Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 31.3.2010 17:24 
Odpovědět 

lenk-s

zde mě tak napadá, že to může excelovat přítomnost Urana nebo Marta.

Co mě ale léta vrtá hlavou jak odlišit nativ, když to řeknu natvrdo, od potřeb tzv. mladé duše, nebo pokročilé duše

Turnovský

# Zasláno: 31.3.2010 18:06 
Odpovědět 

lenka-s

já ale konstrukt reinkarnace nepoužívám, a pokud jsem někdy použil termín mladě a staré duše, pak to bylo ironicky

neo
člen

# Zasláno: 31.3.2010 18:24 
Odpovědět 

Pane Turnovský

tohle je docela potencionální fenomén, ale zde čistě pragmaticky, který určuje kolik tématu a vrstev bude použito z nativního horoskopu.

Nejsem příznivcem myšlenky, že nativ určuje "osud" či predispozice člověka na 100%, neboť jednak nativ má 6,5 miliardy lidí, což by se odrazilo v obdobných společenských podmínkách a víceméně by zanikl systém civilizací je jsme je znaly a známe je dnes.
Co gorily a šimpanzi

Zde musí být určitá posloupnost a k té se přikláním a zohledňují že k primátímu - lidskému základu - země (mars) luna - slunce, se postupně přidávají kvality Venuše, Merkura, Saturna, Jupitera a to ve vrstvách, kdy funkční vrstva je pod kvalitou spodní funkční vrstvy, zde vesměs marta, luny, slunce, čímž je pak potenciál Venuše, Merkura takto poznamenán a mnohdy pak mylně přidáváme Venuši ženskost, ona spíše je k Neptunu, jeho pážetem

Zde ženství je spíše položené na luně - mateřskost a pod vlivem luny - luna- Venuše - emancipovaná žena.

Na tento základ mars - luna - slunce - instinktivní člověčenství se "roubuje" intelekt Merkura a Venuše - duševní člověčenství a i Saturn a Jupiter - občanské demokratické člověčenství ... .

Prostě odmítám myšlenku a cestu že nativ až k smrti ... .

Dagmara
administrátor

# Zasláno: 31.3.2010 18:43 
Odpovědět 

neo
ty v tom tedy děláš pěkný chaos
..jak? mylně přidáváme Venuši ženskost a o čem by potom Venuše byla?
Žena přece není jen matka, Luna..
Podívej přece musíme vycházet z nějakých základů, každá ta planeta má nějaké vlastnosti, jistě že se mohou prolínat..ale pokud by si v tom každý dělal to co ty, tak to bychom se nikdy nemohli astrologicky domluvit, protože každý by si to volně překládal jak by chtěl...

Turnovský

# Zasláno: 31.3.2010 18:51 
Odpovědět 

neo

"Prostě odmítám myšlenku a cestu že nativ až k smrti" V tom jsem s Vámi neo za jedno Nativita je pouze popis situace na začátku - stav semene - příslib toho kdo člověk ne je, ale kým by mohl být

lenka-s

# Zasláno: 31.3.2010 19:02 
Odpovědět 

Turnovský

Jasne, narázela jsem s urcitou nadsázkou na ta slova: Pokud máme v nativitě např. opozici, vyplývá z toho, že všechny způsoby solupráce od konjunkce po tu opozici už máme zděděné či vrozené. Pokud používáte konstrukt reinkarnace pak z minulých vtělení, nám, kteří tuto pracovní hypotézu nepoužíváme, stačí dědičnost a vrozenost

Tak to by u mne na první pohled asi nejvíc mel odmakáno Saturn, který stojí oproti tomu stéliu a dalsím dvema konjunkcím. I kdyz kdybychom zacali prihlízet k aplikacní, separacní a rozbezný, dobezný, vec by se mozná zacala komplikovat a z mladé duse by treba rázem byla starena

neo
člen

# Zasláno: 31.3.2010 19:23 
Odpovědět 

Dášo

žádný chaos . Venuše má hmotnější kvality Neptuna, teď mně mnozí sežerou , ne instinktivní či mateřské vcítění, ale s tahem k všeobsažnému.
Něco podobného dělá podstata hudby či umění, ale to je již čistá kvalita Venuše.
Hudba je bezpohlavní, instinktivní, svá, alespoň by měla být.

Alespoň mě se tak ukázala, navíc mám ji na Asc :-) trinus Neptun

Asi jím mám hodně "řízlou" Neptunem

Luna - Venuše, kdy luna základ ženskosti je pod akcelerujícím vlivem Venuše je žena -Femme fatal.

I když musím uznat že ženy v mém životě byly spíše fenomén zahlcující až terorizující
Možná že je to tím, že Venuše schytává opozici Luny a kvadrát Saturna

Pane Turnovský

tak to jste mi udělal radost, mě občas děsí co se snaží všichni vyhmátnout z nativity snad pro určitý pocit exklusivity, což je dnes hodně in.

Angela
člen

# Zasláno: 31.3.2010 19:31 
Odpovědět 

Ahoj všem,
Píšu tak trochu z přímého přenosu . Jsem v nemocnici, mám po operaci . Ta byla den před uplnkem teda 29.3 a začala někdy před osmou ráno. Jelikož měl být úplněk tentokrát beran/váhy, měsíc asi doputoval k saturnu, který je teď někde v konjunkci na nativní Pluto v pátém domě, který je opo na Merkur v Beranu.
A jak to dopadlo. Výsledek nechtěný, vědomě nepřipouštěný a přesto asi spravedlivý a vlastně i očekávaný - nesu SI následky svých dřívějších konání A myšlení k sobě, o sobě i k sobě jako ženě. Hojení probíhá v pořádku, mám poprvé v životě neschopenku..:-)

Jardine
člen

# Zasláno: 31.3.2010 19:36  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Já naopak žádné stelium nemám (tedy kromě beraní konjunkce Slunce-Merkur-Chiron, ale to nevím, jestli se počítá) a problém vidím právě v takové té "nekoncentrovanosti" ... baví mě spoustu věcí, dělám spoustu věcí, záběr mám poměrně široký, ale "ho..o z toho", jak říká můj kamarád Proto jsou pro mě tak důležité tranzity (hlavně ty oné nejmenované planety, abych se neopakovala), které mě přece jen pošoupávájí k nějaké větší soustředěnosti. Zrovna teď je to dost patrné.

Když máte planety rozlezlé všude po radixu, v podstatě furt máte nějaký ten pomalý tranzit.

Angelo velmi přeju, ať se co nejdříve zhojíš ... na těle i tam uvnitř.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 31.3.2010 21:08 
Odpovědět 

Já mám stellium
dost rozmanité, přeplněné a bohaté, spojuje prvky opozičních domů/znamení, všechno je v kvadratuře na AS - tak se aspoň nenudím.
Stellium mi dává lépe shlédnout všechny aspekty, zvláště ty, tzv. dynamické. Díky za to.
Ještě jsem tu při všech smyslech.
Nebát se stellia. nebát se konjunkcí, nebát se tranzitů - čeho se potom bát ? JEN SEBE.

Angela
člen

# Zasláno: 31.3.2010 21:31 
Odpovědět 

Mám SA, VE,MA na AC z 12.domu a to celé opo na NE. Není to asi právě stelium, ale je toho dost po hromadě. Asi neřeknu nic nového, ale lidi, kteří mají takhle hodně planet po kopě - musí jinde vyvazovat.
Přes net jsem se potkala s holčinou narozenou skoro na minutu jako já.. V něčem se nás život hodně podobá - hlavně v obdobích kdy se střídal nahoru a dolu. Pak se také hodně lišíme - například ona právě porodila malého chlapečka před dvěmi měsíci... Atd..
Já prakticky celý pracovní život jsem v manažerské pozici - vyjma dvou let co jsem byla na ´vlastní noze´, ona pracuje jako sestřička. Na druhou stranu to asi není pro mne pravé ořechové, jsem spíš jak kočka starající se o kuřata.

Jardine, díky. O to se právě tak nějak snažím

BTW taky rozumím Virgo, že pochybuje

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 31.3.2010 21:53 
Odpovědět 

Angela :

Ty jsi vyjímka mezi těmi stejně narozenými, máš Merkura stacionárního a nelze ho přehlédnout v nativitě i SD.

Angela
člen

# Zasláno: 31.3.2010 22:34 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP
Mileno,
já ti nevím. Vím, že stacionární planeta je ´silnější´ ve svých projevech. Ale mohla bys mi to nějak přiblížit, jak to myslíš? Jak to uchopit/pochopit?

Turnovský

# Zasláno: 31.3.2010 22:42 
Odpovědět 

Angela
je to stellium ve 12. domě
aby bylo stellium nemusejí být planety v konjunkci, ale v jednom domě, v jednom znamení. Možná je takm konjunkce díky "přenosu světla" buď přímo v tom stellium nebo díky opozici Neptunově

lenka-s
Pokud připustíme s Origenem, že duše je věčná, pak jaképak staré a nové duše? Všechny jsou věčné a tedy se na ně nějaký čas nevztahuje. Pokud budeme konformní s ortodoxií, pak duši vdechuje Hospodin, je tedy duchem B_žím, dechem B_žím a jelikož B_h má být věčný a všudepřítomný, pak i jeho dech jeho dech nemůže být posuzován z hlediska časnosti. Je to vlastně analogie bráhman-átman (átman "kapička" bráhmanu v nás - kapička je metafora, kterou zas doslova - oslova, od osla -nelze brát)

Dagmar
člen

# Zasláno: 31.3.2010 22:54 
Odpovědět 

Angela
pozdrav do nemocnice - ať se dobře a rychle hojíš

Turnovský

# Zasláno: 31.3.2010 23:19 
Odpovědět 

lenka-s

Ostatně Origena podezírají z zastávání reinkarnačního konstruktu zcela pomýleně, on nic takového neučí, naopka se tomu vysmívá, ale to je jako hrázet hrách na zeď

neo
člen

# Zasláno: 1.4.2010 07:50 
Odpovědět 

Angelo

přeji brzké uzdravení a pohodu v duši,

Pane Turnovský

duše, prosím přejděte do diskuze o Mystice

Jardine
člen

# Zasláno: 1.4.2010 07:57  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

p. Turnovský ... přemístila jsem se do vlákna o mystice.

Turnovský

# Zasláno: 1.4.2010 09:17 
Odpovědět 

Jardine

např. tibetský buddhismus to má pouze za pracovní hypotézu, Buddho odsuzuje rýpání se v minulosti jako ke spáse nevedoucí zbytečnost

Angela
člen

# Zasláno: 1.4.2010 15:45 
Odpovědět 

díky za pozdravy,
jsem doma. A budu se učit odpočívání - a doufám, že nebudu viset na netu a najdu si jinou činnost. Potřebuji něco vytvářet,organizovat ,,
Ale teď najednou nevím - nechala jsem si poslat nějake knihy (týkající se práce), ale citím, že to chce ještě trochu něco jiného..

Jardine
člen

# Zasláno: 4.4.2010 23:18 
Odpovědět 

Tady jsem objevila hezký článek o opozici (v AJ):

http://chirotic.wordpress.com/2010/01/20/the-true- spirit-of-opposition/

ashtangi
člen

# Zasláno: 5.4.2010 10:10 
Odpovědět 

Citace z clánku:

Vskutku, horoskop bez opozic je možná mezi nejprokletejsími ze všech okolností, protože neobsahuje žádnou možnost perspektivy: zivot je jednostrannou expozicí absolutní subjektivity, která muze vytvořit dlouhou sérii bitev a konfliktů; zrozenec prostě nemuze pochopit názor jiné osoby, a tak bojují dál a dál a dál a dál...

Ze by schopnost objektivity byla jenom výsadou opozic? Co vy na to milí spoludiskutující?

(ashtangi = lenka-s )

radkas
člen

# Zasláno: 5.4.2010 11:13 
Odpovědět 

Leni, tak to je hodne zajimavy. Pro me urcite, neb muj partner opozici nema ani jednu. Jsem moc zvedava na nazory... .

Turnovský

# Zasláno: 5.4.2010 11:54 
Odpovědět 

je pravda, že opozice jsou vztahem, který přináší uvědomění a objektivní pól, ale tak kategoricky bych to jako autor článku neviděl. Nativita není konečný produkt, ale východisko. Samozřejmě existují extrémní případy, kdy to pravda bývá, ale ne vždy. Zrozenec (fuj to je hnusný slovo), tedy člověk který nemá v nativitě opozici má možnost se objektivity dopracovat díky tranzitním nebo direkčním opozicícm.

ashtangi
člen

# Zasláno: 5.4.2010 12:06 
Odpovědět 

radkas

No a jak ho vnímás? Odpovídá tomu popisu?

Napísu svuj názor:

1) Dokázu si predstavit x dalsích faktoru, které v horoskopu mohou "kopat" za objektivitu. Ani se mne nechce je vyjmenovávat, protoze mne jich napadá opravdu spousta a ruzného typu.

2) Nelíbí se mi myslenka, podle mne v té hlásce implicitne obsazená, ze by nám horoskopy nekdo nastavoval tak, ze bychom nejakou schopnost (typu objektivita) proste NEMOHLI rozvinout. Pokládám astrologii za POMUCKU k rozvoji osobnosti, ne za determinacní zálezitost, která cloveka k necemu odsuzuje natvrdo. Jaký by pak melo smysl se astrologií zabývat? Jenom proto, abychom si potvrdili, jací jsme vlastne uz od narození kriplové?

3) Znám lidi bez opozic a nezdá se mi, ze by byli nejak osizení. Znám lidi s opozicemi a se sklony k subjektivite (abych ale byla objektivní , tak musím dodat, ze autor v clánku píse o nutnosti rozvinutí potenciálu opozic).

Kdyz to shrnu kolem a kolem, tak mi ten názor prijde docela dost subjektivní. Ze by autor nemel zádnou opozici v radixu?

Ale ted vázne: zajímaly by mne názory ostatních, jestli nekdo má odpozorováno neco podobného, jestli je tu nekdo bez opozice a cítí se být na necem ukrácen, jestli nekdo nekoho takového zná a popis na nej sedí, apod. L.

(PS: Já mám opozici Merkura na Saturna, ale dost na hrane co se týká orbisu, 9º, takze je dost dobre mozné , ze pro spousta astrologu bych vlastne byla takový "bezopozicník". Na schopnosti objektivity se ukrácena být necítím).

ashtangi
člen

# Zasláno: 5.4.2010 12:09 
Odpovědět 

Turnovský

Aha, tak mezitím odpovedel pan Turnovský. Tranzity a direkce, samozrejme. Díky!

Turnovský

# Zasláno: 5.4.2010 12:49 
Odpovědět 

Je tu ještě dost pravděpodobná možnost, že opozici takovému člověku zprostředkuje důležitý prvek v nativitě partnera

ashtangi
člen

# Zasláno: 5.4.2010 13:49 
Odpovědět 

Turnovský

Tak u mne tomu tak opravdu je, protoze jeden konec orbisove presné opozice mého partnera dosedá presne na muj Saturn. Na druhé strane jsem se dívala na synastrii svých rodicu (oba dva mají tvarove ranec) a ty jejich dva ranecky se do sebe zaklesnou, ale opozici nevytvorí. (Pozn.: Je pravda, ze nasi mne dokázou vytocit urcitou subjektivitou, ale ze by se nedokázali do cloveka vcítit za zádnou cenu, tak to s klidným svedomím fakt nemuzu ríct .) Takze za sebe zustávám u svého názoru, ze kdyz neco clovek v radixu nemá, tak to není prokletí, ale známkou toho, ze se chybející kvalite má ucit a má se snazit ji rozvíjet. L.

Jardine
člen

# Zasláno: 5.4.2010 15:06  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi: já si myslím, že autor to možná s tou formulací trochu přepískl (mně se žádný horoskop nechce považovat za "prokletý"), ale cítím z toho trochu takovou naštvanost na to, jak je opozice omílána jako neblahý aspekt ... tak chtěl nějak důrazněji kontrovat, no ....

Znám jen jednu osobu ze své (nebo spíše manželovy) rodiny, která opozici nevlastní. Je tam obrovský shluk planet ve Lvu a v Panně (mj. i čtyřkonjunkce Venuše-Mars-Pluto-Slunce, z toho tři poslední v Panně) a opravdu musím přiznat, že je tam problém vidět věci z opačné strany, z hlediska toho druhého - subjektivismus je tam veliký. Komunikace bývá obtížná, často se s manželem ocitáme v pozici "těch špatných", nebo jak my říkáme "na blacklistu". Myslím, že to dotyčné dost komplikuje život, nesnadno s druhými vychází a život vnímá jako sérii křivd; je pro ni těžké spatřovat východiska ze situací.

Ale to je jeden případ, nelze z něj generalizovat. Na druhou stranu, já mám opozic pět a se subjektivitou zápasím téměř denně .... možná je to trochu lepší v tom, že si ji alespoň bazálně uvědomuji, ale stejně je to dřina

Vanda

# Zasláno: 5.4.2010 15:46 
Odpovědět 

Jardine,
osoba ve tvém příkladu bude mít potíž s objektivitou nikoli nedostatkem opozic, ale tendencí k jednostrannosti obecně. Jakože Mars Pluto Slunce v konjunkci jednomu život neusnadní. Obecně taková stelia vedou k jednostrannosti, a pokud jsou na východě, obzvláště v I. a X. domě, tak je tam sklon ,, sám velký já" viditelný dost často a dost zřetelně.

Ale jinak každý dům, každé znamení je skrytě opozitní do opačného domu a znamení, a tedy nabízí možnost propojení protikladů.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek