Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Vstup planet do nového domu
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
ashtangi
člen

# Zasláno: 23.12.2010 16:21  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

neo

U mne je ta schopnost císt mezi rádky daná v horoskopu kde cím; ta nutnost drzet si hranice je DH v Kozorohu a vubec celé saturnské vedro.

Jak jsme se bavili vedle o té básnírce: cetla jsem si ty její deníky a úplne jsem s ní soucítila, jak tam tezce bojovala o toho Saturna, protoze to do jisté míry znám z vlastní zkusenosti. Akorát ze ona podle mé domnenky mohla mít ten DO v Raku ve 12. dome (utopila se ve svete své niterné poezie), zatímco já mám tu osu situovanou v domech presne naopak (a vlivem toho obcas moc presne nevím, co se po mne vlastne chce )

Jardine

A vlastní nastavované hranice se často ukážou být velmi křehké.

Pozor, to pak ale nejsou dobre nastavené hranice. Tam bys mela vyzkoumat, jestli ve skutecnosti náhodou nejedes v módu "neco za neco", coz bývá problém lidí, kterí si neumejí drzet hranice.

Na vybranou más v tom, jak na urcité veci budes reagovat. Jsem ten typ, co vnímá haldu vecí beze slov. Kdysi mne to rozhazovalo vedet, ze se mne treba nekdo snazí nejak podfouknout. Bývala jsem z toho nervní, nevedela jsem jestli se mám nejak chránit, atd. Dneska uz vím, ze lidi nejsou dokonalí, ani já ne, a tak se na to vykaslu, delám jakoby nic, jedu si podle svého nejlespího vedomí a svedomí, nechávám to s duverou plavat a ono se to vzdycky nejak vyresí samo a vsechno je nakonec v pohode

Jardine
člen

# Zasláno: 23.12.2010 16:31  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

To víš, s DH v Kozorohu se to nastavuje .... u mě je to DH ve Střelci v konjunkci s Neptunem. Takže naučit se chránit je pěkná dřina. No, ale lepší se to, přece jen ...

ashtangi
člen

# Zasláno: 23.12.2010 16:49 
Odpovědět 

Jardine

Kdepak, moje milá, s DH v Kozorohu se to práve nenastavuje, vzdyt DH je neco, co clovek neumí a musí se tomu tezce a pracne ucit, i za cenu obetí. A není to o nejakém defenzivním pojetí, viz muj predchozí príspevek.

Nevím, ale s tím Strelcem to na mne pusobí jako ze by ses spís nemela bát expandovat nez cokoliv jiného? Ta konjunkce s tím Neptunem je presná? No ale to uz se dostáváme nekam jinam...

Jardine
člen

# Zasláno: 23.12.2010 17:01  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

DH je neco, co clovek neumí a musí se tomu tezce a pracne ucit, i za cenu obetí.

No vlastně jo, úplně jsem zapomněla.

Ta konjunkce je v 11. domě, přesná není. Abych si vypůjčila termín od nea, tak "tah" na expanzi tam opravdu je, ale i určitá nejistota, "jestli na to vůbec mám". A taky dost tvrdé lekce v uzemňování, hodně Saturna ...

Irena
člen

# Zasláno: 23.12.2010 17:32  - Změnil/a: Irena
Odpovědět 

ashtangi
...delám jakoby nic, jedu si podle svého nejlespího vedomí a svedomí, nechávám to s duverou plavat a ono se to vzdycky nejak vyresí samo a vsechno je nakonec v pohode.
Pěkně napsané. Je to jako s výdechem,když odchází taky se nestaráme kam jde a jak tam za rohem dopadne. Rozpustíme ho. Ta mezera, která následuje po výdechu může sloužit k uzemění,posílení a uvolnění.Prostě necháváme věci takové jaké jsou.

Jinak musím na sebe prásknout,že když čtu o čem píšeš,připadám si jako šedivá myška. Nezcestovalá, málo znající a pitvořící se v domácím prostředí. Jak by ne, silná kozorožka s DH v Býku na IC.

Jardine
DH je neco, co clovek neumí a musí se tomu tezce a pracne ucit, i za cenu obetí Jó nevzdávat se a jít ty těžké skutečnosti dělat. Někdy to ani vydýchat nemůžu.

neo
člen

# Zasláno: 23.12.2010 17:43 
Odpovědět 

DH

pro mě je tedy cestak získání vlastní vůle a identity. U mě to bylo získání svého místa na slunci.

neo
člen

# Zasláno: 23.12.2010 17:52 
Odpovědět 

Dášo

není to psycho somatické, tedy směr psychika - tělo, neboť je to před psychikou a s ní si to pak hraje.

Časem můžeš mít jen tuto tenzi, bez toho aby se obula do tvých životních problémů, jež by více psychicky hrotila.

U hrudní kosti též vnímáme úzkost, když se stane něco někomu, nebo nám, proto sem dávají oblast duše, což je srdeční čakra a později srdeční centrum.

ashtangi
člen

# Zasláno: 23.12.2010 18:00 
Odpovědět 

Irena

Hehe, já zas na sebe prásknu, ze kdyz na mne padá nejaký ten strach, tak mám tendence k premýslení o tom jestli by mi nebylo lépe v rodné vlasti, blíze maminciny sukne a tak. Ovsem vzdycky se vyskytne nejaký duvod, proc se to nedá uskutecnit. Kdysi mi moje astrolozka rekla: domu se nevracej. Az relativne nedávno, az jsem trosku víc pronikla do svých konstelací, jsem pochopila, ze cizina a nejistota co obnásí je muj údel a má to tak proste být. No a musím ríct, ze tedka tuhletu poslední cestu si vylozene uzívám, zejména muj Neptun v 9. si úplne medí.

Jinak je ale halda mnohem zcestovalejsích lidí nez jsem já. Já cestuju daleko víc mentálne nez fyzicky, jsem freak do urcitého druhu poznání, a v tomto tématu jsem nad sebou zlomila hul, beru to jako postizení, se kterým se nedá nic delat

Jardine
člen

# Zasláno: 23.12.2010 18:36  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

Ten 9. dům je z tebe hodně cítit ...

Sama tam mám Pluta a Urana, ale cestování nic moc; vlastně jsem se podívala jen do Anglie (ovšem to zas stálo za to, nechala jsem tam doslova "kus duše"); jinak jsem v podstatě zápecník, kterému je dobře na zahrádce pod jablůňkou, odkud se dá dobře cestovat ve fantazii, splývat s přírodou nebo klábosit s kamarády

Irena
člen

# Zasláno: 23.12.2010 18:37 
Odpovědět 

ashtangi
A řekneš v čem si tak medí? Můj Neptun -Váhy,/9 dům, když si medí s trinem na vodnářskou Lunu tj.když se krmím východní naukou a praxí abych neulítávala tak kvadr. na Sl/Ju mě brzdí,což není k zahození.

ashtangi
člen

# Zasláno: 23.12.2010 18:54 
Odpovědět 

Irena

http://www.flickr.com/photos/cromagnondepeyrignac/ 3509061406/

ashtangi
člen

# Zasláno: 23.12.2010 19:00 
Odpovědět 

PS: Muj Neptun je v kvindecilu (165º) se Saturnem v 4., v 9. dome v konjunkci s Merkurem ve Strelci sedícím na MC a v obligátním sextilu na Plutona.

Irena
člen

# Zasláno: 23.12.2010 19:17  - Změnil/a: Irena
Odpovědět 

Díky, nyní mám odpověď. Tvůj Merkur má široký záběr.
Foto z prostředí nekonečných dálav je úúúžasný, sedí na tebe.
Já sama se cítím doma v horách, třeba Alpy no tak tam jsem přešťastná.Na Nepál nemám možnosti. Bydlením se musím spokojit pod Jizerským pohořím.

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.12.2010 20:50  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

ashtangi
tak tady by se mi líbilo také, i když můj Saturn s Plutem v 9. domě tomu tak trochu - spíše dost - brání.
Nicméně spoluvládcem mého 4. domu je Neptun, takže u vody bych určitě domov našla, takto se musím spokojit s tím, že i když jsem se stěhovala fakt mockrát - vždy nám pod oknem tekla nějaká řeka - v tomto posledním stěhování před rokem,mám pod oknem alespoň potok
A čím tepleji, tím lépe

Jardine
člen

# Zasláno: 25.12.2010 09:52  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

U mě tomu dlouhodobému pobývání v cizině asi brání IC v Býku v konjunkci se Sluncem (ze 3.d). V mysli jsem schopná doputovávat hodně daleko, ale fyzicky je mi dobře doma (k tomu ještě ta Luna v Raku!) Jsem pořád v pohybu, ale v omezeném akčním rádiu. Momentálně u mě propuklo něco, čemu říkám "národopisný voyerismus" ... s přestěhováním na ves mě začal fascinovat život generací před námi a jeho pozůstatky ... takže se procházím vískou a kochám se pohledem na zahrádkářskou kolonii s podomácku stavěnými chatkami, kůlničkami, lavičkami; vychnutnávám si se pohled na seníky, dřevníky a kurníky; na poctivá selská stavení i na nevkusné baráčky nahozené břízolitem s okachličovanými okny; líbí se mi staré dřevěné ploty a zahrady, kde roste pořádná tráva a ne centimetrový angličák ... nějak to ke mě promlouvá a pořád je co objevovat.

Daniela
člen

# Zasláno: 25.12.2010 10:00 
Odpovědět 

To je milý příspěvek, Jardine

nějak mi mluvíte z duše, taky poslední 2 roky obdivuji klasické doměčky s živou zahrádkou, ne tu moderní, co vypadá stejně v létě jako v zimě..., a že je zde na Valašsku kde chodit a co obdivovat, nevadí nám s manželem ani kopčiska a bahnisko:) Je to tu prostě nádhera:)

Jardine
člen

# Zasláno: 25.12.2010 10:09  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Daniela

Ono je u nás s čím srovnávat ... na západní straně vsi vyrostl rozměrný satelit a já mu říkám "město duchů". Baráky jak z katalogu, vše nové a nablejskané, zahrádky zahlcené drahými okrasnými dřevinami ... ale mrtvo.

A v té staré, oprýskané, pospravované a léty ošlehané části vsi ... tam to žije. Ještě tu přežívá pospolitost; lidi chodí ve vytahaných teplákách a kašlou na image, ale znají se, scházejí se, sdílejí. Vidí neznámou maminu s kočárkem (tj. mě) a dávají se do řeči, zvou na kafe ... asi jsem nostalgik-sentimentál, ale bylo by mi líto, kdyby tenhle svět zmizel.

Daniela
člen

# Zasláno: 25.12.2010 10:58 
Odpovědět 

Myslím a doufám, že tenhle svět zmizet nemůže, protože je přirozenější a skutečnější než ten uměle vybuduvaný, neosobní a do sebe uzavřený svět.
Hezké svátky všem

Iva
člen

# Zasláno: 25.12.2010 10:58 
Odpovědět 

Jardine

Jardine, taky mám Lunu v Raku a můžu ti to všechno podepsat:-)).
A taky že jsem skončila v malý vesničce a Praha už mně nic neříká

Angela
člen

# Zasláno: 25.12.2010 18:22 
Odpovědět 

Vytrhuji lehce z kontextu - ale po životě mimo město toužím už několik let.
Ale já z vesnice přišla, tak je to asi logické. Fakt se těším, i když se nám to s domečkem trochu protahuje. Stavební povolení a podobně. No a jinak jsme šťastná i za to, že je v samém srdci malé vísky - takže mu necháme hodně podobný ráz.
Jardine
Vidí neznámou maminu s kočárkem (tj. mě) a dávají se do řeči, zvou na kafe .
Ono to má i jinou stranu mince, kterou už jsem poznala - celá vesnice ví o nás všechno, sousedka mě upozorňovala, že když se po babičce nastěhovala a měla malé mimi, které hodně plakalo - tak jí jiná sousedka přišla říct, že kdyby neznala babičku, tak by na ní poslala sociálku.. Jo a už také vím, kterří sousedé se nebaví a jaké si dělají naschvály... :-)
No ale tohle k tomu také patří...

Angela
člen

# Zasláno: 25.12.2010 18:38 
Odpovědět 

Jo a ještě k 9. domu, na hrotu mám Kozoroha a také tam mám dračí hlavu ve vodnáři. Nijak zvlášť jsem netoužila cestovat, a přesto jsem cestovala docela hodně. Celým mým životem procházejí různí cizinci všech možných národností- většinou ve spojení s prací.
Když to nebylo pracovně, tak jsem se toulala po světě s batohem na zádech . Posledních pár let mám pauzu - pokud nepočítám dovolené, kdyy lezeme někde po Evropě po kopcích..
Na druhou stranu v poslední době mám chuť někam vyrazit - ještě nevím kam ... ale ono se to vyvrbí až na to dojde.

ashtangi
člen

# Zasláno: 28.12.2010 14:25 
Odpovědět 

Dagmar

Taky miluju teploucko a teplý vzduch ze Sahary mi ho jistí!

Saturn a/nebo Pluto v 9. dome sama o sobe opravdu není cestovatelská signatura, podobnou zkusenost mám i se Saturnem a/nebo Plutonem v 11., samozrejme netvrdí-li zbytek horoskopu opak a není-li treba silný Jupiter v 9. dome nebo tak neco. Naopak Saturn a/nebo Pluto ve 4. dome cloveka z domova vyhánejí a pokud je jeste k tomu významná 9. nebo 11., prípadne oboje, nebývá co resit.

Pokud má clovek Saturna ve 4. dome, Lunu - Jupitera v 11. dome, nedaleko od nich DH v Kozorohu lízající 11., Slunce a Neptuna v 9. dome, MC ve Strelci a IC v Blízencích, Asc Vodnár a asi neco vynechávám, tak vydrzí doma na zahrádce pod jablunkou tak dve tri hodky, mozná jedno odpolko, kdyz nenajde zádnou únikovou cestu. Potom ovsem zacne ohryzávat tomu chudákovi stromeckovi kuru, ledaze by to pod tou jablunkou lezela halda knízek, pocítac s wifi anebo v nejhorsím alespon sesit a pero...

Toz pekné svátky vsem!

Jardine
člen

# Zasláno: 28.12.2010 15:26  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

No, přiznám, že ta věc s jablůňkou je hodně daná aktuální situací ... vzhledem k hektičnosti několika uplynulých let mi inertní čučení do zeleně v nepřítomnosti jakýchkoli podnětů zvenčí přijde jako dobrá terapie. Asi bych to vydržela dlooouho ...

ashtangi
člen

# Zasláno: 28.12.2010 15:38 
Odpovědět 

Jardine

Vsak jablunka je super. Treba budu jako Alchymista a taky se k ní jednou dopracuju. Momentálne jsem ovsem schopná cucet nekam na stromy nebo na more jenom kdyz uz mne slzí zrak od pocítace a stejne nemuzu delat nic jiného. No jak písu nahore, ty expanzivní horoskopy, to je spís postizení nez cokoliv jiného

Jardine
člen

# Zasláno: 1.3.2011 21:54  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Ještě něco málo k mému příspěvku na začátku vlákna ... tam jsem sama sobě predikovala, že až dojde na můj jupiterský návrat na začátku 3. domu, doufám v nějaký postupný návrat k překládání. No, jupiterský návrat probíhá právě teď, a včera jsem dostala email od jednoho nakladatelství, zda bych jim nechtěla přeložit knížku. Přestože jsem překládání knih pověsila na hřebík před cca 8 lety, nějak se mě přes několik lidí dopídili, i se změněným příjmením. Džobík jsem s díky odmítla (jednak mě jméno autora upřímně vyděsilo, a jednak do září - kdy jde synátor do školky - stejně nic nestíhám). Ale tak nějak mě potěšilo, že se ty věci začínají dávat do pohybu, a že jsem se s tím Jupiterem trochu trefila ....

Dagmar
člen

# Zasláno: 2.3.2011 20:55 
Odpovědět 

Jardine
a není to škoda, nevyužít takovou příležitost?

Jardine
člen

# Zasláno: 2.3.2011 22:36  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Dagmar

Napsala jsem jim, že od září budu k dispozici, jestli ještě budou mít nějaké knížky (ono to z mailu vyznělo, že hledají překladatele i do budoucna). Akorát doufám, že to bude nějaký obstojný titul, protože současná nabídka byla na knihu Neala Donalda Walsche (to je ten, co klábosí s Bohem) a to bych fakt nemohla ... myslím, že lidi už blbnou dostatečně, a já bych k tomu nerada ještě přispívala, i když jen takhle nepřímo.

No, momentálně mám pocit, že bych se nejradši naklonovala ... dlouho se nic nedělo a teď najednou smršť nových projektů v práci, kde jsem na kus úvazku (máme nový studijní obor), do toho ta možnost překládání, do toho bych ráda aspoň trochu času věnovala astrologii, a do toho rodina ... ufff. Pluto mi jde sextilem na MC, ale zároveň kvadrátem na jeho vládce (sebe:)) A taky Saturn kvadrát Saturn ... asi si budu muset vybrat a nesnažit se to stíhat za každou cenu všechno, jak bývá mým zvykem.

Kveta
člen

# Zasláno: 3.3.2011 06:30 
Odpovědět 

Hovory s Bohem jsem kdysi četla jedním dechem, co den, to jedna knížka. A nad žádnou jinou knihou jsem si tak často neříkala "Vždyť tohle přeci vím, takhle to dělám, to je můj názor", prostě byla jsem vykulená, protože slova a věty honící se mi hlavou jsem najednou viděla na papíře.

A možná ještě víc vykulená jsem byla, když jsem četla Citadelu. Tedy četla, mám ji deset let a ještě nejsem na konci. Tu spíš studuji než čtu, jsem schopná o jedné větě nebo odstavci přemýšlet měsíce. A právě nad ní jsem si tenkrát říkala, nakolik se na intenzitě prožitku z četby podílí autor a nakolik překladatel. Přeci aby bylo zachováno autentické dílo, tak by překladatel měl působit jako robot, tudíž do toho nevkládat nic sám ze sebe, naopak natolik se vcítit do autora, aby dokázal interpretovat hloubku jeho emocí i zkušeností, prostě záměr autora knihy.
Nebo je to snad jinak? Rezonuje pak čtenář s autorem nebo snad s překladatelem? (Druhou možnost škrtám.)

Jardine
člen

# Zasláno: 3.3.2011 08:10  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Květa

Vím, že Hovory s Bohem mají mnoho příznivců ... Já mám třeba moc ráda Elieen Caddyovou (která naslouchala hlasu ze svého nitra) ale Walsch mě nezaujal; někeré jeho (Boží?) názory jsem nějak nedokázala pobrat. Říkala jsem si, s kým že to ten pán vlastně hovoří ...

Překladatel má veliký podíl na tom, jak knížka pro čtenáře vyzní. Nejde jen o nějaký robotický převod ... překlad je kreativní proces, jazyk není mechanická záležitost (přestože tam má být snaha o maximální přesnost). Čtenář rezonuje s autorem právě prostřednictvím toho překladu. Ale to by asi nejlíp uměl vysvětlit pan Turnovský ... já jsem spíš jazykář-praktik.

U mě platilo, že jsem se snažila volit si knížky, které mě svou tématikou oslovovaly. Tak jsem se dostala od záhad (to mě drželo tak ve 20) k enneagramu, numerologii, léčitelství. Fakt jsem s tím tématem po dobu překládání byla úplně sžitá. Asi bych jen s těžkým srdcem překládala něco, čemu vnitřně nevěřím (idealista, no.)

Momentálně bych mooc ráda přeložila knížku téhle šikovné paní ... to mě naopak oslovilo velmi.

http://www.brenebrown.com/books/2010/8/8/the-gifts -of-imperfection.html

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Vstup planet do nového domu