Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Autor Zpráva
Dagmar
člen

# Zasláno: 7.4.2010 20:32 
Odpovědět 

Turnovský
to si musím stáhnout nejdřív nějaký program?? nebo kde to je?

Turnovský

# Zasláno: 7.4.2010 21:42 
Odpovědět 

Dagmar

ne, stačí kliknout na název suboru
LAKOFF-JOHNSON_METAFORY_244-255.pdf
a stahnout, je to v PDF

Turnovský

# Zasláno: 7.4.2010 21:45 
Odpovědět 

Dagmar

ještě jednou, soubor j ruložen na
http://leteckaposta.cz/983007881

stačí na tohle kliknout a asi uprostřed stranky je napsano
LAKOFF-JOHNSON_METAFORY_244-255.PDF
na to se klikne a ono se to stahne

Maj to udělaný kluci dost nepřehledně přestanu to používat

Iva
člen

# Zasláno: 7.4.2010 21:50 
Odpovědět 

Věra

Věruš, je to přesně tak, jak si trefila ve druhém příspěvku
"kompenzuje své pochyby o vlastní "hodnotě" a s touhou uplatnit, uchovat si svou "cenu"

A napsala jsem to špatně ten 3.dům je v Placidovi a 2.dům v Campanovi.

Ale už z toho že jde o její "hodnotu" a pak taky, že to s penězma neměla moc valný a vůbec s více věcma (nechce se mě je vypisovat) je tam prostě správně i ten 2.dům.

Za to Tvoje
"Nicméně je tu taky síla odpovědnosti a vytrvalost starat se o obnovu původních hodnot a krás, vykutat třeba párátkem ty skvosty z hlubin a s odpovědností k daru obnovit a revitalizovat hodnoty. Přivést je zase ke kráse, zbavit nánosů a
nechat vyloupnout torzo oné Venuše z hlubin času, vdechnout jí osudovou přitažlivost. Nějak mi tam pasuje archeolog-potapěč, po dlouhé a odpovědné přípravě nechá ze dna vyzvednout ten poklad a už v prvních paprscích rána vidí jeho původní skvělou krásu bělostného alabastru z níž je Venuše stvořena. Odhodlání jako hrom. Nekousneš mně moc?"

tě nejen nekousnu ale je to naprosto přesný!!!!
Nebo si to prostě o ní od jakživa myslím:-).

Asi ti prostě pošlu její radix aby si mě k tomu něco řekla. Člověku se špatně dělají ty radixy v rodině, chybí tam odstup nebo co:-)). My máme stejný ascendent a ty Váhy ke mě taky pasujou ale pak je tam prostě něco co je dost odlišný ode mě a čemu dost dobře nerozumím. A v něčem mě ke všemu někdy připomíná mojí matku

Věruš, tys tady ale taky už dlouho nic nepsala a to mě teda taky hodně chybělo. Já na čtení si čas udělám ale s psanim je to už slabší.Takže mě taky chybíš

Iva
člen

# Zasláno: 7.4.2010 22:28 
Odpovědět 

P.S.
Když tady byla vlastně řeč o opozicích. Ona má v podstatě jen opozici:-)) a na ní rádlo v Panně, který tvoří ke všemu stelium(Pluto Mars Merkur) a to je tak v podstatě všechno. U Venuše je ještě Neptun Luna. Pak už jen Jupiter ve Štíru a Slunce con Uran ve Váhách.

Tak mě tak přijde, že je to pro mě dost nesnadný na výklad:-) a to stélium se tak nějak postupně klube a ten Saturn má všechno tak rozprostřený v čase, že je nejen těžší "přečíst" ten radix ale i "přečíst" jí samu v reálu
A ten Štír co hned všechno nevyklopí... je to pro mě trochu oříšek.
Jo, jo každý člověk je vlastně celý vesmír a to v celý jeho složitosti i kráse

Jardine
člen

# Zasláno: 7.4.2010 22:46  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

radka: můj muž je slunečním znamením Vodnář. Takže Slunce fixní, jako ten tvůj, plus ASC Býk!

Věra: krásně jsi to napsala! Kdybych žila s nějakým duchovědcem, hrozilo by mi, že ulítnu. Jsem svému muži vděčná, že mi vytváří most ke každodennosti, který potřebuju. Naštěstí se moje Luna v Raku s tím jeho býčím ascendentem docela snáší, takže pro mě není problém mu navařit, napéct, opečovat ho (ale zároveň mám vždy někde stranou ulitou nějakou knížku o astrologii nebo mystice a po očku do ní nakukuji, zatímco míchám těsto na bábovku)

Dagmar
člen

# Zasláno: 7.4.2010 23:12 
Odpovědět 

Turnovský
díky mám to

Věra
člen

# Zasláno: 8.4.2010 00:54 
Odpovědět 

Jardine
Holka jedna milá, ty mu pečeš vlastně hvězdnou bábovku a cukruješ to nejsvětějším zájmem ze svýho Ducha; pro potěchu jeho žaludku, no není to nádherná souhra maminy pečující milující toho svýho kosmopolitu se sklonem přiznat, že všude dobře, doma u stolu s mamkou po boku nejlíp, i když ona je hlavou ve hvězdách. U vás nemůže být nuda, ne? Já to vidím jako takový pohodový, malebný a pestrý chaosíček zájmů a propletenec vlivů a skutečností, útolňoučko, zabydlený životem a láskyplností ve vší pestrosti a respektu k těm nehnutelnostem některých povahových sklonů toho druhého.
Jéjda, taky bych to brala - podobně.

Ivu,
chtěla jsem tam prvně něco podotknout o té mamince ale zdálo se mi to už na tebe moc blízko kůži. No aby ne, když jste obě v linii jejích pokračovatelek.Každá z nich si tu svou představu o právu na "hodnoty" a jejich sebeprezentaci bere po svým a jak se cítí být disponována. Pokud nejde o volný průtok energií a harmonii v tom, tvoří se skryté bloky a kaverny. Ty nás umějí sakramensky
pozřít třeba i na dlouhou dobu, než přijdeme zase k touze po vědomí svobody a volnosti ; najdeme pružnost a ochotu hnout tím šprajcem z jiného úhlu, nově to rozhýbat.
Někdo šokem, někdo systematicky - jako na těch Velikonočních ostrovech
Mně se tam ještě připomělo něco o tvý blíženecký "posádce" co se pamatuju matně.... no vždyť ty si to spojíš. Jinak mejla mám stejnýho, tak se ozvi, ať to
tu nepreparuju. Taky bych měla cos, o čem bych ráda dala slovo. Ale to je spíš tak na skypa. Pa V.

Jardine
člen

# Zasláno: 8.4.2010 08:13  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Věrka: je to tak... akorát jak máme ještě malý děti, chaosíček je poněkud větší. A taky vyčerpání ...

Iva
člen

# Zasláno: 8.4.2010 11:00  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Protože jsem ve vláknu trochu odbočila tak vracím téma zpět
Takže ten sklon k subjektivitě anebo spíše neochotě k objektivnějšímu(nebo více multi) pohledu nebude způsoben jen chybějící opozicí ale zřejmě těmi fixními znameními (případně Saturnem ve formě konservatismu) k čemuž ovšem ten nedostatek opozic zřejmě přidává své

Tak budu doufat, že opozice přeci jen nějakou objektivitu nakonec přinese.
Jinak - mám teď tranzitní opozici Pluta na Lunu v Raku(5.d.) a protože už přesná přešla, naivně jsem se domnívala, že už to bude všechno
Nedošlo mě, že si Pluto počká na kvadraturu Satuna

Jardine
člen

# Zasláno: 8.4.2010 13:14 
Odpovědět 

Iva: a máš pocit, že ti ta opozice Pluta na Lunu pomohla k nějaké větší objektivitě/porozumění? (jestli nejsem moc zvědavá). Mně to čeká cca za 2-3 roky, do 7. domu. V současné době nejsem vůbec schopná rozeznat, který tranzit mi dělá co, Pluto a Saturn naprosto ovládli pole.

Akorát sextil Neptuna na Slunce, to je příjemná věc, taková náplast ...

Věra
člen

# Zasláno: 8.4.2010 13:32 
Odpovědět 

Jardine
no o to autentičtější, milejší, živější. A neříkej, že Jardine-Beranní hlavička, nota bene s Jupíkem na to nestačí.
Touží přece po širším rozhledu....
On někdy může být náročnější Vodnář se svým vlastním typem "energie" která není právě jiskrnná a s tendencí umanout si na svém. Však ty tam jistě máš taky kus svého odrazu ze sebe a přes muže se to jen zvýrazňuje; totáž ve znamení Býka, viď?Na něco ti on svítí svým Sluncem, něco ukazuje svým AC.
Je-li dost lásky, nezavazí ego a přidáme trošku dobré vůle, disciplíny, trpělivosti, obsáhne Beran vše a ještě naroste ve své snaze duchovně vyrůst a poučit se v pokoře k barevnosti směsí, které moment namíchá. Vždyť to ty přece tak usilovně hledáš - SEBE, své nové a vyšší vědomí na podkladu vztahu. A OBÉ SE VZÁJEMNĚ OVLIVŇUJE.
To je ten růst, ke kterému tě to táhne To není beze ztrát třeba energie nebo ideálů o sobě či o partnerovi. Těch iluzorních, utopií, zato přijde skutečnost vnitřní pravdy - toto chci opravdu a po tom toužím, toto byla maska a cosi co jsem se domnívala, namlouvala si. No vždyť to důležité už máme a to ostatní si sedne, něčeho se ráda vzdám abych mohla životem fedrovat ten klíček co vzešel v Beranu. Vyživit jako to dělá období v Býku - nalévá pupeny aby se mohly ukázat lístky a květy - prvky komunikace se světem...pak přijdou mladé plůdky; některé odpadnou a zbytek bude zrát létem až k podzimní sklizni....
Přijmout pravdu a realitu, vědět, že i bez pozlátka miluju toho tam fixního u stolu, i sebe takovou, jak jsem a snažím se to všechno překlenout s citem a vedena situací, skutečností, že miluješ ta dětská zrcátka, v nichž se tvé nově se vylupující vědomí sebe sama tak krásně skví.
Jakoby jsi při tom všem cvrkotu na mateřské - rodila teď sebe, na podkladu těch rodinných peripetií.
No asi odtéká voda, stahy se zesilují a napětí roste... trochu hlasité dýchání a jekotu, orosené čelo, nic najednou není tam "kde to mělo být" ale život nového JÁ se dere na svět hlava nehlava .... ještě chvíli a bude tu nová Jardine, ta malá čarodějka s koulema ve dlaních a už se jima učí balancovat, jásá a zjišťuje, že to jejdaááá taky jde; jinak než když bydlela na koleji a randila s Vodnářem v parku a malovala si svobodná a sama za sebe své budoucí s tím, kdo ji dával pocit solidní jistoty i dost svobody pro fantazie a sny.
A při vědomí tranzitního Pluta v kvadr. na to beranní dané radixem chápu, že "sanitka už sice jede ale pořád slyšíš jen její houkání".
Rodíš své nové, širší v ě d o m í SEBE samé a to má sakra velkou hlavičku a zatraceně tlačí na branku, viď? Vůlí se dere ven... uvolnit a dýchat, milá Jardine, ještě chvilku a za takových 3-5 let bude všechno úplně jinak. Přežít se ctí, dostát kýženého a neztratit původní záměr... jen přijmout situaci a užít si i těchto momentů napínání... za chvíli skončí a posuneš se dál, ramínka a nejhorší je za tebou. A jak to bývá po porodu, bolesti se zapomenou a je tu spíše lítost, že ta krásná a těžká tvůrčí chvíle je nenávratně pryč. Průchod tunelem na svět někdy bere velké zvraty, viď. Ale přestat tlačit v polovině nejde - proces dynamiky žádá své.
Sebekritika s humorem a nadhledem, stejné mužíčkovi a hlavně nezadržovat v sobě to co cítíš, aby intelektualizace a formálnost ani autoritativní nafouklé myšlenkové předlohy nenabyly převahy a nepotrhaly celý proces růstu. Zanech strachu a úzkosti z toho, že vše není dokonalé. Umí nabýt vrchu a vlády a sevřít všechno do obav a křeči, strachem ze změn. Takový porodní kanál dusí a jde proti životu ...
To by pak byl útisk místo růstu. Porod na kleště. De presí leze jeden pozadu a věci na něj padají místo aby rostl. Věř mi, cosi o tom vím.
Rodina je báze a cit je její výživou; na jejím podkladu a s její výbavou a dary hledáš svou vlastní citovou identitu- identitu ženy a matky, která láskou vyvažuje všechny odklony od jangově silných a převahu si probíjejících "ideálních představ".
Na ničem nelpět a jistota je stejně jen v těch změnách a svobodu a volnost najdeš jen ve svobodném vyjádření sebe samé - ženské role, kultivované osobnosti, žáka i vychovatele. Jen tak roztáhneš křídla a získáš pocit volného letu s přehledem o tom co bylo tou iluzí a co ideálem pro který dýcháš a žiješ. Vývoj, přechod k vyššímu a tomu, co nás přesahuje - vnímavost, instinkt a průběžná denní piplací povinnost ale láskou fedrovaná. Nic není dobré odkládat "až jednou" ale taky do ničeho se nevrhat a v ničem se nenechat vláčet. Pravidelnost a průběžnost, to je ale lekce pro Beranní hlavičku, viď? Jen tak měkce a přizpůsobivě míchat akorát vařečkou v tak akorát kastrole, pěkně ode dna a nepřipálit. Ono se to spojí, uvaří a bude to to pravé. A bacha na plamen nadšení, máme k tomu knoflíky na řídícím panelu on pak dýl vydrží ten plyn.
Všechno co potřebuješ, už máš v sobě a jinde to nenajdeš. Cenu mistrovství dostaneš - jednou až zvládneš cos přijala jako osudovou cestu
Uchovat Ženu, Lásku, Rodinu, pozvednout tyto hodnoty a proměnit je v Dary - tvůrčího Ducha Růstu...ostatně citát který jsi tu uvedla je výmluvný až až - teď plníš osud svůj a kultivuješ, retušuješ a objevuješ pravost rysů vlastní identity a pomáháš stavět a budovat tu u svých Dětí - vašich pokračování. Jednou přijde Diamantová svatba a děti, vnuci a pravnuci ocení všechno cos jim dala a při tom všem vedla citlivé vyvažování a úspěšný vztah, zvládala práci a společenskou roli, nezapoměla na sebe a svůj vývoj!!!! Potom se možná zeptáš, jak jsi to vlastně všechno zvládla a budeš vědět, že bez účasti vnitřního vedení a svého Strážného Anděla
by to bylo třeba kostrbatější.

Partner je zrcadlo, je fajn vidět jej a korigovat u sebe to, co tam vidíme. Odrazí se to i v tom zrcadle. "My" je víc než "já" ale já se nesmí úplně
zbavit svých hranic jako v tom lomu světla - duha obsahuje každou z barev a ty jemně přecházejí jedna v druhou, harmonicky a v laskavě
pastelových tónech jiskří třeba v těch tvých kouličkách v dlani a přesto jsou ty barvy všechny dílem lomu čirého paprsku. Čirá jednota pastelových jedinečností - všech aktérů rodinky, celku.....

Promiň, že jsem se tu tak rozeběhla, ale cítím nějak silnou vnitřní spojitost, sympatii, spřízněnost i když já jsem jistě o generaci starší, svobodná a bezdětná, no jinde. Cosi jsem nechala potlačené, cosi přebujelo a harmonie dostala na zadek, duha trochu pohasla v jasu a jiskřivosti.
Ale i tak se nemůžu zbavit dojmu, že se naše kolečka v něčem podobají, dotýkají, rezonují, že ti rozumím zevnitř.

Věra
člen

# Zasláno: 8.4.2010 14:24 
Odpovědět 

Hm, začala jsem psát dopoledne a dopsala jsem to před chvílí s odesláním a koukám, že jsem v tom vlastně asi viděla to, na co se tady obě orientujete.

IVU, naposled, když jsme šli z toho posezení na Vinohradech jsem se tě ptala na to tvé "v Blížencích" a ptala jsem se tě kdy tedy, když ne teď...
odráží to i ta Luna, která si prošla teď opo Pluta. Hm, když jeden na něčem sedí a nechce, bojí se, Pluto přikáže a jemu se nesmí odmlouvat; líp jít mu na ruku.
Jardine - budeš mít Pluta v 1. domě a v opo na Lu v 7.d.? Potom změna která se teď děje ve 3.d. jeho kvadrátem nyní (ze 12.d. v Koz, nebo už z 1.d.?) nutně musí přinést i proměnu životních postojů v 9.d. ve Vahách - tedy i v partnerství jako takovém a podílení se na něm. Jiné postoje jsou zárukou jiných podílů a vkladů, jiného vyrovnávání se do harm. fungování.
Jiné"prosazování" se třeba a jiný postoj k přijímání a dávání, odpovědnost ve fungování, přirozenější síly a poměry. Teď je Saturn ve Vahách a je povýšený - odpovědnost, legitimita, fungování, pevná osa která udrží
balanci misek. asi je i v opo na to Beranidlo, viď? A do toho kvadr. Pluta,v koz., který boří staré konstrukce, slohy, bortí a staví nově na troskách starých zbořenišť. Všechno skryté a nefunkční, iluzorní, vágní je třeba podrobit odpovědné kritice ale s láskou a nadějí, protože tady dva jedinci dozrávají jako "my" Mělo by přijít k obětem a odevzdáním, aby se udělalo místo novému - hluboce proměněnému, které bude svou dynamikou žádat ty změny a to i ve vnímání partnera, rodiny a svých vlastních potřeb uprostřed partnerství a v rodině. Asi si budeš uvědomovat sebe samu
proměněnou, své vědomí jiné a kolotoč se bude otáčet v jiném ritu v důsledku změny. Vychováváš vaše, tvé a partnerovy děti, ty jsi doma a ty jsi prošla a procházíš změnou vědomí ženy/matky/manželky. Nutně musí taková proměna sahat i do toho co je pár a je třeba to tak pojmout. V té době děti budou vyrůstat, mít jiné nároky a ty třeba návrat do práce, kariera a jiný podíl práce na manžela musí nutně přijít, přetížení ženy vnímavé a citlivé manželky a mámy dostane ještě další zátěžovku - vlastní zařazení do společnosti po mateřské a nástupem dětí do školy, přiblíží se krize středního věku a Uran vude v opo, viď? A zase v Beranu do Vah - neboj, zvládneš to, užívej si to co máš a nešlap na plyn zvědavosti. Jen se nezanedbej a nedej plnnou volbu a hedonistická povyražení jen mužíčkovi.
Střídejte se v povinnostech, veď ho k takovému tomu severskému modelu spolupodílení se v rodině a bude to asi snazží potom pro oba. Jak si necháš navalit všechno v mateřské na sebe, chlap- tradičně rád si zvykne a potom nerad přejímá - paličák neústupná- novou roli a povinnost. Nezapomínala bych ani na Slunce a Jup. v Beranu jako na dominantního, autoritativního
partnera.... jejda, tady dostanu prknem po šišce.... no a tak.... Ponech ho užít si odpovědnosti a síly role OTCOVSTVÍ aby tvé Mateřství nezašlo na úbytě. Tak to vnímám já ale neznám údaje a fakta, tak je to o fabulaci. Nepředbíhej a neboj se, život je moudrý a není na něj řidičák. To on sám nás časem pasuje na řidiče i v ostrých zatáčkách a smykovkách
Ty jsi hned ze začátku znamení? jej, zase zvědavka

radkas
člen

# Zasláno: 8.4.2010 14:26 
Odpovědět 

Jardine

radka: můj muž je slunečním znamením Vodnář. Takže Slunce fixní, jako ten tvůj, plus ASC Býk!

Věra: krásně jsi to napsala! Kdybych žila s nějakým duchovědcem, hrozilo by mi, že ulítnu. Jsem svému muži vděčná, že mi vytváří most ke každodennosti, který potřebuju.

Jee, to je dobry, jak kazdy vnimame svet z toho sveho pohledu. Ja mela vzdycky pocit, ze Vodnari prave stavi mosty smerem daleko od kazdodennosti nekam mimo realitu . At to beru pres vsechny mozne Vodnare, co se kolem me kdy tocili... otce, babicku, zname a predevsim meho prvniho pritele, kdy slo o velkou lasku, ale ty jeho vecny uniky jsem nakonec neustala a i pres velkou lasku jsme vztah ukoncili.

Opravdu moc zajimavy doucovaci koutek . Super, ze vam to tak klape

Věra
člen

# Zasláno: 8.4.2010 17:22 
Odpovědět 

radkas
třeba bylo nutné se doučit tu kompromisní polohu mezi dalekými světy a vizionařením a mezi tím každodenním Býčím pragmatizmem. Proto myslím potkáváme ty své protějšky a lidi okolo, abychom se naučili od nich a nevnucovali jim jen to své. To je ta objektivita, ne?

Promiň Radko, ale potom mně to vede k úvaze: proč jsi nebyla jako Býčí dáma schopna přijmout jakousi "novelizaci" či inovaci Vodnářského přítele a stát se tak třeba i svobodnější, volnější, vědoma si rovnosti ve společnosti a právu na vlastní jedinečnost a možnost reformy (ze Saturnského do Uranského- oba jsou spoluvládci) starých, zbytnělých, rigidních a zkostnatělých předloh, proč se jich nechopit nověji, odlehčeněji, svobodněji.....

Pokud jsi minula tuto příležitost, třeba jsi nebyla ještě zatím zralá takové inovaci přijít na chuť a proto nejspíše rozchod a nové setkání se Štírem, který stojí opo ke znamení Býčí dámě. On sám ale zarputile hude svou a neústupně, ba s tichým fanatickým stiskem ani o fous nepřipustí....
Co tedy Slunce z opo ve Štíru ukazuje Býčí dámě....lpění není lehké pro život - hlavně pro soužijící.
Což ten lpící, ten si bere své, hlásá a drtí, neuhne a "prodře se každou štěrbinou ať si to je jak chce, jakápak objektivita pro koho je dobrá?"
Proč, on, lpící by měl měnit cokoliv, proč, na co?A když to nejde hladce, klidně se to zmanipuluje a donutí stejně. No to potom ten druhý buď trpí, snáší a padá pod tlakem a přetlakem a nebo se rozhodne vymanit se, osvobodit, jít... tou vodňářsko/Uranskou cestou ke svobodě a najednou ocení volnost. Ale ten co lítá, potřebuje taky pevnou základnu.Mít si kam zase sednout.

Ti, kteří lpějí a tlačí dlouho možná ve své neústupnosti vydrží drtit ty na druhé straně ale potom stejně, neslyší-li o objektivitě a obapolné vyrovnanosti, možnosti se učit - musí uhnout! Uhnout stejně donucovací moci jakou sami vyvíjeli a drtili své okolí - PLUTU ! Tedy všeho do času, než jeden pochopí, a pokud nepochopí, neustoupí....poměry se zvrátí časem a dovedou či přinutí takového vzpěčovatele stejně. Viděla jsem mnoho lidských osudů ve své zdravotnické sféře. Je to o těch mýnech, co se točí pomalu a jistě.

Radko, přemýšlela jsi proč máš pokrevně tolik Vodnářů tak blízko?
A proč oni dostali do kolíbky malou Býčí slečnu? Někdy jsou to zajímavé závěry, když o tom nějaký čas přemýšlíš a ještě jedna zkušenost, co nám tooooliikkk vadí a neumíme se přenést přes to u druhého - to je to co máme u sebe nezvládnuto a proto jsme na to tak vysazení, popuzení.Hačá to někde v potlačené nebo neuvědomělé pozici a čeká to na setkání s tím kdo stočí své světlo na toto zaprášené místo, ono to zaskřípe a dovede nás to ke zmněně. Před ní nikam a s nikým neutečeme.
Povaha je našim osudem a dohoní nás třeba i v nejméně vhodné situaci. ¨
Čím víc cheme utéct, unikat a překabátit, tím spíše ono to překabátí nás.
Krásné poučení najdeš ve všech pořekadlech a pohádkách. Přeju hodně odvahy se do nich naučit dívat jako do zrcadel a poučit se dřív, než nás to samo dožene.

Dana A
člen

# Zasláno: 8.4.2010 18:53 
Odpovědět 

Iva
ani jsem nevěděla, že máš Lunu u mého Asc
A když Pluto na Saturna počkal, tak bylo co? Stejné téma nebo k tomu ještě něco jiného?

Jardine
člen

# Zasláno: 8.4.2010 19:36  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Věra:

"Průchod tunelem na svět někdy bere velké zvraty, viď. Ale přestat tlačit v polovině nejde - proces dynamiky žádá své.
Sebekritika s humorem a nadhledem, stejné mužíčkovi a hlahttp://www.astrologie-dagmar.cz/forumvně nezadržovat v sobě to co cítíš, aby intelektualizace a formálnost ani autoritativní nafouklé myšlenkové předlohy nenabyly převahy a nepotrhaly celý proces růstu. Zanech strachu a úzkosti z toho, že vše není
dokonalé. Umí nabýt vrchu a vlády a sevřít všechno do obav a křeči, strachem ze změn. Takový porodní kanál dusí a jde proti životu ...
To by pak byl útisk místo růstu. Porod na kleště. De presí leze jeden pozadu a věci na něj padají místo aby rostl. Věř mi, cosi o tom vím. "

To je naprosto přesné ... většinu těch patálií, co si spojuji s působením Pluta, si vlastně způsobuju sama iracionálními strachy, které snad měly opodstatnění v dětství, ale teď ...? Akorát to člověk nevyřeší přes noc, chce to čas....

Je to vyvlíkání ze starého způsobu fungování, rozpojování něčeho, co mě drželo zpátky ... a napojování se na něco nového, co je zatím v zárodku a místy ještě nejisté. Opouštění naučených rolí.

Ten kvadrát Pluta na vlastní pozici nejde do 3. domu v Beranu, ale do 9. (nebo 8. podle Campana) ve Vahách.

radkas ten Vodnář se hlavně projevuje v povolání ... když jsem poprvé stanula před jeho kabinetem a uviděla tam nápis "Oddělení umělé inteligence", málem mě trefilo. Dostala jsem strach, že ze dveří na mě vypochoduje robot nebo Terminátor a zaměří mě laserovým paprskem.

radkas
člen

# Zasláno: 8.4.2010 20:58 
Odpovědět 

Věra

Ale Vero, samozrejme, ze jsem o vsem premyslela a prubezne stale premyslim . Skoro predpokladam, ze vsichni lide, kteri se zajimaji o astrologii nebo podobne smery, zrejme o svem zivote premysleji.... . Ja to nepsala proto, ze bych nerozumnela tomu, jak se muj zivot odvijel, ja to psala pro zajimavost. Prislo mi to humorne, tak jsem to tu uvedla. Nechtela jsem tim rict nic vict, nez jsem uvedla.

Ja jsem Verus svobodna a volna az az. Ze by Uran v prvnim dome? Je pravda, ze plne vstrict tomuto smeru jsem sla az rozchodem s Vodnarem a ze jsem za tu kratkou dobu, kousku lidskeho zivota, usla pekny kus cesty poznani. Take je pravda, ze si umim predstavit, ze tak, jak mi tenkrat nevyhovovaly jeho predstavy o spolecnem souziti, tak jemu nevyhovovaly moje predstavy o spolecnem souziti. Dnes uz se moje predstavy samozrejme posunuly, tenkrat mi bylo 16, 17, dnes mi bude za par dni 33. Ale i dnes vim, ze bych nebyla schopna akceptovat zivot ex, neb on se za tu dobu neposunul nikam , ma to stale stejne, kamaradi, motorky, chlast, zensky....

Ja jsem hodne tolerantni clovek a jsem schopna pochopit snad skoro kazdeho. I kdyz nechapu, tak chapu, ze pro nej jeho chovani smysl ma a naprosto respektuju zivoty druhych. Nemam s tim zadny problem. Dokonce, i kdyz mi nekdo neustale ublizuje, tak mam pro nej pochopeni. Coz ale neznamena, ze si necham trvale ublizovat. U me chapat neznamena nutne souhlasit nebo se toho nutne ucastnit. Kazdy snad mame jiste hranice, a uprimne, dnes jsem rada, ze ve vztahu se svym ex, jsme diky jeho nezodpovednemu chovani resili pouze jednu pohlavni chorobu, kterou domu dotahl, vzhedem k tomu, ze vlezl na kde co a me to ve sve mladicke naivite ani nenapadlo, natoz, abych neco vedela.
Co se tyka meho nynejsiho vztahu, ja preci nikde nepsala, ze mi ta "palicatost" pritele vadi, protoze to by nebyla pravda. Me to nevadi. Me to nijak neohrozuje, nijak mi tim neublizuje, nijak se me to nedotyka. Jsem v nasem vztahu hodne spokojena. Vzdyt ja tu jeho vlastnost ani jako "palicatost" uvadet nechtela a nekolikrat jsem to tu dala najevo. Bylo to pro me nove, tak jsem to zpracovala, seznamila se s tim a prijala to, jako jeho soucast.

Jinak nemam pocit, ze by tech pokrevnich Vodnaru bylo tolik. Babicka a tata. Na druhou stranu dva pokrevni Stiri. Maminka a sestra . Takze tak. Stiry mam hodne oblibene, prijdou mi vetsinou zajimavy, bavi me.

radkas
člen

# Zasláno: 8.4.2010 21:00 
Odpovědět 

Jardine

Iva
člen

# Zasláno: 8.4.2010 21:02 
Odpovědět 

Jardine
Dana A

No ona ta Luna tvoří právě část T-kvadrátu - Luna 1,50 Raka, Neptun 4,0 Váhy a Venuše 9,54 Kozoroha. Nevim ale já jsem nějak doufala, že ten Pluto prostě opozicí přejde Lunu, pak až dojde na ten 4 Kozoroha tak přečkám toho Neptuna a pak až za dlouho dojde na Venuši .Neb se dost říká, že se má brát až jednostupňový orbis (na takový to úderný přitlačení)

Nějak jsem si neuvědomila, že Saturn se přesune z Panny do Vah
A sepne mi to.

Tak astrologie určitě funguje, nedá se nic dělat Když se Pluto přiblížil opozičně na jeden stupeň (to bylo začátkem roku 2008) tak to jsme se pustily do přebudování chalupy(zůstaly jen obvodové zdi, bez střechy). Pak se celkem do dneška 3x prošel přesnou opozicí a ani si už nepamatuju co se všechno v ten čas přesně dělo.Prostě loni v létě jsem se přestěhovala na venkov(skoro zároveň s jeho jedním přechodem) a byt v Praze pronajala. Potíže s řemeslníky přičítám tomu, že je ta Luna vládcem i 6.domuVlastně teď mě napadá, že Venuše je taky smlouva a to se tedy dceři hned v začátku povedlo podepsat dost zoufalou smlouvu na střechu.Čímž jsem měla pak nejméně půl roku co dělat se z té smlouvy dostat
A protože přebudovávala převážně dcera(a nakonec to se svým Saturnem v Býku přestavěla hezky, musím uznat) měla jsem jedinou podmínku a sice tu, že se rozhodně nesmí stát abysme se vydaly ze všech peněz, zůstaly bez jakékoliv reservy a dům nebyl úplně dokončený.

Tak aby Radkas věděla, že fungují i dva systémy domů současně, tak byť má dcera Saturna ve 2.domě "jen" v Campanovi ( v Placidu ve 3.domě) tak je dost výrazně šetrná , z velké části už jen proto, že jí většinu života nic moc jiného nezbývalo. Prostě umí vyjít s málem což dost obdivuju.
Takže ačkoliv jsem jí nabádala, že půjčka ze spořitelny by měla být větší, razantně prohlásila, že to musí naprosto stačit.

No a pokračování si už určitě umíte sami domyslet neb ten Saturn se teď prochází po tom mém Neptunu, který už spadá také do 8.domu
Prostě musely jsme si půjčit ještě trochu a pak ještě trošku a už to nebylo tak výhodné jak by bývalo bylo vzít to najednou a tak dále a tak dále.

A co se týče mého vnitřku tak zatím nevím .Připadám si jako když se v hloubi země přetavují prvky nebo kovy.Něco se tam vevnitř děje, to je jisté ale zřejmě to pochopím až bude komplet přeoraná celá t-kvadraturka.

Ono také všimnout si co všechno pod tu opozici spadá (když jdou taky ještě jiný tranzity) je skutečně těžký, obzvláště když člověk to jaksi zrovna žije a nemá moc čas něco pitvat:-)).
Ale na obveselení bych přidala takovou blbůstku, který jsem si tedy všimla a která (jak mě až dnes napadlo) vlastně taky pod tu Lunu v 5.domě spadá.Tak protože je ta Luna vládce 6.domu tak pod ní taky spadají malá domácí zvířátka.Takže jsem si jednak pořídila králíčka a za druhé se mě dost razantně začíná měnit vztah ke zvířátkům, které jsem od mládí měla ráda. Jsou to kočky Už v dospívání jsem měla kočičku a pak průběžně hodně dalších.Na některý nikdy nezapomenu, byly úžasný.

Ovšem nyní bydlím vedle sousedky(chalupářky), která jednak vlastní jednu kočku a druhak se jí sželelo zatoulané kočky, která u nich na půdě povila tři koťata.Takže ty 3 další, nyní už roční kočky plus tu jejich matinku živí a oni bydlí u nich na půdě (přes zimu je tam chodím krmit já jejíma granulema a konzervama).A aby toho nebylo málo, tak se tam stahují další opuštěné kočky, případně přicházejí na stálé návštěvy další kočky z vesnice. A protože má malá zahrádka je jaksi na jejich trase -zkrátím to - jednak jsem musela vyhodit 4 jimi označkované plachty(celkem drahé) na dřevo a za druhé některé z nich usoudily, že záhonek je to pravé místo na kočičí WC.
Prostě ačkoliv jsem vždy odsuzovala postoj vesnických ke kočkám nyní jaksi když napočítám cca 8 koček sedících na zahrádce nějak se můj vztah k těm rozkošným zvířátkům začíná poněkud plutonsky měnit Totiž můj nos (patří to k Plutu, ne?) ten odér prostě bytostně nesnese a nechápu jak ta sousedka ten odér kolem svého domku ( ba i uvnitř) snese.Je to děs!!

A protože vnukovi táhne už na dvacítku a už rok má stálou slečnu, tak tak nějak vidím, že až ten Pluto skončí, bude ta moje rodinka vypadat trochu jinak a to asi i včetně bydlení.
Co se pak kvadrátu Pluta na Neptun týče tak zřejmě přijdu o nějaké iluze a to ještě budu ráda, když to bude jen to. Asi taky změním některé své postoje a asi si ujasním co je a co už není obětavost. A asi ještě plno dalších věcí, který nyní prostě nedohlídnu

P.S.
A jen bych ještě připodotkla, že byť mnohé knihy berou kvadrát Luny s Neptunem jako nepořádek v domácnosti, tak musím upozornit, že to určitě ne ( to asi že je ta Luna z panenskýho domu nebo co) Ale takový trošku nedorovnaný vztahy v rodině to asi jo, byť se to celý život snažím Saturnem dorovnat

P.S.2
Dana A

"A když Pluto na Saturna počkal, tak bylo co?" On to ten Saturn zatím jen tak nakousl a zacouval zase směr Panna.Tak to si musíš se mnou počkat až tak do podzimku až se definitivně(a přesně) projde po mym Neptunu a hezky mi zas "sepne" ten t-kvadrátek. Počítám, že se zase přinejmenším odmlčím No a pak se začne Pluto přibližovat k Venuši.Takže mě ten kvadrátek jaksi proklepne ze všech stran. Tak těch nedostatků tam najde určitě dost a dost, nějak se mě nepovedlo ho zvládnout tak jak by se mělo.

P.S.3
A vlastně jedno positivum k Luně a Neptunu mám - přestala jsem po cca 40 letech s cigaretama.To bych asi taky přičetla tomu Plutu, sama bych to nesvedla(Luna má volnější konjunkci na Saturna v Blížencích a Neptun pak trigon na Mars v Blí). Takže ta Luna i ten Neptun mě do toho zatáhnou celý mý obsazený Blížence.Ještě ke všemuTak to budu nakonci asi "přeoraná" komplet

Věra
člen

# Zasláno: 8.4.2010 21:10 
Odpovědět 

Jardine

cha cha cha - to s umělou inteligencí je fakt fooooorrrrr!!!! S jeho Ac v Býku a selským rozumem dobrá kombinace. To je hodné Haška a nového románu!!!!

Nevěděla jsem, že jsem to až tak trefila s tím, co jsem tak z nitra cítíc psala. Bez data je to jenom kalení vody... ale dík za zpětnou vazbu.
Sotva jsem to dopsala napadlo mně se optat na to jaký jsi ty měla narození a co mamka; a jak jsi rodila děti ty - dost často když se koukám a zeptám jakoby mimo téma, shoduje se dost věcí s přímou otázkou na narození. Sestra taky tvrdí, že děti svými životy velice opisují tento akt.
No aby ne, vždyť ta momentka v kolečku obsahuje vše a pak už jen vývoj, který otevírá témata...jak se kruh odvíjí. Sakra já taky nějak furt doutnám
pod tou narkózou z císařskýho řezu. Ještě teď mně táhne ta pupeční šňůra
kolem krku - mám Sat/Lu conj. Mars kvadr.Pluto a bla bla bla dalšího a máma Ven; LU/PL v Raku.
Jejda, raději jdu...

Dagmar
člen

# Zasláno: 8.4.2010 21:36 
Odpovědět 

Iva
no Ivo a to nejdůležitější - alespoň pro mne - jsi nenapsala - jak se ti podařilo zžít se s venkovem - přece jen ten přechod z Prahy je dost velká palba. I když ty jsi myslím nějak příliš často z domu ven nechodila.

No zkus si tam nasázet nějaké kytky, které kočky odpouzují - nemohu si vzpomenout jak se jmenují - třeba to zabere.

Jardine
člen

# Zasláno: 8.4.2010 22:06  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Věra:

i když Vanda někde psala, že porod je spíš saturnská záležitost, mně přijde, že paralela mezi tranzitem pluta a porodem docela trefná. Taky to začne plížovými kontrakcemi a pak to nabírá na intenzitě, člověk to musí "rozdýchávat" a je tam mnohdy ten okamžik, jako že člověk si řekne "tak, a já asi neporodím, tohle už je na mě moc", ale je to jen krizový moment, po kterém se pokračuje dál až k onomu kýženému momentu (mimino ještě může párkrát vyjuknout a zase zalézt, než je vyexpedováno finálně), kdy člověk má v rukou nový život a říká si, že to vše stálo za to, i přes ten šrumec kolem toho

Moje máma měla porod velmi zvláštní ... první doba šla dobře, ale když už měla jít tlačit, něco se zaseklo a já jsem tři hodiny nešla ven. Divím, se že jí tenkrát neudělali císaře. Takže tři hodiny nadlidské dřiny, evidentně se mi na svět nechtělo, a chudák máma skoro vypustila duši. Po porodu onemocněla a doktoři jí další dítě zakázali. Takže jsem jedináček, bylo to dost osamělý dětství ... (Chiron v 3. domě). Jinak data 18.4. 1975 Plzeň, 0:40h.

Můj první porod nic moc, zdlouhavý a velmi bolestivý ... ale naštěstí se to povedlo přirozeně, a konec nádhernej. Dcera má Pluta na AC.

Druhý porod byl sranda ... skoro jsme nedojeli do nemocnice, jak to bylo rychlý. Když jsem jim na sále vykřikovala "to byl úžasnej porod!" kroutili hlavou, že jim to tam ještě nikdo nikdy neřekl.

Iva
člen

# Zasláno: 8.4.2010 22:51 
Odpovědět 

Dagmar

Tak tu zimu jsem si teda vybrala zřejmě tu nejzimovatějšíTak to napoprvý nebyl teda nejšťastnější nápad

Tak výhody tady pro mě jsou:
Asi nejdůležitější, že se mě v Praze už opravdu špatně dýchalo(asi ty Blíženci). Připadala jsem si trošku jak pod poklopem, těžkly mě i nohy
(asi okysličování srdce).Tak to tady tedy není a každý ráno jak se venku nadechnu tak si to připomenu.
Mám po obou stranách celkem dobrý sousedy, který už roky znám.

Co mě fascinuje je třeba když přijdu v Táboře do spořitelny, tak jdu hned ve vteřině k přepážce.V Praze jsem proseděla taky hodinu i dýl než jsem se dostala na řadu.To samý pošta. Nebo - projdeš se po hlavní třídě v Táboře a máš tam poskládaný vedle sebe všechny důležitý obchody s docela dobrym výběrem. I instituce.Prostě projdeš z jednoho konce na druhý a máš všechno obstaraný.Nevim jak kde v Praze ale na Spořilově to bylo vždycky kapánek z ruky.Když teda nepočítám ty velký obchodní centra, který nemám ve zvláštní oblibě. Jsou tu v obchodech ochotnější a milejší.Na úřadech většinou taky.To možná ty tak nedoceníš, protože v Hradci to máte možná podobný.

V Praze je plno zajímavých míst kam se dá jít ale žel bohu většinou se tam platí Takže důchodci ty možnosti nejsou jaksi dost platný
Tady je to dobrý - je tu plno nezaměstnaných a kdo je zaměstnaný tak většinou nebere víc než 8-9 tisíc. Aspoň tak je to v nabídkách práce.A proč by taky dávali víc, že jo , když například sousedka, která čerstvě přišla o práci běžela zčerstva na jeden inzerát hned jak vyšel a pán jí říká, že je dnes už 68
A to by si ale ještě musela pořídit auto, protože doprava do naší vesničky(a mnoha dalších) je jaksi v podstatě jen na ranní směnu.Když většina zaměstnavatelů chce dvě až tři směny

Tady tvořím se svým malým důchodem v podstatě jakousi střední vrstvu:-)).

No a pak ta příroda.Teda krom těch koček

Věra
člen

# Zasláno: 9.4.2010 00:03 
Odpovědět 

Iva
No Ivu, nad dřevo postav přístřešek - ušetříš za plachty a na okraj střechy bych dala ty truhlíky s kytkama co pudí kočky, není to nějaký ten afrikán a molice, či podobně? Bráchovy kočky afrikány nenávidí a učůraly je všechny.
A pořiď rafana - foxíka, Welšíka, který nebude líný jim prohnat perka.
Ono čeho je moc, toho je příliš. Ale fakt je, že náš Welš si nechal od kotěte líbit všechno, vychoval ho od slepého kotěte a i když to byl kluk - miloval ho a hřál v lokti a funěl na něj. Když kotě povyrostlo, dokázalo mu cuchat uši až do krvavých cárků. Nebo je holt musíš naučit na kočičí WC . Ježiš to mně asi zabiješ....nebo neexistuje něco jako podprahové varování pro kočky?
Na mně působíš teď tak uvolněněji, klidněji a omládle. Ty cíga, to ti přeju, vždyť víš jak jsem byla protivná na tebe. Pajšl chce svý a tys mu nadělila
extra luxusní přerod. Máš teďka vyzkoušenou tuhou zimu, tak už tě jen tak něco nezaskočí a příprava na nenechat se vláčet neptunicky v poloze oběti
ti taky přispěje. Ten Saturn tě dovede k větší systematičnosti a jakési změně konstituce. Dovol mu to a jdi mu naproti nějakou snahou o odhlenění těla aby se předešlo možnosti zahuštění a vytváření konkrementů a jiných chronických problémů z nezřetelných příčin. Dej na mně, budeš mít fóra na víc. A moc se ti opět uleví, osvěžíš se.
Stačí na pár měsíců škrtnout mlíko, taveňaky a
mouku bílou, cukr. Přes sezonu najet na zeleninu a ryby, zdravou stravu.Po třech- čtyřech měsících budeš koukat jak se ti změní i pleť a střeva, játra a zažívací trakt se bude děkovat v předklonu. Zvýší se i imunita. I průdušky se zaradují.

Vidíš, mladí se přidruží a nebude ti smutno, holt ti to asi posune nějak ty hranice soukromí. Ale za to nebudeš na odhrnování sněhu sama

A jak sis naplnila tu první hutnou zimu, co nového jsi četla a dělala.
Pěstovalas nějakou tu tradici? Přeslici se lnem, draní péří , šitá krajka nebo štrikování fuseklí či paličkování

Jardine
díky zase za tvé odpovědi. To první dítě je podobné jako jsem teď viděla i já a fakt to sedí. Třeba sestra se rodila těžce a ztuha a to tak, že matka má Saturna v Koz. a má sestra se jí narodila ke 30.narozeninám a toho Saturna má na AC v Koz a navrch ještě toho svýho. a PL v 8.d. Je sice mladší než já ale úzským porodním kanálem šla první, protože já byla císařem..
Bráška rychle a snadno, podobně jako ty se synem a AC má v Blíž. sám Váha a Luna, Neptun, Merkur ve Štíru a v jednom jediném stupni...

Iva
člen

# Zasláno: 9.4.2010 11:14 
Odpovědět 

Věra

Věruš, tak aby z toho mýho povídání taky něco vyplynulo Tak jsem tak přemýšlela, že to skoncování se závislostí na nikotinu by mělo spíše patřit tranzitu Pluta na Neptun(kvadrát). Ačkoliv tedy proběhla zatím jen přesná opozice na tu Lunu.K Neptunu se jen loni v únoru- kdy jsem se nějak z hloubi duše na tu závislost na nikotýnu naštvala- přiblížil na méně než dva stupně a přesný aspekt měl až letos v lednu a další pak ještě nastane.

Takže k mému překvapení buď nemusí být přesný aspekt nebo prostě aktivuje i všechny aspekty planety na kterou tranzituje, tedy v tomhle případě Luny.

Jinak bezmoc jsem cítila s těma řemeslníkama, když měly ty jejich neptunský termíny a jejich dodržení. Jinak bych tomu tranzitu ještě přidala mnou zamýšlenou zdravotní regeneraci.

Dana A

No ten Saturn co nakousl toho Neptuna (a v souvislosti s Plutem) mě připomíná, že jak jsme pak pro prvotní chybu (v odhadu nákladů) si musely vzít ještě další, byť už malé půjčky(zato s vyšší měsíční splátkou), že je to neptunický bordel, který dost dobře nejde pak v každodennosti ustát A když jsem to chtěla zkonsolidovat do jedné půjčky tak se ukázalo, že jsem před 5 lety zůstala pozadu s jednou splátkou na hloupých 1 700 Kč. Matně si vybavuju že to bylo kvůli tomu, že jsem se domnívala, že k určitému datu mám splaceno a ono tam skutečně bylo nějaké jedno vynechání, které mě uniklo.Taková prkotina a kvůli ní můžu požádat o půjčku až v lednu( 5 let je zákaz).No ne nadarmo má ten Saturn u mě domicil ve 12.domě, tedy z minulých cyklů. Ale že bude takový puntíčkář a vyhrabe na mě i takovou prkotinu a nafoukne jí do takových rozměrů a důsledků(asi ten Neptun) to jsem si snad ani nezasloužila.Klidně mě tak zahrnul mezi chronické neplatiče.Teda aspoň z pohledu spořitelny

Jardine
člen

# Zasláno: 9.4.2010 21:52  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Iva

"A co se týče mého vnitřku tak zatím nevím .Připadám si jako když se v hloubi země přetavují prvky nebo kovy.Něco se tam vevnitř děje, to je jisté ale zřejmě to pochopím až bude komplet přeoraná celá t-kvadraturka."

To je velmi pěkná metafora .....! Já mám taky místy pocit, že se děje víc, než se na první pohled zdá, ale že se to projeví teprve časem, až ta tranzitní smršť vyfičí

Jardine
člen

# Zasláno: 26.4.2010 22:57  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Zdravím, a mám jeden dotazíček! Právě tu sedím nad tvary horoskopů (ranec, houpačka atd atd) a lámu si hlavu nad tím, jestli je častější, že jedinci do jednoho z těch "harmonických" tvarů pasují, nebo mezi lidmi obecně převládají spíše tvary neharmonické? Máte to nějak odpozorováno, co se vyskytuje častěji? A pokud je tvar atypický, jak se na to díváte/jaký význam tomu přisuzujete? Dík!

V naší rodině jsem udělala malý průzkum (moc dat nemám), a na šest lidí jsou tři tvary neharmonické, dvě jsou houpačky (synáček ji má ukázkovou, se svou přehršlí opozic) a jedna je lokomotiva. Další dva lidi (bez hodiny narození, jen ve znameních) házejí velmi zřetelný ranec a hemisféru (raná 50. léta). Zatím tedy atypičnost vede, ale je mi jasný, že je to příšerně nereprezentativní, byla jsem jen zvědavá.

Já sama to mám rozlezlé všude, bez nějakého vzorce, ale nejblíž se cítím asi tomu vymknutí (splay) .... okruh zájmů celkem široký, ale hrozí, že se v té přehršli ztratím

Turnovský

# Zasláno: 27.4.2010 13:49 
Odpovědět 

a/domluvili jsme se, že je lépe používat kategorie typické a atypické. Atypických je většina.

b/V Campanovi (z prostorového hlediska: odkud přicházíme, kde jsme a kam směřujeme) máte takovou pěknou symetrii podel osy prázdných domů: 10 a 11 versus 4 a 5.

Pokud byste se věnvala pohledu na horoskop z časového hlediska (kdy jsme vyšli a kdy tam budeme), pak v Placidovi je tam tendence k hvězdici, kterou ruší obsazený 2. dům

Turnovský

# Zasláno: 27.4.2010 14:01 
Odpovědět 

Když mrknete na vztahy mezi planetami (aspekty) tak tam vidíte ty pozoruhodné symetrie podél opozic s dvěma ohnisky Luna/Saturn v 7. domě a Slunce/Merkur ve 3. domě

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek