Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Stále nemocná dcera 3 roky
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
xaxkx
člen

# Zasláno: 28.4.2010 20:39 
Odpovědět 

jé, děkuji za optání , lépe...no, jede na antibiotikách, takže ano, v uvozovkách, protože to není žádná výhra. naštěstí byla vyloučena cystická fibroza, to mi hrozně spadl kámen ze srdce! včera byla v narkoze na biopsii z plic, prý levá plíce má známky zánětu, nějaké deformiti či co bronchů, histologie bude až za 14dní.

takže lépe ano, tak nějak pocitově to aspoň vnímám já, protože byla vyloučena ta ošklivá nemoc, nějak mě to i zvedlo ze židle, říkám si, že to vše ostatní už bude mít určitě nějaké řešení. také je v řešení ph metrie, snad to píšu dobře, sonda na 24h do žaludku kvůli nedomykavosti jícnu - reflux - šťávy do plic - zápaly/záněty. popravdě si takové dítě nedovedu představit 24h s hadičkou v nose do žaludku...

tak doufám, že to nebude třeba, že se něco objeví, bakterie , něco, co budeme moci řešit hned a pořádně

děvče
člen

# Zasláno: 29.4.2010 06:36 
Odpovědět 

Šťávy do plic... to je teda síla. Držím jí stále velké palce a přeju jí, aby na to jednou vzpomínala jako na svou jedinou kuriozitu života..

xaxkx
člen

# Zasláno: 29.4.2010 07:11 
Odpovědět 

děkuji :-) , já už doufám, že se vše otočí, mám pocit, že obecně procházím nějakým špatným obdobím a tohle k tomu patří, pořád si od léta slibuju změny, tak uvidíme

děvče
člen

# Zasláno: 29.4.2010 08:25 
Odpovědět 

tak to chodí, určitě - taky si to myslím a je to logické... po studený frontě v počasí přijde vždy teplá a opačně... jo! bude obrat a bude líp
Já bych snad bez takové víry vůbec nemohla fungovat - jsem optimistka

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 29.4.2010 11:52 
Odpovědět 

xaxkx
Jejda, reflux tedy mám a znám to. Já proto, že mám prasklou bránici a na ní asi 4cm. kýlu a ta mi zvedá žaludek a tím se mi vrací šťávy - agresivní trávicí, do jícnu. Moje paní doktorka nějak nemohla uvěřit mým problémům a ze všeho vinila obezitu a nekázn ve stravování. Pio 3 letech se na to přišlo až v čase, kdy se prozradily krvácející vředy v jícnu, ke kterým pod dennodenním "útokem" agresivních kyselin došlo. Potom bylo chvíli drámo... ale to není váš případ, malá má asi původní nedomykavost. Mně tedy vracející se šťávy poleptaly i hlasivky a nosní sliznici. Měla jsem hlas jako z podzemí a ohrožení sliznic... to jsou ti doktoři, co mají rychlé a hloupé závěry.
Doufám, že se to u vás vysvětlí a obejde se to sledovaným a opatrným jídelníčkem; jen co se zaléčí to bakteriální zatížení plic.
Jsou to ale záhady. Tak se držte obě dvě a radujte se, "že je to j e n tohle" Věra

xaxkx
člen

# Zasláno: 29.4.2010 12:16 
Odpovědět 

Nelča měla ten miminkovský reflux, od narození byla na té "zatěžkané" výživě a díky tomu jsme přecházeli i brzy na pevnou stravu.
Nevím, jestli to má dnes stále. To je pořád otázka. Teď čekáme na histologii biopsie plic, třeba tam bude bakterie na zaléčení, třeba ne a bude se muset dělat ta ph metrie, což ale u takový dítěte..no, 24hodin hadičku přes nos do žaludku, udržet.
Já trpím na zažívání hodně. 4x adenom tl.střeva, poslední hist. ne moc dobrá, ale zásah včas. Poslední měsíc a půl trpím nevolnostmi z pravé strany pod žebry. Žlučník to prý není. Kdyby nebylo těch předchozích adenomů, asi by mě to neznervozňovalo, ale teď docela ano. Hlavně si nedovedu představit, co to může způsobovat - tl.střevo, žaludek?
Až se dá malá dohromady, potřebuju se objednat do té své gastroporadny. Bohužel došlo k lékařské chybě v mých deseti letech v oblasti apendixu a od té doby se to veze.

Věro, vy si to taky pěkně užíváte. Doufám, že už to máte v pořádku!!!

hanka
člen

# Zasláno: 29.4.2010 12:33 
Odpovědět 

Vpravo by to mohl být opravdu spíše ten žlučník či játra, přestože jsou testy v pořádku, ale není vyloučena ani dolní část pravé plíce v souvislosti s jícnem.
Patrně máte doporučen nějaký určitý stravovací režim.
Dávám sem úžasnou babskou radu - teď, když kvetou pampelišky, je vynikající natrhat si každý den tak deset patnáct šťavnatých stvolů, oddělit květy či hlavičky, dobře stvoly omýt a sníst. Je to vynikající detoxikační a činnost žlučníku upravující kůra, za celý rok nemáte lepší příležitost.

xaxkx
člen

# Zasláno: 29.4.2010 12:51 
Odpovědět 

hanko, děkuji , už jsem si koupila čaj, tohle bude lepší, mám raději bylinky než léčivo, takže stvoly sníst, to vyzkouším

hanka
člen

# Zasláno: 29.4.2010 13:07 
Odpovědět 

Heh, omlouvám se za hrubku - nikoli kůra, alébrž kúra.

Kveta
člen

# Zasláno: 29.4.2010 13:49 
Odpovědět 

hanka
Myslíš opravdu pampelišku (ta moc šťavnaté stvoly nemá) a nebo smetanku lékařskou?

hanka
člen

# Zasláno: 29.4.2010 13:58 
Odpovědět 

Myslím smetanku lékařskou, Taraxacum officinale.
Domnívala jsem se, že lidový název téhož je pampeliška, a ono né? Pampeliška je něco jiného?

xaxkx
člen

# Zasláno: 29.4.2010 14:14 
Odpovědět 

aha, tak to já taky.

hanka
člen

# Zasláno: 29.4.2010 14:17 
Odpovědět 

To řekne Květa, co má na mysli, já jsem to hledala, a našla jsem jenom to, že jde o totožnou rostlinku.

xaxkx
člen

# Zasláno: 29.4.2010 14:20 
Odpovědět 

no , já taky

Kveta
člen

# Zasláno: 29.4.2010 15:23  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Pampeliška jako taková nemá dutý stonek, má menší květy. Je žlutá, podobná velké sedmikrásce. Na googlu jsem našla její obrázek, nedaří se mi to sem vložit, ale podívejte se tam. Pampeliška srstnatá.
Jasně že se smetánkám obecně říká pampelišky, ale šlo mně o to, abych případně nežvýkala něco jiného

hanka
člen

# Zasláno: 29.4.2010 16:05 
Odpovědět 

Jachá! To je dobrý, Květo!

Přiznám se, že taky neznám mnoho srstnatých objektů, které bych žvýkala.
Když tak žužlám...

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 29.4.2010 18:21 
Odpovědět 

Jo, to přidám ještě jednu možnost. Do lahve s nebublinkovou vodou, třeba i z vodovodu zabudovat každý den jednu rostlinku celou a nebo po kusech - té smetánky l. - lze to i s kořenem, samože všechno opraný a odrhnutý kten kořen. Každá ta část kytičky má své působivé složky a je to skvělé dělat 3 týdny za sebeou, než potom zhořknou.

Kdo má zahrádku a na ní smetánku, lze ji vybělit zakrytím třeba kartonem nebo tmavou folií, či voskovým opapírem. Skvělé jako sáalát či přidávat
do salátu ledového, listového, do směsi a jako přílohu k jídlu.

Stejně lze pracovat třeba se sedmikráskou- květ/list ;
s Vojtěškou a nebo směs bylinek jarních jako řebříček, smetánka, mochna husí, fialka i s květy a listem, vojtěšku a kopřivu, sedmikrásku. velkou hrst bylin opraných rozmixovat ve studené 3-4 dcl ale převařené vodě, nechat zakryté sednout asi 10 min. a ocedit přes plátno nebo silon sítko. Vypít a to několik dní 10-14 po sobě. Lze připravovat tak na dvě dávky předem a v chladu uchovat, jinak vždy čerstvé je vhodnější.
Říká se tomu zelená krev a já to dávala mužovi při tom všem bojování s rakovinou. Neskutečně si to chválil a výsledky byly. I mu to chutnalo. Ta vojtěška to "osladí" a voní to po čerstvých bylinách.

Jinak kopřivový špenát a nebo polívku asi většinou zná každý.

xaxkx

jo, já si to s doktory užívám už od dětství, po té co se ukázalo, že o mně "pěcovala" ženská bez titulu ale zato s protekcí.... a po zásadních secích
už se to jen kupilo a doktor co doktor diletant až snad na jednoho, který vychytal nejhorší za ty co to popo... U partnera to bylo nemlich totéž - zanedbané bujení a přes mé ataky a naléhání - po odkladech dg. až v terminálním stadiu. Zato on se potom vzepřel a zamakal i ve chvíli, kdy bylo vše v hájí a nemohly pochopit, co se dělo.
Přežil jejich 14 dní o 3 roky. Byl to MUŽ opravdu s velkým "M".

takže nevzdávat, držet se a zvládnete všechno.
Ty ji ochráníš!!! pa Věra

radkas
člen

# Zasláno: 29.4.2010 19:29 
Odpovědět 

Dávám sem úžasnou babskou radu - teď, když kvetou pampelišky, je vynikající natrhat si každý den tak deset patnáct šťavnatých stvolů, oddělit květy či hlavičky, dobře stvoly omýt a sníst. Je to vynikající detoxikační a činnost žlučníku upravující kůra, za celý rok nemáte lepší příležitost.

Tak to je uzasna rada, ja dotedka myslela, ze ty stvoly jsou jedovate . Tak to se zitra napasu . Kolik dni za sebou se to takhle da praktikovat?

hanka
člen

# Zasláno: 29.4.2010 19:46  - Změnil/a: hanka
Odpovědět 

Nejsou jedovaté, jenom hořké.
Aby nebylo pochyb - je to ta pampeliška - smetanka, která má dutý stvol a po utržení z něj prýští bílé mléko, holčičky si z pampelišek pletou věnečky, pak mají od toho zaprasené ručky a tričínka nejdou vyprat.
Pojídání se praktikuje, dokud jdou do květu a kvetou. Čili plus mínus tři týdny okolo prvního máje.
Jo, a sedmikráskám můžete trhat květy a pojídat je - prý stačí sedm květů denně proti migréně. Tak se praví, ale neumím to posoudit.

hanka
člen

# Zasláno: 29.4.2010 22:11 
Odpovědět 

Věrko, to mě zaujalo, ta příprava "zelené krve".
Mám otázku - proč má ta voda být předtím převařená a zchlazená? Má to nějaký konkrétní význam? Nebo je to jenom z dob našich babiček, aby se třeba nepoužila užitková voda s choroboplodnými zárodky nebo tak něco?

radkas
člen

# Zasláno: 29.4.2010 22:48 
Odpovědět 

Aby nebylo pochyb - je to ta pampeliška - smetanka, která má dutý stvol a po utržení z něj prýští bílé mléko, holčičky si z pampelišek pletou věnečky, pak mají od toho zaprasené ručky a tričínka nejdou vyprat.

radkas
člen

# Zasláno: 29.4.2010 22:49 
Odpovědět 

Jo, a sedmikráskám můžete trhat květy a pojídat je - prý stačí sedm květů denně proti migréně.

Sedmikrasky semtam spasu, ale je fakt, ze lip vypadaj nez chutnaj

radkas
člen

# Zasláno: 29.4.2010 22:50 
Odpovědět 

Ja jsem delala ochucenou vodu ze studene vody. Nacpala jsem do petky treba petrzel a dorana voda chutnala po petrzeli.

radkas
člen

# Zasláno: 1.5.2010 09:22 
Odpovědět 

Vcera jsem zapomnela napsat, ze jsem tedy chtela dle rad hanky pojist ty zazracne stvoly . Nakonec, kdyz jsem zchroupala jeden, jsem usoudila, ze to pro zacatek na seznamenou staci. Reknu vam nic moc , ale zase kdybych mela ty problemy, co se vyse pisou, tak bych to dala. Zas tak hrozny to taky neni. Dneska zkusim ochutnat minimalne stvoly dva.

virgo63
člen

# Zasláno: 1.5.2010 17:07 
Odpovědět 

hanka
Kůra je přeci správně Tys mě tak zblbla, že jsem se šla kouknout do slovníku...

Jinak na zahradě taky spasu, co se dá.
Že jsou sedmikrásky na migrému jsem neslyšela, ale prý pomáhají proti těhotenským nevolnostem - to se Ti bude hodit, Radko, až budeš těhotná.
Teď si denně dělám čaj s mladých kopřiv na pročištění.
Taky mi moc chutná v létě květ lichořeřišnice.

Kveta
člen

# Zasláno: 1.5.2010 17:31  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Kůra stromů - kúra léčebná

Kopřivy jím syrové, rozmixuji jich hrst s trochou vody a každé ráno si dám lžíci toho ˇžabince".

Irena
člen

# Zasláno: 1.5.2010 18:31 
Odpovědět 

Zdravím a přidávám se k vám,taky se mnoho let ráda pasu na lukách.Jen na ještě musím počkat,tady na severu zatím kopřivy vystrkují jen hlavičky.Moje oblíbené jsou kopřivy upravené jako špenát a kroupy,mňam.

radkas
člen

# Zasláno: 1.5.2010 22:53 
Odpovědět 

Tak holky, dnes jsem opravdu dala dve, ale skleb mi zustal urcite jeste hodinu... Ta chut zustala v puse celkem dlouho...

virgo63
člen

# Zasláno: 2.5.2010 19:28 
Odpovědět 

Kveta
No fakt?! Koukala jsem včera na int. pravidla a nabídlo mi to jen kůru, ale dnes i kúru léčebnou.
Tak se omlouvám, že vás tady blbnu já.
Asi bych nikdy léčebná kúra nenapsala, vypadá to nějak podezřele. Zajdu na poradu k dceři, aby mi to vysvětlila. Člověk se holt musí učit stále.

virgo63
člen

# Zasláno: 3.5.2010 13:04 
Odpovědět 

Tak vás musím poučit (i když vy to asi víte)

Kúra - je s ú proto, že je to převzaté z cizího slova a nemá s českou kůrou nic společného. Zrovna tak prý citoslovce jú, bú apod. by seměly psát s ú, přestože se tak mnohdy nepíší.
No a já se řídím celý život pravidlem, že ů uprostřed slova je zkrátka ů.

Takže juchů, já jdu na oběd!

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Stále nemocná dcera 3 roky