Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Váha + Jupiter
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Vanda

# Zasláno: 3.10.2011 11:38 
Odpovědět 

Před časem se tu diskutovaly sklony k nadváze, zpětně bych se k tomu ráda vrátila, protože názory zde zazněly takové i makové, a jeden pro mě překvapivý jsem si uvědomila nedávno.
Se sklony k nadváze zápasím v podstatě od dětství, posledních patnáct let si mi to houpá v klasickém jo -jo efektu. Podezdřívám, že rozhodujícím faktorem je v mém radixu postavení Jupitera v Rybách v I. domě pod samými těžkými aspekty.
Ukazuje se, že podezdření je správné, a co víc, dříve jsem si myslela, že na snižování váhy je důležitý Saturn jako kontrakce. Ale ejhle, ono se ukazuje, že je to zase Jupiter, a to v obdobích, kdy vytváří harmonické aspekty k radixové pozici z Býka nebo Štíra. Což je pro mě malé překvapení, protože Jupitera člověk s kontrakcí a úbytkem obvykle nespojuje, stejně tak znamení Býka. Je to znakem, nakolik je ta váha odrazem vniřní nerovnováhy, na které se zřejmě Jupiter podílí významnou měrou, a kterou období harmonických aspektů odstiňuje.
Tj. astrologický závěr z toho plynoucí:
1) v radixu identifikovat prvky, mající rozhodující vliv na tendenci k nadváze
2) období harmonických aspektů na tyto prvky ( dokonce možná jich samotných) je vhodným obdobím pro úpravu váhy, a to i přesto, že normálně by je člověk se snižováním neměl tendenci spojovat.
3) zajímavé jsou i profekce AS znamení rok.

A možná zpětně: podívat se v období, kdy docházelo k výrazným změnám váhy, co bylo aktivováno z radixu vnějšími vlivy, protože to mohou být prvky, ve kterých je zakopaný pes.

hanka
člen

# Zasláno: 3.10.2011 14:39 
Odpovědět 

Myslím, že rozhodujícím faktorem je žravost.

Ono to zní sice divně, ale myslím, že na nadváze nebo podváze se nejspíše podílí emoční nestabilita jedince. Čili tu bych hledala v radixu jako první.
Emoce, alespoň podle tradiční čínské medicíny, anebo homeopatie, nejvíce napadají játra. Ta se pak podílejí na dalším neštěstí - člověka přepadne žravost vnější nebo vnitřní. Buď se přežere anebo užírá (tloustne nebo naopak hubne).
V koncentráku nebyl nikdo tlustý, ze vzduchu a šlupek od brambor přibrat nejde. Nedávno proběhl médii jakýsi údajný výzkum, že když člověk nejí víc jak 600 kcal denně, nemůže dostat cukrovku. A dodejme - nemůže ani přibrat. Je to zhruba dávka šesti sedmi vajec nebo pěti suchých rohlíků, pro představu. Chceme-li něco výživnějšího, je to taková běžná porce toho, co tak pračlověk mohl nasbírat v kořínkách, obilných zrnech, případně pochyta semtam zvířet a rozdělit se s ostatními, když zrovna nebylo jupí období hojnosti.
Naše tělo je chemická laboratoř a ovlivňuje nás víc, než jsme si ochotni připustit. stačí jíst po určitou dobu určité druhy potravy, žravost nás přejde, emoce se zklidní (jaksi "samy" kupodiviu), a váha se normalizuje.
Jak říká přísloví - Bůh nám dal potravu, Satan nám k tomu přihodil dobré kuchaře a kuchařky.

Vanda

# Zasláno: 3.10.2011 15:49 
Odpovědět 

No, Hanko, s tou žravostí, o tom žádná. Ony se ty zákony zachování energie okacat nedají. Ale očekávala bych, že při omezení žravosti bude napomocna jiná planeta, než zrovna Jupiter.Obzvláště když např. v tom mém radixu sice stojí v prvním domě, ale jinak vládne X. domu a spoluvládne IX. domu. A ono ejhle.

Jardine
člen

# Zasláno: 3.10.2011 20:31  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Žravost určitě ve hře je, ale metabolismus podle mě rovněž. Když dva dělají totéž, není to totéž. Moje dcerka je Váha s Venuší tamtéž a přestože doma jíme celkem zdravě a pohybu má denně kýble, vždycky bude spíše zaoblenější typ a v dospělosti si bude svou váhu muset zřejmě hlídat. Dtto manžel, s Jupiterem v prvním domě; přestože jí o poznání méně než jeho kolegové (vždy mi smutně líčí, jak si jeho hubení spolupracovníci k polévce v práci dávají dva rohlíky, nemluvě o dalších chodech, zatímco on toho v rámci zachování hmotnosti sní polovinu, i když choutky by měl), nikdy nebude hubeňour. Zato synátor, s konjunkcí Mars-Saturn v 1. domě má tělíčko vyrýsované jako gladiátor a kdyby se cpal od rána do večera, nepřibere.

U sebe jsem tendence k přibírání vypozorovala v obdobích, kdy je klid, není stres a život začne tak nějak zvolňovat. Vzhledem k tomu, že takové období bylo naposled někdy před 5 lety, není momentálně moc co řešit.

Vanda

# Zasláno: 4.10.2011 07:11 
Odpovědět 

Jadrine obojí, to už jsme se bavili dříve. Každý máme nějak nastavenou normu toho, co jeho tělo potřebuje pro každodenní fungování v rovnováze. To v radixu lidí vidívám docela dobře, alespoň některé indicie.
Ale důležitá je otázka, co kdy s tím.

hanka
člen

# Zasláno: 4.10.2011 08:09 
Odpovědět 

Během tropického roku se to řešilo střídáním období sytosti a postních období. Domnívám se, že je to velice užitečná tradiční a přirozená pomůcka, která je bohužel oděna do jakýchsi nábožensko-ideologických hávů, a proto na to lidi kašlou.
Jestli ten Jupiter, jak říkáš, Vando, tam opravdu hraje nějakou roli, pak může být, že lidé, kteří v období pohody dobře hubnou ze své nadváhy, anebo přibírají ze své přílišné vyhublosti (tedy vyrovnávají svou hmotnost vzhledem k svému individuálnímu optimu) tam ten vliv Jupitera mohou najít. Byla bych zvědavá, zda by se to empiricky dalo potvrdit.

ashtangi
člen

# Zasláno: 4.10.2011 10:55  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Já teda problémy s nadváhou nemám (a s mými konstelacemi asi nikdy mít nebudu), nicméne rekla bych, ze tedka co mi jde Saturn skrze to moje stelium ve Vahách, jmenovite nedávno skrze Venusi (kvadrát Luna), je to vsecko jeste mnohem skrouhnutejsí, v podstate to slo az na kost. Zhruba jak mi Saturn zacal precházet pres to moje stélium jsem se prestehovala na místo, které je sice úzasné, ale od kterého je nejblizsí supermarket a vubec veskerá civilizace vzdálena 2 km a já nemám auto (a autobusy nesnásím), takze tahám vsecko, vcetne vody, pesky pres poust, (a to si clovek sakra rozmyslí, co v tom obchode koupí a kolik toho sní, kdyz je to jeste jako na potvoru zrovna ten nejdrazsí na celém ostrove). Speciálne s tím Saturnem kon. Venuse to bylo tak sílené období, ze jsem jedla fakt minimum, snad jeste mín nez tech 5 suchých rohlíku denne, protoze jsem pri tom neustálém padání na hubu nemela ani cas, ani náladu. A víte co? Potvrdila jsem si, ze vlastne ani o moc víc nepotrebuju, naopak, já se cítím vitálnejsí, kdyz jím málo. Takze i kdyz ta Saturnská skrouhávacka tedka odeznela a prisly klidnejsí chvilky (a momentálne mám treba i do toho supermarketu odvoz, coz je pro mne úplný luxus), tak se na tom minimu tak nejak udrzuju. Pres den neco málo zobnout, vetsinou ovoce, vecer jedno o trosku vetsí jídlo a smytec... Takze Saturn urcite funguje, alespon u mne jo, ale není to teda nejaký príjemný pobyt ve zhubovacím sanatoriu, ale krest ohnem a hotový boj o prezití

přestože jí o poznání méně než jeho kolegové (vždy mi smutně líčí, jak si jeho hubení spolupracovníci k polévce v práci dávají dva rohlíky, nemluvě o dalších chodech, zatímco on toho v rámci zachování hmotnosti sní polovinu

To je casté, ze lidi, kterí si rádi startují endorfiny jídlem, pribírají i ze vzduchu Asi nejaký obranný mechanismus tela ci co.

PS: Téma je Váha + Jupiter, muj príspevek je spís Váha + Saturn, no, snad to prílis nevadí

hanka
člen

# Zasláno: 4.10.2011 11:37 
Odpovědět 

No, to máš podobně, ashtangi, jako moje sestra. Ta, když padá na hubu, tak skoro nejí, cítí se sice báječně, ale pak jí spadne váha na 48 kilo při výšce 165 cm, no a to už jí sesychají i prsa, a pak má bušení srdce, v noci nespí, má pořád studené končetiny a je zimomřivá. Takže pak musí pečlivě vše, co "doplňuje jin a krev", jako hovězí, játra, spousty ovoce a jáhel, zkrátka musí do pohody, do klidu, aby se vrátila ke svému váhovému optimu.
To ono "váhové optimum" máme každý individuální, a asi přesně víme, kde je zrovna to naše, i když obecně nahrubo je to podle vzorce:
naše výška v cm mínus 100 je naše optimální váha (plus mínus drobné).
Například kdyby ale měla sestra moje vážit 65 kg, myslím, že by byla podle svého pocitu "tlustá", protože je křehké a celkově drobné tělesné konstituce.
Čili jde zřejmě o to, být v optimu, protože potom je člověk zdravý, relativně odolný a plný energie, schopný jakési standardní pracovní výkonnosti fyzické i duševní a také takové pohody.
On ten "body mass index" to asi docela dobře stanovuje, například tady si každá může zkusit, nakolik se odchyluje od "optima":
http://www.sportujeme.sk/kalkulacka-bmi

ashtangi
člen

# Zasláno: 4.10.2011 12:09 
Odpovědět 

hanka

Tak zimomrivá jsem extrémne a odjakziva, a byla bych podle mne i kdybych mela o deset kilo navíc. Já zimu proste bytostne nesnásím! Zajímalo by mne co to znamená. Busení srdce, nespavost, tak to nevím co je; pohodár jsem od prírody, dokonce ani v obdobích, kdy mne testuje Saturn, se ze mne nestává velký nervák. S prsama je to u mne slabsí tak nejak celkove

naše výška v cm mínus 100

Tak to ani náhodou nevázím 72 kg, mám hádám o takových 15 kg mín, ale presne to nevím, nemám doma váhu. Hodila jsem to do toho kalkulátoru a vysla mi mierna podváha. Osobne samu sebe vidím jako v norme

hanka
člen

# Zasláno: 4.10.2011 12:58 
Odpovědět 

Tak to máš asi málo jangu, jak by řekli staří Číňani, abys víc topila "pod kotlem". Tak si tipuju, že by to trošku pořešilo něco na "doplnění krve". Totiž podle číňanů: "u ženských doplňuj krev vždycky".
Pod kotlem se topí tak, že se dávají všelijaké zahřívající potraviny - jak jsem už říkala - hovězí maso, resp. červená masa, pokud jsi masožravec. Pak taky ořechy, pokud nemáš potíže se žlučníkem, taky můžeš asi docela dobře kafe a červené víno, i když to bych správně říkat neměla.
A vynechávají se extrémně zchlazující potraviny a nápoje, jako třeba zmrzlina, okurky, ovoce a tak. Ale to záleží taky na momentálním Tvém pocitu a taky na aktuálním počasí.

ashtangi
člen

# Zasláno: 4.10.2011 14:32 
Odpovědět 

hanka

Já jsem na to sla skrze to aktuální pocasí. Nevím, jak vy v tom Cesku muzete vydrzet: za chvíli má snezit, bude tma ve ctyri odpoledne... No hruza vsech hruz pro mne

Jeste jsem chtela pripsat, ze jsem toho Saturna (+ mozná toho trinu na radixovou pozici Jupitera, protoze ho taky mám) vyuzila k likvidaci mé závislosti na cokoláde, a zatím mi teda to drzí.

Vanda

# Zasláno: 4.10.2011 15:10 
Odpovědět 

Koukám názvem příspěvku jsem zmátla, ono samozřejmě nejde jen o vztah Jupitera a váhy, ale obecně mi šlo o nepříliš očekávané vazby ve vztahu k váze.
On Saturn u úbytku váhy člověk jaksi více předpokládá, ale samozřejmě jestli je zakopaným psem jiná planeta ( jiné prvky ) dá se ppředpokládat, že i při změnách váhy budou hrát jejich vazby roli.

Ten vzorecek naše výška mínus 100 je dost zavádějící, protože osůbce vysoké 150 cm. vycházíoptimální váha cca 33 % výšky, zatímco někomu s 180 cm už je to 44 % výšky.

Jardine
člen

# Zasláno: 4.10.2011 16:26  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vanda

Chápu to tedy správně tak, že pokud se člověk rozhodne k úpravě váhy (změna jídelníčku, stylu stravování či životního stylu obecně), má větší šanci uspět v obdobích, kdy jsou harmonické tranzity na indikátory nadváhy? Tedy začít dělat totéž v různých obdobích může přinést různé výsledky? Myslela jsem si, že pokud se rozhodnu např. jíst menší porce a více se hýbat, výsledek to přinese vždy tentýž. Ale ono to tedy vypadá, že tělo na takovéto pokusy může v různých obdobích reagovat různě ...? To je opravdu zajímavé.

... a nebo je to tak, že ve zmíněných příznových obdobích má člověk lepší předpoklady vytrvat a dílo dovést do zdárného výsledku, zatímco při neharmonických aspektech např. hrozí, že to vzdá, tj. menší šance uspět je spíše v jeho duševním rozpoložení než ve fyzické schopnosti těla váhu shodit?

hanka
člen

# Zasláno: 4.10.2011 16:37 
Odpovědět 

pro ashtangi - až tam naláduješ ty rostbífy, bifteky zalité portským, budeš žhavit jak kamna a přestěhuješ se do Švédska, protože v subtropech Ti bude moc horko.

Pro Vandu - no právě proto říkám, že ten vzorec je jenom orientační, ten body mass index se tomu nerovná, počítá se složitěji a udává intervaly, například při mojí výšce 160 cm mi to dává rozptyl být takzvaně v normě od 51 do 64 kilogramů, což mi skýtá poměrně široké možnosti, ale když jdu pod 55, tak už se sobě moc nelíbím, protože si musím vzít trochu menší podprsenku a kamarád mi řekl, že pak nemám žádné boky a ženská bez zadku je jako balkón bez zábradlí, tak jsem tam musela týden přidávat pařížský dort, a už jsem zase v pořádku.

hanka
člen

# Zasláno: 4.10.2011 17:03 
Odpovědět 

pro Jardine - asi to tak může být, ale pak zas přijdou ty neharmonické aspekty, a ty snahy jdou zpravidla do kélu, protože ty staré vžité vzorce, ba co dím, až atavismy, to zase rozsakrují. Jestli se někdo od dětství či od mlada vykompenzovává chlebem se škvarkama, slivovicou nebo doutníčkama, pak to nasadí v dobách nepohody, protože je zvyklý si tímto způsobem pohodu navozovat.

ashtangi
člen

# Zasláno: 4.10.2011 17:19  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

hanka

Horko? Co to je? To neznám!

Maso jsem mela naposledy v puse pred pár lety, kdyz mne jedna moje kamarádka pozvala k sobe na veceri. První chod bylo gazpacho, to je taková zeleninová polívka, no super... ovsem druhý chod byl biftek, a já maso netento. Moc se mi do toho nechtelo, ale jako slusne vychovaná osoba jsem nedokázala ríct, ze ne, a pak jsem nestihla dobehnout na záchod a slozila jsem se jí na chodbe a musela mne horko-tezko krísit mokrým rucníkem... Takze kdyz uz, tak to se radsi opiju cerveným vínem anebo jeste radsi tím portským Ovsem do Svédska by mne stejne nikdo nikdy nedostal, ani nejaký ztepilý Svéd ne

hanka
člen

# Zasláno: 4.10.2011 17:55 
Odpovědět 

No jo, tak s Tebou dělá maso tohle, tak to já pohledám, co by Ti tu krev a jang doplnilo, protože třeba já sice moc maso taky nemusím, ale čas od času (to mě tak chytne období) si na něm pochutnávám, zvlášť na domácky odchovaném. A kdybych šla na váze pod těch padesát, jako moje sestra, tak by mi byla strašná zima, to vím, kór bez masa.
A po alkoholu je Ti teplo?
Spíš tak se zeptám - znáš ten pocit "vnitřního tepla", jakože si topíš sama v sobě? Já třeba mám ráda pocit, když jdu na jiskřivý sníh úplně rozehřátá.
Těhotné tohle znají, v těhotenství tělo topí tak, že i když ostatní klepou kosu, těhotná je skoro přehřátá.

Vanda

# Zasláno: 4.10.2011 18:59 
Odpovědět 

Chápu to tedy správně tak, že pokud se člověk rozhodne k úpravě váhy (změna jídelníčku, stylu stravování či životního stylu obecně), má větší šanci uspět v obdobích, kdy jsou harmonické tranzity na indikátory nadváhy?

Jardine, vypadá to, že ano. Například mi se naposledy vyšplhala váha nahoru během několika měsíců na podzim 2008, kdy jsme se přestěhovali na dědinu a úplně se mi změnil systém stravování, protože odskočit si z práce domů na jídlo a jíst co mi sedí nebylo najednou nožné. Taky jsem začala dobře a pevně spát, kila šly nahoru. Přestože se to později usadilo, nedařilo se mi nijak výrazně se hnout z místa až do letošního léta.

ashtangi
člen

# Zasláno: 4.10.2011 19:34  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

hanka

A po alkoholu je Ti teplo?

Tak zahrívání se alkoholem jsem (asi nastestí) nepropadla.

znáš ten pocit "vnitřního tepla", jakože si topíš sama v sobě?

Ani ne. Do mne jak vleze zima, tak je mi proste zima. Ani nemusí být dvacet pod nulou, stací takové to vlhké lezavo jako bývá na severu Spanelska v podzimních a zimních mesících. Lidi se mi tam smáli co blbnu, ze mám být zvyklá, kdyz jsem z toho krutého severu. Ovsem já jsem nejstastnejsí v teploucku a na to je tenhleten ostrov, kde vetsinu roku muzete behat v sandálkách a tricku, proste bájecný. Tak bud jsem se u nás narodila omylem nebo je v tom taky neco psychologického, co já vím...

hanka
člen

# Zasláno: 4.10.2011 20:13 
Odpovědět 

No, je možné, že si každý hledá pro sebe takové povětří, jaké mu svědčí.
Například tady je teď fantastické babí léto s teplotami okolo šestadvaceti, stabilní, až možná suché počasí, jasno, bezmračno - což asi tento týden skončí a nastane deštivý podzim, jak říkají předpovědi - uvidíme.
Například já jsem se těšila, až se z Kréty po třech týdnech zájezdu konečně vrátíme. Byla jsem tam tak přehřátá, že mi blbnul cyklus. Asi je tři týdny málo na aklimatizaci kdekoliv, ale už jsem se těšila na změnu, na podzim a zimu a jejich specifické nostalgie.
Určitě je v tom cosi psychologického. Třeba jen to, že čím blíž rovníku, tím Slunko zapadá rychleji, na Krétě nebyl dlouhý západ Slunce jako u nás. Slunko spadlo do moře bum a byla tma. Žádné dlouhé upíjení šampaňského s pohledem na rudé červánky...

Dagmar
člen

# Zasláno: 4.10.2011 21:34  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

ashtangi
to jsi můj člověk
Já třeba mám ráda pocit, když jdu na jiskřivý sníh úplně rozehřátá.
když je zima, tak je zima, celou zimu se choulím do sebe, jsem téměř stále napjatá, protože mě je pořád zima, neustále mě zebou ruce atd..
Mám tedy extrémně nízký tlak - v mém věku asi 50/110. někdy 60/110.
Teplo mi je při takových 35 stupních,l říkám teplo, ne horko, což tady zase tak často nebývá - na místo kde jsi bych odjela hned.

Jo a maso moc nejím, vegetarián nejsem, ale pochoutka to pro mne prostě není.

Vando
, také mám podobné zkušenosti - anžto mám rovněž Jupiter v 1. domě - je to u nás rodové, měla ho tam babička, moje sestra, její dcera, jeden z mých synů...
Jupiter v kvadratuře na Sat/Pluto v trigonu na Mars, Ju v konj. se sest. uzlem

Celý život jsem zápasila s nadváhou, abych si udržela optimální váhu, jedla jsem velice málo, ale opravdu málo - vůli mám, takže to nebyl až takový problém, šlo o zvyk, ale je pravda, že jsem celý život trpěla z toho důvodu hlady.

Zhruba před deseti lety jsem začala jíst víc a světe div se, nepřibírala jsem a to mi vystačilo až doteď. Když se zpětně podívám, bylo to období, kdy mi zřejmě tranzitoval Jupiter 1. domem.
Také jsem si dlouho myslela, že to je hlavně záležitost Saturnova vzhledem k omezení.

Jardine
člen

# Zasláno: 4.10.2011 21:35  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vanda

Pokud příznivý tranzit opravdu zafunguje a váhu se podaří snížit, pak je myslím stejně důležité promyslet, jak si daný stav udržet (a to i v době, kdy už příznivý tranzit pomine). Moje máma například bojovala s jojo-efekty prakticky celý život; jednu dobu už vážila 120 kilo a měla z toho celou řadu zdravotních obtíží (dušnost, spánková apnoe, klouby, deprese). Pak se rozhodla se sebou něco dělat a navštívila obezitologii, kde jí vypracovali jídelníček, který, pokud bude chtít zhubnout trvale, bude muset dodržovat už pořád. Jakmile trochu poleví, musí počítat s přibráním. Máma na to přistoupila (Pluto jí zrovna vstoupil do 1. domu ... změna image?) a daný režim dodržuje už pět let. Nejedná se o dietu; jí se pětkrát denně ... ale jde o skladbu toho, co jí. Během prvních dvou let sundala třicet kilo a od té doby se na téhle cílové váze plus mínus drží; joja přestala. Je to trochu řehole, ale vyplatilo se ... většina zdravotních obtíží je pryč. Takže podle mě jde o nalezení stravovacího režimu, kterého se člověk může držet pokud možno dlouhodobě ... a pak nepovolit, i když se vnější okolnosti změní.

... ale jak tak koukám z toho, co píše Dagmar ... někdy opravdu asi působí i jiné faktory, než naše pouhá snaha.

Vanda

# Zasláno: 5.10.2011 08:29 
Odpovědět 

Dagmar,
jestli ona ta zimomřivost nesouvisí se způsobem stravování docela hodně. Je zajímavé, že u nás je zimomřivý manžel. Zimu nerad, mrznou mu roce a nohy, které má pořád studené, dokonce mu kdysi omrzly při přechodu Nízkých Tater prsty na nohách. Maso téměř nejí a nemá ho rád, smrdí mu.
Jardine, o skladbu jídelníčku jde vždycky až v první řadě, jen je na našem menším městě se smaženou nabídkou denních menu v restauracích velká potíž ho dodržet. Naštěstí otevřel jeden dobrý muž výbornou vegetariánskou jídelnu, kde je jídlo skvělé, lehké, nepřeplácané.

hanka
člen

# Zasláno: 5.10.2011 13:40 
Odpovědět 

Nedostatek jangu charakterizuje MUDr, Hoffmann (přebírá od Maciocii) takto:
zimomřivost, pocit chladu, studené ruce a nohy, jasně bledý vzhled, zadýchávání, slabý hlas, nechuť mluvit, měkčí stolice, samovolné denní pocení, časté močení světlé moče, slabost v bedrech a podlamování v kolenou, nechuť pít, chuť na teplé nápoje, únava, pasivita, netečnost, pomalost, nesoustředěnost, uzavřenost.
U mužů impotence, snížené libido, předčasná ejakulace, neplodnost.
U žen bílé výtoky, pocit chladu v oblasti dělohy až tlaku a bolesti, frigidita, opožděná menstruace, neplodnost. Postihuje hlavně ledviny, slezinu a plíce.
Jazyk je bledý.
.
.
"Nedostatečnost krve" (převzato ue stejného zdroje):
bledost, bledé rty a obličej, závratě, brnění v končetinách, rozostřené vidění, zhoršující se paměť, nespavost, u žen pak gynekologické potíže (slabá menses, opožděná menses až vynechávání) a psychické potíže (deprese, ztráta chuti do života, ztráta iniciativy, pocity strachu), v těžších případech suchá kůže, suché, lámavé vlasy, vrásčité nehty, v nejtěžších případech dlouhodobá nedostatečnost krve vyúsťuje ve vznik vnitřního větru NEI FENG (str. 302), jenž se v tomto případě projevuje suchou a svědivou kůží.
Postihuje nejčastěji játra, srdce a slezinu.
Jazyk je bledý a suchý.
V západní medicíně může odpovídat tomuto stavu kupř. anémie, nízký krevní tlak, nespavost, závratě, bolesti hlavy, menstruační potíže, sterilita či ekzémy.
.
.
Anebo třetí možnost:
VNITŘNÍ CHLAD – HAN
odpovídá nedostatečnosti jangu – YANG XU. Tento stav se nejčastěji projevuje následujícími příznaky: zimomřivost, vyhledávání tepla, studené končetiny, bledá moč, bledý obličej, upřednostňovaní teplých nápojů, tupé bolesti kloubů, svalů, končetin a zad, měkká vodová stolice, bílá vodová rýma, bílé vodové gynekologické výtoky, bolestivá menstruace, impotence, sterilita, apod.

Jazyk má tenký bílý povlak.

Postihuje hlavně ledviny, slezinu, srdce, plíce, dělohu a klouby. V západní medicíně může odpovídat tomuto stavu kupř. chronická rýma, alergická rýma, chladová alergie, Raynaudův syndrom, ischias, revmatické nemoci, impotence, sterilita apod.

xxxxxxx

Tolik ciitace. Moje poznámka - samozřejmě ne všechny příznaky musí být zastoupeny, ale s věkem se některé z nich výrazněji stupňují. Strava a její skladba ovlivňuje velmi hodně, ba zásadně.
Tradiční čínská medicína používá na doplnění organismu o žádoucí látky jak stravu, tak svoje bylinné směsi (některé staré až 4000 let).
.
Jsme tu mezi babama, a tak uvedu vlastní zkušenost - jak jsem řekla, když nejím, je mi zima, doplňuju masem a vejci. A čínskýma bylinama.
Když jím tři dny po sobě tak tři vejce denně, anebo použiju určitou čínskou směs, mám tak báječný orgasmus, že se to nedá vypovědět. Mám radost ze života a chuť na jakékoli erotické aktivity.
Když nejím maso, nemám na sex vůbec chuť a pomyšlení, otravuje mě to a připadá mi to "nízké" a "sprosté".
Tož tolik k tomu, jak to funguje, a proč se například u tantrického sexu využívá předem stanovená strava.

Dagmar
člen

# Zasláno: 5.10.2011 19:44  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Hanko, Vando, v podstatě žádné jiné potíže nemám, chodím pravidelně jednou ročně na podrobné vyšetření, teď ho mám za sebou a vše až na mírně zvýšený cholesterol je ok.
Myslím, že jím celkem zdravě, maso také jím , ale napochutnám si nějak výrazně na něm - je to také tím, že nejsem gurmán.
Jediný problém který mám je ta zimomřivost, takže Vanda vzhledem k manželovi ví ))
prostě mě zebou ruce a nohy jen se trochu ochladí, a v zimě když chodím s psinkama ven, po těle mi zima není, ale kolikrát mi tečou slzy, když mi rozmrzají ruce - ale to bude také tím, že mám artrozu drobných kloubů na rukou a mám je již zdeformované a to značně.

Proto žít někde kde je ashtangi, aby bylo stále horko a já si lebedilam je pro mě nesplněný celoživotní sen.

Zlata
člen

# Zasláno: 8.10.2011 14:24 
Odpovědět 

Před lety na jedné konzultaci ve škole se Alice jen tak mezi řečí zmínila, že nadváhu může způsobovat Jupiter v zemském znamení a aspekty Jupitera a Luny. Dlouho jsem to nebrala vážně, protože tyto konstelace vlastním a od narození jsem byla štíhlá , přestože jsem mohla jíst jako dřevorubec, nepřibrala jsem ani deko, stačilo vynechat jednu večeři a bylo kilo dole. Jenomže po čtyřicítce přišel přechod a totální proměna metabolismu. Dnes mám nadváhu a bohužel málo vůle na to se omezovat a nutit do cvičení. Překonat povahu Lva, který si sakra rád užívá, mi moc nejde. Počítám, že něco shodím až v důchodu. Mám vyzkoušené, že pokud jsem třeba týden doma a mohu mít životní režim, který mi vyhovuje, okamžitě jdou kila dolů. Za týden i dvě kila.Jak se vrátím do práce a mám vnucený režim, který mi moc nevyhovuje, tak naberu zpět.

Dagmar

Jen pro srovnání. Od mala jsem děsně horkokrevná. Špatně snáším vedra a při teplotách 30 a víc vysloveně trpím. Přitom jsem až do přechodu měla standartně tlak 90 na 60, v přechodu mi vylezl na 140/90 a nyní mám 120/80.
V práci mám kolegyni, která je fakt příšerně zimomřivá, ještě jsem takovou osobu nepotkala. Já sedím v letním tričku a naboso, zatímco ona má na sobě teplou halenku, flísovou mikinu zapnutou až ke krku, zimní ponožky. V zimě má ještě pod kalhotama punčocháče a pod halenkou teplou košilku. Zatím se dobře ohřála jen jednou v životě - na dovolené v Egyptě kde měli asi padesát stupňů. Protože miluje Egypt a jeho historii, tak jí občas říkám, že v minulém životě žila v Egyptě a holt u nás na severu je jí zima.

Na prokrvení studených končetin bych doporučila nenáročnou Jógu prstů od pí Krumlovské ( mám vyzkoušeno vícero cviků a funguje to). Dáš si chodidlo jedné nohy přes nárt nohy druhé ( pěkně to rovná i postavení kyčlí) a vydržíš minimálně 10 minut ( maximum je 30 minut).

Jardine
člen

# Zasláno: 8.10.2011 20:32  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Zlata

Myslím, že po čtyřicítce metabolismus zpomaluje tak nějak obecně. A možná se i mění styl života ... děti už nedávají tolik zabrat, není to ten věčný kolotoč, kdy se člověk ani nezastaví, aby si dal v klidu kafe ... takže možná i to zpomalení rytmu může vést k přibírání ...?

Sama mám v radixu docela zřetelné ukazatele nadváhy ... především Lunu v Raku v kvadrátu na Jupiter. A navíc rodové dispozice .. v podstatě všichni členové naší rodiny mají nadváhu; hubeňouři se u nás už po několik generací nevyskytují. Přesto jsem nikdy zvlášť "oplácaná" nebyla, i když vyloženě hubená taky ne. Myslím, že mi dost pomáhá můj AC v Kozorohu ... jednak jako ta protiváha té Luny-Jupiter, a jednak jako dodavatel určité disciplíny "nepřežírat se" :)))) No, a taky ten celkově dynamický radix ... člověk je pořád buď v pohybu nebo ve stresu, a tak se kila plus mínus drží dole. Ale trochu hlídat se to musí.

Naprostou záhadou je pro mě ale radix mojí mámy. Ta má opravdu problém s váhou celoživotní; byly doby, kdy ji nadváha skutečně téměř připravila o život (skrze přidružené zdravotní problémy); je to v podstatě její "velké téma" a obrovská zátěž na psychiku. Poslední dobou se to daří držet na uzdě, jak jsem říkala, ale za cenu přísného režimu ... přitom, v horoskopu nic dramaticky "obezitního" nevidím - Slunce ve Vodnáři, AC ve Střelci, Jupiter ve 3. domě v Rybách bez vazby na Lunu. Jedině snad napěťovými aspekty zatížené planety v 2. domě (Slunce opp. Luna., Venuše opp. Pluto) ... že by to nějak souviselo s tělem a následným sebehodnocením? A nebo pak ještě Jupiter kvadrát AC ... jupiterské ovlivnění vzhledu?

Tak nevím, jak to s těmi "indikátory nadváhy" nakonec je ....

Vanda

# Zasláno: 8.10.2011 22:06 
Odpovědět 

No jestli je AS ve Střelci a Jupiter jako vládce AS v Rybách tak bych v tom určitou tendenci k rozpínavosti viděla, to je jak můj Jupiter v I. domě v Rybách. Obzvláště pokud by AS byl hned na začátku Střelce na prvních stupních.

Jardine
člen

# Zasláno: 8.10.2011 22:34  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vanda

No jo, vlastně ... ten Jupiter je tam hodně zdůrazněný.
kdyžtak pro zajímavost 23.1.1951, 4:40, Plzeň. Souhlas je.

Zlata
člen

# Zasláno: 8.10.2011 22:44 
Odpovědět 

Jardine

Myslím, že všeobecně to tak asi funguje, ale za sebe
musím říci, že když byly děti malé, tak jsem měla paradoxně větší lehy a pohodu než teď. Za totáče jsem nechodila z práce tak zničená jako nyní, stíhala jsem vše v pracovní době a neměla každý měsíc minim.40 hodin přečasů ( neplacených, součást mzdy). Navíc muž je Panna, doma hodně pomáhal a mě vysloveně opečovával. Přísloví, které říká že malé děti malé starosti, velké děti velké starosti, bohužel také nekecá. V dospělosti si starostí s nimi užijeme víc než dost. Rozhodně se můj život ve vyšším věku nezpomalil, jsem pořád v takovém kalupu, že mám pocit, že se občas vidím zezadu. Proto také přispívám spíše výjimečně, pořád nestíhám. Ale musím přiznat, že dietolog by z mé stravy zešedivěl. Příklad - 4 rohlíky se šunkou a brambory na loupačku a 1 banán na den. Spíše budu trpět podvýživou a proto tělo ukládá co může. A musím rychle končit, protože už se mi 5x prošla přes klávesnici čičina - chce pomazlit a odmítá připustit, že paninka nemá kdy.

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Váha + Jupiter