Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Velký kříž
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Autor Zpráva
Vanda

# Zasláno: 14.10.2010 11:44 
Odpovědět 

asthagi
znáš to, my co žijem hlavně pro druhé, co bychom neudělali pro splnění jejich očekávání ....

Turnovský Pavel

# Zasláno: 14.10.2010 12:02 
Odpovědět 

ego být musí, jinak bychom se rozpadli, ale má plnit svoje gravitační funkce ne na sebe upozorňovat jako vysloužilá kotrmelína.

usilování o neusilování vyjde nastejno jako usilování

ashtangi
člen

# Zasláno: 14.10.2010 12:29 
Odpovědět 

Vanda

Ad grády: ne ne, takhle je to super!

Ad plnení ocekávání druhých: to je neco co jsem vzdycky strasne moc chtela a nikdy se mi to nepovedlo. Bohuzel? Bohudík? Kdo ví

Jardine
člen

# Zasláno: 14.10.2010 16:31 
Odpovědět 

neo

No to je dost, že sem taky zabloudíš!

ashtangi

Náhodou, tvůj brilantní a lehce provokativní styl je mi sympatický. Člověka to občas vítaně vytrhńe z teplíčka vlastních zafixovaných názorů.

neo
člen

# Zasláno: 14.10.2010 16:39 
Odpovědět 

Pane Turnovský

hezky popsáno , zatímco u planet, sluncí a hmotya energie je to gravitace jež vytváří na pozadí 100% vesmíru světy, u bytí je to tah jež na pozadí jsoucnosti 100% bytí, vytváří projevy a akci a reakci ... .
Jeto monádní princip od 0,001 až do 99,99%, což je celý vesmír a jsoucnost ... .
Zde platí ono okřídlené jak dole tak nahoře

Konstelace vlastně jsou vyšší oktávou prostředí jež má sloužit bytí k jeho evoluci, zatím co u lidí jde o evoluci duševna na pozadí prostředí planetárních sil, u zvířat je to příslušnost k určitému druhu a takto jde dál dolů ... .

Zatím co někdo má tvrdší podání třeba aktivní projevy Saturna a Pluta, člověk jež si má uvědomit kvality řádu a proměnlivost světa, u zvířete to je příslušnost k prostředí kde je silný vliv dravců, a klimaktických podmínek ... .

U lidí to je pan Opička a zvířat to je příslušník řádu třeba myšic, oba mají stejné popudy, obstát v prostředí jež je vystavené silnější popudům - evoluci ... .
U pana Opičky to je víceméně na poli životních potřeb, jež jsou ohrožovány tak aby krystalizoval duševní projev, vymanění se z osudovosti, u myšic je to přežití a k tomu spojená vynalézavost, je vytváří změny v genech a vlastnostech, jak chování tak tělesných ... .

Jak dole tak nahoře

neo
člen

# Zasláno: 14.10.2010 16:44 
Odpovědět 

Jardine

doba je nějak o materiálních záležitostech, hold ta 10tka ... .

ashtangi
člen

# Zasláno: 14.10.2010 21:27  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Jardine

Tak ted jsi mne dostala. Pri vsí své brilantnosti a lehké provokativnosti jsem zustala beze slov.

Teda vlastne skoro: moc mne tesí, jestli ty moje výsplechty mohou být obcas nejak uzitecné tak chytré babe jako jsi ty

Iva
člen

# Zasláno: 15.10.2010 10:25  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

No ve stylu pani Hay bych asi poděkovala energiím vesmíru, díky kterým jsme si vás dvě sem na fórum přitáhli:-)).
Doufám, že nám tady dlouho pobudete a nerozesmutní mě něčí zaječí úmysly, že Ashtangi???

Jardine
člen

# Zasláno: 20.10.2010 14:42  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Včera jsem náhodou narazila na příběh americké vědkyně, který mě zaujal. Jill Bolte Taylorová je uznávanou harvardskou neuroložkou se specializací na anatomii mozku (její celoživotní zájem o tento obor podnítila schizofrenie jejího bratra). V 37 letech Taylorová utrpěla náhlou mozkovou příhodu, během níž opakovaně docházelo k výpadkům levé mozkové hemisféry. Taylorová, přes kritičnost situace neztrácející výzkumnický zájem o to, co se s ní odehrávalo, se tak chvílemi ocitala ve fázi, kdy fungovala jen přes pravou hemisféru (byla například schopná zavolat kolegovi telefonem, ale nerozuměla slovům hovoru a sama ztrácela schopnost řeči). Po chvíli jí zase levá hemisféra naběhla, takže byla schopná své prožitky intelektově vyhodnotit, načež opět upadla do stavu, kdy fungovala jen pravá část mozku.

Co na tom je zajímavé, je její popis okamžiků, kdy levá hemisféra byla vypnutá. Přestože Taylorová postupně pozbývala vlády nad tělem, pociťovala i v této kritické situaci hluboký klid a pocit celistvosti a jednoty se životem. Byla tam naprostá absence hodnocení dobře/špatně, svůj stav nevnímala jako negativní.

Přepis její přednášky z youtube je k dispozici v českém překladu (chce to odhlédnout od té new-age omáčky na stránce, plus zavádějícího názvu přednášky, v originále je to dvojznačné Stroke of Insight, plus klasickou emoční přeexponovanost, ale holt Amíci. I tak je to zajímavé.)

http://www.pruvodce-transformace.cz/news/osviceni- zatemnenym-mozkem-jill-bolte-taylor/

Mě na tom příběhu mimo jiné zaujal postřeh, že levá hemisféra je schopná si z celistvé reality vytáhnout selektivně pár informací a velmi rychle z nich upříst "příběh", který pak člověku v hlavě hraje (třeba i celoživotně) jako rádio, zatímco ostatní aspekty reality zůstávají opomenuty.

Ono vůbec nejde o odmítání funkcí levé hemisféry, ale spíše o poukázání na to, že spousta našich problémů může plynout z toho, že ji zapojujeme až příliš na úkor té pravé, a pak si žijeme v našich omílaných scénářích, které nám mohou působit psychické problémy, přestože by tomu s trochou "pravohemisférového" vidění tak nemuselo být.

No, to jen tak na okraj. Já jsem se o problematiku hemisfér nikdy moc nezajímala, takže tohle je pro mě novum (pro vás možná ne). Ve světle těchto informací už bych chápala, proč mnozí uznávaní terapeuti doporučují jako součást terapie meditaci ... jako způsob, jak se dostat za scénáře vygenerované levou hemisférou, a nahlédnout na věci jinak.

P.S. V překladu je "stroke" chybně uváděno jako infarkt, přestože jde o mrtvici.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Velký kříž