Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Autor Zpráva
Zlata
člen

# Zasláno: 5.4.2010 16:21 
Odpovědět 

Opozici mezi planetami též nevlastním žádnou, za to velké stelium ve Lvu v 9.d. Kolikrát bych řekla, že to s objektivitou spíše až přeháním. Je fakt, že opozici mi doplňuje manžel se svou Lunou ve Vodnáři a taky dlouhodobé tranzity pomalých planet přes Vodnáře.
Ale sebekriticky musím dodat, že v mládí to tak nebylo, to až život mě kapku otloukl.

Jardine
člen

# Zasláno: 5.4.2010 17:30  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vando, určitě je to tak, jak říkáš ... ale možná, že kdyby tam aspoň jedna opozička byla, působila by na to stelium jako vyzyvatel a někam by se to trochu hejblo?

Dagmar
člen

# Zasláno: 5.4.2010 17:32  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Ani já nemám žádnou opozici, přitom se domnívám, že se snažím dívat z hlediska druhých a hledat objektivní náhled /konjunkce ve Vahách/, je možné, že ne vždy se mi to daří, ale snažím se někdy až příliš.

I když objektivní pohled je něco jiného než vcítění se druhých, takže tam mohu mít spíše problém se svou poškozenou Lunou v Kozorohu - nebo se na to dívám špatně?

Ale jinak mě to rozhodně nepoznamenalo v tom smyslu, že bych nedokázala dosáhnout toho, čeho dosáhnout chci.
Jednu opozici mi tam můj muž hází a to svoji Lunu na moje Sat/Pluto což není asi zrovna nejlepší. Ale vzhledem k tomu, že ostatní aspekty obou Lun jsou vcelku harmonické, není to nic hrozného.

ashtangi
člen

# Zasláno: 5.4.2010 18:28 
Odpovědět 

Dagmar: s tím vcítením správná poznámka, to jsem ne moc vhodne pouzila já, autor píse o chápání.

Taky jsem spís z tech, kdo, ackoliv v podstate regulérní opozici nevlastní, to s tou snahou o objektivitu muze obcas az prehánet (husté Váhy + dalsí symboly). Aby pak clovek nepusobil treba jako ta výzkumnice kosterních pozustatku z kriminálního seriálu...

Nejsem si jistá, jestli zrovna já mám potrebu si objektivitu docerpávat skrze partnera, kazdopádne doplnovat si ji presnou opozicí Saturn – Neptun, jeste k tomu umístenou v podstate na osách, to nevypadá jako moc dobrý nápad... Ale jinak máme srovnání v podstate krásné

Pro Jardine: ty hodne citujes ve svém horoskopu ohen a vodu, to nezní jako kombinace, která by disponovala vrozenou objektivitou.

I kvuli tomu co píse Vanda, se mi zdají být vseobecná konstatování na základe TYPU ASPEKTU, bez ohledu na planety, které jej tvorí a dalsích 1 000 007 vecí, které mají co do cinení se zbytkem celého horoskopu, asi z tech nejzrádnejsích a potenciálne nejvíc zavádejících.

Vanda

# Zasláno: 5.4.2010 18:45 
Odpovědět 

Ashtangi,
vtip je v tom, že bez pochopení jednotlivostí se těžko dobrat celku. Proto je dobré se ptát po jejich významu, ale s vědomím, že jiné prvky to mohou přetáhnout do jiného celku.

ashtangi
člen

# Zasláno: 5.4.2010 19:14  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Vanda

Díky, opravuju sebe sama: vseobecná konstatování O CLOVEKU JENOM na základe typu aspektu

Jedna vec je nastudovat si teoreticky opozici jako takovou, separátne od ostatních aspektu (s tím samozrejme nemám nejmensí problém, to je nutnost), a druhá vec je usoudit, jaký bude celý clovek jen podle faktu, jestli v horoskopu má/nemá opozici (to se mi zdá být dost osemetné). S tím co píses ty samozrejme souhlasím bez výhrad.

Angela
člen

# Zasláno: 5.4.2010 21:24 
Odpovědět 

Zkusím napsat svoji zkušenost jakožto majitelka několik opozic více či méně přesných.
Pro mne je to dost stěžejní téma. Byla jsem člověk, který skoro neuvažoval nad názory ostatních . Moje přesvědčení, moje názory jsem považovala automaticky za jediné. Ne jedinne správné, ale prostě jediné. Takhle to je a já automaticky předpokládala,že takhle to musí vidět všichni. Vlastně jsem to asi moc nepotřebovala řešit, protože jsem se stýkala s podobně smýšlejícími lidmi. A já jsem měla a mám extrémní štěstí na lidi kolem sebe. I v těch nejvypjatejšich situacích, kdy šlo o život se objevil někdo jako strážný anděl s pomocnou rukou.
Myslím, že to byl Pluto , který rozhýbal můj zidealizovaný, uni pohled na životní situace , lidí a vztahy. Nejdříve mi přecházel přes neptun - a rozhýbal na druhém konci stelium od Sa ,VE,MA,až po AC. A pak už jeho samotné procházení 7 domem.. Prostřednictvím partnerských vztahů. Vůbec jsem nerozuměla, nechápala - jak si i jednoduché a pro mne zřejmé věci může druhý vykládat tak odlišným způsobem. Vlastně v te době jsem potkala, kromě jiných ´disciplín´ astrologii, která mi a mému zjednodušenému vidění byla pomocníkem. .. A částečně úspěšným.
Takže spíš bych řekla, že opozice v radixu řeší téma subjektivity a objektivity.. Než ,že ´zajistí´objektivitu.

Turnovský

# Zasláno: 5.4.2010 21:57 
Odpovědět 

Angela
"Takže spíš bych řekla, že opozice v radixu řeší téma subjektivity a objektivity. Než ,že ´zajistí´objektivitu."

To je dobře napsáno, protože subjektivita a objektivita jsou póly mezi nimiž proudí energie nesoucí informace, opozice dvou planet nabízí oč se opřít, což je poněkud jiná situace než prázdný bod v opozici na planetu.

Jardine
člen

# Zasláno: 6.4.2010 00:34  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Angela: no, já něco podobného čekám od nadcházející situace, kdy mi Pluto začíná jít prvním domem, tj. opozicí na sedmý a planety v něm. Taky to asi budou lekce ze vztahů - cítím, že je tam na čem máknout.

Jardine
člen

# Zasláno: 6.4.2010 12:10  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Autor výše odkazovaného článku o opozici zmiňuje a velmi kladně hodnotí tuto knihu (Bil Tierney: Dynamics of Aspect Analysis):
http://www.amazon.com/Dynamics-Aspect-Analysis-Per ceptions-Astrology/dp/0916360563/ref=sr_1_1?ie=UTF 8&s=books&qid=1270547879&sr=8-1#reader_0916360563

Škoda, že u nás není k dispozici v překladu, určitě bude dobrá (koukám, že Poláci ji přeloženou mají). Nezbývá, než šetřit do prasátka na originál

Tady nativita jejího autora, jen tak pro zajímavost ...

http://www.astrotheme.com/portraits/2973uY59v6c8.h tm

radkas
člen

# Zasláno: 6.4.2010 13:32 
Odpovědět 

ashtangi

Citace z clánku:

Vskutku, horoskop bez opozic je možná mezi nejprokletejsími ze všech okolností, protože neobsahuje žádnou možnost perspektivy: zivot je jednostrannou expozicí absolutní subjektivity, která muze vytvořit dlouhou sérii bitev a konfliktů; zrozenec prostě nemuze pochopit názor jiné osoby, a tak bojují dál a dál a dál a dál...

Ja jsem na zacatku studia astrologie, takze tezko posoudim, proc se zrovna chova tak a tak. Ale pokud bych pominula, ze mam chabe znalosti v tomto oboru a opravdu se jen snazila zhodnotit ten uryvek v souvislosti s chovanim meho partnera, tak musim pripustit, ze neco na tom asi bude. Pri beznych, dennich vecech, jako domluvit se s nim o tom, jestli se pujde tam a tam nebo se udela to a to, tak to je bez problemu (otazka je, jestli se tohle tyka toho, co probirame). To je ochotny vzit druhy nazor na vedomi a pokud mu to nijak neublizuje, tak vetsinou ani nema s druhym nazorem problem. Skoro bych rekla, ze v beznych vecech je velmi objektivni a veci dokaze zhodnotit velice dobre. A nebo je to tim, ze se jeho subjektivita rovna objektivite? Kazdopadne v beznem zivote, myslim, funguje bezne. Ale jakmile se to dotkne nejakych emocnich, jakoby hlubsich nazoru, postoju, tak narazim na naproste odmitani jinych pohledu na vec. Tam to ma jakoby dane. Nemenne. Bere to jako obecnou pravdu. Najednou existuje jen jeho subjektivita a nic to nemuze zmenit. Napriklad tema Romove. Podle nej je to tak, ze oni jsou spatni a konec. Postrilet je, neparat se s nima, vivat Hitlerovi... . Ja se mu snazim rozumne vysvetlit, ze dnesni situace s Romama je takova, ne ciste proto, ze Romove jsou taci, jaci jsou, ale ze je to vpodstate dusledek mnoha jinych faktoru uz z minulosti, a ze toto uz je jen dusledek. Ze preci nemuzu cokoliv takhle jednoduse odsoudit, aniz bych zvazila vsechny mozne strany, okolnosti... . Samozrejme, ze je to i o Romech samotnych, ale ne jen o nich samotnych. Jenze on proste zadny jiny nazor nepripusti a i kdyz budu mluvit na to tema hodiny a ukazu mu ruzna hlediska, vcetne toho, ze kdyby mi od mala nekdo daval najevo, jak jsem spatna, tak se asi vuci nemu taky nebudu projevovat zrovna nej..., na konci toho vseho bude to, ze on to vsechno smete ze stolu, nepripusti nic a zase zopakuje ten svuj zarytej nemennej nazor. Jasne, neni to o tom, ze ja mam pravdu a on ne, je to tema na diskusi, nicmene tady se projevi, ze on zadne diskusi prostor neda, protoze vec je proste jasna, dana, nemenna :-).
Jakoby mu nedela problem neco, nekoho odsoudit, aniz by se zamyslel nad tim, jaky proces tomu asi predchazel nebo jake vnitrni citeni toho jisteho cloveka asi vedlo k takovym cinum. On vidi dusledky, nevidi proces pred tim a nemini se tim zabyvat. Zrejme tam chybi to uvedomeni si samo o sobe. To „uvedomeni si" mu tam vetsinou startuju ja. On by o tom sam od sebe neuvazoval. Takze vztah a partnerstvi bude v tomto smeru zrejme hrat svoji roli.
Musim pripustit, ze v jistych vecech narazim casto, ale u vetsiny uz vim, ze narazim, takze je jen na me, zda narazim :-), protoze jemu je to celkem fuk.Ale zase si myslim, ze nektera jeho nemenna stanoviska se diky nasemu souziti minimalne nalomila, nektera i zmenila (nevim, proc to u nekterych casem jde zlomit a u nekterych ne), takze jestli je to opravdu o tech opozicich, coz neumim jeste fundovane jako zacatecnik zhodnotit, tak to asi urcite bude o tom, ze delat se s tim neco da. Urcite bych to nevnimala jako nejake prokleti, nehlede na to, ze ten zrozenec to rozhodne nevnima nijak negativne, on to nejspis nevnima vubec, spis s tim muze mit problem okoli nez on sam. Ja osobne bych to vnimala jako startovaci caru toho konkretniho cloveka, vychozi pozici v tomto smeru, tak jako u jinych bodu, aspektu v horoskopu jedince. Asi je na kazdem, jak svoji nativitu pojme a co s ni udela.

Jak pisete dale o tom vciteni do druhych, tak myslim, ze o tom to je. To mi u nej „chybi". A tim, ze se nevcituje zrejme lehceji vklouzne do subjektivniho postoje.

Jinak chci zduraznit, ze to, co tu pisu, nepisu jako obecnou pravdu, jen pisu, jak to vnimam u partnera.

Ale jinak si plne uvedomuju, ze nic nebude az tak cerne a bile, protoze to co pise Angela, tak to je, jako by psala o me.
Taky mam nejake i kdyz ne az tak presne opozice a taky jsem si cast zivota myslela, ze jiste veci lidi vnimaji stejne.
Vůbec jsem nerozuměla, nechápala - jak si i jednoduché a pro mne zřejmé věci může druhý vykládat tak odlišným způsobem.

To je trefne. Nicmene vcitovani jsem mela, myslim, odjakziva.

Myslim, ze je to tema na velmi tenkem lede a je dost tezke vysledovat, co presne jeste spada do tema opozice-neopozice a co uz tam nespada.
Jedno je, ze by mohl nekdo o jistych vecech smyslet jinak a jedno je o tendenci odsoudit bez snahy vciteni se ....

Dagmar
člen

# Zasláno: 6.4.2010 18:42  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

radkas
to je velmi zajímnavé co jsi tady napsala, ale já se domnívám, že až tak zásadně to nebude mít souvislost s chybějícími opozicemi. Pokud to není příliš osobní , jak to vypadá se Saturnem, s obsazením Kozoroha, co Luna, 7. dům, nebo kde bys tu jeho paličatost viděla přes planety.
Nebo mi pošli mailem data - ale zase jenom jestli chceš.

radkas
člen

# Zasláno: 6.4.2010 19:01 
Odpovědět 

Dagmar, verim, ze muj prispevek muze byt uplne mimo. To byl take jeden z duvodu, proc jsem s odpovedi vahala. Prave, ze jsem mela obavu, ze mimo muzu byt, vzhledem k mym, zatim, neznalostem. Navic se mi nelibi vytahnout takhle jednu vlastnost cloveka, ktery se tu nemuze branit , takze chci take podotknout, ze je to velmi hodny kluk a dovolila jsem si ho tu takto rozebrat jen proto, ze verim, ze diskutujici na teto diskusi vedi, ze na zaklade jedne veci nelze hodnotit cloveka jako takoveho a ze to slouzi ciste ke studijnim ucelum .
Data Ti rada poslu, jsem zvedava, co k tomu reknes.

Jardine
člen

# Zasláno: 6.4.2010 19:31  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

radko to je v poho, já to mám podobný Ten můj je taky paličák a s jeho názory aby hýbal pár volů ... silně obsazená fixní znamení (je v nich Slunce i AC/DC/MC) i Kozoroh (Mars, Merkur). No, opozici má taky jen jednu, a takovou ještě usmrknutou (orbis 10). Má-li dojít k tomu, aby se aspoň trochu hnul ze svých zákopů, musím zmobilizovat všechnu svou kardinální energii.

.... ale jinak je taky zlatej.

P.S. Jsem zvědavá, jak se pro změnu vyvrbí můj synátor. Ten je z opačného konce, má těch opozic OSM.

radkas
člen

# Zasláno: 6.4.2010 19:48 
Odpovědět 

Jardine

diky za podporu . Koukam, ze to vypada, jako kdyz jsem psala o palicakovi. Ale tak to neni. Opravdu je s nim v beznem zivote uplne perfektni domluva, s nicim nema problem, opravdu, takovy pohodar. Az na ty veci, ktere jsem psala, ale to neni palicak jako takovy. On to tak proste vnima. Bere to, ze je to tak a ne jinak. Asi tak, jako ze rano vyjde slunce. Takze pokud pochopim, ze s nim na jista temata nemuzu filosofovat, tak je opravdu silne vpohode a bezny obcan, ktery s nim je denne v kontaktu vubec nemusi zadne palicatosti zaznamenat. Pokud tedy nenarazi na takova a podobna temata. Jakoze pokud se citi ukrivdeny, tak se zabejcit umi, ale kdo ne?

Ale koukam, ze ty mas doma veselo .
Kazdopadne velmi zajimave tema

Jardine
člen

# Zasláno: 6.4.2010 20:10  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

radka: no, paličák asi není dobře volené slovo, spíš možná "trochu kategoričtěji uvažující"?

U nás je to fakt spíš záležitost silného konzervatismu a obtížnějšího přizpůsobování změnám. Ale dobře se doplňujeme, mně zas chybí ta stabilita a uzemnění.

radkas
člen

# Zasláno: 6.4.2010 20:18 
Odpovědět 

Jardine
no, paličák asi není dobře volené slovo, spíš možná "trochu kategoričtěji uvažující"? .
Ty jsi zlata
No me to pripada nekdy jako velmi zkostnatele postoje

To je fajn, ze se doplnujete

Dagmar
člen

# Zasláno: 6.4.2010 22:31 
Odpovědět 

radkas
podívám se zítra ju?

radkas
člen

# Zasláno: 6.4.2010 22:40 
Odpovědět 

Dagmar

jasne, podivej se, az budes mit cas a patricne naladeni

Turnovský

# Zasláno: 6.4.2010 23:15 
Odpovědět 

POkud si děvčata chcete přečíst něco o subjektivitě a objektivitě, ulložil jsem na leteckaposta.cz závěr z mé oblíbené knihy Lakoff a Johnson Metafory, kterými žijeme. Studenti naší školy to myslím už dostali jako součást prvních lekcí, tuším

http://leteckaposta.cz/983007881

Jardine
člen

# Zasláno: 6.4.2010 23:24 
Odpovědět 

p. Turnovský

díky za příležitost rozšířit si obzory! Už to tahám ....

Věra
člen

# Zasláno: 7.4.2010 02:20 
Odpovědět 

radkas
Radko, loni jsem se setkala asi 2x s obdobnou zarputilostí (nikoliv ovšem v tematice, kterou uvádíš). Oba muži, jiná generace. Fanatické, zarputilé, ulpívající přesvědčení a neschopnost, neochota vybočit z myšlenkovýchˇprahů, vzorců a zarputileckého lpění. Na mně tedy dělá dojem, že by mohlo jít za jistých okolností o vlastnosti Býčí.
Jeden z mužů byl Kozoroh s opozicí ,ME/ Stř. politicky angažovaný, určuje pravidla i v oblasti zájmové i v jiné oblasti. Jakoby musel mít pocit jeho slovo/zákon, šlus a potopa, nechci osobní příklad ale bylo by to i k zasmání. ; druhý Býk, opo JU/Ber a na AC, PL/Vahy ještě v 6.d..Zvláštní zkušenosti životní, pohnuté a zdravotní závažné věci.
Sama mám v rodině Býků několik...zaujme-li své stanovisko, byť by se i byl nucen přesvědčit o vlasntní nepravdě, neuhne. Spíš vnuceně snad i kývne ale od stanoviska neuhne, jde hlava nehlava, palice skloněná k zemi a ne ne ne jinak!!! Další fanatické nastavení mladé ženy viz ekologické postoje, stravovací trendy, postoje k medicíně a důsledné vyhýbání se....
Sorry, snad neulívám příliš mimo mísu, ale zaměřila bych se na Venuši,aspekty, Býka, dům tamtéž a zajímavé by bylo snad i postavení ČL - dům, znamení, úhly. Nicměně Kozoroží postoje znám v podobě rigidních
a obsedantních rozměrů ve svém okolí rovněž, to je fakt.

Iva
člen

# Zasláno: 7.4.2010 11:15 
Odpovědět 

Věra

Věruš, já bych asi souhlasila Moje dcera má Saturna ve 2.domě a v Býku k tomu a ještě ke všemu je ten Saturn vrcholem saturnského vědra.

"Sama mám v rodině Býků několik...zaujme-li své stanovisko, byť by se i byl nucen přesvědčit o vlastní nepravdě, neuhne"

Svatá pravda zrovna v neděli jsme se chytli a místo aby aspoň o mravenčí krůček popošla v názoru, výsledek je ten, že prostě tu záležitost, (kterou nemá dle mne dobře a do konce promyšlenu) provede tuplem.
Roky mě trvá než jí trochu pohnu v náhledu na věc, spíše jí přesvědčí až praxe a stejně se při nejbližší příležitosti vrací ke svým původním názorům.
A to je vzdušná Váha, která by měla trochu chápat i tu teorii ne? Asi to bude tou opozicí její Venuše na toho Saturna v býkovském domě.

radkas
člen

# Zasláno: 7.4.2010 11:18 
Odpovědět 

Turnovský

Diky

radkas
člen

# Zasláno: 7.4.2010 11:37 
Odpovědět 

Věra
Iva

Ehm... tak trochu tusim, o cem je rec. Jsem Byk . Se mnou je spis potiz nekam me dostat, presvedcit me o nejake zmene a tak podobne. I kdyz se snazim. Sve nazory si prosadit taky umim, ale zase to vicemene uplatnuji ve svem osobnim zivote a na sve osobe. Ostatnim nic nevnucuju. Nazor reknu, jen kdyz o nej nekdo stoji. To stejne s diskusi. Pokud me nekdo presvedci, ze se pletu, nemam problem s tim, nazor zmenit.
Tak doufam, ze snad nejsem az tak drsna, jako Byci, co tu prezentujete .

Muj pritel ma ASC v Byku. Ale jak rikam, neni to zadny tvrdohlavec, jak by se mohlo zdat.

Jardine
člen

# Zasláno: 7.4.2010 12:56  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

radkas manžel má taky ASC v Býku. Jsem tomu v podstatě ráda, protože je to dobrý základ rodiny

... akorát mě přivádí k šílenství to množství peněz měsíčně vydávané za jídlo a nejrůznější pojistky. Tolik krásnejch knížek by za to bylo

radkas
člen

# Zasláno: 7.4.2010 13:17 
Odpovědět 

A v jakem znameni je manzel? Muj pritel je Stir.

Iva
člen

# Zasláno: 7.4.2010 13:26  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Taky přemýšlím, že ta Venuše dcery je ve Štíru, takže tam zřejmě ještě přilévá takovou intenzitu, případně i excesy(taky je v 8.domě).

Ale možná je to opravdu jen o (jak píše radkas) "spis potiz nekam me dostat, presvedcit me o nejake zmene a tak podobne."
Nějak tenhle aspekt ne dost dobře chápu

P.S.
Ona ta Venuše patří i do 9.domu(Campanus) a ten Saturn v Býku i do 3.domu=myšlení, takže o to je to pro mě horší
Fungují opravdu vždy oba domy - jak jste se tady nedávno bavili.Měla mladšího bratra. který zemřel brzy po porodu(Saturn ve 3.d. plus další).

Věra
člen

# Zasláno: 7.4.2010 16:37  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Jardine
Cha cha cha, to je pěkná kombinace, jak Tě tak vnímám a viz co jsme si psaly tuhle o tvé opo a tak trošku posedlosti těma věcma ne - hmotnýmanýbrž duševně-duchovníma, hledáním a spojováním v komunikační a filosof.růstové oblastí a bumm! - osud Ti posadí miláčka s tím snažením uzemnit to, požitkem jiného druhu, si to štrejchnout a ukázat radosti života jinak, trošinku přízemnějc ale prostě život je mix má milá, ty baštíš to své a já se pojistím po svým..... Ten osud je ale režisér, co? Buď ráda, mohla bys dopadnout jako já, obložená knihama, v hlavě jedno téma a život kolem mně prošuměl a minuly jsme se nějak. Teorie není praxe. Ale s Bejčkem je to asi jinak, co?
Holt jaká velká a ještě větší idea u tebe, tím větší a bytnější rozvinutí té "kořenové" zemní baze,a s plným bříškem- aby se to nepřevrátilo holt asi.Ber to v dobrém, prosím, nerýpám, právě jsem se vymanila z horečkových velikonoc a bolestných ledvinových stavů, tak se trochu musím nasrknout oblíbených témat.
Připomíná mi to hošíka, co hlídám, který u dobrého papání mi lichotil, že jsem to dobře připravila a konstatoval, ty, tetó, víš jak mi tu tu jde pšímo do bžíška a potom ještě kousek a šups, víš kde to ale nakonec skončí, viď?
Hotovoóó a spláchnem. Lakonicky: A tolik práce Ti to dalo....
No jo.

radkas
Iva
S tímto a podobným kombinováním mám pocit, že k fundamentalismu není daleko, pokud se ten Plutonský a Štírsky potenciál ještě neotřel o skutečnost hluboké proměny oné kvality. Potom Štírské Slunce užívá svou vůli jako tlak, nátlak a manipulaci, jistým způsobem neschopen např. svolit k tomu, že by se mohl spíše pokusit o hlubokou regererační snahu a instinktivní obrodu. Prostě naučit se dívat na Romy jako na lidi s přírodou odedávna hluboce spjaté, regenerace schopné se silnou schopností užívat tohoto sepjetí sil pro přežití. Něčeho se u nich - potažmo u sebe bojí a neochoten ke změně úhlu pohledu radějí brojí proti, než by se pokusil jít napůl cesty a třeba se seznámit s jejich kulturou, snažit se pochopit, přiblížit a něco se přes to třeba naučit pro svůj život a proměnu, obnovu.
Dokud se bude jen a jen stát v opozici ke smíru, rovnováze a obnově dojít nelze. Škoda, Štír má přece neskutečnopu vůli věci měnit k životu z popela.Pokud jí nechá cloumat sebou a svým vnitřním vybavením proti komukoliv, stará se o příští problémy.Snad na to jednou přijde dříve,než ...

Ivu
to je docela zajímavé co píšeš o bráškovi. Pamatuji se na tu debatu o krevní problematice, myslím homocysteinu, mužských potomcích a osudu. Teď to tady obráží kolečko sestry mezi 2. a 8. domem - hodnoty hmotné, tradiční (Sat. v Býku) a hluboká regenerace sdílení darů s druhými? když pominu jen tu tradiční symboliku 8.d.
Nutí mně to myslet "nahlas" a přeříkávat si - 8. dům je druhým domem
od domu 7.= my v harmonickém vztahu., jemuž tradičně vládne taky Venuše, napadá mně, že 7. dům nutně musí mít i Váhy obsaženy, buď hrotem nebo sevřeny.
Kde je tu třeba zahýbat se změnou v postojích a sdíleních s druhýma; jak zařídit, aby byla dcera ochotna podílet se jen částečně s pars=partnery a brát v úvahu i jiné city, názory a postoje. Kde a kdy v linii rodu, čím, vznikl tento chronický a nepohyblivý efekt strachu, úzkosti a obavy ustoupit ze svého a připustit možnou změnu. O co bych to mohla přijít, pokud připustím jiné stanovisko? Co bych mohla ztratit a co jinak získat, pokud dám šanci jinému poměru a hustotě, viskozitě, alchimie sil -v " my", v "naše" a ve " splečně sdíleném"? . Kde bolí zarputilecky nesmiřitelné postoje produkující zžíravou emocionalitu? A jak se to odráží na vyvažování, vztahování, harmonizaci osobnosti tak silné ale taky silně neoblomné? Z čeho je tu třeba se osvobodit, co je třeba nastolit, od čeho nutno očistit onu osku Vah, promazat aby byla zase chopna citlivého sdílení
vzdušné dynamiky mezi zemním a vodním živlem. Jejda asi bludím a dostanu zase za osobní roviku. Sorry Nicméně je tu taky síla odpovědnosti a vytrvalost starat se o obnovu původních hodnot a krás, vykutat třeba párátkem ty skvosty z hlubin a s odpovědností k daru obnovit a revitalizovat hodnoty. Přivést je zase ke kráse, zbavit nánosů a
nechat vyloupnout torzo oné Venuše z hlubin času, vdechnout jí osudovou přitažlivost. Nějak mi tam pasuje archeolog-potapěč, po dlouhé a odpovědné přípravě nechá ze dna vyzvednout ten poklad a už v prvních paprscích rána vidí jeho původní skvělou krásu bělostného alabastru z níž je Venuše stvořena. Odhodlání jako hrom. Nekousneš mně moc?

Věra
člen

# Zasláno: 7.4.2010 16:57 
Odpovědět 

Iva
Taky mně tak napadá, není to tak trochu o tom, že dcera jakoby tím, že trvá na svých myšlenkových šablonách, modelech, předlohách a vlastně i blocích si takovou vytrvalou snahou a nepružnosti (3.d.), kompenzuje své pochyby o vlastní "hodnotě" a s touhou uplatnit, uchovat si svou "cenu", skrytě se prosazovat, manipulací prosadit a užít si tak své nehnutelné, neoblomné stanovisko. Pružnost mi tu rozhodně schází. V každém případě musí být neskutečnou ztrátou sil, pokoušet se diskutovat a najít společné
dohody. Je tvrdě neoblomná, chce si vzít to své a za každou cenu. Ale to bych měla chuť se vyptávat dál, na 4.d. a Lunu a tak a to bych ale narazila...na vazby, a nejen na ně. Mám Tě ráda, chybělas mi, chybíš mi

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek