 

Vanda
Tak tedy Vando musela jsem se zasmát, ale tvoje slova mi udělala radost, děkuji.
Je možné, že jsem na sebe příliš přísná a vidím to poněkud zkresleně, proto je vždy dobré vědět, že druzí to mohou vnímat odlišně.

Vanda

# Zasláno: 29.3.2012 08:45 
Odpovědět 

Dáši, rádo se stalo, dobrému dobré.

ashtangi
člen

# Zasláno: 30.3.2012 15:57 
Odpovědět 

Dagmar

No vidís, a já na tvoje fórum chodím proto, ze je tu taková rodinná pohodicka, domovská atmosféra, maminkovská energie, která nikde jinde není a kterou já, abych byla uprímná, az tak moc vrozenou taky nemám, a tak si ji tak mozná pres tebou vytvorenou strukturu takhle doplnuju Cítím vás nekteré az jako svou spirituální rodinu, tak jsem si dovolila obcas to tu pekne nerodinne rozvírit a napsat veci, které bych nikde jinde nenapsala, atp., práve kvuli tomu pocitu toho teplého zázemí a bezpecí a tomu, ze tady si to proste muzu dovolit

Ona ta Lunu v Kozorohu je taková strízlivá, diskrétní, umí se kontrolovat, nerada delá velké citové scény. Mne to treba naprosto vyhovuje, mám ji tam taky (i kdyz sama jsem uvnitr docela dost velký cíta). Moje bývalá tchyne byla Ryba s Lunou v Kozorohu (víckrát jsem se setkala s tím, ze si chlapíci vybírají partnerky s Lunou ve znamení maminky), byla to hrozne solidní a decentní paní, a stýská se mi dneska po mí víc nez po mém bývalém. Ona to treba citove naprosto dávala, akorát ze to nepredvádela navenek, ale clovek dobre vedel, ze to tam je.

Iva
člen

# Zasláno: 30.3.2012 17:20 
Odpovědět 

Taky jsem tady pro tu rodinnou pohodu:-). A dokonce cítím i jakousi ochranu.
A taky pocit, že i přes případnou plácnutou pitomost přesto zůstanu členem "rodiny"
Pro mojí Lunu velice uklidňující

Jardine
člen

# Zasláno: 30.3.2012 20:29  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Ona ta Luna v Kozorohu je někdy osvěžující v prostředí, kde vládne příliš mnoho emocí ... taková ta společenství, kde je všechno dušičkové, andělíčkové a "od srdíčka", kde "pozitivno" jen ukapává ... to je na jedince moc!

Myslím, že ta rodinná atmosféra spočívá v křehké rovnováze mezi Lunou a Saturnem ... srdečnost, ale zároveň ponechávání prostoru druhému, nenabourávání se do něj přílišným emotivnem, které může dusit. Někdy je věcnost a střízlivost osvobozujcí ... (moje račí Luna s kvadrátem od Pluta ji ve vztazích potřebuje jako sůl).

Mám moc ráda anglický humor a způsob komunikace ... v situacích, kdy jde o silné city, to Angličan většinou shodí nějakým vtípkem, někdy i suchým (popř. udělá nějakou praštěnost á-la Monty Python), ale pod tím je něco solidního, hmatatelného. Ale to samozřejmě platí nejen pro Angličany ...

ashtangi

To je fajn, že se tu cítíš tak dobře. Já to mám podobný. Snad až Saturn přestane válcovat moje Slunce a Merkura, bude i víc času přispívat. Momentálně musím odvolat svá předchozí tvrzení, že na mě tranzity Saturna moc nepůsobí ... tenhle jo, a velmi. Ale lekce jsou to více než užitečné, i když ego dostává na frak.

Iva

Já se prostředím, kde nemůžu plácnout "pitomost", na hony vyhýbám. Možnost plácnout pitomost je jedním ze základních lidských práv!!!

Iva
člen

# Zasláno: 30.3.2012 21:03 
Odpovědět 

Jardine

Jardine, ty jsi zlatá!!:-)).
A ten anglický humor a vůbec takový ten styl života někde v takovém tom anglickém venkovském domečku s pnoucími se růžemi nebo můžou být i muškáty - tak to je moje Severní hvězda kam bych někdy v nějakém tom příštím životě chtěla zakotvit, teda být zakotvena:-).

No někdy to vlastně i tady tak vypadá:-) moc nemluvíme ale je to tady

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Luna v Kozorohu