Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 29 . >>
Autor Zpráva
virgo63
člen


# Zasláno: 13.1.2012 13:25 
Odpovědět 


Kveta
To tedy smekám. Obdivuji jazykově zdatné lidi!
Pravda, že moje sestra Panna je taky přes ty jazyky - vystudovala francouzštinu-češtinu a učila jazyky na ZČU i gymnáziu. Zkoušela se učit japonštinu, španělštinu i italštinu, teď na stará kolena se učí angličtinu... prostě ji to baví pronikat do tajů jazyků, a to má naprostý hudební hluch!!
Zato já taky hrála na klavír, ba si troufám tvrdit, že sluch by byl, jenže talent na cizí jazyky nemám... nebo spíš se jich strašně bojím.

Ať se Nikitě daří, ať studuje, co jí mozek stačí pobrat!

ashtangi
člen


# Zasláno: 13.1.2012 15:52 
Odpovědět 


Do mne jazyky lezou samy. Nikdy jsem na ne nemusela ucit a vzdycky jsem byla nejlepsí ve tríde, a to treba i v takové arabstine, kam jsem zapadla o pul roku pozdeji nez zbytek trídy. Jenomze pak je nepraktikuju a vsecko to zase stejne rychle zapomenu, nebo to spís upadne do takového pasivního stavu, ze kterého nejsem schopná kváknout ani slovo, který bych ale zas mohla zresuscitovat, to jo. Jinak nekde jsem o cetla o aspektu Merkur kon. Neptun (který já mám), ze tam sice jsou skryté talenty, ale ty lidi si je musí vybojovat studiem, apod., a na mne to tak platí, jinak to zase vsecko zvadne. Ale cím to s temi jazyky je, to nevím, hudbe jsem se nikdy nevenovala.

ashtangi
člen


# Zasláno: 13.1.2012 16:22 
Odpovědět 


Iva

Se mnou to más tezké. Já jsem cítím být miláckem Stesteny asi proto, ze jsem schopná spokojit se s málem. Vzdyt já mám radost z takových blbostí, ze dýchám, ze mne nic nebolí, ze jsou videt hvezdicky... Mne vlastne v podstate nikdy nic nemuze chybet. Hrad mi nehrozí (pangejt mozná jo, to clovek nikdy neví), ale kdyz já stejne nevím, co bych na tom Hrade delala. Mozná je to tím, ze je ta moje konjunkce s tím Jupiterem utápnutá v Kozorohu? Chápu, ze clovek ambicióznejsí nez já, a tech je kolem mne vetsina, to bude mít ve smeru spokojenosti se Stestenou asi horsí.

ashtangi
člen


# Zasláno: 13.1.2012 16:42 
Odpovědět 


Ale to je velmi pekné:

Změnu přesvědčení či přístupu k životu bychom neměli podceňovat. Albert Schweitzer kdysi napsal: „Největší objev jakéhokoli lidského pokolení je, že člověk může změnit svůj život změnou svých myšlenkových postojů." Werner Heisenberg, výzkumník v oblasti jaderné fyziky, rovněž prokázal, že „samotný akt pozorování ovlivňuje pozorované." Před více než dvěma tisíci lety řecký filozof Epiktétes poznamenal: „Netrápí nás věci, nýbrž názory, které si na ně tvoříme." Naše mysl tudíž klíčovým způsobem určuje, jak vypadá z našeho pohledu svět. Během tranzitu Pluta vůči Merkurovi se náš způsob vnímání světa mění, a tím se pro nás mění i svět jako takový.

Dagmar
člen


# Zasláno: 13.1.2012 16:52 
Odpovědět 


Jardine díky za překlad, je super, tenhle tranzit mě co nevidět čeká..
no nevím, jsem Panna, hudební sluch mám dobrý /zpívala jsem dlouho a hrála na kytaru/, ale řeči mě vyloženě nebaví, tedy nebaví se mi je učit.

I když je pravda, že před lety , když se ještě se nedaly v televizi najít žádné programy, několik let jsme se dívali na polské programy, kde byly filmy o kterých se nám na naší televizi mohlo jen zdát.

Tam film daboval vždy jeden herec. Je to už 30 let a já pořád mluvím polsky s tak dobrým přízvukem, že si mě pletou s polkou. Tak tady bych ten vliv hudebního sluchu asi viděla, protože ten jazyk jsem pojala jako tony.
Také umím dodneška dobře rusky - jsou to také zpěvavé tony.
Němčinu jsem se učila v dětství soukromě hodně dlouho, pamatuji si ji - ale němčina nezpívá )) - takže tam ze sebe nic nevypravím, i když rozumím.

radkas
člen


# Zasláno: 14.1.2012 12:38 
Odpovědět 


Jardine

No, mně už to "zajímavé období" odstartoval zhruba před dvěma lety Saturn ve 12.domě, kdy mi tam hezky chodil sem a tam po volné konjunkci Luna/Pluto a nadále se tedy ještě ve 12.domě nachází :), takže mám opravdu dlouhé období, kdy se opravdu nenudím (teda.. já se asi nikdy nenudila ). Když přežiju, report podám :). Pár zajímavých věcí se už událo, ale ještě počkám, kam to půjde dál. Vždy jsem byla otočená víc dovnitř než ven, ale teď je vše ještě víc intenzivní, včetně zájmu o astrologii, energie, čakry, věštění... prostě tento směr...

radkas
člen


# Zasláno: 14.1.2012 12:52 
Odpovědět 


Teda, né že by se zintenzivněl zájem.. ten je pořád.. ale jakoby se vše ostatní zpomalovalo, zastavovalo.. a otvírá se prostor právě pro ty věci, na které si nejde tak úpně samozřejmě sáhnout

Jardine
člen


# Zasláno: 14.1.2012 14:50  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Květa

moje dcerka má taky Venuši ve Vahách, ještě v konjunkci se Sluncem a Martem. Hezky tančí a ve věku pěti let komponuje básničky; myslím, že slovem vládne mistrně (její hlášky jsou tu v širokém okolí vyhlášené). Myslím, že k tomu ještě trochu přispívá její Luna ve 3. domě. Ovšem syn se svým Merkurem v Blížencích nezůstává pozadu a jejich dialogy mnohdy stojí za zaznamenání. Stoprocentně jsme široko daleko nejukecanější domácnost. Jen manžel nám to se svým silně obsazeným 12. domem trochu kazí; myslím, že by mu tu a tam velmi prospěl ozdravný pobyt u trapistů. Nebo aspoň někde na samotě u lesa.

radka

To je dobře, že tomu svému vnitřnímu vábení dokážeš naslouchat a vyhovět. U mě je trochu na bednu, že (vzhledem k mému kardinálnímu T-čku, v jehož chybějícím protilehlém "rameni" leží můj AC, kde se zrovna prošel Pluto) mi teď tranzity zasahují několik životních oblastí najednou a všude je současně tlak na změnu, ze kterého se nejde jen tak vyvlíct. A z toho, z čeho by se teoreticky vyvlíct dalo (třeba astrologie atd), se mi zase vyvlíct nechce

Jardine
člen


# Zasláno: 3.2.2012 17:09 
Odpovědět 


Ahojte, tak jsem dodělala Pluto-Saturn:
http://plutoquest.blogspot.com/2012/02/pluto-satur n.html

ashtangi
člen


# Zasláno: 3.2.2012 20:39 
Odpovědět 


Super, díky za upozornení!

Iva
člen


# Zasláno: 4.2.2012 09:58 
Odpovědět 


Děkujeme, jsi zlatá

Irena
člen


# Zasláno: 4.2.2012 10:37 
Odpovědět 


Jardine
Děkuji za tvou laskavost a práci.

V hlavince se mě znovu přerouvnává moje dětství. Zajímavé je, že se mě vybavuje mnoho obrazů a vzpomínek do mých 5 let ale v 10 letech, kdy mě Pluto šlo přes Sa/8d a trigonem na Sl mám tmu.
Nazvala bych to dobou, kdy jsem se ukládala ke spánku a vše co ohrožovalo moji kozoroží osobnost (Kozoroh uzavřený v 1 d.) se potlačilo ne-li vytěsnilo. Vím, že na mnoho let. To jen taková poznámka k tranzitům Pluta v dětství.

Jardine
člen


# Zasláno: 4.2.2012 16:54  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Irena

Děti mají pozoruhodnou schopnost různých záchovných mechanismů, které jim pomáhají přečkat nestabilní období ...

Pluto mi šel přes Saturna (plus Lunu) kvadraturou cca dva roky po narození a teď se chystá na opozici. Zhruba vím, co se v mých dvou letech u nás odehrávalo, takže bude zajímavé, jestli současný tranzit s tím nějak bude souviset. Na vytěsňování jsem mistr!

Uvidíme, jestli se potvrdí předpoklad, že Pluto je zároveň zablokovávač a odblokovávač; tj. zatímco během jednoho období může tranzit Pluta koincidovat se vznikem nějakého bloku, při obdobném tranzitu po letech může dojít k jeho rozkrytí a odstranění ...

Irena
člen


# Zasláno: 7.2.2012 11:37 
Odpovědět 


Jardine
Chtěla jsem odpovědět hned ale vyšlo to až na dnes.
Ano slovíčko ,,různých" je důležité.
Ze své zkušenosti vím jak a kam jsem se v dětství ale i později ukrývala já. Jen se to dá vystopovat až na určité rovině a v dospělosti. Díky tomu můžeme vidět /vhled/ jak obrané mechanismy zpracovávají ti druzí.

zablokovávač a odblokovávač
Myslím, že tuto cestu a šanci mají pouze ti, kteří hledají své bloky.
Být mistrem v potlačování a vytěsňování je každý z nás. Sláva, alespoň tak jsme všichni mistři.

Vanda



# Zasláno: 8.2.2012 13:05 
Odpovědět 


Na překladu Saturn Pluto se mi poměrně dost nelíbí názor, že,, Obecně vzato ukazuje Saturn naše slabiny - tedy ty životní oblasti, nichž se cítíme nejistí, křehcí a snadno zranitelní.


Nemyslím si, že toto je dobrý popis satursnkých funkcí.

Jardine
člen


# Zasláno: 8.2.2012 17:06  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Vanda

V originálu je opravdu "Saturn shows our weak spots", ale musím přiznat, že mě to taky zarazilo. Páč si myslím, že naopak Saturn ukazuje na místa, v nichž se skrývá značná síla. Spíš podle mě než o slabost jde o určitou počáteční nemotornost v dané oblasti, která se časem může přeměnit v něco cenného.

Třeba příklad u nás doma ... manžel má Saturna v 5. domě a odjakživa vynikal poměrně silnou nechutí k jakémukoli exhibování, pařbám a otevřeným projevům nadšení a takové té dětinské radosti (s čímž třeba nemám problém já, neb tam mám Venuši). Jenže přišly na svět děti a proběhla tam velmi výrazná změna ... najednou je to on, kdo se s nimi tráví více času blbnutím, kdo je nechá po sobě skákat, vozí je na zádech a hraje jim divadýlko ... kam se na něj hrabu! Takže Saturn rozvázal (i když jen v kruhu rodinném), a moc pěkně! A přitom tam zůstává ta zodpovědnost a braní rodičovství vážně.

... ale že se v saturnských oblastech cítíme (alespoň po určitou část života) nejistí a zranitelní, s tím bych celkem souhlasila.

Iva
člen


# Zasláno: 8.2.2012 17:06 
Odpovědět 


Já souhlasím s Vandou i mně přišel tenhle popis ne až tak zdařilý jako ty předešlé, byť je tahle kombinace mnohem těžší než ty předešlé a asi i všechny jiné, takže i popsat jí je těžší.

On sice pak uvádí :

"Někdy svou saturnskou nejistotu kompenzujeme tím, že se snažíme zdokonalit právě v té oblasti, kde se cítíme slabí..."

"Získat mistrovství a jistotu v Saturnově sféře vlivu si žádá čas, a dokud toho nedosáhneme..."

"Přesto nabízí možnosti růstu a změny, jako jen málokterý jiný tranzit...."


ale přesto přese všechno je tam cítit ten důraz na ty slabiny či jen na slabiny.

I když má pravdu v tom, že zvládnutí v případě Saturna chce čas a mnoho úsilí, takže může astrolog aspoň v počátku "směle předpokládat", že v té oblasti zádrhele a slabiny nejspíše budou.

Podle mě záleží taky hodně na tom v jaké formě byl ten Saturn dotyčnému už jaksi předky předán, pak možná až tak moc slabin ani být nemusí(v pozitivním případě).

Ale někdy si říkám, že by se snad spíše mělo říkat, že místo kde je Saturn je místo našeho mistrovství a dokonalosti a že tam máme chyby(dočasně)jen proto, že se to snažíme zmáknout a chce to čas:-)).
Prostě vzít to optimisticky z druhého konce:-).

Pluto Saturn mi přijde jako jeden z nejtěžších ne-li nejtěžší aspekt.Ale i tak mně přijde, že ten popis tam postrádá prostě i ta pozitiva.Nebo více rozepsanosti o nich.

Jardine
člen


# Zasláno: 8.2.2012 17:20  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Iva

Ony ty popisy nemají úplně stejnou kvalitu, podle mě se hodně povedlo Slunce, Luna a Venuše, ale třeba Jupiter mě poněkud zklamal ... je to celé postavené na tématu filozofického/náboženského světonázoru a cestování, jenže podle mě je to trochu redukované, protože ne všichni jsou hledači a cestovatelé a přesto je ten tranzit poznamená. Třeba Betty Lundsted při výkladu tranzitu Pluto-Jupiter klade mnohem větší důraz na jeho dopad na vztahy ....

Ale uznávám, že popsat tranzity na pomalejší planety je složitější než na ty osobní.

Pěkné doplnění k Sasportasovi by byla kniha Bila Tierneyho Alive and Well with Pluto Transits ... ty popisy jsou tam podávány zase z jiného úhlu, a moc trefně (a vtipně)! Tierney tolik nestaví na minulosti a vztahu k rodičům, naopak před přílišným pitváním v minulých bolístkách tak trochu varuje.

http://books.google.cz/books?id=2QeKcrgHzwIC&print sec=frontcover&dq=Bil+Tierney&hl=cs&sa=X&ei=Q58yT_ mNOu2Q4gSd9YmqBQ&ved=0CDYQ6AEwAQ#v=onepage&q=Bil%2 0Tierney&f=false

Nakonec, nejcennější je asi vlastní zkušenost

Dagmar
člen


# Zasláno: 8.2.2012 22:57 
Odpovědět 


Iva
Pluto Saturn mi přijde jako jeden z nejtěžších ne-li nejtěžší aspekt.Ale i tak mně přijde, že ten popis tam postrádá prostě i ta pozitiva.Nebo více rozepsanosti o nich.

Ivo pozitiva...to pozitivní si člověk uvědomí až po delší době, až vlastně pochopí, co ten aspekt znamenal - jinak v průběhu tranzitu tam moc pozitiv asi popsat nepůjde.

já jsem začátek konjunkce tr. Pluta s Plutem a Saturnem /mám je v konjunkci/ měla ve svých 4 letech, současně mi šel Saturn přes Slunce.

Mohu říct, že dodneška si pamatuji, jak toto období na mě působilo - jako opět v naší rodině- nebylo to nic běžného a vůbec ne příjemného pro malé dítě.

Jardine
člen


# Zasláno: 9.2.2012 00:32  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Musím přiznat, že kombinaci Saturn-Pluto taky moc nerozumím, ani natálně. Donna Cunningham popisuje, že lidé s tímto aspektem mají neskutečnou výdrž. Ovšem této "výdrže" prý jsou schopni i v naprosto toxických situacích, kdy nejlepším řešením by bylo vzít nohy na ramena nebo alespoň něco změnit. Ale oni namísto toho drží a drží a utěšují se tím, že všechno přežijou.

Donna o nositelích této kombinace říká, že jsou "hard as diamonds" ... tvrdí jako diamanty, čímž tak nějak pěkně shrnuje obtížnost i potenciál aspektu.

Jinak k tranzitu Pluto-Saturn se mi líbilo stručné shrnutí jedné naší astroložky a terapeutky: " integrace Saturna do sebe - nalezení vnitřní autority."

Vanda



# Zasláno: 9.2.2012 08:57 
Odpovědět 


Ono záleží mnoho na tom, kdy člověk daný aspekt prožívá a jaké má radivoxé postavení zmíněných hráčů. Něco jiného je malé dítě, které nemůže příliš vědomě ovlivňovat procesy kolem sebe, neco jiného mladý dospělý člověk, který sice ovlivňovat může, ale zase nemá většnou nadhled a životní zkušenosti, něco jiného člověk starší, který už má cosi odžito.

Iva
člen


# Zasláno: 9.2.2012 09:43  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 


Dagmar

Dagmar, tak pro nositele té konjunkce už v nativu, to asi a ( zřejmě nikdy) příjemné není.

Ale je to přesně tak jak píše Jardine "hard as diamonds".

A třeba na mě působí ta tvoje konjunkce velmi povzbudivě a pozitivně
v tom co je člověk schopný ustát.Řekla bych dokonce, že mě to uklidňuje.Neb tam kde například já ale i většina:-) už ztrácíme nervy a stáváme se mírně hysterickými, tam Pluto Saturn s jakousi chladnou noblesou a výdrží stále a neochvějně drží

Aspoň já jsem si tohodle u tebe všimla.Znám ještě jednu s touhle konjunkcí a má to podobně.Takové diamantové skály:-)).

Taky proto, myslím, si tě vyhlídly ty maminky s postiženými dětmi.Taky je to asi uklidňuje.

Takže pozitiva možná spíše pro druhé a pro tebe spíše průběžné zkoušky aby si nezlenivěla- jestli jsi pořád v pohotovosti:-)

Ale tak přeci jen by to s věkem(Saturn) mělo přinést pozitiva.Asi si pořád ještě mladá kočka a je čas říká si zřejmě ten Saturn

Iva
člen


# Zasláno: 9.2.2012 10:11  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 


Jinak když jsem měla tranzitní kvadraturu Pluta na nativní Saturn tak jsem se rozvedla s prvním manželem a hned nato se seznámila s druhým manželem s kterým jsem pak zůstala 15 let.

A řekla bych, že ten projev dvojakosti u toho Pluto Saturna mívám - asi, že je Saturn v Blížencích.

A když byl Pluto v trigonu na ten Saturn tak se mně splnil můj sen ohledně nemovitostí.Stěhovala jsem se do hezkého bytu a zároveň otec koupil chalupu.Tak žádný div, když mám toho Saturna ve 4.(a 5.) domě
A splněný sen asi, že byl zároveň opozičně Neptun(v sextilu s Plutem).
No a ta dvojakost

Opozice pak byla taky taková dvojatá - na jednu stranu mně přinesla pozitiva(ale ne zadarmo, až po usilovné a perné práci) ale na druhou stranu jsem ze sebe mačkala fakt zbytky.A zdravotně jsem na tom byla hodně špatně.Tam to bylo trochu zkouška z přežití.
Bylo to řekla bych to nejtěžší období v mym životě a zvádla jsem to takovym škobrtavym způsobem což není dobré vysvědčení ale byla jsem vůbec ráda, že jsem to zvládla.Zdraví asi kvůli konjunkci Saturna s vládcem 6.domu.

Jardine
člen


# Zasláno: 9.2.2012 13:35  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Opozice pak byla taky taková dvojatá - na jednu stranu mně přinesla pozitiva(ale ne zadarmo, až po usilovné a perné práci) ale na druhou stranu jsem ze sebe mačkala fakt zbytky.A zdravotně jsem na tom byla hodně špatně.Tam to bylo trochu zkouška z přežití.
Bylo to řekla bych to nejtěžší období v mym životě a zvádla jsem to takovym škobrtavym způsobem což není dobré vysvědčení ale byla jsem vůbec ráda, že jsem to zvládla.


Zvládlas to, tak to je to nejlepší vysvědčení.


Jak sama sebe zcela neumořit neustálým "zajišťováním něčeho" ... to je pro mě zatím téma téhle opozice (ještě se tam do toho plete ta Luna).

Iva
člen


# Zasláno: 9.2.2012 14:56  - Změnil/a: Iva
Odpovědět 


Jardine

Já mám taky trochu potíž s tímhle tranzitem, že nejen Sasportas ale i někteří další jaksi míní, že se má člověk toho Saturna pustit a transformovat.No ale skoro prvotně jak kdyby říkali pustit to:-).

No a to já protože jak jinak šlo zase o byt.-) jsem rozhodně nemínila neb mně stál v podstatě celoživotní úsilí.Šlo o byt, který jsem "dala" dceři, když
jsem vyměnila svůj byt za dva a kdy už bydlela cca rok se svým budoucím manželem u mě.A dala jsem jí ho před jejím manželstvím( už životem poučená).No a při dceřiném rozvodu si její exmanžel usmyslel, že jí o byt připraví a stálo mně díky stavu našeho soudnictví i při tak jasném případu hodně a hodně úsilí aby se tak nestalo.

Takže jsem prostě ty saturnské hranice a zabezpečení nepustila a jsem si naprosto jista, že jsem udělala dobře.Neboť co by jako mělo za smysl kdyby on ten byt dostal a jako ostatně v jeho případě všechno pak promrhal.
Takže si tak říkám, že to není jen o tom pustit ale i o tom, to hodnotné(saturnské) i vůči tomu Plutovi či spolu s tím Plutem zachovat.

Asi jak kdy.Podle jednotlivých radixů a poměrů v něm.Mně šel tedy ten Pluto roky předtím taky přes MarsUran a pak zase byl v trigonu na Jupitera, takže je to takový trochu provázaný nebo jsou v tom i části či dozvuky tohoto ale tak nakonec každý má toho Saturna s něčím provázaného.

Za to, že jsou to pořád byty a podobně nemůžu Tak je to v radixu psáno

V podstatě jsem taky furt zajišťovala všechny ty trhliny a škvíry, tu menší, tu větší, kterými by mohla přijít velká voda:-).Ale to je snad taky správně, ne? Nebo má být člověk flegma a nechat to všechno spláchnout? A nenamáhat se...:-)

Jardine
člen


# Zasláno: 9.2.2012 20:21  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Iva

Takže si tak říkám, že to není jen o tom pustit ale i o tom, to hodnotné(saturnské) i vůči tomu Plutovi či spolu s tím Plutem zachovat


Ano, s tímhle souhlasím. Zachovat to, co za zachování stojí.

V podstatě jsem taky furt zajišťovala všechny ty trhliny a škvíry, tu menší, tu větší, kterými by mohla přijít velká voda:-).Ale to je snad taky správně, ne? Nebo má být člověk flegma a nechat to všechno spláchnout? A nenamáhat se...:-)

Víš, mně trochu přijde, že onen postoj "pustit se", "nelpět", "osvobodit se od toho, co mě svazuje" atd atd (který třeba mému Slunci-Uran zní velmi libozvučně, to ne že ne) do literatury probublal v takovém tom optimistickém období Pluta ve Střelci ... za posledních +- 20 let jsou toho plné knížky a často to radí autoři, kteří neměli vždy úplně klasický rodinný život, žili si tak nějak po svém, mnohdy bohémsky nebo naopak mnišsky ... jenže Pluto je v Kozorohu a téma záchovy a zajištění podle mě velmi nabírá na důležitosti. Sleduji to kolem sebe velmi bedlivě a vidím, jak lidi začíná více než volnost a zaměstnávat "prachobyčejné přežití". Myslím, že silný (i Plutem prověřený) Saturn se v dnešním světě bude ještě hodit ....

S tím bytem tě chápu; my jsme si pořídili hezký byt v nádherné venkovské lokalitě a přestože není ani zvlášť velký ani nadstandardní, utáhnout ho spolu s dalšími mandatorními výdaji je dřina i pro dva ... s tím, že o něj můžeme kdykoli přijít (stačí střednědobá nezaměstnanost či něco podobného) žiju téměř denně a rozhodně si nemyslím, že ho (nebo cokoli jiného) mám jisté. Ale kdyby došlo na nějaké ty existenční tlaky pod Plutonovým vlivem, tak asi taky budu trhliny zajišťovat, co to půjde

Iva
člen


# Zasláno: 9.2.2012 21:30 
Odpovědět 


Jardine

Jardine já jsem moc ráda, že tě tady máme:-) nebo teda mám.

Mockrát mně osvětlíš nebo doosvětlíš něco co by mně bez tebe trvalo dýl nebo bych na to nepřišla.

S tím Plutem ve Střelci máš úplně pravdu.A já taky byť mám trigon Slunce Uran tak zřejmě kvůlíva tý Luně v Raku cítím, že dobrý Saturn je potřeba, prostě je to osa Luna Saturn.

Nebo je to tím, že Pluto souvisí přes Štíra s Rybama a Neptunem a že bez dobrýho Saturna se můžeme rychle dostat i do takových těch bezdomoveckých vod
I když přiznám se, někdy se na všechno vykašlat a nechat se jen unést tím proudem je docela sladká představa oproti tomu mnohdy(saturnovskýmu) pachtění.
No hypotéka - taky jsme si jí vyzkoušeli respektive jí pořád v rodině máme i když už konečně jistym způsobem jištěnou.Předtím jsem si ovšem vyzkoušela to klepání se aby se něco nestalo.Jedním slovem - děsný.Jsou to moderní hrdinové ti s hypotékou

Dagmar
člen


# Zasláno: 9.2.2012 22:48 
Odpovědět 


Iva
Ivo děkuji - ano vydržím hodně i tam, kde se druzí hroutí - já se hroutím až za půl roku po akci

Jardíne i já jsem ráda že tě tu máme /samozřejmě nejen tebe/ - navíc jsi mě překvapila svým výzorem /na stránkách/ představovala jsem si tě podle psaní nějak více zemitou, nikoliv jako krásnou křehkou blondýnku.

Jardine
člen


# Zasláno: 9.2.2012 22:55  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Dagmar, Iva

jé, děkuji; mně je tu taky dobře.

Ke troše zemitosti se pracně (přímo saturnsky!) propracovávám, neb mi nebyla dána. Jinak jsem klasická kombinace oheň-voda (4:4).

Blondýnka jsem chemická; ještě k tomu ráda nosím růžovou

ashtangi
člen


# Zasláno: 10.2.2012 15:28 
Odpovědět 


Iva Jardine

Lidé nedojízdí na nelpení na matérii (pokud se takový postoj ve skutecnosti vubec vyskytuje, oni takoví lidé jsou spís vzácné a zázracné výjimky, hotový balzám na dusi a já jim vzdávám svuj uprímný hold), ale na veci presne opacné: na svou hrabivost, vypocítavost, iluze, ruzové brýle, zití nad pomery, neschopnost si domyslet ze dve a dve jsou ctyri a ze zítra prijde úcet za to co se dneska utratí, apod. Tady lidi na hypotéky dojízdejí neskutecným zpusobem, protoze se proste hypotéky dávaly úplne kazdému kdo si o ni rekl a lidi si je brali i kdyz vedeli, ze je to nad jejich pomery a ze existuje hodne reálná moznost, ze na nebudou mít; no a tedka je to prdel, protoze jsou na ulici, nemají na nájem a jeste dluzí bance treba 200.000 eur za neco co tedka stojí polovinu nebo tretinu, protoze ty ceny za nemovitosti byly neuveritelne nafouklé, coz se ovsem vedelo. Podobne na svoje zadluzení dojízdejí státní struktury, ministerstva, apod. Lidi co byli léta na spici a co jejich po léta panovali neuveritelnou, az autokratickou mocí náhle pricházejí o vsecko (pád soudce Garzóna, jestli to jméno nekomu neco ríká), objevuje se i skandál v monarchii, kde si taky nekterí lidi mysleli, ze si muzou volne hrabat co hrdlo rácí, protoze jsou tak nahore, ze si na ne nikdo nedovolí. Pritom si clovek ve vsech prípadech mohl naprosto perfektne mohl domyslet, ze to takhle jednou dopadne a ze ta kosa proste na ten kámen padne. No proste Pluto v Kozorohu bourá ta nafouklá ega a ty nase hrabivé ambice hlava nehlava a pravda vyplouvá na povrch, i kdyz je mnohdy bolestná a hodne lidem se nelíbí. A musím ríct, ze já osobne jsem za tu pravdu ráda.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 29 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5


Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
 
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek








Powered by miniBB™ © 2001-2024