Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / To vypadá na reinkarnaci:-)
Autor Zpráva
Iva
člen

# Zasláno: 15.10.2010 10:39 
Odpovědět 

Školák ze Srbska přes noc zapomněl svou mateřštinu a plynně mluví anglicky

Příběh jedenáctiletého školáka Dmitrije Mitroviče se zdá být natolik neuvěřitelný, že by se mohl stát leda ve filmu. Rodina chlapce však tvrdí, že když se jako malý jednoho dne chlapec probudil, zapomněl svou rodnou řeč. Naopak na svou matku začal plynně mluvit anglicky, a to i přesto, že se tento jazyk nikdy neučil, uvedl deník Mirror.
Jedenáctiletý Srb umí angličtinu lépe než jazykoví experti, i když se ji nikdy neučil
Dnes 10:00 - Niš
Matka chlapce se svěřila, že když byly jejímu synovi tři roky, jednoduše jednoho rána vstal doma ve městě Niš na jihovýchodě Srbska z postele a automaticky na ni začal mluvit perfektní angličtinou, které dodnes nerozumí jeho rodina, přátelé a dokonce ani učitelé.
„Trochu anglicky umím, takže mu rozumím, ale brzy začal být tak dobrý, že jsem si musela brát slovník, abych mu mohla odpovídat," vysvětlila matka Dragana.
Když bylo Dmitrijovi pět let, recitoval svým kamarádům v angličtině Harryho Pottera a v současnosti mluví svou mateřštinou jen velice zřídka.
Sny i nadávky v angličtině
„V angličtině se mi zdají i sny a když si třeba ukopnu prst, nadávám také anglicky," řekl Dmitrij.
Dosud bezradní lékaři věří, že chlapec by mohl mít nějaký autisticky vrozený talent na jazyky, ale s jistotou zatím nikdo nic určit nechce. „Po všech jiných směrech je úplně normální a velice milý mladý chlapec. Prostě se mu jenom zdá, že je Angličan," dodala jeho matka.
Expertka na angličtinu z univerzity v Niš Taťána Paunovičová uvedla: „Je neuvěřitelný. Hodinu jsme si s ním povídali anglicky a mluví lépe, než to dokážeme my. Jako kdyby to byla jeho rodná řeč."
Dagmar Plecháčová, Novinky

neo
člen

# Zasláno: 15.10.2010 19:46 
Odpovědět 

Ivo,

není to nic nenormálního, je možné že prodělal ve snu epileptický záchvat a tím změnil či posunul svůj jsoucí kmitočet (tah), obdobně jako u ladění stanic ... .
Nebo šlo o nepodařené vymístění ... .
Každý máme svůj vlastní specifický jsoucí kmitočet, jež je vlastně určité kvantum stavu od jsoucího, což nás předurčuje jak určité formě, projevu a prostředí se budeme nacházet, zdali atomem, energií či planetou, žížalou, člověkem ... .
Ostatně to pak umožňuje i jasnovidectví ... .

Vanda

# Zasláno: 16.10.2010 08:34 
Odpovědět 

Na novinkach bylo s klučinou krátké video, zavolala jsem dceru, která angličtinu studuje, a ta pravila, že angličtinou mluvil chlapec dost primitivní, výslovnost nic moc. Tak nevím.

Milan Zahradník

# Zasláno: 16.10.2010 20:25 
Odpovědět 

neo

Tož nic nenormálního píšeš, sám si myslím, že to trošku, kapánek, ždibíček nenormální přece jenom je.

neo
člen

# Zasláno: 16.10.2010 20:34 
Odpovědět 

milane

záleží k jakému poměru či stavu to vezmeš

Pamatuji si matně, že taky někde na Balkáně žil člověk, který se uměl ponořit do stavu kdy získal schopnosti lékaře, respektive se napojil na nějakou tu duši či informaci ... .
V tomto "tranzu" byl vynikající chirirg a lékař ... .

neo
člen

# Zasláno: 16.10.2010 21:14  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Mě se po stavu ztišení a určité transformaci, kdy již má mysl je dlohodobě v relativním klidu, stává občas kdy najednou se vynoří vědomosti či poznání, které jsem si myslel že už jsem dávno zpomněl a teď jsou najednou svěží a konstruktivní, třeba němčina, dnes bych už ... , ale jsou někdy dny kdy to jde samo od sebe ... .

Je to možná tím, že v popředí je stav klidu a vše v podstatné pracuje jak si mimoděk aby nazahlcovalo mysl a navíc je tu i kontinuita paměti.
Je to vlastně jako živý stav podvědomí ... .

Právě s tím pracuje asi intuice, jež má hlavní slovo po ztišení a transformaci mysli, či spíše přechod na intuitivní srdeční mysl - vědomí ... .

Ten človíček se mohl takto prolnout se svojí původní frekvencí či podstatou ... .

hanka
člen

# Zasláno: 17.10.2010 17:48 
Odpovědět 

Vando, mám dotaz:
Jde o tuto ukázku, z níž dcera vycházela?

http://www.novinky.cz/koktejl/214098-skolak-ze-srb ska-pres-noc-zapomnel-svou-materstinu-a-plynne-mlu vi-anglicky.html

Jde mi o to, že z jedné věty se toho moc usoudit nedá, pokud tam není něco vysloveně špatně, a ani potom zcela ne.
Vezměme v potaz, že děti i svou vlastní mateřštinu používají pouze natolik správně a "umně", nakolik stačí jejich intelekt a dosavadní cvik či sečtělost.
Pokud se přihodilo to, co se v reportáži tvrdí, neznamená to automaticky, že se zároveň z dítěte stal brilantní řečník a intelektuál.
Uvedu notoricky známý příklad - české dítě v češtině klidně řekne - "...podívej na toho pafa, lefa..." než ho vlastní matka či otec opraví, že jde o páva a lva.
Jistě jsou zde matky, které si zapisovaly - jako já - podobné legrační potyčky s mluvením vlastních dětí. Tomu klukovi je jedenáct, a tomu odpovídá i forma a obsah sdělovaného.
Je tam něco vysloveně nesprávně? Nejsem odborník na angličtinu, a tak se ptám.

Spíš se mu podívejme do očí, když si vybavuje slova. Z toho se dá usoudit taky mnohé.

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / To vypadá na reinkarnaci:-)