Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 29 . >>
Autor Zpráva
Jardine
člen


# Zasláno: 18.1.2011 13:44  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Tak ve mě zase propukly mé antikvářské choutky a objednala jsem si z internetového sekáče za pár babek dvě knihy americko-skandinávské astroložky Betty Lundsted: Astrological Insights into Personality a Transits: The Time of Your Life. Zvlášť ta první mě naprosto nadchla a skoro mám pocit, že se ke mě dostala v ten správný čas.

V detailních popisech aspektů (včetně kvinkunxů, což se moc nenajde) jsou velmi trefně vystiženy kořeny našeho podvědomého "naprogramování" z raných let, ale přesto autorka klade důraz zejména na to, jak s těmito programy pracovat a těžit z nich pro vlastní rozvoj, namísto setrvávání v role "oběti" své minulosti. Rozhodně to patří k tomu nejlepšímu, co jsem z astrologie četla (teda zase tolik jsem toho nečetla, takže to berte s rezervou :))), a mrzí mě, že není k dispozici v češtině (no, už je 30 let stará, tak ji tu asi nikdo nevydá).

Tady je anotace:
http://www.goodreads.com/book/show/2563467.Astrolo gical_Insights_into_Personality

Iva
člen


# Zasláno: 18.1.2011 16:35 
Odpovědět 


Jardine

Jardine, nebyla bys tak moc hodná a nedala nám k dispozici ten popis kvinkunxu? Nebo třeba jen naznačila jakým směrem se ten popis ubírá?
Četla jsem snad jen jeden dobrý popis kvinkunxu (většina nestojí za nic) a tak bych byla vděčná za nějaký další smysluplný.

Turnovský



# Zasláno: 18.1.2011 18:46 
Odpovědět 


Jardine

to je legrace, zrovna tyhle dvě knihy mi před dávnými lety zmizely z knihovny. Takže Vám je ze srdce přeju, neb jsou celkem užitečné:-)

Jardine
člen


# Zasláno: 18.1.2011 22:27  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


P. Turnovský

Tak jen doufám, že ke mě nějakým záhadným koloběhem nedoputovaly ty Vaše

Iva

Tady je malý úryvek. Omlouvám se za rychlý a neučesaný překlad.

Kvinkunx. Tento aspekt ukazuje na napětí a bývá považován i za klasický aspekt zdraví. Dvě ideje nebo dvě životní aktivity jsou vůči sobě v napjatém vztahu, ale ne v tak obtížném úhlu, jako je kvadratura nebo opozice. Protože ono napětí není jasně viditelné, dvě stránky osobnosti spolu mohou být v nesouladu, aniž jejich majitel cokoli vykoná pro jejich sladění. Může tak mrhat časem a silami, až se tělo nakonec vzbouří. Tuto energii je možno uvolnit, pokud jí porozumíme a najdeme funkční způsob, jak ji projevit.

Luna kvinkunx Mars

Zde se nesoulad mezi citovými potřebami a aktivitou/sexuálními potřebami rozpoznává obtížněji (oproti předchozím aspektům). Kvinkunx přestavuje napětí podobné otravné bolesti zubů, která ale není natolik silná, abychom s ní zašli k zubaři. Citové nároky, emoční reakce na univerzální energie a potřeba být milován nejsou naplněny aktivitou, kterou vyvíjíme, ani sexuálním chováním, které volíme. Citové potřeby nás mohou dovést k tomu, že budeme trávit čas s někým, kdo nás neuspokojí sexuálně; sexuální potřeby nás zase mohou vehnat do vztahu s někým, kdo nás nemůže naplnit citově. O tomto problému nediskutujeme; často si ho ani nejsme plně vědomi. Zůstává jen jakási pachuť rozmrzelosti. Pokud nám naše konání (Mars) způsobuje rozladění, musíme aspektem pracovat. Je třeba najít způsob, jak projevit kvality obou znamení.

Turnovský



# Zasláno: 18.1.2011 23:13 
Odpovědět 


Jardine

určitě ne

tohle je dobrý:

"Lundsted explains that our natal chart is our parent's transit chart, therefore revealing the truth of our childhood family dynamics." :-)

ashtangi
člen


# Zasláno: 28.1.2011 12:44 
Odpovědět 


Tak mám zprávy z matriky Buenos Aires: rodný list AP mají, konzultovat se dá, minimálne osobne urcite; ptala jsem se, jestli se nejak nedá poslat reprodukce pres internet, postu, fax, apod., protoze sanci jet tam asi nikdo nemáme; a odpovedeli mi, ze tedka mají celý leden prázdniny a ze se mám ozvat znova v únoru. Takze je to celé nadále v rízení

Iva
člen


# Zasláno: 28.1.2011 18:19 
Odpovědět 


Jardine

Jardine, děkuji moc za ten popis je výstižný.Pořád se chystám k tomu kvinkunxu něco napsat ale pořád mně to časově nevychází.Ale snad časem vyjde

P.S.
To připodobnění k té bolesti zubu je vystihující a "O tomto problému nediskutujeme; často si ho ani nejsme plně vědomi. Zůstává jen jakási pachuť rozmrzelosti. " je moc dobrý.

Jardine
člen


# Zasláno: 29.1.2011 16:20  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Iva

Ona je dobrá celá ta knížka; nemůžu se od ní odtrhnout a fakt je škoda, že není dostupná v češtině. Kdybyste někdo chtěli zvědět popis nějakého konkrétního aspektu (ona je hlavně o aspektech), klidně to sem zase hodím.

Jardine
člen


# Zasláno: 4.8.2011 14:57  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Ahojte,

měla bych malou prosbičku, můžu-li. Řešíme teď doma dilema ... manžel (vědeckovýzkumný pracovník na univerzitě) dostal nabídku zaměstnání od jedné úspěšné softwarové firmy. Finančně by si polepšil, přece jen komerce je komerce. Protože se mu Pluto motá kolem Merkura, vládce 2. domu, téma peněz ho zaměstnává více než obvykle (jak už jsem tu zmínila). Jenže ... univerzita je jeho láska; cítí se tam jako ryba ve vodě, může bádat, zkoumat a cestovat, což on rád. Ve firmě by měl okruh působnosti užší; v podstatě by to byla programátořina zaměřená na úspěšný prodej produktů firmám; navíc by místo volnosti měl mnohem omezenější roli v rámci týmu a daleko více by musel jet na "deadliny", namísto nějakého důkladného výzkumu a vývoje.

A světe div se ... jak se nemůže rozhodnout, vzpomněl si, že jeho žena trochu vrtá do astrologie a ptá se mě, "co na to horoskop". Haha!

Mně je v podstatě jedno, jak se rozhodne, hlavně ať je spokojenej. Ale když se tak na ten horoskop dívám (dal mi souhlas se zveřejněním), vychází mi z toho líp ta univerzita. Vládce 2. a 6. domu v 9. domě, v témže domě je navíc Mars. V 6. domě je Uran, což se mi nejeví jako postavení nějakého kolečka soukolí ve firmě; naopak je tam potřeba velké volnosti v pracovní činnosti a takový ten novátorský duch, kdy by měl přicházet s vlastními nápady a netradičními postupy. A taky to Slunce v 10. domě ... práce na univerzitě mu dává určitý pocit společenské prestiže, který potřebuje.

Navíc ta Venuše s Lunou ve 12. domě ... ta jeho stávající práce mu umožňuje pracovat v soukromí; zalezlý ve svém ajnclíku, kde si může tiše promýšlet své ideje a nemusí šaškovat na firemním mítincích, neustále obklopen hlučícím davem. A navíc ... ta potřeba práce, která má nějakou "humanitární" náplň ... oni na plzeňské FAVce (která je na tom z technických fakult téměř nejlépe) vyvíjí aplikace, které pomáhají nevidomým; lidem s postižením hlasivek ... nebo třeba lékařskému personálu, hasičům, pilotům ....

V podstatě důvodem pro ten odchod do firmy jsou jen ty finance, nic jiného. Ale není to důvod nijak urgentní; myslím, že to za to opuštění milované práce nestojí. Spíš je to o tom momentálním "plutonském" dloubnutí do podvědomých strachů o existenci (s ashtangi jsme tu probírali hanáckého ducha) než o nutnosti někam přecházet, abychom v bídě nezhynuli

Tady to propojení potřeby "smyslupné" práce a duševní/tělesné pohody je hodně silné, bych řekla.


Myslíte, že to interpretuji správně? Tady jsou data nebo odkaz na radix.

Díky, díky!

23.1. 1977, 11:30, Hranice na Moravě

Pavla Aligova
člen


# Zasláno: 4.8.2011 22:08 
Odpovědět 


Jardine

Jardine, možná jste si nevšimla jedné věci. Díky zveřejnění dat Vašeho muže si můžu zkopírovat celou Vaši databanku, či libovolně v ní « vrtat », mazat, atd. Dala jste přístup k Vašim datům všem, kteří se v programu dokáží orientovat.

Dagmar
člen


# Zasláno: 4.8.2011 22:15  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 


Jardine
pavla má pravdu, dovolila jsem si tedy link vymazat a vložit obrázek horoskopu
souhlasím s tím, co jsi napsala, uvažuješ dobře. V postatě jsi napsala to nejdůležitější, on opravdu potřebuje svobodu pohybu ve velké míře.
A když je chlap spokojený v práci, určitě je spokojený i doma - jak to popisuješ, není ve stresu...
On je asi vůči rodině zodpovědný, asi má i špatný pocit, když by zahodil možnost si finančně polepšit, proto to možná chtěl zkonzultovat přes astrologii ne?

Dagmar
člen


# Zasláno: 4.8.2011 22:27  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 


pro zvětšení na něj klikněte



Jardine
člen


# Zasláno: 4.8.2011 22:45  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Pavla

oops, děkuji moc za upozornění! Jsem já to ale trumbera. Chtěla jsem to usnadnit a neuvědomila si, že je tam tohle úskalí.

Dagmar
Díky za vymazání, překopírování a názor.

Jojo, je to, jak píšeš. Znám spoustu lidí, kteří jsou v dobře platící firmě spokojení; ta jistota výdělku a nějakého toho kariérního vzestupu jim bohatě stačí, ale u nás je to jinej případ.

Manžel je sice bezvěrec, ale pořád jakoby hledal něco, co by ho přesáhlo, a jeho práce tu úlohu hodně plní. Vykonává ji skoro nábožně

... což si myslím, že je velký štěstí, a škoda ho zahazovat

Pavla Aligova
člen


# Zasláno: 6.8.2011 23:59 
Odpovědět 


Jardine

Jardine Váš muž se mi líbí, má nádhernou vnitřní ženu, která z něj dělá kultivovaného muže. Jeho zaměstnání se rovná jeho religionu, místo, ve kterém pracuje chrámu, ve kterém „pořádá" bohoslužby.

Ročiče si zřejmě přáli, aby měl prestižní postavení ve společnosti, možná chtěl prosadit myšlenky (přání) táty?

Každopádně se má ubírat směrem k práci nejméně ve dvojici, izolace není vždy to pravé, spíše to naznačuje nutné fáze k odpočinku.

Obsazení 12.domu souvisí s rodinným systémem a ukazuje, že cosi není v pořádku či bylo zamlčeno. Možná skutečně kněz, který žil sexuálním životem a kdesi chodí po světě jeho potomci. Nebo žena v rodině mající poměr s knězem? Zkuste se poptat, ale většinou je těžké to dohledat. Snad přes rodinné konstelace. Možná jste měli v rodině jeptišku? Jedná se o utajenou lásku? Hm, nechám to být, ať Vám neblbnu hlavu. Tyhle záhady jsou mým oblíbeným tématem.

Vrátím se k tématu každodenní práce a duševní rovnováhy (psychosomatická osa 6/12). Oba domy, šest i dvanáct jsou přes tři znamení, všimla jste si? To jim přidává na významu a pestrosti působení v životě, hlavně tedy osobní zaměření v každodenním životě.

Vládcem kariéry je Uran a Saturn. V základním horoskopu je Saturn v kvadrátu na Urana, což vidím jako strach z riskování, Saturn omezuje i Vašeho muže individuálně, nerad se rozhoduje ( Saturn ve znamení Lva a v 5.domě), v pozdějším věku se toho zbaví. Slunce sice září na nejvyšší pozici, horizontu radixu ve znamení Vodnáře, ale není aspektované, což nás háže opět na postavení Urana v kvadrátu na Saturn do pátého domu...individuální brzda.

No, ať to tady obšírně nerozmazávám...pokud by chtěl manžel měnit zaměstnání, tak ve smyslu vlastní firmy, s přáteli, kteří jsou stejnými fandy do „zlepšováků" jako on. To by ho bavilo a časová kvalita je takovému kroku nakloněna (radix + tranzity + progrese).

Květen 2012 bude velmi zajímavé období, jeho tvořivá síla bude „posvěcena" ideemi z jiných, inteligenčních sfér, odkud byli inspirováni i jiní géniové této planety. Často za těmito objevy však byla, spolupůsobila „obyčejná" geniální žena, manželka, spolupracovnice v laboratoři atd.

Původně jsem chtěla s kámoškou na panáka do města, ale musela zůstat v práci. Hm...tak tu sedím a smolím cosi astrologického

Jardine
člen


# Zasláno: 7.8.2011 01:36  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Pavlo,

velmi děkuji za pečlivou analýzu.


Jardine Váš muž se mi líbí, má nádhernou vnitřní ženu, která z něj dělá kultivovaného muže

To jo, to je celý on.

Ročiče si zřejmě přáli, aby měl prestižní postavení ve společnosti, možná chtěl prosadit myšlenky (přání) táty?

Určitě, táta tam má stále obrovskou roli, přestože už není mezi živými.

Každopádně se má ubírat směrem k práci nejméně ve dvojici, izolace není vždy to pravé, spíše to naznačuje nutné fáze k odpočinku.

Pravda, úplná izolace ne ... ale určitě komornější prostředí s důvěrně známými tvářemi. Největší zabiják by byla taková ta open-plan office, kde si všichni vidí do talíře a kde se není kam schovat. V malé kancelářičce lze dobře zrealizovat práci v úzkém týmu ... a v rozumné míře i nutné fáze k odpočinku


Saturn v kvadrátu na Urana, což vidím jako strach z riskování


To je pravda ... možná proto si vybral riskuchtivou Beranici?


Obsazení 12.domu souvisí s rodinným systémem a ukazuje, že cosi není v pořádku či bylo zamlčeno.


O tom už se patrně nedovím. Jedině, že bych se opila s tchyní Ale v rodinách bývají různá tajemství, vím to z té naší vlastní ....

Květen 2012 bude velmi zajímavé období, jeho tvořivá síla bude „posvěcena" ideemi z jiných, inteligenčních sfér

Myslím, že ta touha přicházet věcem na kloub dřív nebo později nutně povede k nějakému rozšíření obzorů (ať už na poli vědeckém či jinak) ... jen překonat ten strach z opuštění "známého a bezpečného". Ten campbellovský hrdina v něm zcela určitě dřímá ....

Ještě jednou díky za věnovaný čas, a snad stihneš i toho panáka.

Pavla Aligova
člen


# Zasláno: 7.8.2011 09:25 
Odpovědět 


Jardine

Máš (tykáme si že?) pravdu, ta vnitřní žena je vlastně projekcí, reálným ztělesněním tebe. Šťastný to muž! To je nádherné, inspirativní a nesmírně obohacující. Všímej si lidí se sextilem nebo trigonem na jiné planety. Dělá to z nich mimořádné osobnosti.
Zrovna mně napadá zakladatel časopisu Playboy, Hugh Hefner (Lilith trigon Slunce). Zapomeňme na zprávy z médii, které jsou poměrně trapné, co se jeho osoby týče. Myslím, že on sám si dokáže vychutnávat život beze zbytku.

Jardine
člen


# Zasláno: 21.8.2011 09:45 
Odpovědět 


Narazila jsem na odkaz na skvělý článek o vazbě Venuše-Saturn, tak sdílím (omlouvám se, že je to zase v AJ).

http://www.mooncircles.com/venus/Venus%20Saturn%20 sample.pdf

Pavla Aligova
člen


# Zasláno: 21.8.2011 12:06 
Odpovědět 


Občas mně zamrzí, že musíme neustále hledat v zahraničních zdrojích a v naši astrologií chybí informace i skutečné osobnosti - autoři světového formátu.

Jardine
člen


# Zasláno: 28.12.2011 09:11 
Odpovědět 


K Vánocům jsem dostala knihu Howarda Sasportase Gods of Change: Pain, Crisis and the Transits of Uranus, Neptune and Pluto, která tady zatím česky nevyšla. Kdyvy někoho z vás zajímal Sasportasův popis některého z konkrétních tranzitů, dejte vědět, hodím to sem v překladu.

http://www.amazon.ca/Gods-Change-Howard-Sasportas/ dp/0140192123

Krásný nový rok!

Iva
člen


# Zasláno: 28.12.2011 10:22 
Odpovědět 


Jardine

Jardine, když nemůžeme poprosit o překlad všech:-) tak aspoň třeba ten Pluto na světla teda buď Lunu nebo Slunce.Nebo třeba Venuši:-).
Nebo vyber sama nějaký, který tě zaujal ať už Uran, Neptun nebo Pluto.
Každý kousek dobrý

Jardine
člen


# Zasláno: 28.12.2011 15:02  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


No, to zas dítě dostalo do ruky oblíbenou hračku Tady je první kousíček. Dala jsem to na svůj blog, aby tu text nezabíral místo.

Pluto-Slunce

http://plutoquest.blogspot.com/2011/12/tranzity-pl uto-slunce.html

Iva
člen


# Zasláno: 28.12.2011 16:18 
Odpovědět 


Jardine

Moc dobrý. Snad těch kousíčků bude víc:-)). Se těším

Turnovský



# Zasláno: 28.12.2011 19:11 
Odpovědět 


s dovolením sdílím

zapomněl/a
na jméno




# Zasláno: 28.12.2011 19:40 
Odpovědět 


Taky sdílím, a to velmi

Jardine
člen


# Zasláno: 28.12.2011 20:46 
Odpovědět 


Jé, to mám radost. Další chod bude výňatek z Pluto-Luny.

Irena
člen


# Zasláno: 29.12.2011 15:27 
Odpovědět 


Jardine
Já taky jásám jé jé jé. Ani nevíš jak mě přišel tvůj překlad vhod.
V natalu nám Pluto,tedy mě a dceři, rozehrává hodně velké téma. Mám ho v opo na vodnářskou Lunu, ona opo na Slunce v Beranu a kvadr na raččí Lunu. V nacházejícím čase ji tranzit Pluta si prohodí postavení a vytvoří opo k Luně a kvadr k Slunci. Vím, že změny příjdou a časy budou nelehké. Věřím, že jako Beran si poradí zdárně. Víš, vy dvě máte mnoho společného alespoň z mého pohledu.
Jé už máš hotovo i o Luně. Děkujeme.

Jardine
člen


# Zasláno: 29.12.2011 16:17  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Luna ještě není hotová, dělám to po kouskách. Teď se zas chvíli musím šmrdolit kolem plotny a večer vlítnu na ten zbytek

Irena

Přeju, ať ty tranzity proběhnou v rámci možností pokojně. U nás má teď manžel delší dobu tranzitujícího Pluta v konjunkci s Merkurem a pořád se mě ptá, co by se mu jako mělo dít. Takže tak nějak kdyby to bylo ... Ale máš recht, Beran už si tu svou cestičku probojuje ... je na to naprogramovaný

ashtangi
člen


# Zasláno: 29.12.2011 18:53 
Odpovědět 


Tesím se na Plutona na Lune, mám ten tranzit zrovna za sebou (i kdyz za sebou, on ten Pluton jeste k mé Lune Jup zacouvá, ale presne na ni uz se nedostane). Delo se mi toho hrozne moc co té symbolice odpovídalo, ale at se nikdo zbytecne nebojí, vsecko v naprosté pohode. Rekla bych, ze mi docela zbrutálnela moje uz tak dost brutální intuice, takze vidím u sebe do spousty vecí co jsem drív nevidela, a jsem za to velmi ráda

Jardine
člen


# Zasláno: 29.12.2011 22:15  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 


Tak, Pluto-Luna je hotova.

Daniela
člen


# Zasláno: 30.12.2011 08:10 
Odpovědět 


Tak sem s ní:) A moc díky za námahu a vložený čas.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 29 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5


Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
 
Astrologické forum / Astrologie / Doučovací astro-koutek








Powered by miniBB™ © 2001-2024