Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Stacionární Saturn
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
ashtangi
člen

# Zasláno: 20.7.2011 13:19 
Odpovědět 

Jeste pro zajímavost co ríká Lynn Koiner o vztahu Saturna a Luny (pro mne v jistém smyslu nejdulezitejsím prvkem v horoskopu) z pohledu ezoterické astrologie:

Saturn jako vládce Kozoroha nás nutí zabývat se glamourem a iluzemi, které představuje Luna v našem horoskopu. O Lune se ríká, ze predstavuje vězení duše, které nás drzí v naší minulosti. Luna vládne pocitum, emocem, touhám, které se zdají být skutečné, ale nejsou. Luna vládne naší minulosti, podmínkám, které nás formovaly v minulosti (past conditioning), podmínenému formování našich emocí (conditioning of our emotions), a jsou to emoce Matky, která absorbujeme jako naše vlastní.

Jardine
člen

# Zasláno: 20.7.2011 13:44  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

Venuše konj. Luna v Rybách ve dvanáctém domě, obé kvadrát na Neptuna v osmém ... to jsou spíš indikace nějakého rozjímavého mnicha než hromaditele rodinných statků

Ale ono být léta svědkem plíživého rozkladu původní rodiny, a to jak fyzického, psychického i finančního asi vykonalo své, a tak ta snaha nějak se "pojistit proti osudu" je vlastně pochopitelná.

Dík za tu Lynn. Ještě to promyslím, až budu mít více klidu.

ashtangi
člen

# Zasláno: 20.7.2011 14:02  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

No vidís, dokonce jsou obe dve ty planety v konjunkci! A jeste k tomu ve 12., kde se vsecko muze volne roztahovat a clovek se k tomu vedome tak tezko dostává (ta 8. je na tom podobne). A mám dokonce takový dojem, ze jsi tu konstelaci naprosto vystihla a pekne popsala v té druhé vete.

Jinak pochopitelné a omluvitelné je vzdycky vsecko u vsech, u nás samotných a u nasich milácku obzvlást, japabyne

ashtangi
člen

# Zasláno: 20.7.2011 18:27 
Odpovědět 

Jeste na Ivu: jak píses, ze te partneri podporili citove, ale ne financne... nezmínila jsi se náhodou nekde, ze más Venusi a Lunu radixove v kvadrátu? Ale nejsem si jistá tedka.

Iva
člen

# Zasláno: 20.7.2011 19:02  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi ještě hůře:-). Jsou v opozici a společně v kvadrátu na Neptun(T kvadrát).
Ale já jsem ti zase chtěla napsat jak jsi psala, že jsi měla cukání hledat u těch partnerů to helfnutí v té citové oblasti - tak to já jsem to v podstatě podvědomě udělala Což mně nějak došlo až díky té tvé poznámce.
Ačkoliv to nebylo jaksi to hlavní, nýbrž mně vyhovovalo jak to Slunce v Beranu tak ten Mars ve Vodnáři a další věci u bývalého manžela, tak určitě ten jeho Jupiter v Raku mně dal přehršly toho co mně nedala matka ať už tak, že nechtěla či nemohla či obojí
Tedy city a tu blízkost.A i ta jeho původní rodina měla takovou soudržnost.Než to a to dost rychle přervaly nemoce a úmrtí.
Ale nějak jsem zase musela zabrat víc než jiné tím Saturnem Což mně z počátku ani tak nevadilo ale postupem doby jsem toho začínala mít dost A taky se mně postupem času asi zaplnil ten deficit té Luny, citů a začala jsem chápat, že jen ty city nestačí a že je třeba i toho Saturna.Takže jsem začala být jaksi plně tou SatLunou.
No a bývalý manžel, kterému jsem myslím vyplnila touhu ne po úplně všední ženě(Vodnář) měl myslím posléze nevšední ženy dost a už by dal přednost všední( i když pak u té další taky ne docela)
Tak se nám to tak nějak pomalu všechno rozklížilo jak píše Jardine o tom Neptunovi.Respektive to neptunský bylo v něm:-)).
(Já vím, že muselo být i ve mně)
No jo, je to tak, že si v tom partnerství dost věcí kompenzujeme, jenže mnohdy to v mládí asi ani jinak nejde.

P.S.
A jak to máš s tím Mars Uranem?? Moje všechny čtyři takové větší lásky měly buď Mars ve Vodnáři nebo Mars Uran U takových těch letních lásek z mládí to nevím ale myslím, že asi taky
Možná jsem měla taky udělat nějakou změnu ale nemůžu si pomoct, mělo to pro mě kouzlo Přitažlivý.

Jardine
člen

# Zasláno: 20.7.2011 21:15  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Iva

Taky jsem si prošla vztahem, kterej byl citově velmi výživný (v tom pozitivním lunárním smyslu), ale chyběl Saturn. Nevydrželo to. Přitom jsme měli krásnou synastrii, samé pěkné vazby mezi Venuší, Martem, Lunou, a sámo i Neptunem (romantika, no). Ale bylo to všechno prd platné ... v testu každodennosti to prostě neobstálo, a taky mě přestalo bavit být věčným tahounem a živitelem.

Ale opačná situace, kdyby Luna ve vztahu chyběla a bylo příliš Saturna, tak to by pro mě bylo snad ještě víc na depku.

Čili, vhodný partner pro ženu s Lu-Sa v Raku? Zodpovědnej citlivka!

Iva
člen

# Zasláno: 20.7.2011 21:47 
Odpovědět 

Jardine

Jardine, ty mě tím cítěním té Luny v Raku vždycky potěšíš
Fakt to není nejlehčí pozice pro tu Lunu a s těma "přidanýma hodnotama" (Sat a další).
A dost těžko se to asi těm ostatním Lunám vysvětluje, co taková Luna potřebuje.
A máš pravdu, že bez té citlivosti zase může být jak chce úžasný a nejde to.

Dobře si to vystihla Zodpovědnej citlivka!!

ashtangi
člen

# Zasláno: 21.7.2011 18:24  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Iva

No a pro zajímavost, jestli ti muj brainstorming nebude vadit, tak jak se ta opozice (a to técko) projevují, (nebo mozná spís projevovaly, protoze dneska jsi urcite zase nekde jinde)?

Mohlo by to být neco jako ze vnitrne jsi (byla) mekká a citlivka a vecné díte, a skrze vztahy a z nich plynoucí materiální hodnoty a sociální úspechy sis chtela zvednout sebevedomí, sebeocenení, sebehodnotu, vydobýt si místo ve spolecnosti, takríkajíc "dospet", a tak dále? No ale protoze jsi ve skutecnosti vnitrne ta citlivka, tak ty ústupky typu: Já jsem tedy zatkla zuby a v rámci jeho spokojenosti

+ k tomu jeste ten Neptun (ve Vahách, hádám): ten by tomu mohl dodat akcent touhy po nalezení spríznené duse a sebeobetování se pro ten ideál?

Teda predpolozila jsem, ze ta Venuse je v Kozorohu.

Iva
člen

# Zasláno: 21.7.2011 21:08  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi, jsi hodná, že se tou opozicí zabýváš. Mě podobně jako i některé další aspektace popisování téhle opozice v těch různých knížkách nijak moc neuspokojilo. A zrovna teď mně požádala známá abych se podívala na radix který má také tuhle opozici.Pro změnu je v T-kvadrátu na Saturn.

Tak já ti napíšu co si myslím já. Tak zaprve jsem tuhle aspektaci podědila po rodičích, kde Luna v Raku zachycuje ty pocity a jemnější vnímání citlivě(a plus ten Neptun ve Vahách) a nebo i pomocí vnitřních obrazů do těch soch (Venuše v Kozorohu) - byli sochařiSi já myslim
No to vnímání i ve mně trochu zůstalo ale ty schopnosti k umění či talent teda ne.
Tak citlivost tý Luny se odpreparovat nedá ale kdybys koukla na tu mojí další aspektaci tak ta je hodně vzdušná, takže si to rozumem vždycky nakonec přeberu a jakoby se octnu nad tím:-). Teda pokud je to vůbec možný Ono je stejně dost divný, dát někomu do vínku MarsUran, který řekla bych je trochu vždycky nad věcí nebo snad líp řečeno mu nejenže nevadí určitý odstup nebo nadhled(podobně jako Marsu ve Vodnáři) nebo jak to říci a pak ta směsice té Luny Neptuna Venuše To se fakt nějak dohromady dát nedá
A moje další aspektace je řekla bych trošku až mužská.Slunce trigon Mars, Slunce trigon Uran, Slunce trigon Saturn, to zas nějak moc měkce nebo přecitlivěle nevypadá.
No a že je to ta Luna tak bych řekla, že to odráží tu situaci v tom mém opravdu ranném dětství.
Dobře si tam vzala tu Venuši v Kozorohu. Protože to je asi tak, že nejhezčí a takový nejplnější chvíle jsem zažila s těma chudýma výtvarníkama ( rodiče a přátelé a známí mých rodičů) v těch padesátých letech, kdy byly opravdu, opravdu chudí ale zažraní do umění
Přesto to na druhou stranu byly tak chudý poměry, že už bych je opravdu nechtěla zažít a krom toho dost nesnáším, když nějaký "bohatý křupan" může jaksi toho "chudýho šlechtice" využít či se nad něj "vytahovat" a podobně
Tak vadilo mně to asi víc než těm rodičům, protože jsem si to na rozdíl od nich sama nevybrala.
Takže ano, já jsem si řekla, že by v tom neptunskym mělo být více té země, tedy i toho materiálního.Ale to bys musela znát opravdu ty materiální poměry v kterých jsem byla a to se mně ani vypisovat nechce, to by byl trochu jako sociální román v minulém století:-)).
V tomhle byl otec trochu jako bývají vykreslování třeba ti vědci, co nevnímají realitu, zažraní do své práce a krom toho on byl poměrně starší, takže tím chci naznačit, že on takové ty signály, že je něco už jaksi mimo střed moc nevnímal Lépe řečeno učil mě to brát spartánsky Což zase teda pro ty ženský složky dvakrát dobrý taky není:-).
Takže ano, já jsem se chtěla skutečně octnout v té střední třídě a přes překážky jsem se v ní nakonec i octla.
Abych ovšem nakonec zjistila, že jsem byla daleko šťastnější v tom neptunskym.
Ale skloubit to nějak dohromady se mně teda nepovedlo.Mám řekla bych oprávněný pocit, že se mně může lehčeji než jiným stát, že sklouznu zase do toho Neptuna(okraje) a taky se celá moje i nynější rodinka řekla bych o to snaží a na druhou stranu, když jsem se pak věnovala jen té praktické práci tak to bylo dost úmorný a suchopárný.
Zřejmě je to ve mně, že sama v sobě nemám ten střed(?) I když fakt nevím, mně se stávají takový ty MarsUranický věci, co se druhým nestávají, takový ty podivný náhody či okolnosti, který moc ani ovlivnit nejdou:-). Takže potom jako jaká vyrovnanost nebo střed. Pak jen makám to zas dostat jakžtakž do toho středu.
Ono je vůbec všechno hrozně složitý.:-)). Protože je to tak, že ten bývalý manžel byl spokojený i v tom co by pro jinýho bylo prostě podprůměrný Teda mezi takový patřím i já(co jim vadí podprůměrný) Takže já jsem se přistěhovala po smrti jeho rodičů do bytu o dvou malých pokojích a malé přesíňce kde se vešla na malý prostor kuchyň, koupelna, WC no typuju to na takový nejvýš tři metry čtvereční:-) no a když byl on malý tak v jednom pokoji bydleli jeho rodiče a tři děti a ve vedlejší sousedé se čtyřmi dětmi takový to prvorepublikový pavlačový bydlení v dělnický čtvrti(ačkoliv to pavlače nebyly). A ty vztahy v tom domě byly takový jako v tom televizním Byl jednou náš dům, fakt asi ten Jupiter v Raku.
Jo a okna to mělo na sever. Tak bylo nás tam pak víc mladých rodin a některym to vůbec nepřipadlo myslím si v nejmenším nějak omezující nebo prostě vůbec neměli potřebu něco měnit.
Takový rodinný ovzduší prostě. Ale že všechno má svý pro a proti, tak jeho tatínek měl astma na který pak zemřel a který by podle mě třeba neměl nebo se vylepšilo kdyby bydlel ve slunnym bytě. A měli by víc peněz, kdyby prostě nebylo jaksi samo sebou, že jeho maminka byla celý život v domácnosti.
Takže já jsem šetřila na družstevní byt(už z toho důvodu, že dcera měla nemocný průdušky a v podstatě už taky astma a musela dokonce do léčebny) až jsem našetřila a stěhovali se do hezkého a slunného bytu.Kde jsme se navíc potkali i se dvěma dalšíma rodinama z domu a vedle z domu, který šly taky "za lepším". No a myslím si, že ta ztráta toho takovýho rodinnýho ovzduší toho domu a vlastně té celé čtvrti tomu manželství pak taky dodala.Že to tomu manželovi chybělo. No ale zpátky by z toho lepšího už asi taky nechtěl, respektive nechtěl.
No tak ono je to tak, že můžu skutečně s čistým srdcem říci, že jsem se starala v podstatě jen já .. na druhou stranu jemu to nevadilo, on by tak asi klidně vydržel žít celý život Takže kde je ta pravda, že???
Ne, pravda je, že se vezl a on to moc dobře věděl.Prostě to nechal na mně. A mohlo by být pro mě satisfakcí, že si pak našel dokonce partnerku se Sluncem v Kozorohu(to aby to mohl asi zase delegovat na ní) ale byť kozorožka tak to nezvládala tak jako já a po revoluci musel začít čelit Saturnovi a sociálním věcem i on a jak nebyl zvyklý, tak prostě se zřejmě nervoval z těch věcí a nějak v 56 letech umřel na infarkt.
Ale musím říci, že měl jinak plno dobrých a ještě lepšíchvlastností a v určitých věcech byl statečnější než jiní a v té totalitě taky a tak vůbec.No je to všechno hodně složitý.

P.S.
No taky třeba Chaplin i když byl pak už hodně bohatý a hodně bohatý pořád vzpomínal na to chudý dětství a jaká to byla bída, nouze a chudoba.
A asi na co všechno tam člověk narazí a jak vypadá ten pohled ze zdola:-).
Tak ti může připadat, že mluvím dost o penězích ale ono je to tak nějak podobně

Jardine
člen

# Zasláno: 21.7.2011 21:28  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Chaplinova rodina se v jeho dětských letech ocitla v chudobinci (což byla anglická verze koncentráku, se separovanými členy rodiny a otrockou prací); podobně na tom byl i malý Dickens, jemuž tátu zavřeli do vězení pro dlužníky. Poznamenalo to celý jejich život a tvorbu. Oba mají v radixu napěťový aspekt Luna-Venuše (opozice, kvadrát), obě Luny rohové.

http://www.astro.com/astro-databank/Chaplin,_Charl es

http://www.astro.com/astro-databank/Dickens,_Charl es

V bídě vyrostl i můj táta (ročník 1947); jeho rodičům komunisti sebrali živnost, dědu zavřeli, vrátil se z vězení jako nechodící a rodinu táhla matka-pracovnice čistírny; po nocích chodili krást uhlí, aby se trochu ohřáli ... táta taky Luna kvadrát Venuše. Hmmmm......

Iva
člen

# Zasláno: 21.7.2011 22:26 
Odpovědět 

Jardine

Jardine, děkuji moc za příklady. Takhle se mají učit aspektace, pěkně ze života

ashtangi
člen

# Zasláno: 22.7.2011 10:24  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Iva

No, mne jenom napadlo, ze jak jsi ze zacátku psala, kolik ze toho osud neudelal jenom proto, aby ti zabránil pobrat peníze od partneru, ze je to naprosto logické, s tou konstelací, kterou popisujes: jak má s Venusí neco co do cinení s Kozorohem nebo se Saturnem, tak je podle mne proste nemozné, aby clovek pobíral peníze od druhých (navíc kdyz k tomu celému jeste prictu tu Lunu kon. Saturn, která pro tebe taky asi byla mocným hnacím motorem smerem "za lepsím", nebot dodává vnitrní pocit restrikce; ale nicméne zase opakuje to téma, ze si clovek tu výzivu bude muset odséfovat sám)!

Takze nemusís se bát, ze by ti clovek neveril, kdyz píses, ze jsi to celé odtáhla sama, o tom (a tady bych pro tebe mozná mela dodat bohuzel ) Venuse v Kozorohu proste je! Nicméne Venuse v Kozorohu samozrejme neznamená, ze by clovek byl odsouzen být nejakým chudákem: pokud si z hlavy pamatuju dobre, má ji treba Britney Spears; proste jen znamená, ze se clovek proste bude muset pricinit sám. Jinak mne se ta tvoje konstelace s tou Lunou a Neptunem práve ze líbí (a ano, pusobí to i umelecky), protoze bez nich by to mohlo být materialistické; nicméne takhle se to celé zmekcuje, zjemnuje, idealizuje; odrází se to treba i v tom, jak krásne píses o manzelovi s tím, ze si uvedomujes, ze mel i hafo jiných dobrých vlastností, ackoliv pres ty finance nebyl nic moc.

No, mne vztah Luny a Venuse taky zajímá, i skrze ty finance: sama mám ty dva prvky v kvadrátu, a muj vztah k penezum je hodne ambivalentní, nejradsi bych byla, kdyby neexistovaly, coz asi taky není úplne ono. Tak jestli mne jeste neco napadne, tak já to sem pridám.

Iva
člen

# Zasláno: 22.7.2011 11:08  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi s tou Venuší v Kozorohu to taky tak jednoduchý nebude:-).Právě, že mně připadá, že naopak by to měl být takový nejvyšší žebříček(Kozoroh a sociální vrcholy:- například) a třeba právě Saturna v Býku(taky kombinace Saturna a Venuše) mají -myslím, že se nemýlím- i největší finanční magnáti.
Takže jasně, že to může být i ochuzení(nebo právě naprosto chudý) ale stejně tak i opačně. To píšu odhlédnuto od mého radixu:-).
Ale zcela určitě má Venuše v Kozorohu smysl pro to věčné, trvající
Proto třeba i to v kameni nebo takový ty evergreeny.
A zcela určitě takovou tu dost vysokou náročnost.Třeba zrovna v tom umění:-)). Pokud by to nebyl konzervatismus či klasicismus
Jo ještě je tam zajímavý, že jsem střídavě bývala dost štíhlá(ale žádná bulimie:-)) - spíše nedostatek peněz možná a hodně práce nebo stresy) a pak pár životních etap, kdy jsem jaksi bujela a přetékal mně dekolt(cca 17let). To zas jak se snažila ta Luna v Raku(takový to "jití či nalévání se" do bobule) si myslím.To bych připsala také té opozici a nejen tomu SatLuna.
No a aby si to neměla jednoduchý tak ta Venuše je u mě vládce 8.domu a Neptuna.
Takže možná by se to dalo přeložit jako takové rodinné dědičné sdílení.No nevím, nerozluštila jsem to zplna. A aby bylo jasné, že nic není jednoduché tak matka mé matky byla v podstatě bohatá Tedy moje matka měla v dětství nejen služebnou ale i guvernantku atd. atd.
Zato matka mého otce byla jednou z nejchudších ze vsi(vdova z šesti malýma dětma).Tak si vyber

Většina aspektací je v těch astrologických knihách popsána dobře.Moc tam nenamítám.Ale pár aspektací se mně nezdá

Nezdá se mně, že to tam napsané vystihuje tu podstatu.Nebo podstatu problému Té aspektace. To je prostě snůška možných(to možných podtrhuju) projevů ale néé ta podstata.

No a jedním z nich je tahle opozice nebo prostě disharmonický či dynamický postavení.

Někdo píše "nemilovanost" či pocit nemilovanosti.Tak je to možná blízko, protože ta Luna jakožto lid, lidi a třeba u Jupitera harmonicky s Lunou naopak značí oblíbenost. Tak jistě, že asi ten pocit jisté nemilovanosti (od Boha či vesmíru či společnosti nebo možná i té matky nebo snad by bylo možný i ve vztahu) tam možná nebo asi bude ale to taky není ta podstata ale spíše už důsledek.
Nebo se píše, že zrozenec nedbá své osoby.Nebo chodí špatně ošacen.
Tak to je asi taky blízko ale taky né podstata
Matka a milenka, partnerství a rodina.Tak to taky jistě.Ale taky to není ono:-)).To jádro.
A některé další popisy už jsou jen takový halabala nahodilosti.

Iva
člen

# Zasláno: 22.7.2011 11:22 
Odpovědět 

Ta Venuše tam musí být nějak v zastoupení etiky či socio(Váhy, společnost, 7.dům, spravedlnost, po případě pokud by tak šlo sociální spravedlnost- ale to právě nevím zda by tam neměl být ještě nějaký prvek).
No a jakožto Býk tedy jistoty, bezpečí, majetek, peníze, talent(?)

Možná i termín emoční stabilita. Neboť asi je těžším udržet si emoční stabilitu, když se sociálně nebo materiálně jaksi pořád pohupujete.Buď od jednoho rohu k druhému a nebo dokonce nad propastí

Tak nějak možná by se to mělo uchopit..ale ještě jsem neuchopila a to co čtu v knížkách taky neuchopuje

Iva
člen

# Zasláno: 22.7.2011 11:41 
Odpovědět 

Jardine

Jardine, to je tak příjemný u tý Luny v Raku jak ty její tykadýlka umí jemně rozlišovat.Já si u těch tvých tykadýlek úplně lebedím Jak umí vybrat přesně to co pasuje(odpovídá).Nebo jak to říct Nebere šmahem, rozlišuje, citlivě rozlišuje.Tak nějak

Vlastně ty děláš myslím anglickou literaturu, ne? Tak toho Dickense mám samozřejmě moc ráda, je to moje krevní skupina:-))).

Ale mám na tebe jinou otázku.Co si myslíš o Mary Herbert Countess of Pembrok a Shakespearovi ? On tam má totiž ty některé ženské postavy napsaný tak dobře, takový postřehy z pohledu ženy, že nějak těžko uvěřit, že by to dokázal takhle vidět či popsat muž. Nad tím jsem žasla už kdysi v dětství.

A když se podívám na její radix (27.10.1561) tak prostě - ten velký trigon Luna Saturn(tu Lunu bych možná nechala ještě v Blížencích) a pak MarsPluto v Rybách a SlunceMerkurUran ve Štíru s tím "nádechem" geniálnosti atd. atd. Prostě je to zvláštní:-).

ashtangi
člen

# Zasláno: 22.7.2011 11:45  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Iva

Neprecetla sis porádne, co jsem napsala. Proste ta konstelace co jsi popsala není o pobírání penez skrze partnerství. Presne naopak, práve o tom ona není! Kdyby se ti zdálo nespravedlivé, tak si stezuj Saturnovi a Neptunovi a ne mne

Ale más pravdu v tom, ze to chce videt celý radix. Já mám treba Váhy na hrotu 8., ale financní sdílení skrze partnerství bylo doposud tématem mého zivota pramálo. Vysvetluju si to jak obsazením 8. (Mars a Uran; svou Venusi beru, ze je jeste v 7.), tak tím, ze to téma musí být v radixu potvrzeno asi vícekrát.

Mimochodem, ten tvuj Neptun v 8. ve Vahách práve ze to téma nenaznacuje v tom T-kvadrátu, on ho zobtíznuje prece

Iva
člen

# Zasláno: 22.7.2011 12:07 
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi jenže já jsem nikdy nechtěla pobírat peníze skrze partnerství:-))))).

To bych si nevzala bývalýho manžela, který nic neměl. Jen jsem prostě čekala, to co prostě v partnerství je jaksi samozřejmý a sice, že když se platí třeba činže napůl tak je to logicky lepší než když jí platí člověk sám.
Takže čekala jsem to, co - a ani nečekala- jen to jaksi bylo logický, že tak bude, - tedy to co je v 90 procentech samozřejmostí, že to táhnou napůl. Nebo i protože jsou muži stále ještě placeni lépe(u nás cca o 1/3 za stejnou práci), že to bude u toho muže o něco víc.

Já jsem na to v začátku nemyslela vůbec. A nebylo taky proč, když jsem předpokládala normální průběh a tedy nějaký průměrný výsledky.

Jenže ony byly právěže podprůměrný a ve všech těch vztazích pak právě, že tohle taky vždycky z nějakýho důvodu nešlo a to je to proč mě tahle otázka zajímá

Protože já jsem nebyla zase nějaká idealistka, který by to bylo úplně jedno ale na druhou stranu jsem žádnou výpomoc na své straně nežádala:-)), to jsem se možná špatně vyjádřila tam někde vepředu - jen jsem předpokládala, že ta druhá strana bude jaksi " v průměru".

Iva
člen

# Zasláno: 22.7.2011 12:27  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi, já ti tu jednoduchost u toho Neptuna taky nabourám
Tu chybu, že Neptun je jenom jakési zdání a to co se rozplyne nebo to co není a je jenom zbožným snem a přáním či neuskutečnitelým přáním - tu chybu, co udělá klidně většina astrologů a nejen tedy ty

Ten Neptun je jednak taky (jak třeba se praví i o 12.domě taky spása či ruka Boží atd. a tak podobně či něco nepředvídaného, co vypadalo nepravděpodobně) a hlavně taky kolektivita(tedy i ty trendy a události jaksi kolektivní popřípadě celosvětový).

Takže z toho Neptuna vypadly krom jiného ale taky restituce po té matce matky.A to dosti konkrétní restituce(Sat- Kozoroh, Venuše v Kozorohu))v podobě právě že nemovitostí(LunaSaturn)

Takže jak říkám, zjednodušovat se nevyplácí. A to ani v učebnicích

Iva
člen

# Zasláno: 22.7.2011 12:34 
Odpovědět 

Teda ale co mně tak začíná svítat bude to, že odpověď bude někde v samé charakteristice 8.domu
Tedy jakožto štírovský dům ty trochu excesy- od rohu k rohu

Protože vlastně dědictví je taky trochu exces. Zemře vám někdo koho jste měli rádi - tedy emoce na téhle straně a pak vám spadnou do klína po něm peníze( měli byste mít radost- na té druhé straně).

Nějak takhle asi....

Iva
člen

# Zasláno: 22.7.2011 12:50  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi, ty mě vidíš jako tu dětskou a naivní co čeká až odchytne partnera, který jí zabezpečí???

Nic nemůže být vzdálenější pravdě:-). Na co myslíš, že tam mám to Slunce s Marsem a se Saturnem? Já jsem se vdávala za bývalýho manžela ve 26 letech a do té doby jsem se o sebe docela dobře postarala a ušetřila napůl na družstevní byt, který pak zůstal otci

To jen, že jsem si pozorněji přečetla to tvé
"jsi (byla) mekká a citlivka a vecné díte, a skrze vztahy a z nich plynoucí materiální hodnoty a sociální úspechy sis chtela zvednout sebevedomí, sebeocenení, sebehodnotu, vydobýt si místo ve spolecnosti".

To si byla teda rychle hotová s tou Lunou a Venuší v Kozorohu Jak jasné, že?

ashtangi
člen

# Zasláno: 22.7.2011 13:12 
Odpovědět 

Iva

Mozná jsem napsala blbost, co já vím. Myslela jsem, ze bych se treba mohla neco nového naucit. Kazdopádne tyhlety podvedomé motivace jsou pro jednoho vedome tezké k odchycení, protoze veci nebývají takovými jakými se zdají být

Ale uz toho nechávám, protoze se za prvé zacínáme tocit v bludném kruhu: nutís mne opakovat porád dokola to samé a pritom argumentujes vecmi, o kterých já jsem nepsala; za druhé reagujes podrázdene. Tak se ti vázne omlouvám jestli se ti zpusobila nejakou újmu a prípadne vymazu nebo nechám vymazat cokoliv si budes prát.

O tom, ze jsi silný charakter a zivel a ze s tebou musí být zábava teda opravdu nepochybuju

Tak pa

ashtangi
člen

# Zasláno: 22.7.2011 13:37 
Odpovědět 

PS: Jeste jsem ti chtela podekovat za tvou osobní výpoved o rodine a partnerovi, velmi si jí vázím a ráda jsem si ji precetla.

Iva
člen

# Zasláno: 22.7.2011 14:10  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi, nereaguju podrážděně. Ani v nejmenším. Jen se mně to zdálo pravda trochu "jednoduchý". Na tvůj formát. Takže jsem se spíše usmála.

A nejde přece v podstatě o můj radix ale svůj radix jsem dala k dispozici kvůli tomu aspektu Luna opo Venuše (Luna kvadrát Venuše).

Můžeš namítat ty podvědomý motivace. Protože jak píšeš věci nebývají takovými jakými se zdají být.

Jenže ať udělám jak chci sebezpytující obraz a snažím se jak chci, tak to prostě neodpovídá.

Z druhé strany uznej, že takhle by sis zdůvodnila kdejaký svůj rozbor aspektace.(Pokud v tom bude byť jen náznak vodního).Tedy poukázáním na nevědomé motivace.

No asi by ti líp poreferovali ti, co mě dobře znají.Jestli to tak je či není

Ono je to asi tak, že jsi to měla vzít spíše z toho druhýho konce Teda od té Luny v Raku. Ta totiž jak v podstatě řekla i Jardine, dá v první řadě na ty city, blízkost a podle toho si i bude vybírat. Tedy i zřejmě proti té Venuši v Kozorohu a tomu společenskému postavení, materiálním hodnotám a sociálním úspěchům.

A to už by si byla mnohem blíže pravdě než s tím důrazem na tu Venuši.
Protože pravda je Ashtangi zřejmě přesně opačná.Tím sňatkem jsem šla já dolů se vším tím popsaným(k té Venuši, materiálnímu a společenskému).
Což je nakonec docela hezky vidět i v tom odrazu toho bydlení, bydliště:-).Neb proti té "plebejskosti" té Luny v tom bydlišti toho manžela(dělnická čtvrť), já jsem vyrostla(byť chudě) ještě v pozůstatku nóblesní čtvrti a posléze zase v intelektuálním prostředí(a I.kat) a můj kredit jak v práci tak ve společnosti nebyl ale vůbec špatný.Nesmíš zapomenout, že jsem už cca 8-9 let vydělávala a to tenkrát (na ženskou) docela dobře.To už bylo to období chudoby dětství a dospívání dost dlouho za mnou. Už jsem dávno šla "vzhůru"( to píšu ironicky ale v tom sociálním jistě a nezpochybnitelně).

Takže opak je pravdou- neb já jsem kvůlivá těm citům(Luna v Raku) obětovala tu Venuši v Kozorohu.

ashtangi
člen

# Zasláno: 22.7.2011 14:35 
Odpovědět 

Tak ted si mne vázne rozesmála. Prosím te, jaký muj formát?

To s temi nevedomými motivacemi bylo míneno vseobecne.

A to co jsi tedka napsala mi dává smysl a dost mi toho objasnilo. Proste ta silná Luna v Raku te zadrzela u toho spoda a je prenesene a symbolicky duvodem tvých (aspon cástecných) frustrací (a doufám, ze te tím slovem neurazím ). Jak uz to tak ty Luny umí To se s mým pojetím Luny naprosto shoduje, viz ten citát nahore co jsem sem dala.

Je to tedka správne?

Kazdopádne na tom, ze Venuse ve spojení v Kozorohem nebo se Saturnem není signaturou pro financní zisk skrze partnerství si stojím.

Jeste jednou díky za diskuzi, je pro mne podnetná.

Iva
člen

# Zasláno: 22.7.2011 14:47  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi, za tím formátem si stojím

Za frustraci se neurazím:-).

Jo když to vezmeme za ten konec od té Luny tak už je to správně

Třeba nakonec dokonce i k něčemu dojdeme u té Luny opo(kva) Venuše

A jak myslíš tu signaturu té Venuše v Kozorohu? Sama o sobě rozhodně finančnímu zisku nebrání, to jsem si jista. A proč tedy myslíš, že v partnerství ano?? Čím to zdůvodňuješ?

Jinak je to pro mě taky podnětný - například ta "oběť " tomu manželství mě teda doteď v té astrologii nenapadla(ten Neptun) což je směšný, protože v myšlenkách na to manželství dost často:-)).

A určitě ty výkyvy nahoru a dolů v tom mém životě a těch "svazcích" má na svědomí ten štírovský dům.Asi.Ještě jsem to nedomyslela.

ashtangi
člen

# Zasláno: 22.7.2011 15:56  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Vsak já nikde nepísu, ze by Venuse v Kozorohu bránila financnímu zisku. Akorát, ze Saturn ani Kozoroh nejsou zrovna sdílecí

Náhodou, mne se ta tvoje konstelace s tou Lunou a tím Neptunem líbí. Mozná, ze kdyby tam ty dve planety nebyly, tak tady neresís, ze te milovali chudáci, ale to, ze si jako bohatá materialistka bez srdce ty milence musís platit

PS: nevím, kdy zas budu na netu

Jardine
člen

# Zasláno: 22.7.2011 19:46  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Iva

Vlastně ty děláš myslím anglickou literaturu, ne? Tak toho Dickense mám samozřejmě moc ráda, je to moje krevní skupina:-))).

Ale mám na tebe jinou otázku.Co si myslíš o Mary Herbert Countess of Pembrok a Shakespearovi ?

Ivu, já nedělám literaturu jako takovou ... spíš anglické dějiny (hlavně sociální), především novodobé - od průmylové revoluce do současnosti. Takže renesanci jen okrajově ... vsadím se, že toho o Shakespearovi a Mary Herbert Sidney víš víc než já

Z literatury mám nejradši viktoriánce, hlavně Thomase Hardyho ... toho jsem vždy hltala, zatímco spousta mých spolužáků žila Shakespearem a tuhle viktoriánskou squadru považovala za nudné povinné čtivo No, a taky Orwell je můj oblíbenec, hlavně ty jeho společenské postřehy o Angličanech Mimochodem ... myslím, že má v současnosti svého nástupce, tenhle chlapík u mě boduje:

http://www.paulkingsnorth.net/

Ještě bych se vrátila k Luně-Saturn. Ashtangi napsala

Saturn jako vládce Kozoroha nás nutí zabývat se glamourem a iluzemi, které představuje Luna v našem horoskopu. O Lune se ríká, ze predstavuje vězení duše, které nás drzí v naší minulosti. Luna vládne pocitum, emocem, touhám, které se zdají být skutečné, ale nejsou. Luna vládne naší minulosti, podmínkám, které nás formovaly v minulosti (past conditioning), podmínenému formování našich emocí (conditioning of our emotions), a jsou to emoce Matky, která absorbujeme jako naše vlastní.

To je, myslím, hodně výstižné. Když vezmu svoji Lunu-Saturn, je to aspekt doběžný, tj. Luna vlastně do náruče toho Saturna putuje, místo aby se od něj trhala.

Co se týče rodinného "podhoubí" ... naše rodina byla v podstatně ovládána emočním napěťovým polem mezi mojí maminkou a babičkou. Mezi těmi dvěma (náturou naprosto odlišnými) ženami celoživotně probíhá emoční zápas vskutku plutonských rozměrů (sama mám Lunu kvadrát Pluto; máma zase Lunu v 8. domě) ... citová manipulace, vzájemná závislost, pocity viny, potlačovaná vzpoura ... v podstatě to bylo (a stále je) emoční minové pole, což už jsem dokázala vycítit jako dítě, a moc jsem si s tím nevěděla rady.

Časem k tomu přibyl i zápas o mou výchovu ... každá si mě (určitě v dobrém úmyslu) chtěla "vytvarovat" podle svých vlastních představ, a ani jedna z těch "formiček" (masarykovsky vzorná holčička versus všezvládající drsňačka) mi moc neseděla.

V důsledku toho své děti vlastně ani moc "nevychovávám" (koriguji projevy chování, kde to uznám za vhodné, ale nikdy povahu) ... jsem asi až trestuhodně liberální matka

Časem jsem se ocitla v pozici "zpovědní vrby pro obě strany"; neustálé lavírování mezi oběma blízkými bytostmi, nutnost usmiřovat, krotit emoce ....

Dodnes nechápu, jak se dvě spřízněné ženy můžou navzájem tak trápit ....

Takže si myslím, že to moje lunárně-saturnské uzavírání se určitým emocím mohl být i nějaký obranný mechanismus proti tomu psychotlaku, který v rodině vládl ... hledání citové struktury. Časem třeba zjistím, že už těch saturnských mechanismů tolik nepotřebuji, ale v jistou dobu asi plnily svůj účel.

Vanda

# Zasláno: 22.7.2011 21:34 
Odpovědět 

Jardine:
V důsledku toho své děti vlastně ani moc "nevychovávám" (koriguji projevy chování, kde to uznám za vhodné, ale nikdy povahu) ... jsem asi až trestuhodně liberální matka

- Děti nejvíc vychováváme odezíráním našich vlastních postojů a našeho vlastního jednání. Zbytek se poddá.

Takže si myslím, že to moje lunárně-saturnské uzavírání se určitým emocím byl nějaký obranný mechanismus proti tomu psychotlaku, který v rodině vládl ... časem třeba zjistím, že už těch saturnských mechanismů tolik nepotřebuji, ale v jistou dobu asi plnily svůj účel.

- Spíše jde o to, že naše vlastnosti se neberou z ničehož nic, ale jsou následkem zkušeností s okolním prostředím, obvykle zásadně formované původní rodinou. Ať tím, co poskytovala, nebo tím, co neposkytovala, ačkoliv měla, nebo poskytovala, ačkoli neměla. Je fajn, když si to člověk uvědomí a dokáže si připustit, že určitý měchanismus je spíše výsledkem deformování než formování člověka.

Ale ještě k Saturnu v sedmém - osmém domě. Saturn představuje především zkoušku zodpovědnosti a samostatnosti. Je výzvou stát se v oblasti, kde se zrovna nachází, autoritou, převzít roli. Autoritou od slova autor, tedy původce, tvůrce. Při té příležitosti jsem si vzpomněla na podobenství o hřivnách. Nejsme tu proto, abychom si užili a odvázali se, jak dneska tvrdí kdejaká reklama, jsme tu proto, abychom co nejlépe rozmnožili hřivny nám svěřené. Ne pro náš prospěch, ale ve prospěch našeho pána, protože ani v podobenství nedostali služebníci hřivny do svého vlastnictví, ale pouze do úschovy.
Převzít zodpovědnost a roli znamená v případě sedmého domu upevnit vztah, což může být i svatba, v případě osmého domu upevnit sdílení, převzít zodpovědnost při sdílení. Saturn se nás ptá, nakolik jsme na svou roli připraveni, a zkouší, kde jsme nepevní.

Jardine
člen

# Zasláno: 30.7.2011 21:38 
Odpovědět 

Tak dnes jsem prožila opravdu nepříjemnou konfrontaci s bez nadsázky sadistickým policistou ... tolik lidské hrubosti a neomalenosti během pár krátných okamžiků jsem fakt ještě nepoznala. Dokonce mě dohnal k slzám, což se jen tak někomu nepovede (Luna con. Saturn bulí málokdy). Naštěstí měl s sebou mnohem příjemnějšího kolegu, který na sebe vzal roli konejšitele a situaci uhladil, jak jen to šlo.

tr. Saturn kvadrát Luna, exaktní.
tr. Pluto kvadrát Jupiter+Pluto.
tr. Uran kvadrát AC.

Ještě teď se mi klepou kolena; jak ve většině situací zachovávám chladnou hlavu, tak tohle mě rozhodilo ....

neo
člen

# Zasláno: 31.7.2011 09:26 
Odpovědět 

Ahojky Jardine,

koukám že policejní týden pokračuje . V úterý po 20 hodině, mohutné zvonění, tak jsem šel otevřít a ptám se kde je a suše mně bylo odpovězeno Policie, tak jsem jim otevřel dveře do domu a šel se zeptat co potřebují ... .
Dole u dveří byli 4 policisté, tak jsem se zeptal jak jim mohu pomoc a co vlastně zde chtějí. Bylo mi suše odpovězeno že mi do toho nic není. Nakonec druhý den jsem díky novinám pochopil že to bylo asi zásahové komando.

Předevčírem jsem mluvil s jednou paní a zeptal jsem se ohledně ovázané ruky. Měla a má potíže se sousedy na chalupě, ohledně toho že psi u sousedů jsou u nich neustále doma kde jim bylo dobře, což nesnese sousedka a brojí proti tomu. Došlo to tak daleko že sousedka si šla bez dovolení pro své psy na její pozemek a nakonec i zavolala policii.
Řekla že takovou neomalenost a buranství u policisty nezažila ... .

Včera ráno na naší psí louce, respektive dole u Kafárny místní restauraci, bylo zásahové policejní auto ... .

Jo a ještě minulý týden mně málem "sejmulo" i s Dendy policejní auto a to na přechodu a na zelenou. Hodilo maják, udělalo myšku a podjelo jedoucí tramvaj ... .

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Stacionární Saturn