Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Silný Saturn
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zpráva
ashtangi
člen

# Zasláno: 29.5.2010 10:20 
Odpovědět 

Turnovský

To jsem fakt ráda, ze to nekdo vidí stejne jako já.

Věra

Ne ne, mel by ti vyjít Asc na 16º 05 Vodnáre. Pouzívám nativitu, ne relokaci.

To co píses s temi jednickami bude asi slozitejsí. Vís co? Já bych to rekla tak, ze nejsem ochotná predávat zodpovednost za sebe sama do rukou druhých a házet svoje problémy na hlavu rodicum, výchove, atd. Tak hluboko mám v sobe zabudovánu formulku "cti rodice svého", ze pres veskerý nesouhlas, který k mé rodine muzu chovat, proste vím, ze ten hlubinne psychologizující prístup, který jsem objevila az na fórech a v knízkách, protoze moje astrolozka ho se mnou nepraktikovala, není pro mne. A dokonce se nemusí jednat jenom o sarlatány

virgo63
člen

# Zasláno: 29.5.2010 10:40 
Odpovědět 

Jak vás tu tak čtu, asi nejvíc souzním s ashtangi.
V minulosti se ale asi az tak moc nerýpu, jsem zalozená více smerem na to co je, nez na to co bylo, takze na tu opravdu nejsem zádný odborník. A kdyz hledám pomoc sama pro sebe, tak se taky vrtám radsi ve svých vlastních motivacích nez v motivacích lidí kolem mne...

Kdo za každým problémem vidí cosi hlubšího, vzorce, co nám předci předali atd., tak to mi moc nesedí. Jsem zde a jsem to já, kdo si za svůj život zodpovídá. Nač se ohlížet, jak se chovali rodiče, prarodiče? Posuzovat chci jenom sama sebe. Teď a tady.

Jardine píše: Ale pokud je tam opravdu nějaký dysfunkční vzorec, který přetrvává i do dospělosti, připomínáním si "toho dobrého do vínku" si v tomto případě moc nepomůžu, zvlášť vězí-li problém příliš hluboko v podvědomí (třeba u vazeb Luna-Pluto). Abych něco mohla skutečně přepracovat, musím vidět do toho, jak to vůbec vzniklo

Mám opozici Pl-Lu a netuším, co bych měla přepracovávat... nu, asi je to tak hluboko, že mě to nebaví hledat.
Asi jsem taky zcestná maminka, co si pohodlněji mele to své.

virgo63
člen

# Zasláno: 29.5.2010 10:43 
Odpovědět 

ashtangi
Jo!
Tak hluboko mám v sobe zabudovánu formulku "cti rodice svého", ze pres veskerý nesouhlas, který k mé rodine muzu chovat, proste vím, ze ten hlubinne psychologizující prístup, který jsem objevila az na fórech a v knízkách, protoze moje astrolozka ho se mnou nepraktikovala, není pro mne.

Turnovský

# Zasláno: 29.5.2010 10:45 
Odpovědět 

Jardine

Rodinné konstelace jsou velmi mocným nástrojem skupinové psychoterapie, vycházející z Morenova psychodramatu. V rukou neškoleného a nesupervidovaného diletanta jsou bedničkou dynamitu.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 29.5.2010 10:48 
Odpovědět 

Turnovský Pavel :

Taky ty rodinné konstelace provází velký pláč a sebepoznání. Je třeba si to dopředu uvědomit.

Turnovský

# Zasláno: 29.5.2010 10:55 
Odpovědět 

ashtangi

"ze ten hlubinne psychologizující prístup, který jsem objevila az na fórech a v knízkách, protoze moje astrolozka ho se mnou nepraktikovala, není pro mne."

Jste si jista, že jde o hlubinně psychologizující přístup a ne jen o módní nátěr? Dostala se mi do ruky brožura Mgr. Marie Hlávkové o astropsychologii, která se tam ohání Jungem a gestaltem a větší snůšku nesmyslů pohledat.

Vanda

# Zasláno: 29.5.2010 11:12 
Odpovědět 

Princip:

"cti rodice svého", je velice důležitý pro zachování duševní pohody a zdraví fyzického i psychického. Finta spočívá v tom, že každý z nás si nese v hlavě mentální reprezentace druhých lidí. Tj. naše představy o tom, jací tito druzí lidé jsou, jaký k nám mají vztah, atd... Jsou složeninou reálných zkušeností s těmito druhými lidmi a dále našich fantazijních představ o nich. Každá taková mentální reprezentace se dá představit jako ryba v jezírku, tím jezírkem je naše mysl. Přitom my ve větší míře nerozhodujeme o tom, které ryby v našem jezírku budou, tvoří se automaticky o každém člověku, se kterým přicházíme do styku.
Je nasnadě, že pokud chci mít vodu v jezírku čistou, je dobré mít ryby čilé a zdravé. Tedy kdo ctí a miluje své rodiče i s jejich chybami, jeho ryby rodičů v jeho mysli jsou čiperné a zdravé a dobře kooperují s ostaními rybami, což je jemu samému ku prospěchu, i když rodiče dávno žijí jinde nebo dokonce umřeli.
Kdo tak nečiní, útočí ve své podstatě sám do části své mysli, a jedna chcíplá ryba dokáže otrávit vodu v jezírku všem ostaním.
Proto je tento princip nesmírně důležitý, a to více pro osobu dítěte, než pro rodiče.

Ze stejného důvodu se mi přílišné nimrání v minulosti zdá kontraproduktivní, obzvláště pokud se jedinec dozví, že jde o karmu z desátého kolena.

Iva
člen

# Zasláno: 29.5.2010 11:27 
Odpovědět 

virgo63

Virgo a není to třeba tím, že vlastně může existovat i opozice pozitivní? Tedy ve směru například objektivity.Nebo třeba náhledu?
Mně to u tebe evokuje takovou rodinnou soudržnost napříkladTřeba ve směru rodinné firmy(nepletu se a máte jí?) tedy taková objektivní soudržnost

Myslím si, že pokud už třeba i tví předci(rodiče, prarodiče..) zvládali opozici nic ti nebrání jí užívat v kladném smyslu.

Otázka pro všechny - může existovat opozice zvládaná snadno??Nebo prostě pozitivní?

P.S.
A nemáš ty vlastně k té opozici sextily nebo trigony?( Už zase jsem ztratila tvá data.)

Iva
člen

# Zasláno: 29.5.2010 11:37 
Odpovědět 

Prosím, prosím můžu sem propašovat jednu otázku na pana Turnovského?
A sice : kdy se vyskytuje ještě nějaká trojkonjunkce UranNeptunPluto? Tedy krom toho roku -575? Mně vychází nějak kolem roku +3370(jsem líná to dohledat a možná jsem tam přeházela cifry) a pak taky asi nějak k roku -4000 nebo - 4013 ale to už asi motám.
Pořád čekám, že se někdo u vás na fóru v tom vláknu o Plutu zeptá a ono nic.Zřejmě to zajímá jen mě, ta častost té trojkonjunkce i když je mi teda divný, že jiný ne:-)).
Mě se nedaří se zaregistrovat tak se nemůžu zeptat sama.

Dagmar, omlouvám se, já to potom smažu a dám tam jen smajlíky.

Turnovský

# Zasláno: 29.5.2010 11:49 
Odpovědět 

k přesné trojkonjunkci Ivo nedojde nikdy, jední se o období v rozmezí několika měsíců, kdy se postupně Uran s Neptunen, Uran s Plutonem a Neptun s Plutonem dostanou do konjunkcí. Dá se říci, že našimi současými výpočetními postupy můžeme s určitou jistotou tvrdit, že se tak stalo v roce 575 před Kr. a že podobná situace se bude opakovat v letech 3368/70 Všechno ostatní jsou jen hypotézy

ashtangi
člen

# Zasláno: 29.5.2010 12:11 
Odpovědět 

Turnovský

Pane Turnovský, ráda odpovím, jen se zkusím pripravit a najít si nejaké príklady toho co mám na mysli, jak budu mít chvilku casu, at tu neplácám jen tak z vody.

virgo63

Moje Luna je v Kozorohu, v konjunkci s Jupiterem a v kvadrátu na Plutona, na Venusi, na Chirona, který je v opozici na Venusi a dotvárí tak velké técko. S maminkou se máme rády a pro mne je to pri vsech nasich obcasných sporech a rozporech, vyplývajících z toho, ze obe máme silné ego , proste luxus!

Věra
člen

# Zasláno: 29.5.2010 12:16 
Odpovědět 

Jardine

No - nemlich.... máma Pluto/Lu v Raku, to bude asi tvá máma mít jinak - je jistě podstatně jiný ročník. V našem případě ale nevím domy. Jako bych to viděla, "otěže pevně v rukou, kontrola ostřížím vypětím, co síly stačí, hafol činností aby se rozpustilo to šílené napětí a vnímavost a ještě dvě trojky v datu. Součet 4 takže tvrdost =Sat. v Koz., kázeňskost a "opovaž se" i dnes, když mi je po 50ti.
Velká síla sebeobnovy ale ono to nějak v důsledku vyzní únavou okolního materiálu a uvláčením všech.
Jiný příklad v rodině PL v 8.d. a další špíčky - stačí jeden tel. a padám vykastrovaná, duní hlava a tep se plaší. A ba u syna se to opakuje opět....
v obdobě ale ten své proměny naplňuje i když vnímavost zůstává, žije to jinak. Myslím, že bychom si soukromě popovídaly až až...nějak zbytečně moc podobností viď a pro druhé je to monotematické fňukání ?

S Konstalacema, tomu se raději vyhýbám právě z obavy, že by jeden zakopl o ta pometla. Už jsem se setkala s rychloodborníky, ba i s chybama renomovaných a na dlouho mně to vrátilo a bolestně. Neriskuju dál.
Regrese nejsou určeny všem. A jak říkáš instantní karmu taky raději už
ne; slyšela jsem až dost "pokusů" než abych draze živila jejich provozovatele. U sestřenice to mohlo padnout na úrodnou půdu, protože tam šla z vlastního zájmu, věkově mladší než mamka a ochotná, otevřená. Přijala "tu hru" a role a procítila si to - pochopila. Ale ženy-matky v jistém věku a s Pluto Luna v 8.d - hm - tam se obávám, že přirozená a silná tendence k manipulaci rodinou, tlak, slzení a citová naléhavost je nejjednoduším "řešením v přetížení" a nakonec si to ani nepřipouštějí; vědí to ony vůbec? Spíše na druhé koukají jako na materiál ke zlomení, zatuhlé a nechápavé Co myslíš, není na tom něco? Nejsme jen nedopečené nebo připálené pletýnky, ale to jistě ta trouba, dřevo a nebo ten, kdo přikládal ony to provedly bezchybně, tak si daly záležet

Turnovský

# Zasláno: 29.5.2010 12:39 
Odpovědět 

ashtangi

já jen že jsem zažil paní, která věštila z fotografické podobenky a říkala tomu psychoanalýza

Jardine
člen

# Zasláno: 29.5.2010 12:56  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

virgo

Kdo za každým problémem vidí cosi hlubšího, vzorce, co nám předci předali atd., tak to mi moc nesedí. Jsem zde a jsem to já, kdo si za svůj život zodpovídá. Nač se ohlížet, jak se chovali rodiče, prarodiče? Posuzovat chci jenom sama sebe. Teď a tady.

To je fajn názor. Logický, přímočarý. Taky nejsem pro zbytečné/programové patlání se v minulosti, naopak mám v sobě touhu se od ní trhnout a jít si svou vlastní cestou. Ale věřím, že jsou případy, kdy pochopení a opracování nějakého aspektu minulosti (né z nějakých předchozích životů, tomu fakt nehovím!) může pomoct hnout se z místa. Asi to nelze úplně kategoricky odmítat - jsou lidi, kteří to takhle přímočaře jako Ty nevidí, protože žijou zkušenost hodně jinou od té Tvojí. Věřím, že jeden univerzální recept není.

Měla jsem to štěstí, že jsem se setkala s výbornou astropsycholožkou (vyškolenou i panem Turnovským), která mi pomohla do svého "naprogramování" trochu nahlédnout. Bylo to velmi osvobozující. Samozřejmě někdo to nemá zapotřebí, taky dobře!

Věra
člen

# Zasláno: 29.5.2010 13:00 
Odpovědět 

Vanda
ashtangi

Jistě, kus pravdy a já své rodiče mám ráda a záleží mi na laskavých a dobrých vztazích, po kterých jsem nesmíeně toužila vždy. A pro které jsem se snažila udělat všechno; zamezit zbytečným napětím, těžkým ránům, naštvaným víkendům a předcházet frustraci takových povahových rysů jednotlivců.
Cti rodiče své... znám, denně natloukáno- s hlasitým dovětkem a bez diskuzí uděláš...!!!! takže to bylo spíše zaklínadlo prosazujícího se. Není v bibli i něco pro rodiče aby ctily své děti jaké jsou, chránily a rozvíjely jejich osobost, nezadupávaly jejich křehké výhony a nesnižovaly je posměchem, nevyužívaly své nadřazenosti a neokrádaly je o dětství a čas přirozeného rozvoje-hájeného právě jejich láskou a zájmem? Aby se pak děti nemusely v dospělosti snažit pochopit opakované...bla bla...aby silná osobnost ctila a respektovala ty jiné osobnosti a nevyužívala svého vlivu, síly, pozice... aby neutiskovala, nesoupeřila a nejitřila, neřídila despotickou rukou a nezamezovala kontaktu rodiny pro "jistotu", že nedojde k dorozumění či snad vzpouře? Mám už dost momentů, kdy má-li někdo vlastní názor je tomu snad jen proto, že znevažuje a "dělá blbce" z toho, kdo si usurpuje moc. Dost lhaní, zamlčování a "otrávené vody"minulých generací.
Ctím a miluji, toužím ale aby začarovaný kruh ztratil svou moc, přestal se tupě tradovat, provozovat, aby jeden před jiným utíkal. Nepřeju si nic víc, než aby rodina žila láskou a přijetím pro každého, s respektem... a aby svých plutonických vloh každý užil právě tím tvůrčím, sebeobnovným a sebeúzdravným způsobem. Aby se s láskou a bez postranních stínů dokázala třeba scházet a radovat se z úspěchů, z atmosféry rodinného kruhu .

Milan Zahradník

# Zasláno: 29.5.2010 13:22 
Odpovědět 

všichni.

Sám mám Saturn v 10. domu ve Vodnáři v konjunkci s MC, Sluncem, Venuší, Bodem štěstí a Marsem.

Květoslav Minařík o Saturnu píše: Saturn v pořadí od Slunce šestá z velkých planet, symbolizující v astrologii představu hmotného světa, jehož oblast uzavírá. Spolu s Jupiterem uplatňuje svůj vliv na zevní osudy člověka ; v jeho bytosti zastupuje podvědomé komplexy a ne zcela rozvinuté vlastnosti především mravní a intelektuální. Působí-li nejhůř, zkracuje život, kdežto když působí nejlépe, napomáhá rozvinout a dosáhnout stav buddhi.
S. ovšem jako každá jiná planeta mění své působení nejen svými vztahy k jiným planetám, nýbrž i svým postavením v jednotlivých znameních zvířetníku. Ve Skopci je v neharmonickém postavení, takže symbolizuje podráždění, nevlídnost, nízké společenské postavení, příp. společenský pád, škody, zabití, pokažení mravů. V Býku praktický smysl a sklony k manuální práci, příp. k zemědělství, stavitelství a ke všemu, co souvisí
se zemí. V Blížencích přináší neúspěchy, které si člověk zaviňuje roztržitostí nebo mělkostí myšlení ; nehody všeho druhu a fantastické teorie. V Raku skryté nemoci, zničení plánů a vyhlídek v podnikání nebo v životě, ztrátu milých osob, příp. rozvrat ve společenském a rodinném životě. Ve Lvu uděluje dravost ve snaze propracovat se výš na společenském žebříčku; mnoho vlivných nepřátel, pád z výše moci a neblahé zakončení životní pouti. V Panně zájem o hospodářské otázky, snahu o zbohatnutí, systematičnost, praktičnost a obtíže ve snaze povznést se vnitřně nad hmotnou úroveň. - Ve Vahách poměrně snadný vývoj k filozofickému pojetí života, ale neúspěch ve společenském
životě; na druhé straně náklonnost k mravní čistotě a k náboženskému
cítění. - Ve Štíru může S. přinést stejně neštěstí jako člověka obdařit silou k překonání všech překážek v životě. V zevních osudech se neprojevuje příliš významně, ale způsobuje škody na zdraví prostřednictvím disfunkcí žláz; také pohlavní nemírnost vyvolává v tomto znamení. - Ve Střelci budí náklonnost k filozofii a obdařuje člověka vysokou schopností intelektu použitelného v mnohém směru. Postihuje oběh lymfy i funkce vnitřních sekretů. V Kozorožci učleňuje pro praktický život, dává sílu k překonávání překážek, které se staví do cesty při budování existence ; dává také praktického ducha a mírní osudové zlo. Ve Vodnáři podněcuje
k duchovnímu nebo společenskému vzestupu, dává dobrý úsudek a přináší
úspěch ve snaze vyniknout ve vědě, filozofii a v povoláni inženýra.
V Rybách vyvolává překážky všeho druhu, postihuje člověka neustálými neúspěchy, nutí ke společenskému ústupu, zavádí do ústraní a oslabuje životnost.

Věřím, že každý si v tom najde to co má.

S přáním všeho dobrého Milan

Iva
člen

# Zasláno: 29.5.2010 14:30 
Odpovědět 

Turnovský

Pane Turnovský děkuju mockrát. I když mě by právě zajímalo, zda i v tom roce kolem 4000 př.Kr. tam také ta přibližná trojkonjunkce byla.Jestli by v tom šlo najít ten interval těch cca 3945 roků Logicky přijde mi by to tak být mělo:-).
I když si to v podstatě nemůžeme ověřit neboť tam mohlo dojít k vlivům které neznáme.Ale pokud by nedošlo tak by to tak býti asi mělo.
Je to překvapující, že je to tak řídká a vzácná trojkonjunkce ( a ještě k tomu nepřesná).

Turnovský

# Zasláno: 29.5.2010 15:03 
Odpovědět 

Nenašek jsem nic co by se odenrálo dostatečně blízko, aby to šlo nazvat konjunkcí

Věra
člen

# Zasláno: 29.5.2010 15:20 
Odpovědět 

Milane děkuju. Prosím tebe, povíš kde jsi čerpal?

Iva
člen

# Zasláno: 29.5.2010 15:24  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Ono by to vlastně muselo být v roce 4520 př.Kr. Tedy k tomu roku -575 připočíst ten interval 3945. Tedy ten samý jaký je od roku -575 k roku 3370.
Já totiž nejsem nějak sto pochopit, jestli by k té trojkonjunkci mohlo dojít i nějak odlišně a nebo zda z toho, že jedna byla v roce -575 a další bude v roce 3370 už vyplývá, že to musí být nejméně ten interval 3945 roků.Pokud bychom tedy předpokládali, že vlivy na planety a oběh planet je pořád týž bez nějakých výkyvů. Prostě chtěla bych si tuhle otázku v hlavě nějak ujasnit a nedaří se mi to. Takže se omlouvám, že trochu otravuji s tou otázkou a navíc ještě ve vláknu kam nepatří.Ale já bych si jí tak ráda už nějak v hlavě odfajfkovala. Ono by to možná šlo spočítat z těch oběžných drah (roků) pomocí matematiky ale to taky nějak nejsem už schopná.

Já to ještě přiopravím - zřejmě by to mělo být při té konjunkci Neptuna s Plutem v roce -4543.

virgo63
člen

# Zasláno: 29.5.2010 19:16 
Odpovědět 

Iva
Taky si myslím, že opozice jsou fajn. (I Paroubek si to bude muset začít pomalu myslet! )

Víš co, rodinnou firmu nemáme, jen jedno řemeslo se táhne napříč naším rodem. Však Neptun mi jde sextilem na Pl a trigonem na Lu.
Žije se mi fajn a když třeba nebude, nezačnu najednou hledat chybu u předcích. Tak to mám já, ale nikomu to nevnucuji, jak říká Jardine, univerzální recept neexistuje. Ať si každý dělá, co libo.

Iva
člen

# Zasláno: 29.5.2010 19:55 
Odpovědět 

A já ještě udělám tak zvaný "oslí můstek" a spojím své otravné dotazy na trojkonjunkci PlutoNeptunUran se Saturnem. V roce 576 př.Kr. byl v opozici na NeptunPlutoUran sám Saturn a to tak sám, že to bylo saturnské vědro.U té trojkonjunkce byly i Slunce Venuše Merkur a Mars a jistě pak i Luna. A v tom roce 3370 bude též opět v opozici Saturn.
Tak tomu říkám opozice a silný Saturn

radkas
člen

# Zasláno: 29.5.2010 22:18 
Odpovědět 

Jardine
To je fajn názor. Logický, přímočarý. Taky nejsem pro zbytečné/programové patlání se v minulosti, naopak mám v sobě touhu se od ní trhnout a jít si svou vlastní cestou. Ale věřím, že jsou případy, kdy pochopení a opracování nějakého aspektu minulosti (né z nějakých předchozích životů, tomu fakt nehovím!) může pomoct hnout se z místa. Asi to nelze úplně kategoricky odmítat - jsou lidi, kteří to takhle přímočaře jako Ty nevidí, protože žijou zkušenost hodně jinou od té Tvojí. Věřím, že jeden univerzální recept není.

Shodou okolnosti jsem prave v rozpolozeni, kdy mi docvaklo neco duleziteho a je to vsechno propojeno s minulosti. Diky tomu verim, ze se konecne hnu z mista. Presne jak pises. Vubec jsi to cele vystihla naprosto stejne, jak to citim i ja. Doufam, ze ted budes ve skole. Rada si s Tebou na to tema povykladam. Je to opravdu moc zajimave.

radkas
člen

# Zasláno: 29.5.2010 22:29  - Změnil/a: radkas
Odpovědět 

Jardine
ale nikdo tu přece rodiče neobviňuje. Nejde o to, "co na nás napáchali", ale jaké vzorce jsme si MY SAMI sami vypěstovali v reakci na to, co se v rodině odehrávalo. Jde o práci s VNITŘNÍM obrazem rodičů (opravte mě, jestli kecám, fakt nejsem psycholog) - ne s tím, že bychom se s nimi měli nějak konfrontovat a vršit jim ex-post na hlavu výčitky. To proboha nééé.

Je to presne o tomhle a opravdu jsou tam ty vzorce, ktere jsme si v detstvi udelali, hluboko ulozili a rozhodli se, ze je nebudeme nebo neumime resit. A tak musi chodit lide, nejlepe partneri, kteri nam tyto vzorce aktivuji a nuti nas k tomu, abychom je zacali vnimat a nasledne resit. A kdyz ani to nepomaha, tak se dostavame do situaci, ktere nas opet nuti....

Ta Luna s Plutem k tomu maji co rict.... . No, doufam, ze do skoly dorazis, uz se tesim, jak to probereme

Jardine
člen

# Zasláno: 29.5.2010 22:34 
Odpovědět 

Snad to vyjde, pokecáme!

radkas
člen

# Zasláno: 29.5.2010 22:57 
Odpovědět 

Super, budu se tesit

Milan Zahradník

# Zasláno: 30.5.2010 08:19 
Odpovědět 

Věra

Napsal to v Malém mystickém slovníku. Zde je odkaz na nakladatelství Canopus, které na dané stránce nybízí knihy K.M. ke stažení zdarma: http://www.canopus.cz/ke_stazeni.html
Něco z astrologie K.M. má na svých stránkách pan Jaroslav Holeček. K.M. napsal k astrologii i jistou ( sám bych to nazval ) příručku, ale neviděl jsem ji. Jinak v tom Mystickém slovníku je toho o astrologii dost.

Sám po K.M. papouškuji "neopodstatnělou spokojenost". Zde o ní píše snad srozumitelněji:

Jama předpisuje, aby člověk neubližoval, nelhal, nekradl, nežil necudně atd. Co to zamená? Člověk má žít tak, aby se jeho mysl nezužovala, nezatemňovala zlobou, nevzrušovala nenávistí, záštím atd., a nezapadala do světa pohlavní chtivosti. Na to ovšem nestačí držet se předepsaných mravních příkazů, na které člověk stejně hned zapomíná, když je chce dodržovat. Přes všechny příkazy se zlobí, nepřeje, je chtivý a zaujatý atd. Proto musí komedii nebo teorii předepisované mravnosti opustit. Chceli totiž být šťasten, musí mravní příkazy uskutečňovat rozvíjením míruplné mysli, šťastné nálady, důvěřivosti a optimismu. Když se takto bude chovat, nebude nikoho provokovat ani skutky ani svými duševními stavy a jeho štěstí se bude rozvíjet. Čím více se bude držet těchto stavů mysli, tím více vyhladí i potenciální stavy opačné nálady, a když dospěje až ke konci tohoto mravního očišťování, jeho štěstí bude úplné.

Pohodovou neděli.

ashtangi
člen

# Zasláno: 30.5.2010 10:04  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Turnovský

Ráda bych pojmula svou odpoved trosku odborneji, téma me zajímá a mám tu i nejaké texty, ale bohuzel bojuju s akutním nedostatkem casu, tak to budu muset zatím nechat v téhleté forme.

Nu, snad jsem vysvetlila dost jasne co mám na mysli: proste tu dnesní do znacné míry prevládající tendenci, ze na jakoukoliv otázku, se kterou clovek prijde k astrologovi (týkající se treba problému v zamestnání, ve vztahu, nebo treba ostýchavosti) dostane clovek rozbor vsech chyb rodinného prostredí, ze kterého pochází (pricemz o kladech se nemluví, protoze ty prece nejsou dulezité, ty jsou tak nejak samozrejmé) a bere se, jako ze je hotovo. Jsou lidé, kterí jsou schopni vycíst z horoskopu okolnosti clovekova pocetí a clovek se treba dozví, ze jeho problémy jsou zpusobeny tím, ze nebyl chtený, apod. Clovek je proste produktem výchovy a rodicu a jelikoz skoro nikdo nemel ideální výchovu, tak málokdo z nás není odsouzen být zkriplený nadosmrti.

Jednou jsem se bavila na vasem fóru o maniodepresivite a nejaká paní (nick hodne rozsírený na ceských fórech, fakt bych si nedovolila ji oznacit za sarlatánku) tam tvrdila, ze ji zpusobuje tvrdá, zlá, necitelná matka. Kdyz jsem namítla, ze spousta lidí s touto diagnózou nevnímá svoje rodice nijak zle, tak mi bylo odpovezeno: no jó, svoje rodice si vsichni idealizujeme. Brada mi spadla pomalu az na zem. To jako pujdu k astrologovi proto, abych se dozvedela, ze moje rodice jsou shit a já o tom ani nevedela?

Dám sem treba popis Luna kvadrát Pluto od Roberta Handa. Líbí se mi, protoze je zamerený na cloveka a na jeho vlastní odpovednost za sebe sama a ne na hnusné, zlé okolí, které mu zkazilo zivot (sorry tem co neumí anglicky, ale je to moc dlouhé, tak se mi to nechce prekládat):

Intimate relationships may be difficult, with emotions intense and extreme. An atmosphere of emotional brooding may surround you; and others may prefer to withdraw as they sense elemental danger.

Needs for control influence choices and actions; you believe your environment and emotions need controlling to avoid 'threats' from others. This increases your preference for relationship dominance, often demanding that others acquiesce to yor desires and wishes, yet this will inevitably imbalance relationships. You intend to rule, and will never willingly be submissive. If ofrced to do so by partner or employer, you will later try to undermine their dominance by subversive efforts to regain control. You can react almost violently toward anyone trying to change you, and may deliberately act in more extreme ways when displaying the behaviour that another hopes to change.

You are a natural loner, impatient and potentially aggressive in attitude unless carefully controlled and moderated. Self-expression is often direct, with a style lacking in social graces and diplomacy, sometimes abrasive and brusque, especially with those you do not respect. This can create work and social problems; but these do not particularly bother you, as you prefer to be true to yourself. What you do need is to retain self-integrity and discover how to maintain a positive relationship with others.

You hate feeling restricted, and chafe against any imprisoning bonds, even if these were self-imposed for reasons which existed at the time. You are ambivalent toward the past, and often want to forget it as having little relevance; at other times, you display an attachment to it, attempting to reinvoke it. At least you know the past; the future sometimes scares you, stirring uneasy feelings, especially as this cannot be controlled.

You may find difficulty dealing with powerful feelings of destructive energy, an urge to smash and break down obstacles that prevent you from enjoying freedom. This inner state generates tensions and pressures which you control and repress, afraid that, if unleashed at an appropriate time, much damage could be caused. It can be hard for others to understand how this sensation of destructive emotional energy shapes and restricts you. You also find it difficult to discover how to release this energy constructively; but it is essential that relationship conflicts be reduced. You may often force issues, releasing this energy in confrontations which create sudden and dramatic life changes, despite intending this simply to release inner pressures which increase whenever you feel as if you are not in control. Your tendency is to explode - or to implode - to stimulate a necessary transformation that can create space for changes to occur.

You need to trust more - your family, intimate partners, and others. Try to communicate your feelings and diffulties so that others can help you to release them less abrasively. Compromise is essential; the world does not revolve around your needs and desires, and living together requires mutual benefit and support. Redirecting self-preoccupation toward helping others could become a way for emotional intensity to flow safely outward, reducing inner pressure.

A deeper self-understanding, perhaps through courses and study in psychology, occultism, meditation, and self-exploration, would benefit you considerably, and give insight into the energies and levels of consciousness which create the complexity of the human personality.

Turnovský

# Zasláno: 30.5.2010 11:28 
Odpovědět 

ashtangi

S tím co výše píšete souzním. Jednání oné astroložky je problematické a myslím, že slabší povahy by byly jejím přístupem otřeseny. Tento direktivní přístup je rozšířený a zasahuje všechny oblasti astrologické interpretace bez ohledu na to zda je tradiční čili nic.Musel bych tu opakovat to co hlásím už léta a byl bych otravný

Jako příklad jste ovšem uvedla text humanistického astrologa Roba Handa, který je špičkový.

Věra
člen

# Zasláno: 30.5.2010 12:23 
Odpovědět 

Milan Zahradník

Díky moc

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Silný Saturn