Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Stále nemocná dcera 3 roky
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
xaxkx
člen

# Zasláno: 13.4.2010 20:40 
Odpovědět 

Dobrý den,narazila jsem náhodou na tyto stránky. Nevím, jak to tady chodí.Nevím, jestli je možné takto poradit?

Dcera 22.8.2006, 18,15hod Praha

Neli je hodně nemocná, táhne se to především od září 2009, možná souvislost s nástupem do školky. Od ledna 2010 2x zápal plic, když ne zápal plic, tak respirační choroby. Do dnešního dne od toho prosince byla v pohodě tak cca 10 dní , lékaři zatím nic nevědí, třeba je to jen důsledek něčeho...

Já jsem 9.9.1978, 22,35hod také Praha. Můj zdravotní stav také není úplně růžový, ale v jiném směru..

Pokud byste někdo měl nějakou radu....byla bych moc vděčná. Krásný večer všem.

Jardine
člen

# Zasláno: 13.4.2010 21:42  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Mám stejně starou holčičku (říjen 2006), loni v září taky nastupovala do školky. Nemocnost narostla závratným tempem, do té doby stonala snad dvakrát, teď každou chvíli. Hodně z toho byly infekce, které tam normálně bují a odnese to nejmíň polovina dětí, ale něco z toho bylo psychosomatické ... dcera je kombinace silné individuality a velké citlivosti a nesedla si tam s učitelkou, která vedla děti stylem "studený odchov" a někdy si vypomáhala i strašením typu "jestli neusneš, tak si pro tebe přijde koza, co bydlí ve sklepě" ... (holka má bujnou fantazii, takže to v její hlavičce nadělalo pěknou paseku.) Často se nám stalo, že jí ráno před odchodem do školky vylítla teplota nebo začalo bolet břicho. Řešili jsme to i s dětskou psycholožkou.

Jak dcerka přechod na školkový režim zvládá? Jaké má vztahy s učitelkami/spolužáky? Jak nese to, že už není s Vámi doma? (popř. jak nesla konec vánočních prázdnin a opětovný nástup do školky?) S astrologií Vám tu určitě zdejší účastnice rády pomůžou; mě jako maminu napadají takové ty obyčejnější věci, které by s tím třeba mohly souviset .... kdyžtak se omlouvám.

Dagmar
člen

# Zasláno: 13.4.2010 22:45  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

xaxkx
\Na holčičku jsem se zatím nedívala, dívala jsem se na vás - nestaly se nějaké události od nového roku - jaro, léto 2009 u vás doma - starosti, vaše nemoc nebo cokoliv stresujícího?
Tou dobou procházel Saturn vaším 4. domem, byl v konjunkci s vaším Sluncem a to celé ve 4. domě - domov jako takový.
Kvadraturou na vaši Lunu - což vás muselo citově poznamenat /stres a pod. a navíc se to odehrávalo v domě zdraví.
Vy jste zřejmě velmi citlivá /psychika/možná i nějaké alergie, takže je velmi lehké vás rozhodit. Navíc jste velmi výrazný introvert.

U tak malého dítěte je dobré se podívat na matku, dítě je s ní ještě velmi spjato.
Samozřejmě nemusíte jít do podrobností, je to spíše otázka pro vás a nějaké naznačení i pro nás, jestli je tato varianta možná, že zde by byl začátek.

xaxkx
člen

# Zasláno: 13.4.2010 23:15 
Odpovědět 

Dagmar, děkuji. Ano, rodiče (moji) se rozešli. Nelze říci, že to těžce nesu. V podstatě jsem byla i já tím iniciátorem. Vím, že takto je to dobře. Pro mamku.
Ovšem se stala věc, která mě svým způsobem dostává a ničí. A to reakce taťky. On stále hovoří o tom, že je lepší umřít (je mu 55let). Není to až tak v souvislosti s tím jejich rozchodem. Samozřejmě to má svůj podíl, resp.to k tomu dost přispělo. Je nespokojený v práci, zaměstnání. Mně se stahuje žaludek, mám-li jít k němu cokoliv řešit...
Mám i pocit a touhu, pomoci mu... přestože jsem to "spunktovala". Ne doslova, máma má svůj rozum, jen potřebovala "nakopnout". U mámy mi je dobře, u táty jsem plná něčeho, spíš negativního. Jenže táta mi volá, chce to a ono, nadává, spílá... Je toho dost na mě samotnou. Musím řešit předávání nějakých osobních věcí mezi nimi (nechce mámu vidět).

Sama mám zdravotní problém v zažívání. Ne z těchto dob, ale od malička. Nyní i adenom ve střevě s histologií ne úplně dobrou. To byla taky věc, která mě rozhodila, nicméně si myslím, že obavy z rakoviny jsou za mnou. Jelikož bych tedy měla být pod dohledem a tedy by se nemělo nic zvláště hrozného dít. Pravda je, že ten adenom byl taktéž v tom září...

Další moje takové...asi se moc nehodí, nevím, určitá komunikace s "vnějším světem", opět od mala, nijak jsem si to neplánovala...

To je asi tak to nejdůležitější, co bylo, tedy ve zkratce

Jinak co se týká školky: Nela jí bere v potaz, nicméně jí unešená nebude. Je doma živá, ve školce pasivní, prý ale úplně, nezapojuje se, nebaví atd. Nevím, když je kdekoliv jinde, je k neudržení...

Děkuji , zítra jedeme k Mudr. , ale tam řešení moc nevidím,necítím...

Moc si vážím Vašich odpovědí, jelikož jsem fakt už zoufalá Š.

Dagmar
člen

# Zasláno: 14.4.2010 00:13  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

xaxkx
zítra se mrknu na holčičku - omlouvám se, nestíhám
vy bydlíte s rodiči?
sama s holčičkou, nebo i s manželem - omlouvám se, není to zvědavost, je to základní údaj - když budete chtít ,tak některé věci mohu potom vymazat.

xaxkx
člen

# Zasláno: 14.4.2010 07:06 
Odpovědět 

Dobrý den, bydlím s manželem, dcerou a synem. rodiče bydlí již odděleně, mamka cca 1km od nás, taťka cca 15km.

Děkuji mnohokrát

děvče
člen

# Zasláno: 14.4.2010 16:27 
Odpovědět 

Ahoj,
koukala jsem se na Tvou holčičku, ale já jsem nechtěla původně nic psát, protože se tu spíš rozkoukávám a učím. Neporadím Ti, bohužel. Jen by mě zajímalo, jak to vidí ostatní. Doufám, že to není nevhodné a pokud ano, tak se omlouvám a dál to tu rozebírat nebudu...

Ptám se teda spíš ostatních. Co mě k tomu tak nějak napadá. Silně vyjádřenej Lev, sedmej dům. Ten souvisí s energií Vah - se vzduchem.

V září je tranzitní retrográdní Jupiter (oheň) přes Neptun (voda) v prvním domě, ve Vodnáři (vzduch).. je zhruba v opozici na celé ohnivé stélium Saturna s Lunou a Merkura. Merkur je vládcem, mimojiné, šestého domu (blíženci - VZDUCH). Blíženci souvisí s plícemi. Šestý dům s nemocemi.

Pár dní před Štědrým dnem se dostává Mars do toho lvího stélia, o 20.12. začíná být retrográdní a "sedí" na Merkurovi.. a je v opozici na natální Neptun.. Na mě to působí jakoby vlhký vzduch vzplanul tím Jupiterem... Jé, ale to bude hatlamatilka, až si to tu po sobě přečtu - navíc spěchám..

Vládcem ASC je Saturn, ten je v tom stéliu, v konj s Lunou, Venuší... v sedmém domě. Paní psala, že holčička se ve školce nezapojuje a doma bo jinde řádí. Proč? Napadá mě, že je výraznej Lev, kterej je obecně spíše důvěřivý. K tomu ten sedmej dům... Ale - Luna konj Saturn a Sat konj Venuse bude asi způsobovat, že bude důvěřovat spíš starším lidem, zpočátku to budou jistě rodiče. Nebo mířím špatně? Pořád je tam též výrazná opozice na stélium z prvního domu (Neptun) na sedmej. Taky se tam nějak zaplétá ten Jupiter v devátém domě... To bude asi propojeno s tou "chutí zapojovat se do kolektivu"....

No, letím, omlouvám se, zda to sem skutečně nepatří - amateurské výstřely..

xaxkx
člen

# Zasláno: 14.4.2010 18:30 
Odpovědět 

ahoj děvče, děkuji, vůbec nevadí, že se učíš. mně tedy určitě ne. Každá rada, "vedení" někam, co pomůže, je dobrá .
Protože u nás je to tedy fakt síla s těmi nemocemi. Teď nový nápad, že je to vše od mandlí, že by bylo dobré, vyndat je. Já fakt nevím. Jo, kdyby to pomohlo, ale toho už bylo tolik....

Děkuji Š.

Jardine
člen

# Zasláno: 14.4.2010 22:14  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Nevím, kdyby tohle byla má situace, snažila bych se trochu jít po příčině dceřiny pasivity ve školce, zvlášť pokud se nemocnost vystupňovala simultáně se začátkem školkové docházky .... jestli tam není nějaký skrytý strach, problém, averze, blok .... já to v naší školce vidím; ty nejmladší děti jsou kolikrát ještě "mimina", která potřebují máminu náruč, a místo toho tráví velkou část dne již takto odděleně od rodiny, s režimem, který jim nemusí sednout (spaní atd). Některým drobkům to nedělá problém, jiní s tím první rok zápasí. Moje dcera je mezi dětma jako ryba ve vodě, ale s tou učitelkou á-la kyselá prdel to byl blok obrovský, hodilo ji to o velký kus zpátky (bála se třeba usínat, nechtěla být u babičky, kam se předtím těšila, a silně se upínala na mě atd atd, nemluvě o těch jejích teplotách a břichabolení ...). Hodně nám pomohla právě konzultace s dětskou pscholožkou ... myslím, že tím člověk nikdy nic nezkazí, i když příčina nemusí být nutně tam. Ale zkušený psycholog ví, jak s děťátkem promluvit tak, aby z něj vytáhl relevantní informace, které se třeba doma zdráhá říct. Prostě bych to zkoušela na více frontách, co tím můžu ztratit .....?

děvče
člen

# Zasláno: 14.4.2010 22:55 
Odpovědět 

xaxkx

Tak príma. :)

Dneska mám nějakou vnitřní třesavku, zkusím se ještě propsat. Doufám, že k dobru.

Nechám volně proudit myšlenky, i kdyby vznikl blábol. Třeba to pomůže jako inspirace.

Nemoc. 2x Zápal plic. Počátky od září 2009. leden 2o1o vyvrcholení obtíží dýchání.

Kdo: cca tři a půl roku - Lvica se Sluncem na posledním stupni Lva
Co: problém-nemoc-dlouhé trvání-průběh-těžkosti dýchání-vysílení
Kdy: září, ale i možná souvislost s koncem srpna-leden 2010-dodnes
Proč: x
Jak: x

(detektivná analýza )

Z Á P A L - oheň-vzduch-škrtnout-o co,čím
OHEN:Mars-aktér činu
OHEN:Jupiter-rozsévat,rozpínat,expandovat, přinášet něco nového?...
VZDUCH:Merkur-plíce (možný i Uran-škrtnutí-jiskra-najednou)

P L Í C E - dvě-párový orgán-pracuje nezávisle na naší vůli-okysličuje krev-pořád dokola-pořád aktivní-neúnavné, i ve spánku pracují, ale i "odpočívají", snižují tempo. Zvyšuje se a snižuje se tempo dýchání v závislosti na naši fyz. i psych. aktivitě-pasivitě a emocích! - vůlí ovladatelné. Vůle-Lev. Chci-nechci:Lev.
Plíce blízko srdce. Merkur (Blíženci) blízko Slunce (Lev). Nechat žít znamená nechat dýchat. Dusit - může zem (pevná látka nebo požadavek - Saturn:měl bys), ale i voda (tekutina či citový požadavek-např.vydírání).

City, pocity, emoce souvisí s Lunou. Ta je ve Lvu v konj s Merkurem -radostné prožívání života - ale tlumí to výrazně Saturn, princip pravidel, omezení - vzbuzuje u ní možná pocit, že se nemůže projevovat tolik radostně a možná hlavně před druhými (v sedmém domě-domě vztahů s lidmi)- cizími lidmi/dětmi kterým asi moc nedůvěřuje. Ten Saturn snad působí podobně i na toho Mekura, jakoby tato zemská planeta dusila ten oheň, jakoby ty city k druhým si zakazovala, ale přitom by se před druhými ráda "blýskla". Třeba je to ta první vlaštovka, která letí k tomu počátečnímu "zárodku" problému s dýcháním. Jakoby nemohla "volně dýchat před druhými". Když se bojíme před druhými projevit, tak si třeba odkašláváme-tudíž tam vidím tu souvislost s dýchacím ústrojím a ta neukojená touha se může pak dobře usadit právě v této oblasti. Citlivé a nadšené první dojmy z druhých dětí můžou být utlačeny jejím vnitřním postojem, který ji zakazuje se jim otevřít, i přesto že by ráda.. Bude si dlouze ostatní "proklepávat", aby k nim mohla pojmout důvěru. Si myslím. Možná je to jinak - ber to prostě ode mě s velikou rezervou. Možná mi tu někdo vynadá, že vše se má jinak.. Možná, že důvěru má ke starším ženám. Třeba k těm učitelkám, jak psala výše Jardine... Ostatně, ona asi ví, proč to psala.
Nic nepodsouvám, kdyby to tak vyznívalo.

L Á T K A, J E Ž V Z P L A N E- "dřevo" - vy/zne-užít, dobře hoří, využívá se na výrobu papíru, nábytek - dřevo - živá hmota, látka, roste, sílí, je vyživováno, je pevné - lze prakticky využít - Země. Panna. Merkur. Obrousit, vyleštit, dát pevnou, novou formu. Dá se také ale zničit, přeměnit na jinou látku. Jistá transformace, změna. Chemická. Štír. Pluto. Jak se přemění? Ohněm a přístupem vzduchu. Oheň vzduch potřebuje, podporuje ho. Oheň, výheň, žár, požár, vedro - když je dostatek materiálu, na kterém se oheň může "vyblbnout", je to mela.
Někde něco je a má v sobě potenciál přeměny - možnost uskutečnění a pokud se najde iniciátor, stane se, co stát se má - pokud má hořet - musí to být jen určitý typ materiálu. Přemýšlím, co je oním materiálem.
Příčina opakovatelnosti tohoto jevu - vznik "živné půdy". Určitá regenerace. Transformace. Štír, Pluto. Bájný fénix povstal z popele. Tady je oním fénixem možná nějaká látka, která má schopnost regenerace, síly. Má asi štírský charakter - hluboký, podmanivý, záhadný. (lékaři neví)

Já nevím, co jsem zde chtěla tím vším vyjádřit, ale fakt jsem se dost snažila.. Snad to k něčemu bude. Ještě mě napadá jedna věc, když se jí koukám na horoskop. Ale nevím, zda ta rada bude to pravé ořechové. V podstatě, aby se mohla rozdýchat - potřebuje citlivě odlehčit ten její postoj-její vnitřní zákaz-vůči druhým. Asi se musí naučit důvěře. Musí věřit hlavně Vám i tátovi. Podporujte ji a slibujte ji jen to, co jí slibit můžete. Ukazujte jí vřelou lásku, i když budou průšvihy.. Na druhou stranu si Vás možná bude chtít citově nárokovat (?) Znám to, jsem taky cíťa Lev, proto to tu píšu..

Na závěr tedy - pozor, brát všechno, co jsem popsala s rezervou.

xaxkx
člen

# Zasláno: 15.4.2010 07:25 
Odpovědět 

Ahoj, děkuji . Teď když čtu o těch vztahách, představím si školku.... tak to bych řekla, že sedí. Ona tam jde odevzdaně, nevzpouzí se, ale pozoruje, jen pozoruje. Má vybranou jednu holčičku "na hraní". Je i pravda to, že když se někde "odváže" - nesmí tam být děti. Toho jsme si všimli, že se jich jakoby "bojí".Asi to není ten správný výraz, ale vůbec je nechce. Třeba přijde kamarádka se stejně starým dítětem a Nela se zapře a nepůjde si hrát. To je fakt od malička.
Má bratra 11,5let a v jeho přítomnosti si umí hrát s cizími dětmi, ale jsou to děti větší, jeho věku.
JInak si myslím , že jí hodně dáváme city najevo a je fakt, že pak "roste" a je drzejší a jistější.

Jinak chci ještě napsat, její oddělení od rodiny není školkou, ale již o rok dříve. Od dvou let byla na hlídání, jelikož já jsem se vrátila k plnému úvazku. TAkže odtržení od maminčiny sukně to asi není , ale byla hlídaná starší osobou důchodového věku, tak tady bych viděla ten problém....zase ne děti
Co se týká učitelky... já nevím, jaký k nim má cit, já cítím, že spíš negativní, jim vadí, že se nezapojuje...

Další

Děkuji Vám

hanka
člen

# Zasláno: 15.4.2010 10:38 
Odpovědět 

Milá xaxkx,
myslím, že pro Vás by bylo velice užitečné rozebrat si, kudy "odtéká a přitéká energie" v rodinných vztazích. K tomuto zmapování bych doporučila, pokud nejste proti, abyste si vyhledala na netu nebo přes doporučení účast na rodinných konstelacích.
Totiž - vybrala jste si nyní období velice zátěžové, kdy Vy stojíte uprostřed všeho dění a snažíte se dělat bariéru všem nepříznivým vlivům, takže se to pak projevuje na zdraví nejen Vašem.
Mám na mysli, že nejvíc energie celé rodiny by měla dostávat nyní Vaše dcerka.
Vy jste vzala na sebe příliš - snažíte se harmonizovat vztah svých rodičů, řešit dcerčiny neustélé nemoci, k tomu všemu chodíte do práce a máte k řešení i vlastní zdraví.
Jako stabilizující prvek by mohl a měl v této situaci působit Váš partner. Pokud je syn v pohodě, je to veliký vklad.
Domnívám se, že vztah otec-dcera (mám na mysli Vašeho otce a Vás) by měl být uhlazen jako první v pořadí. Otcovo citové zranění souvisí dlouhodobě v minulém čase s vazbou na jeho předky. Momentálně se stýkání s ním nevyhnete, a ani by to nebylo dobré. Naopak, osobně mu leccos přineste, ale pamatujte - vždy k němu jděte s kamarádkou. Nikdy sama. Pokud možno s půvabnou kamarádkou, klidně pokaždé s jinou. Otci je 55, musí stále cítit a být udržován ve vědomí, že je muž, zvlášť poté, co se rozvedl a má se vyrovnat s tímto šokem. Při takovém setkání si netroufne nadávat, vyčítat.
Zvážila bych nadále, zda se musí dcerka dostavovat do předškolního zařízení.
Zda byste ji neměla věnovat čas, pozornost a zároveň ji po nějakou dobu izolovat od infektů, které v kolektivu jen lítají. Pokud Vám ekonomická situace dovolí, zvažovala bych částečný úvazek anebo dlouhodobou neplacenou dovolenou, případně bych zvažovala dokonce vzdání se zaměstnání.
Držím palce.

xaxkx
člen

# Zasláno: 15.4.2010 10:52  - Změnil/a: xaxkx
Odpovědět 

Hanko - co se týká otce a jeho vztahů/citů/rodinných pout - to je fakt, vlastní matka ho opustila cca ve 2letech, mezitím měl "náhradní" maminky, pak jedna zůstala, nicméně se k němu v dospělosti (asi 15let) otočila zády, jeho otec - nerozumněli si, byl docela "zlý" člověk.
Cítím, že mě táta vysává, prohlubují se mé problémy se zažíváním. Jinak on teď v tuto chvíli odmítá jakékoliv ženské pohlaví...
"opustit" ho nechci, ale je fakt, že se snaží, zmanipulovat naší rodinu do svých plánů, diktovat, řídit (jak to dělal vždy a co se fakt nedalo vydržet - myslím mamku), když není vyhověno, tak dá pocítit (chováním) své zklamání a je uražený... já chci, aby moje rodina měla svůj život v kombinaci s návštěvami prarodičů, nicméně nemůžeme svůj život přizpůsobovat jemu celý, pak mám strach, že se urazí.. to se točí stále dokola.. proto vůbec netuším, jak ten vztah "uhladit", pokud vyhovím, je ulazený z jeho strany, ale z mé ne, jelikož diriguje, nervuje... pokud nevyhovím, tak je uražený a já mám zase obavy, jak to s tím jeho uražením dopadne. neustále také povídá o té smrti. teď nevím, jestli je to vhodné, ale i karty to takto naznačily. i já jsem dostala strach, že to tak bude...

nelča byla ve školce od ledna cca 10dní, více ne, je u babičky na hlídání. práce se bohužel vzdát nemohu, je tu hypotéka, řešením by byla práce z domu, což se snažím k tomu vše směřovat.

syn bývá také docela nemocný, není to v takové míře jako nela, ale i tak je to nadprůměr oproti spolužákům.

sama mám za sebou pár regresí, teď jsem dostala nabídku na naučení se toho od jedné regresorky. důvod k regresím je poněkud jiný - komunikace s "neživým", která přichází sama. teď asi vypadám jako blázen

Jinak o těch konstelacích přemýšlím dlouho, jsem tímto směrem dost nasměrovaná, ale faktem je, že mám z nich strach, když si to představím, popadne mě panika, což u regrese ne. asi je to tím, že se jedná o hodně lidí? kteří by to slyšeli? bojím se odhalení, že jsem selhala já? nevím....jak to překonat a také je toho hodně a tak ani nevím, kdo by byl ten dobrý. já mám zkušenosti s regresemi a kartami, ale konstelace a lidi, které je dělají neznám, snad jen manžel od Ivety Lejskové-Vojtové...
Děkuji

Vanda

# Zasláno: 15.4.2010 10:56 
Odpovědět 

xaxkx,
prosím vás, on ten pohled může být mnohem jednodušší, než kdovíjaké problémy v rodině. Dcera příchodem do školky byla naráz vystavena mimořádně infekčnímu prostředí, citlivější děti s tím mohou mít potíže, obzvláště když do té doby se s infekcemi téměř nesetkávaly. Obzvláště městské školky trpí tím neduhem, že tam od jara do jara permanentně kašle a smrká nějaké dítě, neboť městské maminky nemají kam dát dítě, když je trochu nachlazené, a tak dokud dítě stojí na nohách, tak do školky chodí. Tjh. trvale je tam nějaký zdroj nákazy pro ostatní děti.
Stejně tak se děti vracejí do školky nedoléčené s oslabenou imunitou po antibiotikách, což je doba tak cca 2 - 3 týdny po dobrání antibiotika.

Pomohlo by dceru přeřadit do školky menší domácího typu, vesnická školka v Praze asi nejde, že? Ale aspoň něco v tom duchu. Pořádně doléčit nemoci, ani v době rekonvalescence ji tam nedávat, protože leda něco zase chytí.

Zažila jsem tuhle anabázi s nejstarší dcerou, prokašlala vždycky celý podzim. U těch mladších jsem poučená zvolila malou vesnickou školku, sice jsme děti museli vozit, ale bylo to natolik vyvážené tím, že holky zůstaly zdravé a krásným prostředím, že to do dneška vnímám jako dobrý krok.

xaxkx
člen

# Zasláno: 15.4.2010 11:02  - Změnil/a: xaxkx
Odpovědět 

Vando - my nejsme ve školce v Praze, my jsme mimo Prahu. Navíc jsem psala, že byla letos ve školce jen 10dní. Doléčení vždy bylo. My máme babičku, která pohlídá, takže to není tak, že bychom dávali dceru do školky s nemocí či nedoléčenou.
Mimo to jde o to, že teď se problémy zhoršily, ale ne že nebyly. Na respirační obtíže a silné trpí od cca 6ti měsíců věku, kdy jsme i dostali takový dýchací přístroj. Pak byl klid a zase a dokola, ale teď se to prostě mele tak, že je to v postatě stále.
Je to mé druhé dítě, takže s nemocností dětí mám zkušenosti, s jejich vlivem na dětské zdraví. Syn taky celkem dost marodil, ale tohle je naprosto jiné a daleko více.
Ano, školka mohla stav zhoršit, nikoliv způsobit. Teď máme v jednání třídu pro oslabené děti. Takže i toto řeším.

A jelikož dělám z hlediska mateřské pečlivosti vše a stav je takový, obrátila jsem se o názor/radu/zkušenost a třeba i pomoc sem. Protože věřím, že leccos je psáno ve hvězdách, že za mnoho může i psychika z okolí, minulosti... to je jedno, a to je prostě pravda.

Děkuji

hanka
člen

# Zasláno: 15.4.2010 11:28 
Odpovědět 

Milá xaxkx,
pokud babička funguje takto k hlídání, potom je to značná opora.
Vy jste neselhala, nedávejte si za vinu, že jste podporovala rozchod vlastních rodičů. Pokud by to bylo jen trochu únosné a snesitelné, maminka by s otcem zajisté zůstala. Obě jste cítily, že se to musí stát.
Domnívám se, že na konstelacích spousta lidí řeší obdobné potíže, každý má sám se sebou tolik práce, že myslím nikoho nenapadne, aby nevhodně soudil jiného.
Nechte si někým zkušeným říci, jak to probíhá - jsou myslím různé školy a modifikace. Můžete například poprosit, zda byste mohla být třebas jen jako divák, a na základě toho, co tam uvidíte, se pak rozhodnout, jestli do toho půjdete.

xaxkx
člen

# Zasláno: 15.4.2010 12:03 
Odpovědět 

hanko, budu se muset někde poptat, asi u té své regresorky, ta určitě ví. asi je třeba zahodit obavy - obecně.
jinak mamka je teď s nelčou v nemocnici a vypadá to na třetí zápal plic , čekají na výsledky rtg a krve, budou nejdříve ve 14hodin... to by byl třetí od ledna...

Děkuji moc za rady a podporu

Irena
člen

# Zasláno: 15.4.2010 12:48 
Odpovědět 

Ahojky všichni.Shodou okolností mám narozeného vnuka o jeden den více a s Asc v Blížencích.To jen tak na okraj.
Napíšu trošku z mých zkušeností s ohledem na horoskop děvčátka
Myslím,že Nelince rozumím a to z mého pohledu ,,Kozoroha"- Ona má Asc v Kozorohu-.To,že je zatím v projevu zdrženlivá a zadumaná je její přirozennost.Ano,lehce podléhá nemocem typu viróz.Je to jeden ze způsobů jak se zocelit a posílit Lva a celé stelium ve Lvu. Na víc je v 7domě a takto vnímá ty ostatní jak jsou silní a dobří. Sama sebe se uzavírá do kozorožích způsobů.
Přála bych vám s Nelou co nejužší kontakt.Být s ní tak, aby cítila od matky i od otce podporu v jejím projevu,ve hře, v jejím pocitu osamocení a aby věděla,že je to dobré a v pořádku, když je samotář. Ve školce se cítí asi odstrčená,opuštěná.Ona je poslušná holčička a netroufne si velkého vzdoru,vše odehrává v jejím vnitřním světě.
Jinak se v podstatě se přikláním k Vandě na téma co se školkou,nebo si možná jen promítám do Neli svoje neblahé zkušennosti se školkou. pak se omlouvám.V mých pěti letech mě dali do školky,vydrželi to semnou 2 týdny.Větší pocit neštěstí na duši,hořkost a nepochopení jsem v životě nepoznala.Ovlivnilo to tak nešťastně kus mého života.
Maminko, věřte a dejte ji čas v podobě dobrého domácího zázemí a ostatní nechte na mnohem a mnohem pozdější dobu,pokud to bude vůbec
potřeba. Mezi 6 -7 rokem života nastávají změny a to především ve zdravotním stavu.

Jardine
člen

# Zasláno: 15.4.2010 13:12  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Myslím,že Nelince rozumím a to z mého pohledu ,,Kozoroha"- Ona má Asc v Kozorohu

K tomu přidám jen trochu vlastní zkušenosti ... taky mám AC v Kozorohu, ale Lunu v Raku. Pro mě byl velmi těžký nástup do jeslí v necelých dvou letech (vzpomínky jsou dodnes živé, tenkrát tam panovaly takřka koncentráčnické praktiky), školka proti tomu byla už ráj. Ale proč to píšu ... myslím, že človíček s kozorožím ascedentem bude mít trochu sklon plnit svědomitě roli, která se od něho čeká. To znamená, půjde poslušně a bez velkých protestů do školky, bude to vypadat, že tam není žádný větší problém ... ale jak je to v jeho nitru doopravdy, to se maminka nemusí dozvědět ... pečlivě to před ní skryje, aby dostál té zodpovědnosti, která už na těch jeho malých bedýrkách leží, a kterou možná velmi silně vnímá.

Proto je důležitý si povídat, povídat, povídat .... hledat způsoby, jak dcerce pomoci, aby se otevřela a s důvěrou mohla promluvit o všem, co ji třeba trápí a neměla zároveň pocit, že tím nějak ve své roli selhává.

Přeju, ať se vše v dobré obrátí.

xaxkx
člen

# Zasláno: 15.4.2010 13:28 
Odpovědět 

Holky, děkuji. Já se i snažím, pokud to jen trochu lze, vyzvednou jí dřív, případně zaúkolavat mamku, ve školce opravdu netráví čas navíc a poslední půlrok vůbec. Já chápu, že i třeba ta chvilka jí může vadit, ale snažíme se to zpříjemňovat, vezme si svou hračku, nezapojuje se, domluvila jsem s učitelkama, ať jí nenutí. Ona tam má vybranou paní uklízečku a na ní visí a paní uklízečka má-li čas, si s ní hraje.O školce si povídáme, jak je to hezké, že mají maškarní a besídku, no, jenže Nelča se těší na besídku a mlčí pak jak zařezaná a místo vystoupení dělá blbiny .
Taky je dost rozkazovačná, takový generál, doma se to snaží praktikovat ve velkém. S rozumem jí usměrńujeme, aby se nezranila její dušička, vím, že je lehce zranitelná, resp.co Martin normálně vstřebal, tak ona nedovede...Čím roste, tím více poznávám, jak je jiná v chování než jsem byla zvyklá od Martina a snažím si jí vycházet vstříc, ale tak, aby nás pak neměla pod pantoflí
Jenže pak dojde i k tomu, že se jí třeba nechce s námi do obchodu a je schopná ztropit scénu.Prostě generál.

hanka
člen

# Zasláno: 15.4.2010 13:47 
Odpovědět 

Zkoušeli jste, xaxkx, homeopatii?
Děti dobře reagují, zvláště jsou-li akutní. Ty stavy se pak nezhoršují víc a víc nemoc od nemoci jako po antibiotikách, ale naopak se nemoc nepotlačí, ale nedovolí se jí vstoupit do hloubky, takže se pak rozvine třeba "jen" lehčí bronchitida a nedojde to až k zápalu plic.
Podobně může zafungovat bylinná čínská medicína.

xaxkx
člen

# Zasláno: 15.4.2010 13:50 
Odpovědět 

Měli jsme zatím jen různé vitámíny, jak ve formě cucavých tabletek, tak v sirupech. Zkouším bylinné čaje na průdušky.

Víc jsme zatím nezkoušeli...

hanka
člen

# Zasláno: 15.4.2010 14:20 
Odpovědět 

Spíš bych Vám měla doporučit homeopatii konstituční, aby se se zdravotním stavem dcerky, i Vaším, pracovalo na dlouhou trať.
Ale napřed si zkuste hesla "homeopatie", a "konstituční homeopatie" zadat do vyhledavače, a pokud zatím nemáte zkušenost, přečtěte si o homeopatii základní informace, abyste získala představu.
Obě - jak homeopatie, tak čínská medicína, jsou velice účinné, přitom šetrné. Mohly by být Vašimi dobrými pomocníky.

Věra
člen

# Zasláno: 15.4.2010 15:28  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Nevím, zda se to hodí pro tak malé děti ale i Bachovy esence mně
napadly jako možná cesta. Pokud by se dalo vystopovat, co je
třeba rozvolnit a co podpořit, bylo by to fajn a jemné - jemnější
ještě hež konstuituční h.
Poptám se kamarádky - lékařky, která s tím pracuje , zda má
zkušenost s tak malýma dětma v tomto směru.

Nebo kinezioložka; z počátku třeba snažit se přes maminku
a potom teprve dítě samo.
To vím, že to tak funguje třeba i u větších dětí, s nimiž se třeba
hůře spolupracuje.

děvče
člen

# Zasláno: 15.4.2010 15:37 
Odpovědět 

xaxkx

Taky je dost rozkazovačná, takový generál, doma se to snaží praktikovat ve velkém. S rozumem jí usměrńujeme, aby se nezranila její dušička, vím, že je lehce zranitelná,..

To mě též napadlo...
Věřím, že je zranitelná. Asi leccos vytuší.
S babičkou je ráda? Tuším, že jo. Třeba to vypadá jako "normální vztah dítěte k babičce" (žádné vysení kolem ramenou, ale asi pěkně "řádí", ..ale na rozdíl od vztahu k těm dětem, je k babičce důvěra. Proto se možná projeví v té lví rozparáděnosti. Doma totéž.

Takže na besídku se těší (Luna ve Lvu, 7.d.), ale dojde-li na ni, tak je tu zábrana (její saturn) - "domácí generál" je najednou jak zařezaný. Así ví, že těm dětem se poručníkovat moc nedá - bojí se to zkusit - protože s rybama a Neptunem v prvním domě je taky dost citlivá na mnohé situace. Tak se postupně uvolní a dělá aspoň blbinky - přes ty obavy k druhým, chce být mezi nimi taky vidět..

Držím Vám palce, ať se zdraví zlepší na všech frontách!

S tím onemocněním... asi ta školka a ty nemocné děti prostě něšťastně nahrály její snížené imunitě, jak tu psala Vanda. A taky souhlasím s prostředním odstavcem od Ireny. taky to tak vidím...

Zlata
člen

# Zasláno: 15.4.2010 18:38 
Odpovědět 

Jardine

Mluvíš mi z duše. Máme syna Lva s asc v Kozorohu a Lunou v Raku. Nástup do školky ve 3 letech vypadal úplně stejně. Každé ráno jsem měla pocit, že ho vedu jak na popravu. My měli obrovskou výhodu v tom, že to byly podnikové jesle a školka. Takže po měsíci trápení mi rozumná ředitelka navrhla, že ho přeřadíme do jeslí k 2letému bráškovi. To, že měl oporu v energickém a průbojném bráchovi bylo znát.Půl roku chodil tam, krásně se srovnal a druhý přechod do školky už byl bez problémů. Stejné to bylo i při nástupu do první třídy. Při jeho smůle vyfasoval vyhořelou učitelku, která prvňáčkům ze školy udělala koncentrák. Dokonce mi ho chtěla strkat do zvláštní školy. Od druhé třídy měl mladou učitelku, čerstvou absolventku, a tu miloval tak, že v pozdějších letech jí sám od sebe chodil vozit miminko. A rázem bylo po potížích. Pro mě jako pro mámu bylo děsné, že jsem nebyla schopná z něho vyrazit ani slovo o tom co se ve škole děje, jen jsem se musela koukat na to, jak se trápí. Všechno jsem se dovídala od rodičů jeho spolužáků. Moc nám tenkrát pomohli v pedagogické poradně.

xaxkx
člen

# Zasláno: 15.4.2010 20:17  - Změnil/a: xaxkx
Odpovědět 

Ahoj všem, dávám nové info. Neli je hospitalozovaná - opět pro zápal plic . Tentokrát dojde na bronchoskopii, testy na astma , alergie a cystickou fibrozu , stav RTG po měsíci léčby nezměněn. Takže proto. Okysličení taky lehce pod normou.

Mám hrozný strach z té CF...Mě vůbec nenapadlo, že by tohle mohli chtít tesstovat. Jasně, představuju si, že řeknou, že je to v pořádku. Ale test ješště není a výsledek tedy taky ne. Já se tak moc bojím, hrozně moc. Já věřím, že to nebude. Ale ten hnunej červ strachu mi hlodá a hlodá

Ne, ne, ne. Je to blbost.

Až nás pustí s nějakým ortelem, půjdu více alternativní cestou. Teď tedy nemůžu dělat nic, čekat můžu.

Ale kdyby mělo být něco "špatně", tak by to snad ve hvězdách měla, že? Tak snad můžu být v klidu. Nicméně dnešek je dnem...fuj
Děkuji Vám všem

Věra
člen

# Zasláno: 15.4.2010 23:25 
Odpovědět 

xaxkx
Držte se holky obě, a ten strach vyveď za dvaře a dej mu sbohem.
Stáhne tě a dítě to cítí. Medituj na něco příjemného, zvolna dýchat
a pomáhej Neli s tím vším. Strach ne. Spláchnout

Personál se dneska už postará aby byla v klidu a nic jí nebolelo, tak drž
optimismus a tu další cestu v alternativním duchu schvaluju. Neboj, všechno
bude dobré, krizka zmizne!!!!

xaxkx
člen

# Zasláno: 16.4.2010 00:34 
Odpovědět 

jo, jo, teď mám pocit optimismu. hlavně ať vydrží. je to tak těžké. ale věřím!

děkuji, nemůžu teď víc psát.

děvče
člen

# Zasláno: 28.4.2010 19:44 
Odpovědět 

xaxkx
Je na tom Nelinka lépe?

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Stále nemocná dcera 3 roky