Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Kůže na kůži
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Iva
člen

# Zasláno: 1.9.2010 09:53  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Milan Zahradník

Tak na tu Lilith v té pětce bych zapomněla Pluta jsem si jakžtakž pamatovala.

Já si stejně myslím, že máš AS na posledním stupni Býka a pak celé Blížence ale to nevadí i kdyby tomu tak nebylo a byli to jen ti Blíženci, tak kde je ta tvá Venuše? Nejspíš taky v tom 10.domě ale v konjunkci s kým, čím(?)

Není nějak v aspektu na Jupitera? Protože já si třeba budhismus spojuju s Venuší v aspektu na Jupitera A ta tvoje neopodstatněná radostivost je přece budhismus nebo neéé(?) :-)) Prostě ta Venuše tam musí mít důležité slovo.

neo

Jé já jsem ale koník(střeleckej) vždyť proč je asi Střelec kentaur??
Bože jak mně chybí ty cigarety na zaostření mysli....

Jinak je teda nepostrádám a jsem ráda, že jsem se jich zbavila - ale je to dilema - budu žít déle a zdravě ale taky s mentální blbostí koukám
Tak to snad je lepší ten kratčí život:-))

Iva
člen

# Zasláno: 1.9.2010 09:59 
Odpovědět 

Jo a taky je ještě zajímavý, že ten Neptun je jakoby to nejnižší a taky ale to nejvyšší.

Věra
člen

# Zasláno: 1.9.2010 11:17 
Odpovědět 

Iva

Já myslím, Ivo, že co říkáš je pravda.
Dítě novorozené,jednak nemá žádné šupinky, právě přišlo na svět a tak keratizace teprve započíná.
Jednak ještě nepoužilo plíce a tak ve snížené spotřebě se může podobat hibernátu, jednak matka ho rozbalila a obnažila celou plochu tělíčka a přivinuto na její hruď, zase cítilo těsný kontakt a ona tak vlastně jaksi podporovala jeho srdíčko a kůže dýchala a ssála z plné kapacity vše, včetně atmosféry chvíle. Nehledě na to, že silný, ba mocný cit a pohnutí v těsněm sepětí s tím, kdo právě opustil lůno, nutně musí hrát tak silnou roli. Fakticky došlo k porodu a tím i oddělení organismů- ale spojení skrze lásku a p o r o d - jako obrovsky silný emocionální a živoucí moment, nese sílu spojení s dítětem jako s dosavadní součásti matčina těla a kromě toho nesmíme zapomenout na skutečnost, že už tu funguje sourozenec... sou...oni jsou silně spjati a mají přenos. Tohle asi zní jako blábol ale jsem přesvědčena, že v takovém momentě funguje tohle více než silně. A cit matky - vodní - lunární - s Vodnářskou jiskrou spojení, to přece nemusí být komentováno. Dítě se doslova koupe v citu - "plodové vodě" v náručí mateřské, tep na tep...Co matka prožívá v takovém momentě psychicky a emocionálně, cit kterým toho broučka v náruči zahrnuje, rozmlouvá s ním a udržuje živé spojení, otcem podporováno a jeho láskou zaštítěno, to robátko přece žilo a nutně nemohlo být už jinde... pletl se doktor... to on kolaboval znalostí a "odborným rezumé". Stejně jako ten, z Km jako znám já - dvojčata žila ale on byl přesvědčen, že nemají sílu a šanci...a tak vyslovil rozsudek....
Kdybych sama ze zkušenosti nevěděla, co dělá cit a pouto s tím, kdo odchází a všechny nálezy o tom hovoří bez pochyb... Kdybych neviděla, co se dělo a jak se tělo muže, zničené tíží a nároky choroby v terminálním stadiu, dokázalo regenerovat a dojít k životu a znova navázat nit a žít, včetně zapojení do prac. procesu, žít plnně a potlačit smrt, chorobu a regradovat, asi bych mlčela. I doktoři řekli, že tady jde o něco jiného a že
to stálo na lásce jako absolutní podpoře- jakožto faktoru.

A navíc, Ivo, přece víme, že tanečnící a umělci, třeba karnevaloví či divadelní, nejednou zemřeli proto, že jejich tělo bylo pokryto na kůži metalickým kovovým efektem a to i ve tváři - kůže byla zadušena a tělo zemřelo - nemohlo dýchat, jelikož póry byly ucpány. Obdobou je přece i efekt u kůže s vrozeným atopickým ekzémem a nebo lupenkou. Keratizace dusí kůži a ona nemůže metabolizovat a žít, stárne, odlupuje se a zraňuje povrch - hranici- Kozoroh. Píšu to aniž bych přečetla všechny včerejší a dnešní přízpěvky a tak se omklouvám, pokud už jste někdo něco včera a dneska psali.

neo
člen

# Zasláno: 1.9.2010 11:53 
Odpovědět 

Milane

taky jsem svého času čul něco obdobného a se se mnou další, bylo to tuším v roce 1998, pak 2003 ... .
Vesměs to byla dobrá zkušenost ... .

proč mít nějakého zprostředkovatele když jsem toho součástí .

Konjunkce je spíše na překážku, neboť jedna energie šlape po té druhé a chce své místo a je zde zúžený prostor de facto žádný, co umožní sextily, kvadráty, triny ... .

Jinak řečeno je to jak když se lopatou hází uhlí pod parní stroj lokomotivy, jediný prospěch je jízda jeden směr ... .

Kdežto rozložená energie v rámci aspektové řady, je jako elektřina která pohání a dává život všem procesům od mixéru, pračce, pro komunikaci ... .
Mě spíše se ukázalo že tyto lidi mají občas psychopatické či sociopatické sklony ... .

Oni vlastně ochuzují člověka o určitý duševní vývoj ... .

Věra
člen

# Zasláno: 1.9.2010 14:30 
Odpovědět 

neo
Myslíš jakože nějaké přetížení? Co potom mají říkat třeba zrozenci
typu Blíženců z tuším r. 1885,6 atd, tam je ale nálož v Blížencích..
ale je fakt, že i ten Jupiter může zahltit, zhltnout, pohltit svého druhu. Vždyť je to expanzivita a nezná-li míru a není ničím kočírovaná může po rybím stylu taky zcela nechat splývat a nechat vzadu jednoho neukotveně plápolat, může nést milion spojení, alternativ ale taky rozpouštění se.
Myslím p.Starý má znamení rozlišena na dekany. U Střelce je to 1.d. expanze, 2.d.- smysl a smysluplnnost a 3.d. zpracování ve smyslu vědecké-dedy nikoliv přízemní, primitivní, živočišné ale duchovně obohacující - poučující, studijní... Ve Střelci - kterého já tedy vidím jako nutnost růstu a tím i expanze ale v ukotvení tím koňsky/ušlechtilým zadkem a směřováním šípem vzhůru - ohnivý prvek "bojového nástroje šípu" se mění na vyšší cíl zasahující nástroj k dosahování výšek ve smyslu a zpracování oné tématiky expanzivity. Potom tu nemůže o "živočišnosti"
jako tematu být řeči, pokud tedy není ve spojení signifikujícím podobné.
Jestliže tedy je Jupiter plonkový - ale tedy nevím, ve kterém znamení jej máš, může to třeba znamenat ve vztahu k 5.d. hrotem Štír/Střelec nutnost (ve Štíru 1.d. regenerace, 2.d. moc, 3.d. vlastní cesta) regenerovat sebe a své sily směrem k rozmachu, oživení, třeba i vyléčení, k plodnosti života, radostem a produkci dětí, či projektů, zájmů jimiž se společensky dostáváme na "podium" života - získat tak obnovený potenciál, třebas i živočišný a rozplozovací-Lev a 5.d., i vyzařování, i vůli v lehkosti, hravosti tvoření...protože Lev=1.d sex., plodnost, děti, 2.d. hravost, 3.d. tvoření.
Nevím, zda je to tak srozumitelně napsaný. Ale líbí se mi Neo, co píšeš o tom jak jsi v životě eliminoval vlivy společenských tlaků a tendencí doby a nahradil to regenerativním momentem v souvislosti s přírodou - to bude to ukotvení se tím zadkem koňské části Kentaura. A když jsme u něj, kde je
Chiron... to bude další rys. Jejda, snad tu moc neblábolím....

Věra
člen

# Zasláno: 1.9.2010 14:43 
Odpovědět 

Naproti tomu u Milana to nějak mám tak, že on pomocí uctívání klasika -K.M. a pomalounku vlastním snažením hledá svůj vlastní a objektivnější postoj a třebas i "opravuje u sebe postoj k ženské straně KM", renovuje a znovaoživuje pravdy ale dává jim vlastní a osobitý punc...vychází tedy z....kozorožího a puncuje Vodnářsko-Uranským aby nebyl svatější než "papež". Cituje své oblíbené a někdy se ovšem nevyhne momentům tlaku i když hledá vlastní osvobozující, pro všechny rovnoprávnost skýtající moment originality a nenapodobitelnosti a spěje tak k reformování a vlastnímu profilování se(MC ve Vodnáři). Vodnář je dle p.Starého 1.emancipace;2.originalita; 3.reforma. Pokud se ovšem reforma zvrhne-stává se anarchií a s Plutem/ČL může i v neg. případě stahovat k demagogii a vnucování. V dobrém smyslu to vnímám jako vymanění se z
tlaků Plutonických - ale vařím z vody, nepodívala jsem se na kolečko ani jednoho z vás. Čas nedá

neo
člen

# Zasláno: 1.9.2010 14:57 
Odpovědět 

Věro

mě ti tak vytanulo že ten koňostřelec je vlastně velením krále svému vojsku do bitvy tak aby v Kozorohu mohl vytvořit svoji říši své hranice bytí... .

Za ideál a za krále... .

Taktéž mě ponouklo se podívat na střelce jinak pozemsky. On vlastně reprezentuje tu část roku, podzim a listopad ... .

Slunce již nestačí ohřát Zemi, listí je již spadlé ze stromů, tráva žlutá, brzo se stmívá, ptáci už emigrovali, pole zoraná, zvěř staví brlohy a stahuje se hlouběji do lesů.

Zde je vlastně i čas semen tedy plodů jež čekají na mráz, šípky, jeřabiny ... .
Vítr vlastně pak sklízí tu plejádu semen rostlin a unáší ji ve větru dál aby prošli transformací, mrazem ... .

Střelec je tedy víceméně individualista pátrající či obracející se k předání nové myšlenky, jako jádra či semena nového bytí ... .

Iva
člen

# Zasláno: 1.9.2010 18:03 
Odpovědět 

Ano Střelec je takový futurolog Teda chci říci, že Střelec a Vodnář jsou těmi, kteří myslí nejvíce na budoucnost, do budoucnosti, dopředu...

Milan Zahradník

# Zasláno: 1.9.2010 21:33 
Odpovědět 

Iva
neo

Ta kůže - Věra mě svými argumenty posunula .

neo, jestli je to tak, měj pro mě prosím pochopení.

Ivi, Slunce mám v 1. třetině Vodnáře v 10 v con s Venuší, Satem, Jupiterem a bodem štěstí. Kousíček vpravo . ale už v 9. mám Marse v Kozorohu.
No a Ascendent v 1. stupni Blíženců me sedí z pohledu pohledové diagnostiky. A právě jsem někde četl, že Asc v 1. stupni Blíženců je úplně na houvno.
Kdybych k tomu měl napsát jak se "vidím" - řekl bych, že jsem dítě štěstěny, které to tak nevnímá stále.
Mám se dobře, ale spokojený nejsem. Což snad taky poukazuje na ty Blížence?
Není to až zas tak důležité. Připouštím si tyhle dny více zodpovědností a tak sem zase moc psát nebudu. Uvidíme.

Každopádně je potěšení si s Tebou a i s neem a ostatními "pokecat". Nakonec i to je důvod proč sem chodím. *

neo
člen

# Zasláno: 1.9.2010 22:17 
Odpovědět 

Ohledně Plutovy kvadratury která nás nějaký čas straší, díky tomu že se částečně opírá o můj nativ Merkur, přes kvadrát Saturna, učinil docela tvrdou zkoušku .

V tomto období navíc přes Satuna tranzitovaly další planety, jsem měl doslova kataklyzmické sny, že jsem se kolikrát musel ráno dávat dohromady.

Děsivé na tom bylo i to, že občas jsem měl sny jež ukazovaly co se ten den bude dít, ale spíše "energeticky".

Opět to prošlo trojí fází, než jsem nakonec snad pochopil že to zobrazuje aktuální planetární klima, jeho vyhrocování díky této ostré T kvadratuře, bylo to ostatně i dřív při jiných takto tvrdých konstelacích ... .

Většinou pak ten den stál zaprd ... .

Teď už je cítit že se to rozpadá ... Milane zde by jsi asi byl jako ryba ve vodě

Je to asi tím že mám citlivost na stav planetárního či protonančního pole, jež pak ovlivňuje naše psychické nadvědomí či podvědomí.

Zde záleží jak člověk žije a má rozvinutou osobnost ... .

Aktuálně si uvědomuji další skutečnost, jak je doslova těžký život zůstat zde ve společnosti v momentě kdy se rozvine naladění na jsoucnost bytí což probudí velkou senzitivnost i potřebu být sám fyzicky, duševně to je jiné to je v přítomnosti ... .

Je to velký rozpor v energiích jež vyzařuje lidská společnost a chování lidí, i klima ve světě, je to hodně robustní ... .

Iva
člen

# Zasláno: 2.9.2010 09:19 
Odpovědět 

Milan Zahradník

Ty jsi vlastně dost střelecký koukám, což by vysvětlovalo i to tvé "dítě štěstěny" a sice, protože máš u toho Slunce nejen Jupitera (a Venuši nádavkem) ale i vládce 9.domu

Ale zadarmo to určitě není, to by nebyl v 9.d. ten Mars v Kozorohu - to mně přijde jako takové minaříkovské ukáznění mysli, což si určitě už učinil.

Náhodou Blíženci nejsou vůbec špatní a z nějakého moc lehkonohého blíženeckého přístupu tě právě spolehlivě vždy nadzvedne ten kozoroží 9.dům

Věra
člen

# Zasláno: 2.9.2010 13:10 
Odpovědět 

Milan Zahradník
hm, díky. Tedy Milane od tebe si toho fakt považuju. měla jsem pocit, že přes to mé žblebtání vidíš skrz a za tím nic nic.
Myslím, že školská medicína má velikánský nedostatek v tom, že příliš lpí
na poučkách a rigiditě postojů. Ve spojení s šíří možností lidové a alternativní noty by byla daleko silnější. Nuž, "vědeckost" přístupu nás možná připravuje o zdaleka více životů než v tomto konkrétním případě.
Ale to už by bylo skoro z jiného soudku.

Tak ať bravurně zvládneš své odpovědnosti a brzy zase zavítáš, byť i s oponací

neo
člen

# Zasláno: 2.9.2010 16:17 
Odpovědět 

Když už jej tak drbem

tak mě teď trklo že ta určitá "rozplizlost" je daná přítomností Jupitera ve Vodnáři v 10 domě a taktéž Saturn zde značí potřebu zaujmout nějaké místo a postavení ve společnosti v jejich jednotkách ...

Pro něj je vlastně možná společnost zrcadlem jeho kvalit potřebuje se do ní projektovat aby získal pocit určité sebehodnoty ... .

Přítomnost Urana v 5 domě ve Lvu kde Slunce jeho vládce je v 10 domě, značí potřebu změn, zážitků prožitků, ideálů, jež nakonec projektuje do své osobnosti tedy cesty ke svému slunci a to je v 10 domě.
Je to pro něj doslova koření života, rovněž jako u Pluta s jeho aspekty ... .

Pluto taktéž v 5 dome znamení Panny, kde je tak omezováno racionálnosti Panny a vládce je rovněž v 10 domě a druhý Chiron v 11 domě, značí potřebu neobvyklých pohledů, poznávání, zkoumání a tah k určitým pudovým či živočišným smyslům i smrti jako obnovy ... .

To vlastně může korespondovat s jeho potřebou nějak transformovat společnost ve formě určité zánikové obnovy, tedy formy kataklyzmatu... .

Potřebuje se vlastně projektovat do života společnosti a víceméně i společnost někam vést , dát jí své ideály pak pocítí zmírnění tahů Urana a Pluta ve svém Já 5 dům ... .

Chiron 11 dům, potřeby duše v domě přátel a společnosti, navíc je zde opozice na Urana, tak že je tam určitý zkušební pink pong, tedy testování a následného růstů či přehodnocování ... .

Pozor je potřeba dát na Lilith, tak aby to nebylo až příliš destrukční, či nízké povahy ... .

Navíc v 6 domě je Luna - lid a Neptun -

Milan Zahradník

# Zasláno: 5.9.2010 13:36 
Odpovědět 

neo

Napsal jsi to výstižně. Fakt! Souhlasím, že jsi udeřil hřebíček na hlavičku.

Seš dobrej.

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Kůže na kůži