Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Autor Zpráva
Iva
člen

# Zasláno: 25.3.2010 10:43 
Odpovědět 

neo

Děkuju, taky mě ráno napadlo že existují překladače. Ten tvůj vypadá dobře

Vanda

Tak to ano, asi to tak bude.

Pavla Aligova

Jé ty tam máš taky vědomí a podvědomí u té opozice. Taky se mně zdá, že ta jedna planeta je vnímaná víc podvědomě a podobně jako Slunce ozařuje Lunu se nám pak ukáže v celé velikosti

Jinak já mám opozici na ose 1.-7.dům a skutečně, protože je to dům babičky a dědečka tam ten konflikt těch předků vidím

Ještě je vlastně zajímavý u té opozice, že kterákoliv tranzitující planeta "udělá" nejdříve konjunkci s první planetou, pak jede cyklus až do vyvrcholení opozicí a zároveň ale začíná nový cyklus - konjunkce té tranzitující planety s druhou planetou v opozici. A opačně.
To mě přijde docela náročný. A vzhledem k tomu, že mám opozici s Plutem tak to asi vždycky přehrabuju, přeorávám dost z hloubky
Nebo spíše takhle - zatím co si myslím, že je jasně vidět kam dospěl cyklus(opozice), netuším(konjunkce na druhém konci), že tím mě začíná ale nový cyklus s Plutem

radkas

Tak s tím bych si starost nedělala Vem to tak, že ty prostřední domy nemají striktně vymezené hranice nýbrž pozvolné. A mně fungují planety vždy v obou domech. V pohodě to zvládnou
Taky každý ten systém domů upřednostňuje něco jiného, takže někdy pro tebe může být důležitější jeden dům na úkor druhého(zmenší se) a v jiné situaci opačně.

radkas
člen

# Zasláno: 25.3.2010 10:48  - Změnil/a: radkas
Odpovědět 

Zajíc MilenaP

Diky moc,
takze jestli to dobre chapu, tak muzu prubezne prebihat podle toho, co zrovna resim? Ja jen, ze kdyz se chci obecne podivat na zodiak cloveka, tak nevim, ktery system ma lepsi vypovidajici hodnotu.
Takze co se charakteristiky osobnosti tyce, jestli jsem to dobre pochopila, je lepe pracovat s Campanusem. Pokud bych nekomu predpovidala, tak podle Tveho vykladu to chapu tak, ze je dobre se nejprve podivat tak jako tak na Campanus a pak prejit pri vykladu pripadne na Placidus.

A to se radsi neptam, jak pracovat s horoskopem cloveka, ktery zil x let jinde nez v Evrope....

radkas
člen

# Zasláno: 25.3.2010 10:53 
Odpovědět 

Iva
Tak s tím bych si starost nedělala Vem to tak, že ty prostřední domy nemají striktně vymezené hranice nýbrž pozvolné. A mně fungují planety vždy v obou domech. V pohodě to zvládnou
Taky každý ten systém domů upřednostňuje něco jiného, takže někdy pro tebe může být důležitější jeden dům na úkor druhého(zmenší se) a v jiné situaci opačně.

Tak zatim to na me tedy pusobi dost chaoticky, ale snad se to casem ucese...

Iva
člen

# Zasláno: 25.3.2010 10:55 
Odpovědět 

Jardine

Jardine,
Pluta jako vládce 10.domu a Jupitera jako vládce 12.domu má například Dustin Hoffman
A taky má opozici Jupiter Pluto Jen jí má u AS a v Kozorohu

Jardine
člen

# Zasláno: 25.3.2010 12:23  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Iva Dustin Hoffman je sympaťák a působí na mě jako někdo, kdo se se svými tenzemi docela dobře popral

radka já mám s domy stejný problém, jako ty ... změna systému domů mi umístí jinam čtyři planety (Mars, Venuše, Pluto, Neptun). Nebráním se tomu, Campana používat, ale problém je v tom, že minimálně tři z těch planet osobně cítím tam, kam je umisťuje Placidus. Třeba Placidus dává Venuši do pátého domu ... a to na mě sedí, miluju děti, kreativní činnost, taková ta potřeba zamilovanosti, to tam taky je ... a Venuše v šestém, to mi nějak nesedí ... na zdraví celkem prdím (i když vím, že dělám chybu) a s tou prací ... no, taky nevím. Miluju dělat, co mě baví, ale pracovní prostředí nijak neřeším, budu učit klidně ve sklepě s uhlím či pod širým nebem. V kabinetě mám taky pěkný chlíveček ...

Podobně je to i u zbývajících planet.

Akorát u toho Pluta je to trochu na hraně, Placidus dává do devátého a Campanus do osmého a cítím ho v obou.

Dám tomu čas, zatím si nechávám vrátka k oběma domům otevřená ... (ve škole tedy samozřejmě podle Campana)

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 25.3.2010 14:09 
Odpovědět 

Radkas,

v naší škole se neučíme věštit. Co bude na řadě, jasně, to poznáš podle tranzitů, solárů, lunárů direkcí atd.

Chtěla jsem říct, že bys měla pracovat tak, abys byla schopna poradit člověku, který má problém. Proč ten problém přišel, jaký to má pro něj smysl a dodat mu odvahu se s tím poprát.
Přece o to jde, abychom " dospěli " , abychom nebyli stejní se stejným myšlením.
Dnešní myšlení je příliš zaměřené na peníze, os. prospěch i za cenu podvodů. Jinak myslet nás učil už Ježíš.

Můžeš se vyhnout třeba na pár let něčemu. A k čemu Ti to bude ? Budeš chudší o mnoho zkušeností.

Jde o ty zkušenosti a dávat jim postupně, s pohledem zpět, jiný význam.

Nekombinuj domy, to bys měla v hlavě zmatek. Já používám jen Campana a nikdy jsem nepoužila jiný systém. Tedy odzkoušela jsem i Kocha, ale výsledky mi dává to, pro co jsem se rozhodla.

Turnovský

# Zasláno: 25.3.2010 14:17 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Zda je Pluton (a jakákoli jiná planeta) nad obzorem (ve 12. či 7. domu) nebo pod obzorem (v 1. či 6. domě) poznáte podle jeho výšky nad obzorem, nebo podle zenitové vzdálenosti. Zda je Pluton na východě nebo na západě (v 9. či 10. a ve 3. nebo 4. domu) poznáte podle jeho azimutu.

Každý slušný sw by měl ukazovat nejen ekliptikální a rovníkové souřadnice, ale i obzorníkové. U obzorníkových souřadnic je vždy nutné zjistit zda měří výšku nad obzorem či hloubku pod obzorem od obzoru nebo od Zenitu, tedy zda asc je 0° nebo 90° a zda MC má 0° nebo 180°azimut, u různých sw je to různé.

Všiml jsme si, že na Astrolabu nahromadili podobizny lidí s Plutonem v 1. domě, jenže bez rozlišení zda je Pluton v 1. domě pouze ekliptikální délkou, nebo zda je dokonce pod obzorem, nebo ne, nic kloudného nezjistí.

Ostatně astrolog by si neustále měl uvědomovat základní dichotomii: typické a jedinečné. Můžemem mít 99% pravděpodobnost, že se náš člověk chová typicky podle nějakého astrologického teorému (např. aspektu mezi 2 planetami) ale nemáme vůbec jistotu, že náš člověk nepatří právě o toho 1% tzv. výjimek - hrozný termín výjimka pro výjimečného člověka.

Připomíná mi to standardní situaci, kdy vám nějaký "obchodník" v krámu řekne na vaše požadavky nebo stížnosti: Kdyby to udělal, (chtě)l každý, kam bychom přišli! Na to je jediná odpově: Nejsem každý, jsem váš zákazník.

Úžasný web, kde se probírají pověry tzv. tradiční astrologie astrology samými jsou
http://www.rudolfhsmit.nl/d-arti1.htm

Turnovský

# Zasláno: 25.3.2010 14:18 
Odpovědět 

přesněji

http://www.rudolfhsmit.nl/

radkas
člen

# Zasláno: 25.3.2010 14:32 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP

Tak o vesteni mi opravdu nikdy neslo . Me to mate, protoze na kurzu, ktery jsem puvodne zacala jsme pracovali s Placidusem a ja si zvykla, ze mam nejak siroke domy, mam tam urcita znameni a mam planety na urcitych mistech. Ted prichazim do kontaktu s Campunem a prijde mi divne, ze najednou se planety stavi do jinych domu a sirka domu meni postaveni jak planet, tak znameni.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 25.3.2010 14:44 
Odpovědět 

Srdečné díky pane Turnovský. Je to téma, kterým se budu určitě zabývat a které se bohužel velmi málo diskutuje v astrologických kruzích. Musím to nechat uzrát, pochopit a zpracovat k praktickému využití. Mám velkou nevýhodu, že nemohu číst v angličtině, proto si to ulehčuji němčinou. Naštěstí jsem objevila v Německu pár skvělých chlapíků a jsem velmi překvapena vysokou úrovní a pionýrským duchem německých astrologů. Díky za ty dary.
Mějte se hezky a děkuji za vynaložený čas, který jste odpovědi věnoval.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 25.3.2010 14:47 
Odpovědět 

Radkas,
káplas na to.
Fšecko se se Ti staví do jasného světla. Jsi šikovná, jen tak dál

Turnovský

# Zasláno: 25.3.2010 14:59 
Odpovědět 

Jardineradkas

Campana používáme proto, že zatím lepší systém domů, který děllí prostor a ne čas (jak činí např. Placidus) zatím nemáme, až ho budeme mít, klidně na něj přejdeme. Francouzská humanistická škola (Ruperti) používá Placida se stejně dobrými výsledky.

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 25.3.2010 18:23 
Odpovědět 

Dívám se na to,jako na usilovný růst tím, co expanduje ve 3.d. - zvýšená touha a iniciace kontaktu s bližními, víra v duchovní smysluplnnost, společenskou kultivovanost a filosofickou polohu, vychovává bližní, děti i sebe, učí se a učí jiné cizím jazykům, rozvíjejí vliv na okolí ; kosmopolitní duch nadaného studenta. Nutnost vytrvářet zvýšeně koncepce pro budoucí.

Vnáší¨a vztahuje, alchimii mezi tím co sbírá, vyměňuje a reprezentuje a tím jak to fundovaně zpracovává a koncipuje (Pluto). Dynamika studijního růstu a perspektivu.
Může být i pod tlakem ale atmosféra tvůrčího předávání a citlivé vyvažování, snaha o něj je v jejím zájmu. Jinak by mohla trpět přetížením nerv. soustavy, stresem trpí rovnováha a nastouoily by nevýhody napětí i pro ledviny, cévy, srdce atd. Dekompenzace.

Tu přesnou opo vidím v nutnosti "Opravdu citlivě" vyvažovat, protože jinak lze zakopávat o jakousi manii a zahlcenost v těch oblastech.

Existuje pod velkým tlakem ducha růstu a rozvoje, zvědavosti, lačnosti po dalších a dalších kontaktech, tématech, po kultůře myšlenky, slova a pěstování tvůrčího nástroje - mysli. Jde o kvalitu potravy duševní i duchovní. Je schopna působit i ne přímo ale o to kultivovaněji. Radostná a spontánní Jardine vkládá cosi vyššího v tom každodenním a pružně distribuuje svůj růstový potenciál, přirozenou sílou mluveného i psaného slova, ukazuje tu myšlenkový nadstandart, komfort a růst i v mnohojazyčným prezentováním ; mnohočetné kontakty s vlivem na svůj životní názor a rozhled přenáší zase zpět na bližní jako na té houpačce. Volí sebevýraz aktivního diskutéra třeba i mezi sousedy, vyměňuje, sbírá, nechává na sebe působit podněty; šíří kultivovaného a fundovaného ducha, a dbá na to, aby se poctěn cítil i druhý v kontaktu s ní.
Nepodlehne-li povrchnosti, potom moudrost jistě naplňuje byť i běžné a zdánlivě nesouvisející momenty, umí vhlédnout do tajů mysli, snášet tak onen přetlak. S vírou v ideální, zjemňující proměnu, překonává více zvýšeně, než přirozeně, nadšena vztah mezi denním učením a předáváním, i např. obchodováním ( prodej lekcí nebo recenzí, překladů). Notorická optimistk a vrozený potenciál, nadání, kus filosofie otevřenosti - hranice permeabilní prospěšným tvůrčím a obnovujícím vlivům ze všech směrů; regeneruje životní postoj v tom kterém domě a oblasti.... nutnost vybalancovat mysl a Marticko - Venušinské, tedy Beraně - Váhové tendence a témata.
Vše by mělo nést vytrvaleckou, kulturní a diplomatickou - ale ne zarputilou črtu a naléhavost formálnost by celé věci neprospěla, nesla by zatuhlosti, nepružné trvání ale to už fabuluju hooodně volně

V další rovině bych se dívala na stresy a potlačená témata a schopnost ledvin vyvažovat a zvládat stresující přetížení. Dostanu zase na zadek? Sorry....
Myslím, že se teď na mně přenesl manický tok slov jejda .
Musím jít zvládat ty své mánie

Věra
člen

# Zasláno: 25.3.2010 18:24  - Změnil/a: Věra
Odpovědět 

hle, zapoměla jsem na jméno - Věra - žvaniváJo a reagovala jsem už včera odpol. a zapoměla to odeskat a koukám, že se tu dělo hodně a tak nevím, kolik plácám někam stranou - od toho včerejška.

Jardine
člen

# Zasláno: 25.3.2010 20:05  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Věrko,

díky mnohokrát za ten osvěžující slovní vodopád! Je v něm mnoho, co mě správně po beraním "trklo"

Určitě je fakt, že ty věci náležející do 9. domu hltám a nasávám všemi póry, ale zároveň se mi příčí, kdyby se ze mě měl stát nějaký kovaný akademik, duchovědec nebo člověk jiného typu, kterému nikdo příliš nerozumí I když v rámci zaměstnání hodně učím a píšu, mám snahu komunikovat srozumitelně a co možná nejméně formálně .... snažím se pochopit věci v jejich složitosti (pokud na to stačím), ale nějak si to převést a pustit dál v jednoduché formě. V podstatě jsem povahou takový překladatel ....

Samozřejmě to riziko povrchnosti a přebujelého nadšení je tam všudypřítomné, ale od toho tu asi zase funguje ten Pluto, aby to nějak vyrovnával (eufemisticky řečeno :)

... snad jsem se nějak moc nevychválila.

Turnovský

# Zasláno: 25.3.2010 20:11 
Odpovědět 

Pavla Aligova

V knize Solilunární revoluce Donalda Bradleye je podkapitola Přesné určení pozice planety ve vztahu k horizontu str 219 českého pekladu, jsou tam i Vzorce pro výpočet ascensionální diference planety na severní polokouli, podle nichž se dá zjistit přesný čas kdy je planeta na obzoru

Dalo by se to řešit i graficky za pomoci milimetrového papíru, souřadnic které obsahují všechny slušné astroprogramy (délka, šířka, rektascenze, deklinace)

Na Facebooku mám k tomu obrázek
http://www.facebook.com/photo.php?pid=3281247&id=1 66386878933

na www.rezonance.cz někde taky

Dagmar
člen

# Zasláno: 25.3.2010 20:27 
Odpovědět 

Jardine
jen si tady čtu, moc nepřispívám, ale nedá mi to, protože mě tvoje psaní přineslo úsměv.
Usměv v tom, že ty tak strašně moc chceš to pochopit, cítím ten tlak, tu potřebu to celé "rozkorejnit" a přijít celé věci na kloub....
Úsměv i možná proto, že já sama mám Pluta v 9. domě a hodně mi to něco připomíná - jenže ho mám v konjunkci se Saturnem, který mě tak trochu vždy usměrnil.

Iva
člen

# Zasláno: 25.3.2010 20:31 
Odpovědět 

Jardine

Teda Jardine já mám v 9.domě Štíra(a Střelce) a ten tvůj popis bych mohla z fleku podepsat
Obzvláště to "ale zároveň se mi příčí, kdyby se ze mě měl stát nějaký kovaný akademik, duchovědec nebo člověk jiného typu, kterému nikdo příliš nerozumí".
Taková ta intelektuálština se mě nesmírně příčí. Ten Pluto chce prostě asi jen tu podstatu:-)).
Jinak v 9.domě máš vlastně zase obměnu JupiterPluto. Střelcovský dům s Plutem.

Dagmar
člen

# Zasláno: 25.3.2010 20:53 
Odpovědět 

Iva
to jsme psaly téměř současně a stejné téma

Věra
člen

# Zasláno: 25.3.2010 21:54 
Odpovědět 

Chi, a já mám Pluto ve 3.d. kvadr. Mars v Blíž. a 12.d. a koukám jak se na tu podstatu dostávám kostrbatě... něco jako čtveratý kolečko a slovní špric pod tlakem. JU je trig. na Mars a holt baroko převažuje nad stručností a zjednodušením.; 6.d. ve Štír /Střelec=Staurn, Lu / koz... Prostě já ten symbol asi musím velkoryse opentlit a ne a ne se smrsknout, no barokooooo na všechny strany - jako ta má figura .

Jardine
člen

# Zasláno: 25.3.2010 22:29 
Odpovědět 

Věra: baroko je můj oblíbený sloh ....

Dagmar
člen

# Zasláno: 25.3.2010 22:31 
Odpovědět 

Jardine
nejen sloh, ale i krásná píseň

Jardine
člen

# Zasláno: 25.3.2010 22:45 
Odpovědět 

Dagmar: jojó ... dávám link do vlákna o písničkách!

Iva
člen

# Zasláno: 25.3.2010 22:57 
Odpovědět 

Dagmar

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 25.3.2010 23:05 
Odpovědět 

Pavel Turnovský
No jo, ale jak to integrujete do výkladu? Zohledňujete obě možnosti a podle toho vykládáte?
Díky moc za odkazy, ten nákres na fb je super. Má smysl si opatřit tu knihu?
Připomělo mi to vzdáleně téma interpolitní Lilith. Normálně se vychází z oběhové elipsy Luny ve vztahu k Zemi (apogeum, perigeum) a jejich magnetismu, což je však ošizeno o zaintegrovanou přitažlivost Slunce. Potom ta dráha nevypadá jako elipsa, ale jako hrbolatá brambora, což v konečném efektu dělá rozdíl až 5 stupňů ve výpočtech. Do astronomie se teď detailně pouštět nechci, ale člověk by se občas velmi divil, pokud by to všechno pobral.

radkas
člen

# Zasláno: 25.3.2010 23:10  - Změnil/a: radkas
Odpovědět 

Zajíc MilenaP

Radkas,
káplas na to.
Fšecko se se Ti staví do jasného světla. Jsi šikovná, jen tak dál

No, verim, ze si to jednou budu taky myslet . Dekuji za podporu

radkas
člen

# Zasláno: 25.3.2010 23:19  - Změnil/a: radkas
Odpovědět 

Turnovský

Campana používáme proto, že zatím lepší systém domů, který děllí prostor a ne čas (jak činí např. Placidus) zatím nemáme, až ho budeme mít, klidně na něj přejdeme. Francouzská humanistická škola (Ruperti) používá Placida se stejně dobrými výsledky.

No, asi budu muset tou astrologii trochu vic nasaknout, abych pochopila, jak to s tim delenim prostoru a casu (a proc delime prostor a ne cas, tak jako francouzska humanisticka skola) je. Asi tusim, ze oba tyto systemy snimaji nativitu z trosku jineho uhlu. Budu potrebovat vice casu nejak to vstrebat. Zatim tedy nezbyva nez Vam verit .
Diky za nahled

Věra
člen

# Zasláno: 25.3.2010 23:20 
Odpovědět 

Jardine
jakoby jsi mně chtěla potěšit, viď? No já jedno baroko nosím, to je tedy
nálož ale jinak miluju barokní vážnou hudbu, sloh a vůbec, holt to asi nezape jeden.

Turnovský

# Zasláno: 26.3.2010 01:12 
Odpovědět 

Pavla Aligova

Případ od případu, někdy zohledňuju obě možnosti, protože v našem pojetí na sebe domy navazují viz dvanáct kroků - matrice pro znamení, domy i aspekty. Často je význam Plutona (mužský rod!) posílen tím, že ač v hloubi 1. nebo 12. domu, leží přímo na obzoru. Tu knihu není třeba si kvůli vzorcům kupovat. koukněte do manuálu svého softu zda zobrazuje obzorníkové souřadnice. Pokud máte volbu Local Space Chart, nebo astro*carto*grafii tak je k výpočtům potřebuje a někde by je měl ukázat.

radkas
Neuděláte chybu, když budete pracovat souběžně s oběma systémy a budete porovnávat.
Já s Campanem nemám problém protože ho používám asi 30 let, neb jsem se věnoval sideralni astrologii systém Fagan-Bradley, kteří Campana používali systematicky. Po kurzu si vyberete sama, který systém budete používat. Placidus je ale systém, který a/ je spojen s planetárními hodinami, je v něm zakodovaný rozdíl mezi délkou dne a délkou noci b/ byl vnucen světu podobně jako Windows - udržel se v Anglii z ideologických důvodů po té co Řím zavrhl svého původního protegé Placida de Titis, tak se Angličani rozhodli že Placida budou dál preferovat v astrologii neb je to protpapežské a tedy katolíkům na just. No a protože jiné než anglické efemeridy až do začátku 20. století nebyly, a ty anglické tiskly jen tabulky Placida, tak ani řada astrologů nevěděla, že existuje nějaký jiný systém domů - viz naše "bible" astrologie Kefer, kde autoři tvrdí nesmysl, že trigonometrický způsob výpočtu domů j epřesnější než tabelární, což samozřejmě je, ale v "Keferovi" jsou tabulky Placidova systému a trigonometrický výpočet Regiomontanův - který používal největší český hermetik Otakar Griese. Zajímavý je systám topocentrický, který nemá nic společného s Placidem, počítá se totiž jinak, ale dává v běžných zeměpisných šířkách podobné výsledky jako Placidus, ale zatím mi nikdo nedokázal vysvětlit, zda topocentrický systém dělí nejen ekliptiku, ale i prostor mimo ni. Zajímavý je systém Amphora ThDr Píši ze Strakonic, asi je to fakt dobrý systém, když mu ho Polák Krušinski ukradnul. Noc nic - vzhůru opět do daní

radkas
člen

# Zasláno: 26.3.2010 06:52 
Odpovědět 

Pane Turnovský,

mockrat dekuji za vysvetleni. Jsem rada, ze jsem otazku polozila, to co pisete bych se asi jen tak bezne nekde nedocetla.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek