Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Neteř
Autor Zpráva
Majda

# Zasláno: 19.9.2011 11:58 
Odpovědět 

Dobrý den, nedávno jsem zakládala v souvislosi s neteří téma s Neptunem, dnes bych se vás ráda zeptala, zda by bylo dobré malou (9.7.2007 14.18) někam nasměrovat, nedávno jí docela chytla kytara (má jí starší sestra) a tak si říkám, vyplatilo by se jí koupit nějakou malou k Vánocům? Předem díky za poznatky

Majda

# Zasláno: 19.9.2011 22:00 
Odpovědět 

Nikdo? Myslela jsem, že v horoskopu se dá poznat, kam dítě směřovat, jaký koníček by byl pro ní ten nejlepší... ?

virgo63
člen

# Zasláno: 21.9.2011 07:59 
Odpovědět 

Nesměřovat! Prosím vás, Majdo, jaké směrování čtyřletého dítěte? Děti si mají především hrát. Jestliže si nyní hraje s kytarou ségry, tak ať si brknká, časem poznáte, jestli se z toho vyvine dlouhodobější koníček. Nač hned kupovat další kytaru?

Všechy ty kroužky, tréninky... které rodiče nakládají na děti už od předškolního věku, místo aby si s nimi sami hráli (nebo je nechali hrát si podle sebe), mě tedy dost vytáčí.

Majda

# Zasláno: 21.9.2011 13:19 
Odpovědět 

Nemyslím směřovat násilně, dávat jí na kroužky. O tom tu nebyla řeč. Jen jsem přemýšlela jí jako dárek k Vánocům koupit takovou tu malou kytaru co prodávají v hudebninách, aby nebrala sestře tu její velkou Proto ta otázka. Zda do toho mám jít, nebo jí raději koupit něco jihého. Hudební talent je přeci v horoskopu také vidět, nebo ne?

virgo63
člen

# Zasláno: 22.9.2011 08:42 
Odpovědět 

Majda
Chcete vědět asi nemožné. Hudební talent najde pravděpodobně astrolog až v horoskopu již známého hudebníka.
No nic, kytárku jí klidně kupte a uvidíte...
Když jsem kupovala dcerám Lego, taky jsem se neptala, zda se to vyplatí... jestli z nich náhodou nebudou architektky!

Jardine
člen

# Zasláno: 22.9.2011 10:26 
Odpovědět 

Myslím, že důležité je, že neteř něco "chytlo". Určitě je dobré dítě podpořit v tom, co ho baví; v různých životních fázích to mohou být různé věci; hlavní je, že něčím žije. To je důležitější, než "jestli to má v horoskopu". Moje dcerka se nedávno začala vrtět do rytmu hudby, tak jsem ji přihlásila na tanečky bez ohledu na to, jestli si myslím, že má talent nebo ne (i když s konjunkcí Slunce-Venuše-Mars ve Vahách asi i jo) a s radostí sleduji, jak si to vrtění užívá.

Jinak co se týče neteře ... myslím, že 5. dům (koníčků) v Rybách může být na hudbu docela příhodný, stejně jako Luna v Býku. A s MC ve Lvu se patrně bude chtít i předvést ... ale to bych klidně hodila za hlavu a nechala ji, ať si své záliby volí sama. Já přestože mám v radixu hodně zdůrazněné intelektuální aktivity (nabitý 3/9 dům a Venuši v 5. domě v Blížencích), ve školních letech mě ze všeho nejvíc bavilo pomáhat v místním kravíně, kde jsem upatlaná a smrdící trávila veškerý volný čas, a jsem moc vděčná, že mi to naši umožnili. Jsou to jedny z mých nejhezčích vzpomínek

Majda

# Zasláno: 22.9.2011 10:40 
Odpovědět 

jo kravín vedl i za našich "mladých" let
No nic, prcka budu ještě nějakou dobu sledovat a když jí to bude držet dýl, tak Ježíšek naježí. Děkuji za odpovědi

Jardine
člen

# Zasláno: 22.9.2011 12:03  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Myslím, že se k tématu docela pěkně vyjadřuje tenhle článek

http://psychologie.cz/geny-vs-vychova-5010/

Vanda

# Zasláno: 22.9.2011 14:19 
Odpovědět 

Jardine,
pěkný článek, díky!

Milan Zahradník

# Zasláno: 23.9.2011 06:48 
Odpovědět 

Pěkný článek i prdelka vedle v reklamě na Extra silný doplněk stravy.

Jardine
člen

# Zasláno: 24.9.2011 22:39  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Geny nebo výchova ...? U nás taky věčné téma. Můj syn, jinak velmi šikovný a společenský, nechce ve školce poslouchat pí učku. Pí učka mě obvinila, že jsem ho nevedla k disciplíně a nenaučila ho podřídit se režimu. Závěr je jasný - může za to výchova. Jenže ... já byla jako dítě k disciplíně a režimu vedena velmi důsledně a přesto jsem ve školce notoricky neposlouchala a moje máma musela čelit téměř identickým nářkům učitelek jako dnes já. Takže nakonec přece jen ty geny ....?

Milan Zahradník

# Zasláno: 3.10.2011 17:44 
Odpovědět 

Řekl bych, že dědíme vzorce chování. To, že učka neumí či nedokáže zaujmout každičké dítě, tj pochopitelné.
U nás je to naopak. Holky (2 a 4) doma neposlouchají jak bych si přál, ale ve školce je ta starší až milovaná a moc si ji a ona je, chválí. Jsem vždycky v eufórii, když tam přijdu a ona ukázněně sedí, usmívá se a klidně vegetí. Dokonce i když mne uvidí, nevyskočí a nakřičí "táta táta", jak je jinak zvykem, když přijdu domů.
Ale i to je milé...

Jardine
člen

# Zasláno: 3.10.2011 21:17  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Někdy mi vše přijde tak trochu posouvání se z extrému do extrému. V minulosti bylo trestání neposlušnosti ve školkách velmi nesmlouvavé a místy i poněkud drsné (např. u nás hojně praktikované zavírání na izolaci, zalepování pusy popř. strkání pod studenou sprchu, kteroužto čest jsem jakožto nejzlobivější dítě ve třídě měla nesčetněkrát). Dnes se trestat nesmí (učitelku jsem opakovaně ujiš'tovala, že klukovi může dát jednu výchovnou na zadek, pokud k tomu bude důvod, ale prej to v žádném případě nejde) a tak se jako kantorská "obrana" proti dětské vzpurnosti vymýšlejí různé diagnózy a tříletí mrňousové se posílaj do poraden. Děcko si párkrát postaví hlavu a hned je z něj "autista". Grrrrr ...

P.S. Docela mě rozesmála jedna z posledních módních diagnóz - "Oppositional Defiant Disorder", což by volně šlo přeložit jako Syndrom vzdorovitého opozičníka. Tak tímhle trpí asi půlka naší rodiny

Milan Zahradník

# Zasláno: 4.10.2011 06:58 
Odpovědět 

V sobotu jsme šli na Sněžku. Nelinka byla klasický vzdorovitý opozičník každou chvilku. Trucovala na několik způsobů, ale nedivím se jí, má 4 roky a je to tam makačka. Anička se zase nechtěla nosit, blázinec.
Jinak ty tresty co píšeš, to jsem ani neslyšel. U "nás" se klečelo v koutě nebo se drželo pravítko v předpažení. Případně ním jeden dostal na zadek. No a jinak myslím, že jsem patřil také k těm nejzlobivějším. Vodnář autority moc nebere. Když chtěl třídní abychom v rámci Branného cvičení skutáleli balvan do řeky, pohrdavě jsem odmítnul. Když mne nutil, řekl jsem mu, že bych si poškrábal ruce. A když mi půjčil svoje parádní kožené rukavice s kapsičkami, tak jsem mu je tedy poškrábal. Neměl mne rád, on byl relativně mladý a pohledný a byl "na holčičky" a já se holkám líbil a tak mne bral jako soka. A já ho neměl rád, protože jsem věděl, že "být na holčičky" není správné. Ovšem na srazu po 35 letech jsem mu za všechny poděkoval. Cítil jsem se jako pokrytec...

Vanda

# Zasláno: 4.10.2011 07:08 
Odpovědět 

Ještě za našich mladých let se tradovalo, že dítě prochází obdobím vzdoru od cca 3 do 5 let věku. Identifikuje sebe sama pomocí toho, co není. A je to celkem obvyklý způsob jednání v tom věku. Jak moc to dělali naše vlastní dcery si ani nepamatuju, ale asi jo, když si pamatuju ten termín.

Milan Zahradník

# Zasláno: 4.10.2011 16:53 
Odpovědět 

Vanda

hanka
člen

# Zasláno: 4.10.2011 18:20  - Změnil/a: hanka
Odpovědět 

Pro Jardine - vás (jako "vás děti") ve škole strkali pod studenou sprchu?
Jak se to, probůh, dělalo?
Mně vždycky akorát babička vyhrožovala, že budu klečet na hrachu a honila mě prakrem (pRakR=proutěný klepač na koberce) po zahradě, že mi nabouchá na zadek. Jednou mě chytla a dala mi na zadek vařechou. Tatínek si o mě málem zlomil ruku, šíleně jsem ho vytočila, protože jsem mu vyčudila jeho cigarety.
A maminka mě ani neuhodila, jenom před termínem porodila dřív moji milou sestru, protože se tak rozčílila, že jsem najust olízala celou hnusnou špinavou kočku Ťapku, když mi přikázala, abych ji nehladila a pak si neolizovala nemyté ruce.

Jardine
člen

# Zasláno: 4.10.2011 22:01  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

hanka

Nebylo to ve školce, ale v jeslích. Pamatuju si to dodnes. Mámu to vytočilo natolik, že nakonec překonala svůj ultra-silný respekt k autoritám a do jeslí naštvaně vlítla. Poté sprchování přestalo, ale zavírání na izolaci pokračovalo dál. Ve školce k tomu přibylo klečení na hanbě. No, evidentně jsem nebyla příliš poddajné dítě Zároveň mě ale pěkně štvalo, že jsem pořád jakoby separovaná za něco "co dělám špatně" a lámala jsem si hlavu s tím, co je na mě tak hrozného. On ten Chiron ve 3. domě a Saturn v 7. s tím pocitem "nechtěného odtržení od ostatních" patrně trochu souvisí.

Moje děti tu vzpurnou povahu tak nějak podědily, ale holka měla na začátku školky štěstí na učitelku, která mě ujišťovala, že věci chtějí čas a že se to spraví. Spravilo, úplně samo; žádná křeč. Kluk naopak dostal učitelku, která každou odchylku od přísné poslušnosti hlásí a rozmazává ... zkraje jsem do školky chodila jak spráskanej pes, protože malej denně něco "vyved". Teď už se hodně zlepšil, ale je to pro něj boj; není v té třídě uvolněný, pořád se snaží hrozně kontrolovat, aby zas nebyl napomínán, a pokud něco i sebemenšího provede, začne hrozně plakat a prosit mě, ať mu tu odpustím. Takže navenek zlepšení, ale s pořádnou vnitřní křečí. Nojo, je to jeho první krizička, co naděláme.

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Neteř