Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Hanka: Jde v astrologii rovnou o spojení s akášickou hladinou událostí---
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
Jardine
člen

# Zasláno: 19.3.2010 21:35  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

áno, životní tlak, to je výstižnější :)

neo
člen

# Zasláno: 19.3.2010 21:39 
Odpovědět 

[b]Jardine/b]

už nebudu tlačit na pilu

lenka-s

# Zasláno: 19.3.2010 22:25 
Odpovědět 

Jardine

Abych se ti priznala, tak já mám velký problém s tím rozdelováním konfliktu cloveka na vnitrní a vnejsí. To je jako kdyby se nekdo snazil udrzovat navenek fasádu honosne vypadajícího baráku, který uvnitr hnije? To by asi nemelo valný smysl. Nevím, proste to na mne celé pusobí ponekud zvlástne.

Turnovský

Zlatá slova, pane Turnovský, srdce mi úplne zaplesalo, kdyz jsem v té predmluve cetla slovo PROCES... Velice výstizné

Jardine
člen

# Zasláno: 19.3.2010 22:49  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenko: ale vnitřní konflikt přece nemusí znamenat hnití .... znamená, že člověk v sobě nějak musí sladit protichůdné nebo nesourodé tendence, a to dá samozřejmě práci. Pokud si tu práci dá, může se ve vztahu k ostatním a k vnějším okolnostem projevovat harmonicky ...

To, že to v člověku uvnitř bublá, neznamená, že nemiluje lidi kolem sebe a nemá potřebu a snahu se ve vztazích projevovat láskyplně.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 19.3.2010 22:52 
Odpovědět 

Pavle,
proto se mi Bondy líbí. První dva verše shrnují vše a ještě k tomu ten doslov, který nikdy nebyl vydán - tak to mi otevřelo oči. Mám je dvakrát tak velké.

Turnovský

# Zasláno: 19.3.2010 23:01 
Odpovědět 

lenka-sZajíc MilenaP
On už Claude Tresmontant si tropí posměch ze "sladkého jména" Ježíš a to je NĚJAKÝ katolík!

lenka-s

# Zasláno: 19.3.2010 23:09 
Odpovědět 

OK, Jardine, já se vzdávám, my dve se stejne nedohodnem, mluvíme úplne jiným jazykem, nebo jsou ty kanály nejaké ucpané, ci co... Tak se mej hezky

Turnovský

# Zasláno: 20.3.2010 00:13 
Odpovědět 

stará buddhistická poučka:
Kdo medituje kvůli nirváně, nikdy jí nedojde!

virgo63
člen

# Zasláno: 20.3.2010 00:19 
Odpovědět 

Jardine
Já Tě docela dobře chápu....

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 20.3.2010 00:36 
Odpovědět 

On to ten Tresmontan taky blbě pochopil.

1) Byl přesvědčen, že lidský rozum je schopen dokázat Boží existenci.
2) Za základ teologie považuje důkaz, že:

A) existuje transcendentální absolutní bytost – stvořitel nebe a země –, již můžeme nazvat Bohem;
B) tato bytost k nám promluvila, že se nám zjevila.

Jardine
člen

# Zasláno: 20.3.2010 08:50  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenka: o jazyku to nebude, jsme asi prostě každá z malinko jiného těsta/některé věci vnímáme jinak. Což je OK ... byla by to nuda, kdybychom byli fšici stejní. Taky zdravím!

neo
člen

# Zasláno: 20.3.2010 09:42  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Má zkušenost

Byl jsem a pořád jsem pod tlakem životních situací, ale před 15 lety to začalo nabývat na síle a když to zkrátím, tak jediná cesta jak to ustát a přežít, nakonec byla přes uchopení a pochopení, že je to na mě a ve mě, tedy pracovat s postupným odhalováním jak ty události se mnou a ve mě komunikují, co vyvolávají a časem pochopit a postupně rozpustit.

Jinak řečeno když ve mě bude prožité moudré, osvícené prázdno - mír tak většina událostí mě nebude psychicky a jinak zahlcovat ... .
Je to cesta a práce na sobě a vlastně se vším co tvoří podstatu našeho života, rodina, společnost, prostředí... .
Zkrátka naučit se vlastní pohledy a poznáním. Je to běh na velmi dlouhou trať, a práce se svojí osobností duší a životem, a zde se hodí hodně esoterika.
Velkým průvodcem a i zachráncem byla právě astrologie ... .

Po čase došlo k moudré práci s dějem kolem mě, tedy dělení na podstatné a nepodstatné - ztišení.

Byl jsem v celku spokojen,ale pak přišlo něco nového což sem nazýval jako tah obzorů, neboť právě v přírodě a při meditacích, tedy spíše rozboru co se ve mě odehrálo či v okolí, nebo co mě zajímalo, jsem to vnímal při pohledu na horizont ... .

Nádherný nepopsatelný stav ... .

Časem se to změnilo či spíše sem se učil to vnímat, a šlo v podstatě o rozšíření prostoru a tím pojmutí stavu všeobsaženství až k vyvanutí ... .

Nádherný byl čas v přítomnosti Jsoucna to byla nirvána :-). Pak přišel sešup, a zase práce naučit se odčlověčené čisté řeči a podstaty Jsoucna a překročit fenomén člověka a konečně si přiznat a opustit logiku a boj s pragmatickým přístupem že přeci jenom se to příčí našemu pozemskému životu ... .

Pořád je to stavěno na třech fázích a završení v cyklech ... .

Tak dlouho jsem se bránil až to bylo na škodu, ale nakonec jsem se sám sobě i Jsoucnu přiznal kdo skutečné tíhnutím jsem zkrátka mystik tělem i duší a přišlo uvolnění a další zázrak ve formě znamení ... .

V této moment už mizí dělení já a ty je už v sounáleženství, tedy i v přítomnosti Boha, i když to vlastně Bůh není, ten je jen projekcí našeho lidského vnímání a perspektivy.
Je to za Prahem překonání sebestřenosti lidství a našeho světa, kdy už je brán jak si jako jeden z mnoha a to samé s člověkem ... .

Zde pak přichází moment že již je k ničemu a určeno k pozapomenutí vše co jsme se naučili, studovali a poznali, zkrátka to vyvane ale nezmizí, bude s tím již pracovat naše intuice ... .

Víceméně nemáme se již vztahovat k tomuto světu a životu člověka a lidské populace, neboť jejich smysl je již prohlédnut a uchopen ... .
Zde pak má přijít paranirvána, půjčil jsem si slovník od kolegů buddhistů

Jelikož je toto dáno v podmínkách civilizace a běžného života, nelze natrvalo udržet bytí na této vlně, neboť naše pozemské bytí je mnohem hutnější takže zastíní onen stav, kdy je vyjevený a projevený stav celistvost všeho, jež je na úrovni v ciťování a je vlastně o srdečním centru a komunikaci, které nabere prim po překonání "Prahu" lidství a logiky, mozek a mozkové centrum jde na pozadí ... .

Komunikace je formou intuice a je to opět proces učení ... . Velkým ne tak problémem je senzitivnost, tedy vyladění do tohoto stavu, což přináší při styku s naší realitou velký zápřah i na psychiku, neboť běžné vjemy jsou zde maximálně robustně projevené ... .

Proto jak jsem posléze pochopil je to už o odchodu mimo civilizaci někam do ústraní ... .

Je to vše vlastně o otevření principu Neptuna ve Venuši, neboť Venuše je vlastně pážetem či mluvčím Neptuna, je onou intuicí ... .

Navíc zde asi zřejmě dochází i vnímavost na aktuální pozice a aspekty planet, spíše tomu říkám stav planetárního pole .

Neplést s formou Luna - Venuše - ženskost či ... .

Žádná akaša zde není, to je zatím nepochopení či projektování své práce se skutečností i za ní skrz projektování svého statutu a ten je tady a teď o lidství a současném poznání

lenka-s

# Zasláno: 20.3.2010 09:54 
Odpovědět 

Jardine

To je fajn, ze to tak vidís. Vzdyt i rozdílné názory na vec mohou lezet mírumilovne vedle sebe.

Turnovský

Kdo medituje kvůli nirváně, nikdy jí nedojde

No jasne! Jak muzu dosáhnout osvícení (rozpustení ega), kdyz o nej budu zoufale usilovat (ego full power)? Vubec ta predstava nekterých, ze je mozné si to osvobození VYMYSLET je podle mne úplne zcestná. To by fakt pak nekterí lidé mohli dojít k názoru, ze je mozné zajistit se a obalit se vnejsí vatickou, primeditovat si k tomu vnitrní osvícení a pak být za vodou! Asi není treba ríkat, do které cásti tela jde pri takovém prístupu rozvíjení potenciálu nativity! Kdepak: stavět razit CESTU pěkně klopotně, motykama,lopatama. Tedy žádná procházka po ískem vysypané cestě v parku, jak si to někteří někteří představují když čtou onu větu rabbiho Ješuy známého jako Ježíš Kristus, když mluví o tom, že je CESTA, pravda a život..., to je podle mne ono!

Jardine
člen

# Zasláno: 20.3.2010 11:09  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenko, ... já bych se na ty, co "zoufale usilují" o osvícení a dávají do toho nějakou tu ego full power dívala trochu shovívavěji a rozhodně bych nad nimi nelámala hůl. Myslím, že nelze vůbec předem tvrdit, kdo osvícení (nebo nějaké harmonie se sebou a všehomírem, jak tomu radši říkám já) může či nemůže dosáhnout .... i ten snaživec-egoista nakonec může dojít daleko, ba nejdál, ale je to vo tom, že postupně bude (možná dost bolestně) ztrácet všechny ty své různé iluze a sebeklamy a bude muset tu motyku do rukou vzít, kopat a nevzdat to, a přece "se vzdát". Ale proč ho předem z nirvány vylučovat? Třeba má v sobě pod těma nánosama zakopanýho bojovníka a "dá to". Žádný exkluzivní klub kandidátů na prozření přece neexistuje ....

lenka-s

# Zasláno: 20.3.2010 11:40 
Odpovědět 

Jardine

Uj, lámat nad nekým dopredu hul, jenom to ne. Osvícený egoista? No, kdyz myslís... Vsak to zkousej! Full power, co to dá! A az budes v té nirváne, tak klidne prijd poreferovat!

neo
člen

# Zasláno: 20.3.2010 12:01 
Odpovědět 

Spíše

než o dotyčném, tak tyto pohledy poukazují o našem postavení k věci v určitém stavu zralosti či nezralosti.
Zkrátka máme tendenční pohled na tuto zkušenost, která by měla být podle nás zasazená do určitého rámce, jenže to je taky klam ... .

Nirvána trvalá ne jen vycvičená je až za rozpuštěním ega a uchopení a překročení fenoménu člověka, lidstva, planety ... .

Zkrátka je zde více možností a život je vlastně i o hravosti a zkoušení ... .
Je to doslova o ztišení ... .

Navíc může to být semínko do dalších životů ... .

Ať si usilují stejně budou muset projít fázemi, cykly a transformacemi, tedy neberme jim iluze, neboť ty též jsou dobrým motivačním prostředkem ... .

Jardine
člen

# Zasláno: 20.3.2010 12:08 
Odpovědět 

lenko, nejde mi o osobní nirvánu, samotné je mi celkem šumafuk, ke štěstí mi stačí mnohem míň. Jde mi jen o to, předem neposuzovat, co kam to člověk dotáhne nebo co v něm dřímá či nedřímá za potenciál. Samozřejmě, že člověk blízký nirváně už těžko bude egoista. Ale mohl jím kdysi být ... a nikdo by ho možná v té době na něco lepšího netipoval. Jako mého oblíbeného Jacka Kornfielda, který se ke svému počátečnímu zcela sobeckému usilování v dobách, kdy byl mladé zakomplexované ucho, v pohodě přiznává.

Asi ze mě mluví nějaký přehnaný idelismus, ale co už se sebou nadělám.

lenka-s

# Zasláno: 20.3.2010 12:37 
Odpovědět 

Spís jsem si vsimla, ze se na moje príspevky chytás proto, ze si do nich projikujes svoje subjektivní pojmy a dojmy a pak zacnes vehementne tvrdit neco, co v mém príspevku vubec není... ale s tím zase tezko neco udelám já! A ty super osvícené guruy vyctené z knízek já moc v bezném zivote nepapám... ale to tobe asi nevysvetlím, co?

Tak pa, zlato

Jardine
člen

# Zasláno: 20.3.2010 13:00  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenko

"Spís jsem si vsimla, ze se na moje príspevky chytás proto, ze si do nich projikujes svoje subjektivní pojmy a dojmy"

to je dost dobře možný .... já k té subjektivitě mám sklony, to se zase znám. Nedělám si iluze, že tady předkládám něco bůhvíjak objektivního, a už vůbec ne, že to musí být 100% pravda. V pohodě se nechám vyvést ze svých omylů ....

Jen bych nerada, aby nám ta pěkná diskuse přerostla do nějaké osobní roviny, to jsem ani jedním svým příspěvkem nezamýšlela. Možná si raději půjdu schladit svou beraní hlavu s dětmi na pískoviště ... tak zatím!

lenka-s

# Zasláno: 20.3.2010 15:09 
Odpovědět 

Jardine

Cením si tvé uprímnosti

Takze abychom se my dve konecne dohodly na jedné dulezité veci: kdyz napísu, ze treba ta a ta strategie PODLE MÉHO NÁZORU v zivote nefunguje, tak tím mám na mysli presne to, co písu, to jest, ze ta a ta strategie PODLE MÉHO NÁZORU v zivote nefunguje. NIC VÍC. Nikde nepísu, nenaznacuju a tudíz si ani nemyslím, ze by snad lidé, kterí tu strategii zkouseli nebo zkousí, byli odsouzeníhodní (nebo ze by takoví lidé byli neláskyplní jedinci, ci cokoliv jiného). Nikde nepísu a nemyslím si, ze by nekdo neco delal spatne, nebo ze by snad muj názor byl jediný správný. Neznevazuju nikoho, nelámu nad nikým hul, neoznacuju nikoho jako nejaké domácí zvíre ci cokoliv jiného. Proste pouze prihazuju do diskuze svobodne svuj názor, ani lepsí ani horsí nez názor ostatních, címz rozmnozuju diskuzi, tríbím si svuj mozek a zároven se sama ucím interakcí s ostatními. To co prezentuju jsou samozrejme moje MOMENTÁLNÍ názory, které odpovídají AKTUÁLNÍMU stupni mého vedomí, nejsou to nejaké nápisy vytesané do skály. Vetsinou písu to co písu práve proto, ze jsem si treba v té samé veci natloukla drz...

PS: Pri veskeré úcte k internetovým diskuzím jsem si ovsem samozrejme vedoma, ze ono je stejne nakonec nejlepsí, kdyz si clovek na urcité zkusenosti v zivote prijde sám a proste si tu drz... holt naryje

Jardine
člen

# Zasláno: 20.3.2010 15:39  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenko,

beru, chápu

no, opravdu musím připustit, že tvoje příspěvky ve mě nějak spouští chuť argumentovat o věcech, který mnou zrovna hejbou. Ale spíš fakt polemizuju sama se sebou než s tím, co doopravdy sděluješ ty .... za to se omlouvám. Je sranda, jak člověk sám sebe nachytá na švestkách.

lenka-s

# Zasláno: 20.3.2010 21:11 
Odpovědět 

Jardine

Klidne polemizuj, se mnou, nebo treba i sama se sebou, vsak je to pro dobrou vec a obohacující je to urcite pro nás pro vsechny. Já se kdyz tak odvolám na to svoje výse sesumírované programové prohlásení, kdyby bylo potreba...

lenka-s

# Zasláno: 21.3.2010 10:49 
Odpovědět 

PS pro Jardine: Jeste chci dodat, ze te pres net vnímám jako super-super-super hodného tvora... az tak moc, ze si nekdy ríkám, jestli ty si dokázes v zivote dupnout nohou, vymezit se oproti nekomu a ríct jasné NE s vedomím, ze to neznamená, ze bys toho cloveka svým rozdílným postojem odsuzovala, nebo ze bys ho tím treba prestávala mít ráda (nebo ze on by kvuli tomu snad automaticky prestal mít rád tebe), ale kvuli uspokojení tvé vlastní (a legitimní!) potreby sebevyjádrení svobody a individuality... Uz z toho duvodu doufám a budu fakt moc ráda, milá Jardine, kdyz se mnou budes obcas, a to co nejcasteji, nesouhlasit

Jardine
člen

# Zasláno: 21.3.2010 13:01  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenka: jé, dík!

No, kápla jsi na jádro pudla .... když budu trochu otevřenější, musím přiznat, že tohle je jedna z věcí, se kterýma dost bojuju. Taková ta představa, že když někdo odmítne můj názor nebo něco, co nabízím, odmítne mě jako celek (to je asi muj největší životní strach). A tudíž to instinktivně nedělám druhým ...

.... možná se to dá vyčíst z mojí Luny na DSC v Raku (con Saturn), která je v kvadrátu na Pluto, takže se to rozumem blbě ovládá. Dobrý je, že už to aspoň vím ... a navíc, během následujících tří-čtyř let se mi tranzitující Pluto bude do téhle konstelace bez ustání trefovat, takže čekám, že mě z této stránky pořádně propere a přivede k rozumu, kde je to žádoucí

Každopádně dík za podněty ... tvoje schopnost na férovku říct, co si myslíš, je pro mě dost inspirující.

Věra
člen

# Zasláno: 22.3.2010 01:30 
Odpovědět 

Jardine
A já pořád proč je mi tahle holka tak sympatická a proč jí fandím a ona
je Beran, no aby ne, dyť to je ono, spříznění
Jardin, nemáš ty toho Berana trochu šlehnutýho Rybama?
Nechodím sem teď skoro vůbec a pokud, tak v rychlosti něco projedu a
hltnu ale tys na mně ty sympaťácký růžky vystrčila hnedka.
I ten strach a postoj s "odmítnutím" a vedení směrem k osobní rovině,
chi chi... mi něco říká.
Jsi sympatická tím, jak se upřímně snažíš, svou přímočarostí. Ať ti to vychází v osobním hledání i s rodinou.

zapomněl/a
na jméno

# Zasláno: 22.3.2010 07:54 
Odpovědět 

spoluberanice Věro, dík!

V Beranu toho mám dost ... konjunkci Slunce-Merkur-Chiron, a pak o kus dál ještě Jupitera. Jsem tomu ráda, protože přestože jsem svou životní cestou spíš pionýr slepých cest, řečno s Cimrmanem, nikdy mě nějak zvlášť nepřechází chuť se lopotit dál.

V Rybách mám Marse ....

Jardine
člen

# Zasláno: 22.3.2010 07:58  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

... zapomněla jsem se přihlásit, dítě mi tu oplácává modelínou počítač a snaží se na sebe strhnout pozornost i hrnek se šťávou. Začíná další typickej den

lenka-s

# Zasláno: 22.3.2010 10:29 
Odpovědět 

Jardine

Taková ta představa, že když někdo odmítne můj názor nebo něco, co nabízím, odmítne mě jako celek (to je asi muj největší životní strach). A tudíž to instinktivně nedělám druhým ... A tudíz instinktivne vnímám jako hrozbu, kdyz (naprosto legitimne!) neco pro sebe odmítne nekdo druhý, kdyz si dovolí vyjádrit nesouhlasný postoj, kdyz se vuci necemu/nekomu nejak vymezí, manifestuje svou odlisnost, rídí se svým nezávislým, samostatným úsudkem, atd., atd., atd.

Lunu já u tebe cítím fakt silnou a jeste si dovolím pripsat, ze naopak na nedochudce a kandidáta na venování pozornosti bych tipovala treba takového Urana... Ale klobouk dolu, ze jsi schopná moje príspevky takhle vstrícne prijmout. Sranda je, ze jsem vzpomínala na Verku (taky s nejakou tou kombinací Berana a Raka, pokud se nepletu) a ríkala jsem si, ze z vás jdou opravdu podobné energie... Nu a vida, vy uz jste se dokonce i nasly

Jardine
člen

# Zasláno: 22.3.2010 11:11 
Odpovědět 

lenka

Urana mám taky dost silnýho ... na MC a v opozici na to beraní stelium. A momentálně v konjunkci s progresivní Lunou. Cítím v sobě takovou "švihlost" a touhu dělat a říkat věci po svým, ale ta přidušená Luna mě v tom doteď dost výrazně brzdila ... no tak uvidíme, jak bude dál.

lenka-s

# Zasláno: 22.3.2010 12:18 
Odpovědět 

Planeta v opozici bývá v nekterých prípadech vytesnovaná... Saturna v Raku muze ta Luna, která mu séfuje, pozírat... vsak ty si to casem vsechno rozklícujes sama.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Hanka: Jde v astrologii rovnou o spojení s akášickou hladinou událostí---