Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Syndrom vyhoření
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
virgo63
člen

# Zasláno: 4.4.2011 16:19 
Odpovědět 

JardineMilan Zahradník
Zase je výhoda, že si určitě spolu daleko více a lépe hrají, než když je věkový rozdíl větší. Mám holky o 4 roky a moc si nehrály, každá měla už jiné zájmy.

...život někdy fakt JE dřina... Ba, ba. Tahle dřina mi ani nevadí, na rozdíl od té dřiny s cizími jazyky.

hanka
...vyprdnout se na ty lidi nejde...
Když naše maminka umírala, rozhodly jsme se, že se o ni nějak postaráme... Střídaly jsme se v péči, nakonec skončila v domě nejstarší sestry, protože prý ona to "zvládne nejlíp". Taková samaritánka...
Netrvalo dlouho a i když jsme jí pomáhaly, byla ségra zřejmě na pokraji vyhoření (to chodila ještě do práce, měla spoustu aktivit atd.) Nakonec sama uznala, že to dál nezvládne a daly jsme mámu do hospice.
Dnes ty možnosti jsou, tak proč jich nevyužít. A hlavně si nic nevyčítat! To přeci není vyprdnutí se na člověka...
*
Podle mne proti syndromu vyhoření je třeba mít nějaký osvědčený "nabíječ energie" Pro mne je to třeba onen zmiňovaný spánek a taky zahrádka. Pro Jardine je to možná astrologie, pro Dagmaru asi tvořivá činnost, pro Nea vycházky s Dandy... Jen si správně dávkovat povinnosti a zábavu, práci a hry. A kdo to neumí, dostane ťafku ve formě SV. Možná, domnívám se.

Tak ať se nám všem daří, jaro nám dává spoustu energie! (Po pravdě, nemám jaro příliš ráda, ale letos mi nějak nevadí a je moc příjemné).

Kveta
člen

# Zasláno: 4.4.2011 17:20 
Odpovědět 

virgo63
Moc hezky napsáno.

hanka
člen

# Zasláno: 4.4.2011 19:04 
Odpovědět 

Ahojky, Virgo,
no, já už se pak modlila, aby konec byl rychlý a milosrdný. Kdo pečoval o takto nemocné, asi dobře ví, jak zoufalá je touha zemřít doma, nebo být doma mezi blízkými aspoň tak dlouho, jak to jen jde. Je těžko tomuto nevyhovět, když jde o tzv. poslední přání. O našeho tatínka pečovala zase moje sestra. Byl to tvrdý chlap, který doposledka tajil, že mu něco je, až se to prolátlo, protože musel na operaci. Nic po nikom nechtěl, ale z nemocnice pořád zdrhal domů. Domluvil si to v nemocnici s ošetřujícím lékařem - holt kolega. Popadl šaty, sotva se odvlekl, ale mazal domů.
Proto tak brečím vždycky, když je E.T., jak kvíká to svoje "Domů! Domů!". Kvíkají tak všichni. Kdo to nezažil, netuší, jak je to drásající.
Sama jsem přemýšlela nad tím, jak to budu mít sama, žejo, taková rodinná anamnéza člověku nepřidá. Uvítala bych nejraději nějaký pěkný silný infarktek.
Ale když to vyjde blbě, tak nevím, asi nebudu chtít otravovat, ale vím, že budu mít před smrtí strach, každý ho má, aspoň chvílemi, i když to třeba tají.

Co je nejstrašnější pocit na tom všem, že je to ubíjející, dlouhodobé. Člověk je zvyklý na dlouhodobě zlepšující se tendence - jako třeba když se narodí dítě, zpočátku je to záhul, ale vývoj jde kupředu, dítě je čím dál samostatnější, už to časem není taková hoňka. Ale v případě takovýchto dlouhodobých a smrtelných nemocí je to přesně obráceně. Jde to pořád jen k horšímu, nikdy nevíte, co se zase stane, kdy bude hůř, co se přidruží za zádrhel.
Je to dost ubíjející pro blízké a zdravé lidi, natož pro ty, kdo ošetřují.

virgo63
člen

# Zasláno: 4.4.2011 19:40 
Odpovědět 

hanka
To je samozřejmé - starat se, dokud to jde. Někdo umře rychle, takže se dá ošetřování zvládnout, máma ale třeba odcházela pomalu, víc jak půl roku. Opouštělo jí nejen tělo, ale i myšlení... v poslední fázi stejně nevěděla, kde je (tedy si to myslím). Hospic se postaral moc dobře.

Taky doufám, že padnu a umřu, jako táta.

Jardine
člen

# Zasláno: 4.4.2011 22:03  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Milan

No a kdo či co si dnes myslíš, že ty kruhy dělá?

Čeští vědci přece ....

To byl trochu ftípek, ale ne zcela bez opodstatnění. Už jsem to celé někde popsala kdysi na Astrolabu. Během 90. let, prakticky až do roku 2005 jsem léto co léto trávila v Anglii právě v okolí Avebury a celé té zóny, kde se kruhy objevují, a měla tu možnost ten fenonén dost podrobně sledovat a poznávat lidi, kteří se kolem toho motají. Začínala jsem jako naprostý nadšenec a skončila jako skeptik. Piktográmky v obilí jsou zkrátka lidská práce a já jsem měla možnost několik jejich tvůrců poznat a vidět je v akci. V roce 2003 tam se mnou poprvé jel i můj budoucí manžel a protože mu jeho badatelská zvědavost (dělá umělou inteligenci) nedala, zkusil si za pomocí dvou dalších lidí taky jeden vyrobit. Docela se mu povedl :) Není na tom fakt nic záhadného .... je za tím spousta dřiny tvůrců, kteří se rok od roku lepší, a taky celá řada velmi různorodých motivů, proč to vlastně dělají. A taky krásná léta prožité legrace; ono to vše bylo super i bez těch mimozemšťanů.

P.S. Jenom upozorňuju, že kruhy jsou stále velmi výnosným byznysem, takže spousta jejich propagátorů je připravena vymýšlet stále fantastičtější teorie a přinášet stále promyšlenější "důkazy" o jejich pravosti. Řada z toho pronikne i sem, a člověk neznalý reálií se snadno nechá unést.

virgo

Já si ten malý věkový rozdíl nemůžu vynachválit ... oni spolu dělaj úplně všechno; jsou jak dvojčata. Dcera si sice pěstuje světáckou pózu "té starší a moudřejší" (malého občas peskuje jako učitelka) a synátor se zas propracovává k image rebela proti autoritám (tedy hlavně té její), ale jinak se na všech činnostech více méně shodnou.

Milan Zahradník

# Zasláno: 5.4.2011 07:04 
Odpovědět 

Jardine

Líbí se mi ten nonšalantní nadhled i prjevená jistota s kterými ty kruhy vysvětluješ.

Naše Nelinka taky učitelkuje a někdy nás všechny. A Anička k ní vzhlíží jak k obrázu anděla. Jsou úžasné.

Irena
člen

# Zasláno: 5.4.2011 15:50 
Odpovědět 

hankatady jsi mě opravdu dostala. Proto tak brečím vždycky, když je E.T., jak kvíká to svoje "Domů! Domů!". Kvíkají tak všichni.
Brečím si tu už jen jak to čtu. Připomělo mi to čas kdy umírala moje maminka.Psal se r.1981 Nikdy mě nepřestalo mrzet,že jsme se sestrou nevydržely a daly ji do nemocnice, za 3 dny zemřela.
Umírala dlouho na rakovinu plic a vyjímkou byli jen dny kdy byla na kapačkách, jinak jsme ji měly doma a střídaly se u ní. Chodily jsme taky do práce a každá měly dvě školní děti. Moje první vyhoření souviselo s tímto a v té době nám rodině během 15 měsíců zemřelo 5 lidí.

Druhé SV - Vzala jsem si z léčebny mladší sestru,jinak by tam musela dožít zbytek života.Paranoidní schizofrenie,naprosto vymazané emocion.prožívání o ostatním rozpadu osobnosti nebudu psát. Základem bylo abych ji naučila plakat aby se uměla pousmát. Po 5ti letech už bylo vyhráno po 7 letech jsem se hroutila já. Sláva dostala svůj byt a zatím u ní drží vše pohromadě.
I já si opět žiju. Jedno vím, už bych si to nechtěla zopakovat.

Jardine
člen

# Zasláno: 5.4.2011 16:47  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Wow, děvčata, klobouk dolů před vámi, co jste všechno zvládly.

Iva
člen

# Zasláno: 5.4.2011 17:46 
Odpovědět 

Jardine, však taky tady je to jedna saturnská Luna za druhou:-))

hanka
člen

# Zasláno: 5.4.2011 19:18 
Odpovědět 

já teda žádnou saturnskou Lunu nemám. Mám ji ve Střelci.

Iva
člen

# Zasláno: 5.4.2011 19:39 
Odpovědět 

hanka

A to jí nemáš ani v konjunkci nebo jinym aspektu se Saturnem? Nebo v 10.domě? Nebo aspoň už na konci Střelce teda směr Kozoroh:-))? Tak to je teda divný

Jo ještě by mohl být v Kozorohu její vládce teda u tebe Jupiter(nebo mít aspekt na Saturna).
Nebo sis sem jen odskočila při těch cestách střelcovský Luny...

neo
člen

# Zasláno: 5.4.2011 20:20 
Odpovědět 

Virgo a Ireno

Ireno, ta rakovina plic to je drsné, minulý pátek mně takto odešla máma a ve čtvrtek mám pohřeb.
Ke konci to bylo už pro ní velké utrpení, byla už jen doma, nemohla moc chodit a ke konci se už ztrácela myšlením. Taky zemřela v nemocnici, kdy jsme ji museli nechat odvézt záchrankou a druhý den na to odešla za lepším :-). Starat se o takhle nemocného člověka je ke konci hodně psychicky náročné, naštěstí jsme se s bratry střídali.

Virgo
též pro mě je to spánek a zahrada :-). Už když se probouzím tak přemýšlím co mám dělat a kdybych si mohl opět lehnout

Docela ta čtyřícítka je sešup

Jardine
člen

# Zasláno: 5.4.2011 20:30  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

neo

ajaj, to mě mrzí Sakryš, mám pocit že je toho vůkol nějak moc, poslední dobou.

neo
člen

# Zasláno: 5.4.2011 21:01 
Odpovědět 

Jardine

spíše je to optický klam, tím jak věkem se posunujeme dozadu :-) Ve věku kdy je nám 20 až 30 let, tak jsou rodiče mladí, a prarodiče ještě vitální ... .

Takhle jsme již ve věku kdy vzrůstá ohrožení , většího výskytu úmrtí v rodině.

Jo kdyby nám všem zde bylo dvacet

Navíc Pluto v Kozorohu kompostuje :-), tak je hodně cítit přítomnost dožitosti kolem nás, tedy určitý rozklad hodnot, chování a postojů ... .
Jenže nic netrvá věčně, Uran v Beranu ... .
Hold se máme sami tam dole postavit na vlastní nohy a mysl :-)

Tento proces ale nemůže zastínit běh světa a Jaro nám nikdo nevezme, a že k nám alespoň zde v české kotlině a moravském úvalu, nás přišlo pohladit a potěšit již velmi brzo ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 5.4.2011 22:05  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Jo kdyby nám všem zde bylo dvacet

Nejhorší (nebo nejlepší?) je, že já se na těch dvacet opravdu cítím ... jsa obklopena křepčící drobotinou a trávíc den mezi pískovištěm, Legem a průzkumnými výpravami do okolí, někdy se cítím i na míň. Ovšem do té doby, než zjistím, že při hře na žabáky mě lupe v obou kolenech

Jinak s tou zahrádkou tě chápu; já jsem tomu taky propadla ... jak mám v radixu málo země, tedy kromě AC ani ťuk, nějak mě právě kontakt s všelikými přírodninami hodně zklidňuje a uzemňuje. Máme teď jednu zahrádku pronajatou a už rok nepokrytě bažím po tom, že ji koupíme a já si z ní udělám malý ráj na zemi .... ale má to háček. Finance na její zakoupení jsou vázány na prodej pole v manželově rodišti na Moravě. No, a se svým Neptunem v 8. domě manžel už od loňského léta prodává, prodává - a nic. Teď k tomu pustil mě, ať si to tedy zkusím sama, tak doufám, že to vyjde. Snad mě můj Mars v 2. domě nezklame.

Irena
člen

# Zasláno: 5.4.2011 22:23 
Odpovědět 

neo
co říci Mojmíre... před bolestí neutečem.
Přijde čas kdy ti bude lépe.

Kveta
člen

# Zasláno: 6.4.2011 06:02 
Odpovědět 

neo
Přijmi upřímnou soustrast.
Je to smutné, když odchází rodiče, ale zas na druhou stranu - teprve jejich odchodem se stáváme skutečně dospělými.

Milan Zahradník

# Zasláno: 6.4.2011 11:33 
Odpovědět 

neo

Úpřímnou soustrast.

ashtangi
člen

# Zasláno: 6.4.2011 11:51  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Jógu cvicte, decka, lupání v kolenech prestane a telo vás zacne poslouchat lépe nez mnohé dvacetileté... Mluvím z vlastní zkusenosti, delám jógu nejakých uz osm let a jedno vím jiste, ze pokud pánbu dá, tak jednou budu taková ta prastená babka co i na stará kolena delá provazy, mosty a tak Ráda bych se videla nejak takhle:

http://sport.idnes.cz/babicka-v-92-letech-ubehla-m araton-rikaji-ji-gladiator-fyt-/atletika.asp?c=A11 0405_162756_atletika_fil

Rekla bych, ze jóga je i velmi dobrá prevence proti syndromu vyhorení. Clovek se hodne zklidní, pochopí, ze nemá cenu snazit se zachránit celý svet a mimo jiné se naucí udelat si cas sám na sebe. Ono troska takového zdravého myslení na sebe sama, o kterém myslím píse i virgo, není na závadu

Tak posílám Jardine pro inspiraci. Dobrá baba, co?

http://www.youtube.com/watch?v=n7img8taGWY&feature =fvst

hanka
člen

# Zasláno: 6.4.2011 14:03 
Odpovědět 

Ahoj Ashtangi. Připojuju se k Tvé radě s tou jógou. Dělám jógu asi od patnácti a musím říci, že mně dokázala hodně pomoci. Hlavně se člověk naučí ovládat dechem tep a tlak. O pružnosti nemluvě.
Cvičím pozdrav Slunci a ršikéšskou sestavu. Napřed jsem ji cvičila podle van Lysebetha, ale něco mi tam nesedlo. On dává jako vyrovnávací ásanu nakonec (ještě před "mrtvolou") stoj na hlavě. Vždycky jsem měla potřebu zakončiit sestavu stejně, jako ji začínám - pozicí svíčky. Pak jsem se dočetla, že ta ršikéšská sestava v originále má opravdu končit tím, čím začíná - svíčkou. Takže si myslím, že tělo samo moc dobře "ví", stačí mu jen trochu pomoci.

Jardine
člen

# Zasláno: 6.4.2011 14:11  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Já jsem začala zcela náhodou s powerjógou poté, co zdejší mateřské centrum otevřelo jeden večerní kurz pro maminky. Vyloženě jsem si jen chtěla protáhnout ošoupané tělo, nic víc. Naše lektorka je ale zapálená do klasické jógy a jógové filozofie, takže ač je centrem placená za powerjógu, snaží se do hodin co nejvíc z té klasiky propašovat a pořádá i víkendové semináře. Až trochu ubyde zápřahu doma, chci se tomu věnovat intenzivněji. Mám v rodině dost příkladů toho, jaké konce může brát zanedbaná tělesná schránka, tak už v téhle tradici nechci pokračovat.

Když jsem začala chodit, zrovna jsem měla tr. Pluto v sextilu na Mars (2. dům, Ryby). To docela sedí

ashtangi
člen

# Zasláno: 6.4.2011 15:04 
Odpovědět 

Já mám haldu energie, takze praktikuju tu nejdynamictejsí formu jógy co existuje, zvanou Aštanga Vinyasa jóga, coz je starobylá tradicní forma, ze které byla práve pro zapadáky odvozená power jóga. Tady je video natocené prímo v Mysore v Indii, odkud Aštanga pochází a kde je nejdulezitejsí skola tohoto smeru:

http://www.youtube.com/watch?v=Hu9Sq1RvuoA

Sama jsem praktik (ona vubec Aštanga je hodne praktická, její guru byl známý výrokem: "Practice and all is coming", "cvic a vsechno prijde", a taky tím, ze se s prívrzenci zásadne dvakrát nevybavoval ), ale rekla bych, ze neco jógové filozofie by mohlo být pro cloveka blízko syndromu vyhorení skvelá vec.

tělo samo moc dobře "ví", stačí mu jen trochu pomoci

Jojo, telo strasne moc chce prosperovat, pokud mu ovsem nase vlastní blbost nestojí v ceste

Jardine
člen

# Zasláno: 7.4.2011 00:38 
Odpovědět 

ashtangi

Děkuju za videa, v tom druhé poznávám hodně z toho, co nás učí naše lektorka, ovšem ta ladnost nám chybí; na to konto si ve skupince přejmenováváme řadu pozic (pozice vymláceného motorkáře, pozice paragrafu, shnilé hrušky, chcíplé vrány) Ale snažíme se ....

Ta baba v prvním videu nemá chybu; to chci taky umět!

ashtangi
člen

# Zasláno: 18.4.2011 13:00 
Odpovědět 

Jardine

Musíte být srandovní skupina, clovek by se s váma zasmál

to chci taky umět

Já taky, a to nejsem úplne spatná na obrácené pozice; ovsem ten poslední skok, to se málo vidí u bab to tak elegantne dát (chlapi tam mají výhodu). Já osobne pocítám, ze to takhle zvládnu az v nekterém z prístích zivotu

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Syndrom vyhoření