Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . >>
Autor Zpráva
Vanda

# Zasláno: 13.5.2012 19:21 
Odpovědět 

Jenže Pavle, jiní spoluhráči - protihráči, než kteří zapadají do naší vlastní energetické matrice, se k nám nedostanou. Tak jako se váží vzájemně do molekul jen uřčité atomy, vážeme k sobě my jen určité typy lidí. Tj. příměr o karetní hře se mi zdá dost povedený.

Turnovský

# Zasláno: 14.5.2012 11:26 
Odpovědět 

I mně se Vando zdá ten příměr o karetní hře povedený. Proto ho jako dávný karbaník používám už témeř dvacet let.

Vanda

# Zasláno: 14.5.2012 13:40 
Odpovědět 

Možná ještě o kousek více se mi jeví křesťanské podobenství o svěřených hřivnách. Jednak přístupem, život nám byl svěřen k žití a my jej opět, nějak zhodnocený nebo promarněný odevzdáváme, podruhé vybízí k životu odvážnému a tvořivému, bez očekávání svolení od nějakého ,, pána", a potřetí neobsahuje na rozdíl od karetní hry princip výhry nad někým, kdo s koho, ale spíš jej chápu jako princip vytváření ze svěřených zdrojů, a to se mi velmi zamlouvá .

Turnovský

# Zasláno: 14.5.2012 15:16 
Odpovědět 

ano to je velmi dobrá parabola

Vanda

# Zasláno: 14.5.2012 17:00 
Odpovědět 

K tomuto:
Mám Jupitera a Plutona v kvadrátu a jsem ten typ, co je pripraven radsi padnout v boji a polozit zivot za nejakou svou utkvelou myslenku nez by ji opustil jenom proto, ze realizace je nesnadná, apod... Pozitivní je na tom asi to, ze jsem schopná nekterých vecí, ze kterých bych se ostatní lidé bud rovnou pok* anebo by casem odpadli. U mne je to tak, ze muzu stokrát na tu cunu padnout a vymáchat se v tom bláte a vzdycky se nakonec zvednu a pujdu za tím svým utkvelým snem dál.

Otázka zní, zda-li to přisuzovat Jupiterovi na Pluta. Jupiter je spíše o neodhadnutí míry a přehánění, ale jinak neharmonické vazby spíše vedou k lenivění, než k tendenci dřít do úmoru.
Druhou otázkou je, zda-li by se člověk s vazbou Saturn - Pluto, najmě konjunkcema a tvrdými aspekty, neměl spíše učit nechat věci plynout a nervat se všude silou. Kromě toho, že nadměrná vůle vyčerpává životní energii, taky ničí blízké sociální vazby. Aby pak nedopadl jako Coco Chanel, která se po druhém saturnském návratu ocitla v osobní izolaci bez rodinného zázemí, ze které ji zachraňovala jen ta práce, práce, práce. Což bylo stěstí pro svět módy, ale pro ni osobně jde o něco, co nedopadlo.

Iva
člen

# Zasláno: 14.5.2012 17:30  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Vanda

Já si nejsem jista zda dávat tomu partnerství či rodině takovou veledůležitost.
Asi díky Luně v Raku a Váhám jsem tedy dávala ale dožila jsem se jisté deziluze, když jsem například poslouchala nějaké starší ženy, které ovdověly.Takže už mohly mluvit jaksi volně:-).
Mnohdy mně to připadlo, že to bylo více ze společenských či dokonce ekonomických důvodů:-) a také jejich vzájemné pouto mě tedy neuspokojilo či nepotěšilo.

Tak pokud je to partnerství či rodina dobré, tak jistě ano. Jenže těch šťastných je nějak méně než by býti mělo.

V tom případě mně přijde, že to zaměření na práci či na ideu může přinést jednak větší uspokojení, dále to má tu výhodu, že to tvoříte sám/sama a nejste tedy "vydaná" druhému a tedy je to jen na vás.

Je to jako se vším, většinou nemůžete mít všechno(tedy všechny planety:-).
Ale co se týče pocitu štěstí, tak to můžete zažít zdá se mi i jinde.

Upozorňuji, že ze mě nemluví zklamání, řadím se spíše k té středně šťastné ba v některém ohledu i trošku více šťastnější:-).

Iva
člen

# Zasláno: 14.5.2012 17:36 
Odpovědět 

Osobně si myslím, že Coco pro to neměla vůbec vlohy:-).

Jardine
člen

# Zasláno: 15.5.2012 08:58  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Souhlasím, že u kombinace Saturn-Pluto je třeba více uvolnění, nechávání být, méně tlačení na pilu ... v té kombinaci je opravdu určitá křeč a snaha dostat pod kontrolu věci, které se v konečném důsledku pod kontrolu stejně dostat nedají, a stojí to jen nepředstavitelné množství energie, která by jinak mohla volně plynout a takhle nemůže. Akorát, jak to (v mém případě) dokázat, když je do téhle tvrdé kombinace přimíchána ještě osobní planeta (v mém případě Luna; to vše v napětí na Ascendent) ... to je fakt na roky, než se ten zadřený stroj trochu lehčeji rozběhne

Vanda

# Zasláno: 15.5.2012 12:28 
Odpovědět 

Možná nejdůležitejší, co by se lidé s vazbou Saturn - Pluto měli učit, je schopnost odevzdat se a spolehnout na něco, čemu Číňané říkají tao, někdo vnitřní božství, podle nátury. Dále může být nápomocné pohlížet na život jako cestu za získávání zkušeností, nikoli jako na sled událostí. Protože zkušenosti jsou obohacující a tedy dobré v podstatě vždycky, zatímco události mohou být dobré a špatné. A potom soustředění se na přítomný okamžik. Obojí pomáhá zbavit se strachu. Přílišná kontrola a tendence ovládat a řídit své prostředí je ve své podstatě vždy maskovaným strachem, je snahou učinit život kontrolovatelným, tedy předvídatelným, ergo kladívko bezpečným a neohrožujícím.

Angela
člen

# Zasláno: 15.5.2012 13:04 
Odpovědět 

Vanda

mám volný kvadrát Jup-Pluto, ale také trigon Saturn-Pluto. Tvůj poslední příspěvek mě opravdu oslovil. Bez ohledu na aspekty,
Nechat volně plynout je něco, o co jsem se "snažila"... Ale i v tomhle byla tak urputná snaha, kontrola, že to leta selhávalo... trvalo mi dlouho, než jsem si uvědomila, že můj strach je původcem mých činů.

Jsem zvědavá, co se děje se mnou teď.... (tohle je trochu zmatečná věta, asi jsem si ji napsala spíš pro sebe )

Jardine
člen

# Zasláno: 15.5.2012 13:12  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Vanda

Ano, to je ono. Zrovna nedávno se mi do rukou (tedy spíše do počítače) dostala knížka rusko-amerického psychologa a filozofa Pavla Somova "Present Perfect", která je celá o tom

http://books.google.cz/books?id=-YK-i8M5S_IC&pg=PA 42&lpg=PA42&dq=Pavel+Somov+suchness&source=bl&ots= aUkjwvZnFH&sig=67z4J3-DY_1B5wQzLh0EU1jBJMA&hl=cs&s a=X&ei=MTeyT8TFDIKe-waG2MHXCA&ved=0CGoQ6AEwCQ#v=on epage&q&f=false

Somov také pracuje s moc pěkným pojmem "suchness" ("takovost") ... tj. věci takové, jaké jsou, oproti tomu, jaké by podle nás "měly" být (to je ta snaha o kontrolovatelnost). Vnímání "takovosti" je v jeho pojetí naprosto klíčové, aneb jak sám říká:

Bytí nepotřebuje konání.

Už je.

Cokoli je, je již uskutečněno, neboť to již existuje.

Už jsi.

Není třeba nic uskutečňovat, abys byl tebou.

Proto spočiň ve své takovosti.

Teď, samozřejmě - nikoli později.

-----

Problém je, že člověk příliš ovládaný strachem může mít s "takovostí" problém v situacích, kdy ji vyhodnotí jako nějakým způsobem nepřijatelnou a ohrožující. Pak právě nastupuje ta snaha dostat věci pod kontrolu ... to se může týkat okolí, ale i sebe samotného. Myslím, že strach z vlastní "nepřijatelnosti" je jeden z nejsilnějších strachů. No, a odbourat ho, to je pěkný oříšek

ashtangi
člen

# Zasláno: 15.5.2012 15:52  - Změnil/a: ashtangi
Odpovědět 

Vanda

zda-li to přisuzovat Jupiterovi na Pluta

Já si vlastne taky myslím, ze ne, nebo nejenom. Nicméne pripadne mi to tak, ze ty vazby Jupitera na Plutona mohou být aspekty skryté síly, které nekterí lidé vyuzijí a jiní zase ne.

by pak nedopadl jako Coco Chanel, která se po druhém saturnském návratu ocitla v osobní izolaci bez rodinného zázemí, ze které ji zachraňovala jen ta práce, práce, práce.

Za Coco Chanel psát nemuzu, ale muzu ti napsat jak to mám já: problém toho co píses vidím v tom, ze ony saturnské a plutonské aspekty, ted mám na mysli hlavne tranzity, nejsou o sdílení, naopak, ony sdílení osekávají na minimum, at clovek chce nebo nechce. Saturnovi a Plutonovi nemuzete vykládat o nejakém spokojeném rodinném zázemí a podobne, jim jde o to, abyste byli sami za sebe, prokázali samostatnost, hlavne emocionální, výdrz az na doraz, pracovitost, skromnost, podrízení se autoritám, apod., no urcite nemusím vypisovat treba Saturnovy pozadavky na cloveka. Urcite si dokázes domyslet jaké je zivotní téma cloveka se saturnským vedrem ze 4. domu opozice MC, planety na nem a vazby na vsecky ostatní planety, navíc vyprázdnený Rak a nabitý Kozoroh, planety v muzských znameních, atd., atd., atd. Ze to není typický, do spolecnosti snadno zapadající a celkove snadný horoskop, a uz vubec ne "vhodný" pro zenskou? No to vím uz haldu let taky, vsak bych ho taky zádné jiné taky neprála, ale byl me dán, tak se ho snazím brát tak jak je a pred jeho výzvama neutíkat a nehrát si na neco co proste nejsem a co mne nic neríká. Navíc dobre vím, ze je i kdyz je ten muj horoskop jiný, tak má i svoje kladné stránky.

Ze mozná jednou zustanu sama? No to je mozné, i kdyz osobne si myslím, ze se jedná spís o zivotní etapu a ze prijdou zase jiné tranzity a výzvy a situace se zase zmení. Kazdopádne nemám strach z toho, ze bych nekdy litovala toho, ze jsem zustala sama, protoze jsem si sla za svými sny (vubec celkove s vyzíráním svých chyb problém nemám); spís vím, ze s mým horoskopem bych v nejaké té konvencní situaci velmi snadno mohla spadnout do pocitu frustrace a to teda fakt nechci, protoze nic horsího na svete si neumím predstavit.

Osobně si myslím, že Coco pro to neměla vůbec vlohy

Jak já jí rozumím! Pokud cloveka neco nebaví, tak ho to proste nebaví, s tím se nedá nic delat. Muzete si miliónkrát ríkat, ze byste meli být takoví a makoví a ze by vás to melo bavit stát u té plotny a zasívat tomu chlapovi a tem deckám ty ponozky, kdyz jste ta zenská, ale kdyz takoví nejste, tak takoví nejste a asi ani nikdy nebudete, aspon myslím. Horoskop proste nesmazete, tot má dosavadní zkusenost.

PS: Kazdopádne moje Venuse v 7. dome ve Vahách se nejakému tomu peknému vztahu ci prátelství do budoucna urcite nebrání Ovsem jedno teda po zkusenostech vím jiste: nebude to drív nez jí definitivne pustí ze spáru ty potvory Saturn s Plutonem

Iva
člen

# Zasláno: 15.5.2012 16:35  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

ashtangi

Ashtangi, oni někdy říkají - aby si pak ve stáří nebyla sama.Co se týče manželství, tak muži umírají o dost dříve, takže stejně každá zůstane sama a
naopak to bude ona, která se bude starat o nemocného manžela:-)).

Popřípadě v dnešním módním trendu si najde manžel mladší model - a konec je zase stejný- zůstane sama.

Takže zbývají děti a ty mají většinou tolik starostí se sebou a svými dětmi, že ti stejně moc nepomůžou:-).Neplatí všude samozřejmě.

Coco zažila ještě v 71 letech triumf své tvořivosti a no zůstala sama, protože jí všichni ti milenci už zemřeli:-).

A jelikož je u nás průměrný věk muže nějak tak plus mínus, tak by zůstala do těch svých tuším 81 roků stejně sama, tak jako tak.
Navíc jí by to prostě nebavilo, byl by to pro ní očistec :-).

A to bych mohla ještě vyjmenovat všechny ty velikány kultury a vědy a nakonec i svého oblíbeného (a chytrého i moudrého) Bernarda Shawa, který tedy rozhodně nevypadal, že by si život neužil.

A nějaký ten citátek od něho:

Láska je složitý problém, který se řešením dále komplikuje.

Někteří lidé vidí věci takové jaké jsou, a ptají se: Proč? Já raději sním o věcech, které nikdy neexistovaly a ptám se: Proč ne?

Pesimista je člověk, který se necítí dobře, když se cítí dobře, jelikož se obává, že se bude cítit hůře, až se bude cítit lépe.

K radostnému stáří patří vzpomínky na ženy, se kterými jsme se neoženili.

Láska je založená na silném přecenění rozdílu mezi jednou osobou a všemi ostatními.

Být šťastný po celý život? To by žádný smrtelník nesnesl. Bylo by to peklo na zemi.

Manželství není loterie. V loterii se někdy vyhrává.

Kdysi byli platonické lásky, dnes jsou platonické manželství.

ashtangi
člen

# Zasláno: 15.5.2012 16:53 
Odpovědět 

Iva

No a jak píses o tom:

to bylo více ze společenských či dokonce ekonomických důvodů

dokonce nemusíme ani chodit tak daleko, mohou to být i psychologické, emocionální duvody typu nesamostatnost, emocionální závislost, strach ze samoty, pocit, ze cokoliv je lepsí nez nic, atd., atd, atd., a to se objevuje i u mladých lidí, kterí se jeste nemají na co vymlouvat. Jinak já verím v konání z lásky (proto odmítám být s nekým kvuli kterémukoliv z výse uvedených duvodu, proto odmítám mít deti kvuli pragmatickým myslenkám typu aby se jednou o mne mel kdo starat, no to prece zádnýmu chudákovi malýmu nemuzu udelat), ovsem holt s mým horoskopem mne to vsecko dýl trvá, no divte se, Saturn s tím svým pozadavkem perfekce kam se podívás

Iva
člen

# Zasláno: 15.5.2012 18:53 
Odpovědět 

ashtangi

Ono je to obzvláště u ženy taková léčka přírody. Žena obvykle chce mít dítě, je to jakési naplnění ale příroda na to vyčlenila jen vlastně dost úzký úsek.Nejoptimálnější je to nějak mezi 20-30 nebo 35. Dřív nebývá ještě zralá
a později už jí říkají, že hrozí komplikace.

Když to bere saturnovsky zodpovědně:-), tak si musí prostě najít v téhle době partnera, který jí bude vyhovovat, bude dobrým otcem, bude jí mít rád, budou si rozumět atd. atd,:-).

No jo, ale co když má jaksi v osudu napsáno, že toho "pravého" najde až ve zralém nebo dokonce ještě pozdějším věku?:-).

Tak co teď? Buď bude muset rezignovat na to, že ten vztah bude velmi dobrý a přínosný a nebo se tedy pomalu vzdát rodičovství.

Vždyť je to v radixu docela dobře vidět, někdo tam má velmi brzké manželství a někdo až ve zralém věku, někdo vyloženě pozdější.

Za mých časů se uskutečnilo dost manželství proto, že jen manželé dostávali byt, jedinec neměl šanci.
Pak taky, že se nezadaný považoval jaksi, že je nějaký divný a prostě tak nějak aby zapadl, když se všichni okolo žení a vdávají.
Pak taky, že to byla jediná šance jak se dostat od rodičů a být jaksi samostatný.
Všechna ta manželství byla jakoby dobrá, ovšem jen do té doby než se jich půlka rozvedla:-).
Vždycky mě pobaví ty různé celebrity, které mají vždy úžasný vztah, hodný obdivu a závisti a tak pár roků o nich čtu znovu a znovu tyhle zprávy o úžasném a k sobě se naprosto a dokonale hodícím páru a najednou bác a dočtu se, že se rozvedli:-).
Obvykle si najdou nové partnery a můžu si zase číst o dokonalosti.Než přijde zase to bác.

Pak taky je tu ještě ta okolnost, že větší výběr má samozřejmě průměr, těch je většina. Někdo kdo trochu vybočuje, má prostě ten výběr omezenější, nedá se nic dělat:-). Je to prostě Gaussova křivka.
Navíc třeba Leonardo, Michelangelo, Beethoven by nestačili prostě dělat to umění a mít ještě rodinu.Nebo Tesla.Geniálně to vyřešil jako vždy Einstein, který si vzal sestřenici, tedy trošku jakoby si vzal sebe:-). Nemusel tedy bojovat s partnerem:-).
Ne nadarmo se 7.domu říká " dům zjevných nepřátel":-)).

Iva
člen

# Zasláno: 15.5.2012 18:59 
Odpovědět 

A to ještě ta Einsteinova manželka byla sestřenicí jak ze strany jeho matky, tak sestřenicí ze strany otce(byť tedy druhou).

ashtangi
člen

# Zasláno: 15.5.2012 20:23 
Odpovědět 

Iva

Mne kdysi moje astrolozka rekla, ze se mi do detí moc nechce, protoze jsem v minulém zivote byla takovou matkou pluku a mela jsem na krku velkou rodinu. Nekterým usím to zní trosku mozná sílene, ale kdyz ona to byla velmi velmi chytrá baba. Takze osobne netrpím predstavou, ze je treba neco strhnout za kazdou cenu: kdyz to nebude v tomhle zivote, tak to bude v tom prístím, není kam spechat. Mám deti prílis ráda na to, abych je nejak dobrovolne trápila, a jsem si dobre vedoma svých omezení, nebo lépe receno, svého az prílisného mentálního rozletu

Jinak ono je to presne tak jak ríkás: nekde clovek dostane pridáno a nekde zase ubráno, s tím se proste nedá nic delat: je-li na jedné strane horoskopu plno, tak na druhé bude proste zákonite vyprázdneno. Tezko muzeme po Coco Chanel chtít, aby vymýslela super kreativní kolekce a pritom byla vzorem materské dokonalosti, ze jo

Jardine
člen

# Zasláno: 15.5.2012 22:50  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

Někde jsem četla statistiky; dobrovolně bezdětná je v současné době snad každá pátá ženská, takže doby, kdy byla takováto volba něco exotického, už jsou evidentně pryč. Přestože bych ty svoje vejlupky nedala, naprosto chápu kohokoli, kdo volí "svobodu" nebo kdo do té mašinérie prostě odmítá vstupovat za každou cenu. Ona to totiž mašínérie je; někdy spíš masomlejn A kór v dnešní době, která se sice v mnohém zdá jednodušší, ale ony plíživě stoupají nároky, a na ženskou zvlášť ... nejenže mandatorní životní náklady pořád rostou, ale i v zaměstnání se (hezky americky) pořád požaduje "čím dál víc"; a do toho se starej o dvě malé děti, když v práci končíš v pět a školka zavírá ve čtyři atd atd; tvař se dynamicky a motivovaně, když jsi nevyspalá a nestíháš atd atd. Je to jeden velký logistický nářez, kde mít slabého Saturna je průser, samotná Luna ani Rak to neutáhnou; chce to hlavně výdrž a sebezapření, nejlépe obou partnerů

Naše vlastní famílie obvykle působí idylicky a rozesmátě, ale většinu času jsme s manželem ztahaní jako psi (aspoň že s mým Sluncem v trigonu na DC a Venuší v sextilu na Jupiter je se mnou někdo, kdo je ochoten toho druhého ztahaného psa celkem bez námitek dělat). Takže když si někdo řekne "ne, děkuji", mám pro to pochopení.

Turnovský

# Zasláno: 16.5.2012 15:45 
Odpovědět 

v knihkupectví Academia na Václaváku doprodávají tuším za cenu 10 Kč pozoruhodnou knihu Desanky Trbuhovičové-Gjuričové: Ve stínu Al. Einsteina, tragický život Milevy Einsteinvové-Maričové první manželky a spolupracovnice A.E.

A co ke Coco Chanel? Vždyť ony ty uniformy německých důstojníků a úředníku jsou tak chic, opravdu haut couture!!

Iva
člen

# Zasláno: 16.5.2012 16:54  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Turnovský

Copak ta manželka ale ještě i ta první dcera, to je docela děs.No říkají, že byl trochu autistický aspoň tedy nějak do té uranovské opozice to tak vypadá.
Na druhou stranu byl velice vnímavý k lidstvu jako takovému a hodně se v tom angažoval. Zřejmě ten Neptun(a humanistický Uran).

Ten Uran hrál taky asi roli třeba u Rouseaua, vím jak jsem ho v časném mládí hltala a jaká rána pro mě pak byla, když mně otec řekl, že dal ale všechny své děti(tuším, že jich bylo pět) do nalezince. Taky hezký paradox.

Jinak já Coco Chanel nějak nemusím, nesedí mně ba ani ten její výběr milenců ba ani ty uniformy včetně toho milence a podobně.
Nijak mě v podstatě ani neuchvacuje SlunceVenuše ve Lvu, je to na mě trošku moc.

Ale umím pochopit, že člověk s kreativitou jí prostě někde musí uplatnit a jsem si jista, že v tom byla šťastná.
Taky jí ovšem musíme chápat přes její dětství a tak.Jinak na mě je trochu tvrdá nátura.Což ale k tomu proražení v té profesi prostě potřebovala.
Nemyslím si, že jí ta absence manžela či dětí nějak výrazněji scházela.
Śtěstí a seberealizaci lze najít i někde jinde.

Iva
člen

# Zasláno: 16.5.2012 17:01  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 

Tím jsem chtěla říci, že ten Uran a Vodnář je sice humanistický k celému lidstvu ale vlastní děti by nechal klidně pomalu umřít hlady:-).
Je excentrický
Vodnářka vám taky moc neuvaří....většinou...:-).

Jardine
člen

# Zasláno: 16.5.2012 17:50  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Iva

Vodnářka vám taky moc neuvaří....většinou...:-).

Mám maminku Vodnářku ... v naší rodině to opravdu domácké nebylo; nějak nemám zafixováno mnoho vzpomínek, ve kterých máma figuruje u plotny nebo jakýmkoli jiným otáčením se po sednici (spíš si ji vybavuji s buřtem na prutu nebo s kotlíkem u táborového ohně), ale zato se k nám scházeli trampové z několika osad, hrálo se na kytaru a pořád se organizovaly nějaké společné akce "kámošů". Vodnáří rodina jako vyšitá

P.S. Mámě je 62 a na trampy jezdí pořád. Akorát nyní již autem, a taky se svými spoluosadníky chatuje po netu. Ale princip je stále stejný. Myslím, že ji to baví mnohem více než hlídat vnoučata

ashtangi
člen

# Zasláno: 16.5.2012 19:08 
Odpovědět 

Jardine

No já te mnohdy tak tise obdivuju jak to umís ustát. Hlavne ze vydrzís takové ty super laskavé maminky, jak ti ríkají, abys synecka usmernila dobre mírenou ránou. Já nevím, jestli bych nejakou to super laskavou ránu v ten moment nevenovala jim pod bradu

Jinak u mne s mým nelukrativním, humanitárním a idealistickým prístupem k zivotu se netreba bát o to, ze bych zrovna mne slo o to mít se financne líp nez ty co deti mají Nevím jestli je to tím Vodnárem na Asc, Neptunem kon MC a Lunou Jupiterem, ale mne se zdá, ze výhradní zamerení na shromazdování majetku lidem odcítá: zacínají nacítat na konte, oduvodnujíc to mnozí práve tou rodinou, a odcítají na moudrosti, intuici, spokojenosti, tvurcím schopnostem, zdraví, spiritualite, kvalite vztahu, apod. Takze já jsem dosla k záveru, ze pro sebe nic nechci (a ze pokud prijdu k vetsím penezum, tak to dám expríteli, který vede neziskovku a pracuje s deckama a bude to). Nakonec mám Kozoroha na hrote 12. a DH v nem, takze je to jasné. Nemám rodinu, tak nemám ani zádnou výmluvu

Jinak já si myslím, ze jde o to, aby byl clovek stastný v jakékoliv roli. Aby si dokázal majít to svoje, kde se bude cítit dobre, coz je nakonec ta samá role, kterou pro nej zivot má pripravenou a která je zapsaná v jeho horoskopu. Aby se z neznalosti sebe sama necpal nekam kam nepatrí, ale cítil, ze je tam kde má být a vyzaroval kolem sebe pohodu a spokojenost

Jardine
člen

# Zasláno: 16.5.2012 19:45  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

ashtangi

Jinak já si myslím, ze jde o to, aby byl clovek stastný v jakékoliv roli. Aby si dokázal majít to svoje, kde se bude cítit dobre, coz je nakonec ta samá role, kterou pro nej zivot má pripravenou a která je zapsaná v jeho horoskopu.

To jsi napsala moc pěkně

Jinak co se týká toho cítění se dobře ... myslím, že existuje bezprostřední spokojenost, takové to pozitivní prožívání přítomnosti, a pak nějaká spokojenost dlouhodobější. S tím prvním je to u nás dost nahoře a dole, protože masomlejn každodennosti je prostě neúprosný, ale z dlouhodobého hlediska většinou konstatujeme, že jako dobrý a že má svůj smysl se takhle pinožit (obvykle k takovémuto jednomyslnému konstatování dojde, když děti tvrdě spí). Takže člověk může být momentálně rozhozenej, ale celkově je šťastnej.To jsou paradoxy

Iva
člen

# Zasláno: 16.5.2012 22:32 
Odpovědět 

"To jsi napsala moc pěkně"

Pomyslela jsem si to samý, když jsem to od Ashtangi četla:-).

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.5.2012 22:34 
Odpovědět 

Jardine
Také jsem - já panna - měla maminku Vodnářku, tuplovanou - nejen Slunce, ale i Lunu a Merkur.
Byla úžasně pracovitá, to ano - ale vztahy, manželství, rodina, jedna velká hrůza.
Měla na tom podíl určitě i Venuše ve Střelci v kvadratuře na Uran.

Jardine
člen

# Zasláno: 16.5.2012 22:50  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Dagmar

My jsme taky nebyli klasická rodina .... máma Vodnář s Venuší ve Vodnáři a AC ve Střelci, táta Beran s AC rovněž ve Střelci, oba Marse v Rybách, oba Urana v 7. domě, oba Pluta v 8. domě ... to na konvenční život moc není. Nechali se sice napasovat do klasického modelu rodiny, ale oba v něm trpěli a utíkali se k těm kámošům a do lesů, k romantice. Myslím, že kdyby byli dneska mladí, dlouho by rodinu nezaložili, jestli vůbec.

A teď se oba diví, kde se ve mě ty "domácké" sklony berou

Jardine
člen

# Zasláno: 14.7.2012 16:02  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Ahojte, hodila jsem na PlutoQuest první část překladu (tentokrát dost neumělého, čas mě tlačí) ohledně schéma terapie; psychoterapeutické metody, které mě poslední dobou z různých důvodů zaujala.

http://www.plutoquest.blogspot.cz/2012/07/schema-t erapie.html

Předesílám, že pro mě přestavuje současnou mapu, jak se vyznat ve vlastních nejistotách a nezpracovaných věcech ... NIKOLI způsob, jak se hrabat v minulosti. Tato schémata jsou dosti subjektivní a podle mě dobře řešitelná v přítomnosti.

Případnou kritiku uvítám

Update: tak už je to tam celé a DOPLNĚNÉ ... ještě se k tomu budu průběžně vracet a upravovat to ...

střelec
člen

# Zasláno: 21.7.2012 10:01 
Odpovědět 

Díky, vypadá to hodně zajímavě...

Milan Zahradník

# Zasláno: 22.8.2012 18:36 
Odpovědět 

:-)
http://www.astrowin.org/scripts/natal_chart.php
Ve výše umístěném odkazu je 10 způsobů jak získat radix, tedy deset programů od Placida po Vehlow. Některé "posunují" aspekty úplně jinak. Asi jste to už mnohokráte probírali, ale který je nejuznávanější tady v ČR, případně, který je "nejsprávnější" celosvětově.

Děkuji za názory.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek