Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Význam ascendentu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .
Autor Zpráva
neo
člen

# Zasláno: 23.2.2010 13:41  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Vertikalita

fenomén nedostižnosti astrologie je její vertikálnost. My zatím upřednostňujeme její horizontálnost, tedy určitý archetyp a sestavu.

Jen že ta dostává na frak právě onou vertikálností.

Co je vlastně ona vertikálnost. Je to možná klíčový a osobnostní bod který určí jak daná sestava predizpozic nativity a horoskopů bude uchopena a v jaké kvantitě a kvalitě.

Proto je potřeba si uvědomit, že do ruky nikdy nedostaneme učebnicový a osnovový výklad jednotné astrologie, maximálně jejího geometrického rozdání v kolečku .

Proto je zde více oborů astrologie a i funkčních, tradiční, transpersonální atd.

Mě spíše fasicnuje a i nutí k hledání oné cesty vertikality která nakonec určí uchopení formou ... .

Vertikalita je vlastně možná prostor pro rozvinutí duše v pojmu duševna Ega a to určuje více kvalit, genetické predizpozice, predizpozice mozku, predizpozice rodiny, společnosti ... .

Tedy není to pro lidi jež potřebují pevné pravidla, zde je potřeba vícelineárního myšlení a hodně to ulehčí intuice ... .

Útěchou je že společnost nabízí víceméně stabilní podmínky pro duševní růst, tudíž určitý rozsah onoho vertikálního činitele ... .

Je tedy i mnody zbytečné hledat další systém v systému ale vhodnější je jít cestou vertikality ...

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 23.2.2010 13:47 
Odpovědět 

Jardine,
nejsi sama. Perfekcionista je i můj muž. On to má nastaveno tak, že co léta fungovalo u jeho rodičů, nutně musí fungovat beze zbytku u všech lidí. Mnohokrát se mnou jezdil na přednášky do Prahy ( Shvězdění), do Zlína...
Nikdy si tam nesedl, vždy odešel pryč se slovy, já jsem jen doprovod, já tu nepatřím, jsou to blbosti a vyhozené peníze.

Jenže ono mu to všechno nefunguje pořád a jinak už se na věci neumí dívat. Má krásného PL ve 12.domě a JU s VE na AS, Mars v Rybách by si taky měl umět leccos jinak vysvětlit. Jenže - tvar horoskopu je houpačka a těžko s ním něco pohne. Nepohnu ani já, přestože vím, že po staru se pořád nedá myslet.

Když je něco zjevně pojmenovatelné, převrátí to do svých mylných představ a byť by šlo i o život, nazve to omylem lékařů. Je to pro něj jednodužší, nic potom nemusí dělat, všechno zařídím já. Prostě žije tak, že jen jeho pravda je pravá a všichni ho musí poslouchat.

Poslední dobou mu to nějak nefunguje, tak se uchýlil k mlčení se slovy: "Když nemám pravdu, budu raději mlčet. "
Uf, taky jsem si musela ulevit...

Jardine
člen

# Zasláno: 23.2.2010 13:55 
Odpovědět 

Mileno ... jedna věc, která s manželem skutečně pohla, byly přednášky pana Turnovského, které si doma pouštím na CD. Dělal, že u toho programuje, ale co chvíli zaregoval velmi pohotovou otázkou nebo komentářem. A došlo i na souhlasné pokyvování

neo
člen

# Zasláno: 23.2.2010 13:55 
Odpovědět 

Uran

mě Uran spíše táhne k moderním technologiím a počítačům na jedné straně a na druhé snad k transcendentalitě

Kveta
člen

# Zasláno: 23.2.2010 13:58  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

No, to je ono - když nemá Pluto, co by oral, je normální!
Tak tomu nevěřte Když nemá, co by oral, pak buď oře bez vašeho vědomí a nebo zoře i co by neměl.
Pluto má v popisu práce i kontrolu. A jestliže se člověk kontroluje, aby měl sebe i Pluta pod kontrolou, tak to je teprve ta "pravá" Plutova orba.
Dobře si pamatuji z praxe účetní a ekonoma, že pro každou kontrolu jsem nechávala něco "k vyzobnutí". A to zvláště v případech, kdy nebylo žádoucí, aby do něčeho vrtali hloub. Prostě oni něco najít museli, takže vždy našli, vlk se nažral a koza zůstala celá.
Pluto není jen přeměna housenky v motýla, taky je to pěkně bolestivý proces svlíkání kůže a hádeček (had) musí někde přečkat období zranitelnosti než zpevní ta nová.

virgo63
a ejhle, hned se objevily konzervy a napasoval se na něj můj splín ohledně astrologie.
Konzervy se objevily jako odpověď na kartu Vdovec, na kterou ses ptala, zda není plutonská. Vdovec je kozoroží saturnská karta značící řád, zodpovědnost, zralost, konzervatizmus (na lidském těle i kůži!) atd., odtud slovo konzerva. Kdo ti na ně napasoval tvůj splín ohledně astrologie, ať se s tím popasuje sám.

Zdendula

# Zasláno: 23.2.2010 14:04 
Odpovědět 

virgo63

píšeš, že možná nevíš, co smysluplného říci, proto ..... Ale toto samo o sobě mi přineslo velký podnět k zamyšlení. Řekla bych, že i tohle vnímám sama za sebe podobně, jak Ty.

Netajím se s tím, že v opravdové astrologii nejsem tak docela doma, protože jí zatím pramálo rozumím, a tak co k ní vlastně může člověk sám říkat ? Můžu se tak akorát na něco vyptat, jenže jak člověk řeší úplné začátečnické banality, není si občas docela jist, zda dotaz vůbec vypustit, či nikoliv.

Tohle mi přišlo na mysl po čtení Tvých slov a řekla bych, že něco na tom bude. S tím rozdílem, že Ty třeba víš, kdo Ti nyní krouží tam či onde, no a já na to zatím jen zírám a hledám čím začít, abych třeba právě tohle pochopila.

Každopádně vím, žes tu někde data nechala a tak jdu na ně mrknout, chtěla bych vědět víc.

Co ale přivádí myslím třeba mne vracet se na fórum je fakt, že ti běžní konzumní lidé řeší asi hodně přízemní věci v životě. Právě takové bezprostřední okolí mne hodně obklopuje. Zeptám li se na názor nebo radu, vím, jakou materialistickou a bezmyšlenkovitou odpověď od nich vlastně dostanu. A taky že jo. Pak už se neptám.

Když občas potkávám v životě rozumné a moudré lidi, vhánějí mi jejich slova, jednání a výroky do očí slzy dojetí. Kdyby to bylo častější, byl by člověk zvyklý a nereagoval by zřejmě tak příliš citlivě. Proto možná ráda čerpám z citátů nebo písní slova, kterých je mezi lidmi málo.

Za celá dlouhá léta, co koketuji s astrologií ale nenalézám ve svém okolí lidi, kteří by o ni byť jen zavadili a projevili zájem. Maximálně díky astrologii v Blesku. O psychologii nebo filozofii ani nemluvě.

Není to jen o astrologii, ale zajímá mne již mnoho let třeba genealogie, tedy rodopis no a v souvislosti s tím také historie té doby. A zase se okolí diví, co je to za podivínskou manýru.

Kdežto ti, co tíhnou k nějakým vědám jsou právě ti, kteří vědomě pracují sami se sebou zároveň. Já prostě věřím, že to je to, co ten dnešní svět potřebuje, tu nutnost práce se sebou samým, i když samozřejmě rozumím nutnosti řešit i živobytí a existenční záležitosti a tedy třeba práci nebo podnikání. A je těžké vykoumat, jak to všechno nějak lidsky skloubit.

Tady se člověk cítí jako mezi svými, o kterých sice pramálo víš, ale srdcem cítíš a vnímáš, že vlastně víš. S radostí vítáš, když se tu objeví, protože tím pádem vidíš, že jsou a že se také perou s nepřízněmi, které čas od času přicházejí. Proto je tu asi to nutkání objevit se vždy znovu a zas. I když každý to můžeme mít docela jinak. To je jasné.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 23.2.2010 14:16 
Odpovědět 

Jardine,
manžel je tvrdohlavý Štír.Pavla T. zná, viděli se mnohokrát, Pavel byl i u nás v Hradišti a přesto všechno - se mu všemožně vyhýbá. Já musím CD poslouchat, když on není doma, protože ho to rozčiluje, taky to patřičně komentuje.

Do jediné knihy nenahlédl, tedy kromě jízdího řádu a veškeré technice, vč. PC se vyhýbá. Trvalo dlouho, než vůbec pochopil mobil
Ale dost už nářků.

Jardine
člen

# Zasláno: 23.2.2010 14:28  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Mileno, tak u nás to bude asi jiné .... my jsme takové ty názorové "protivy", co se potřebují a doplňují, a baví je vést nesouhlasné debaty.

virgo: Sluníčko v sendviči mezi Uranem a Plutem ... to asi bude opravdu síla, i s těmi dalšími vazbami. Ty asi opravdu pronikneš tam, kam většina lidí ne.

Merkura ve třetím domě mám taky, a diskusní fóra jsou pro mě mor .... nedá se tomu odolat

lenka-s

# Zasláno: 23.2.2010 15:41 
Odpovědět 

Jardine, popsalas svého manzela super devítidomove a kozorozsky zároven (má MC Kozoroh, tak tam toho Kozoroha aspon kousínek musí mít, ne?) Jsem se fakt nasmála

neo
člen

# Zasláno: 23.2.2010 20:43 
Odpovědět 

Jardine

není důležité jen studování samotné astrologie, podstatné je neustále poznávání skladby všeho kolem nás, neboť na tomto systému pracují i planety ( astrologie), i když je zde jenom zrcadlově ... .

Čím více uchopíme principy kolem nás, tím více i samotný podtext astrologie, tak že dalece v budoucnu, již se třeba bude pracovat v rámci matematických dimenzních rovnic .

Proto je dnes expanze informací a internet. Tedy poznání od geologie, vesmíru, medicíny atd.

Duchovní člověk v našem pohledu bybyl jen chudáček, duchovní člověk v budoucím měřítku je ten, kdo pozná principy skladby všeho kolem nás a tím poodhalí systém, kterým je to stavěno a je velmi jednoduchý ... .

Tedy když už jsem odbočil, duchovní člověk vedle životní moudrosti je taktéž člověk hlubající a znalý toho co tvoří vše kolem nás a souzní i s technikou
Zkrátka je renesanční a osvícený

Jardine
člen

# Zasláno: 23.2.2010 20:58  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

lenka:

to jsem fakt netušila, kam se můj dotazík na význam ascendentu vyvine ....

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.2.2010 21:01  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Hani prosím tě příště založ nové vlákno, pokud budeš mít zajímavé a zcela odlišné téma- abychom tady neměli vše od špendlíku až po lokomotivu.
Dávám si s tím tu práci a přesunuji to na nové téma.
http://www.astrologie-dagmar.cz/forum/index.php?ac tion=vthread&forum=1&topic=361&page=0

Díky

neo
člen

# Zasláno: 23.2.2010 21:07  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

znamení Raka

trochu z jiného soudku

co reprezentuje vlastně znamení Raka, tedy období na naší planetě .

Je to období po kulminaci slunce na obratníku raka, jež je dán sklonem zemské osy a místem na oběžné dráze kolem slunce.
Je to období po nejvyššího příkonu sluneční energie za celý rok.

Co říká samotné slunce ? Jednak už ustupuje a jednak je v nejvyší síle, projevu vědomí, což vyvolává zdání chování raka, ten taky couvá, navíc slunce reprezentuje osobnost, zde v nejvyšším svébytném stavu Egu, tedy cilivost - sebeuvědomění, rak má rád vodu a voda je citlivost, což je taktéž i čití k projevu.
Je to čas rodiny, zvířata mají dospívající potomky a vydávají se poznávat svět a učit se jeho nástrahám a k tomu potřebují pevný bod, místo k odpočinutí nabití sil, domov ... .

Tedy je to o období naší planety Země, nebo o vlastnostech znamení kdesi v prostoru vesmíru .

Turnovský

# Zasláno: 23.2.2010 21:08 
Odpovědět 

hanka

já jen naznačuju, že chceme-li najít ověřitelné zákonitosti "vlivu planet" budeme se muset ptát uplně jinak než jsme se dosud ptali.

"záležitost postjungovská, která dala astrologii jiný smysl než jaký měla předtím" jenže jak ukazuje religionista, filosof a znalec antických textů v originále a taky astrolog Zdeněk Kratochvíl v knize Filosofie mezi mýtem a vědou "astrologie byla v nejstarší době chápána jako výklad "písma nebe", ze kterého lze přečíst význam pozemských dějů. Soustředění se na otázku kauzálního vztahu mezi vesmírem a lidským děním je pseudoproblém založený ovšem antickou tradicí od Ptolemaia" celá kapitola je u mne na www.rezonance.cz Ted yJung svým obratem ke gnózi a astrologové, kteří na něj nějak navazují (částečně i Rudhyar) vracejí astrologii jejímu původnímu smyslu, ne že ji od něj odvracejí.

Řekl bych že je mi bližší ten pohled, ktzerý říká, že planety nejsou zdroje významných kauzálních vlivů, ale jen jejich ukazateli, neboť ony samy jsou pod stejným vlivem jako člověk.

Praktická ukázka: Maso pečeme na pekáči. Můžeme mít dojem, že to maso peče pekáč, ale když se podíváme dobře, je to oheň, který peče jak pekáč tak maso v něm. Pekáč můžeme klidně vyhodit, maso můžeme péct na roštu.

Vanda

# Zasláno: 23.2.2010 21:09 
Odpovědět 

Virgo,
viděla bych to v radixu jako celku, ale zásadní je přitom úplňková opozice mezi planetami v Panně a Lunou v Rybách, doplněná sextilem- trigonem na Neptun +ČL ve Štíru.
Víc bych na veřejné fórum nedávala, když tak osobně.

Iva
člen

# Zasláno: 23.2.2010 21:12 
Odpovědět 

Teda tady jsou ale zajímavý diskuse, vůbec nestačím číst
Jen bych tady napsala Virgo, že ten její AS je určitě v tom Raku, nabeton, já jí to říkám pořád

Vládcem radixu je pak ta Luna v Rybách a v 9.d. od toho ten cit (a smysl pro budoucí) a to všechno pak pěkně opozicí do toho napěchovanýho rácia v Panně a ke všemu ještě třetím domě To se to pak nejen pěkně sváří (rácio versus citlivé a intuitivní vnímání a chápání smyslu) ale taky pěkně ty protilehlý planety z Panny dodávají tý Luně tu skepsi.Luna v Rybách má zatraceně co dělat aby se udržela proti tý převaze rácia a tak pochybuje a pochybuje, byť ale cítí, že na tom něco je V čemž jí naštěstí podpoří trigon k Neptunu ve Štíru, jinak jí to rácio a ta (někdy)skepse úplně převálcuje. A že je ten Neptun na hrotu pětky, tak ty milá Virgo ty "pavědy" jako je numerologie a astrologie a podobně stejně dělat budeš, jen s mírnýma nebo i většíma odlivama jak už to tak u Luny bývá, (případně i většíma jak to bývá zase u Neptuna).
A co se týče zdravotních problémů - jasně, že je to Saturn, který je spoluvládcem 6.domu a tedy se tě jasně týká ta kvadratura Saturn Pluto a navíc ti jde a dál půjde vládce 6.domu=Jupiter opozicí na planety v Panně. A půjde i Slunce a Merkur. Mars ti mezitím kmitá na AS, tak se asi nudit nebudeš

A k pochybování ještě - Merkur přelezl přes nativní Saturn a na nativním Merkuru stojí zase tranzitní Saturn, už to by člověku k pochybám stačilo dvojnásob a ještě ta kvadratura Pluta do Kozoroha a v mundánně panenskym(merkurovskym) 6.domě.To pochybuješ ještě hóóódně málo na takovýhle tranzity
Pluto je vládce pětky tak snad to bude nejen pochyba nad tvořivostí ale i z toho něco tvořivýho nakonec vyleze.Takový hezký motýl zřejmě

Jo a ta Luna taky proto, že jestli se nepletu, tak máte rodinný podnik na lihoviny či něco tak.Tak to je přesně Luna(rodina), 4.d.,sdílení, Pluto, Štír, Neptun, 5.d. atd. Ta Luna prostě u tebe hraje větší roli a to nejen proto, že jsi ženská.Byť byl ten AS na poslednim stupni Raka. Toho Lva nezapřeš ale já z tebe tu Lunu v Rybách prostě hodně vnímám

Dagmar
člen

# Zasláno: 23.2.2010 21:27 
Odpovědět 

Ahoj Ivo - choď sem prosím tě častěji ano????

Holky , prosím, kde jsou Virgo data, už jsem to prošla tolikrát a asi to vždycky přehlídnu

Zdendula

# Zasláno: 23.2.2010 21:40 
Odpovědět 

Dášo, na straně 5 tady.

Iva
člen

# Zasláno: 23.2.2010 21:47 
Odpovědět 

Dagmar

Dagmar, jsou v pětce(5.list) tohohle vlákna asi tak uprostřed. Chtěla jsem je tady napsat ale nevím jestli by Virgo chtěla, tak radši takhle.

Jinak moc děkuju Květě, paní Vandě a vůbec všem za přání a omlouvám se, že jsem neodpovídala, už podruhý se mně stalo, že si tady něco přečtu a v momentě kdy chci odpovědět mně odejde internet To přeci není samosebou.Pociťuju to jako schválnost osudu. Nemůžou přijít na to v čem to je a když má konečně přijít technik, tak to samo naskočí (ráno to ještě nejde ale než přijde tak už ano) takže ani nemůže pořádně zjistit v čem to je. Teda pravda odpovídá to mému radixu no ale stejně:-)). A pak jsem měla ještě pár jiných nesnází(krom internetu) ale snad už to bude lepší

neo
člen

# Zasláno: 23.2.2010 21:59 
Odpovědět 

Ivo

mám velkou radost že jsi opět mezi námi

virgo63
člen

# Zasláno: 24.2.2010 07:42 
Odpovědět 

Iva
No, Tys tu ještě chyběla...
Ne, vážně, jsem moc ráda, že jsi se objevila a věnovala taky čas mému kolečku. Podáváš to krásně jasně a když opominu, že je to taky trochu zpětné nasazování událostí na tranzity, tak s Tebou souhlasím a děkuji moc.

Kveta
Na konzervy nikdo spín nepasoval. To jsem se asi blbě vyjádřila... splín na ten kvadrát Pl-Sa III. dům a tak. Ale co když je ta jedna nafouklá konzerva v mém sklepě právě astrologie, kterou mám chuť vyhodit?

Nu přátelé, je toho tady až moc k přemýšlení na mou adresu. Vando, pane Turnovský, Mileno, Lenko, Jardine, Zdendulo, Neo.... děkuji všem za podněty. Snad se s tím obdobím prokoušu a nezačnu hned zítra psát novou knihu s názvem: "Rozloučení NEJEN s tradiční astrologií."
Přeji krásný, jaremvonící den!

Turnovský

# Zasláno: 24.2.2010 12:54 
Odpovědět 

virgo63
myslím, že byste tu knihu měla začít psát, ta tranzitní situace je na to jako stvořená, s tím Saturnovým tranzitem by to byla ve výsledku kniha napsaná sevřeným, pregnantním způsobem, možná jako Witgensteinovy práce. Určitě byste z toho psaní měla užit jak vy tak ostatní

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 24.2.2010 13:08 
Odpovědět 

Zamlouvám si jeden z prvních výtisků.

Dagmar
člen

# Zasláno: 24.2.2010 18:38 
Odpovědět 

Virgo můj pohled máš v mailu

virgo63
člen

# Zasláno: 25.2.2010 10:46 
Odpovědět 

Turnovský
To bych nejdřív musela mít znalosti a přehled, jako Vy, abych mohla psát nějakou knihu.

Zajíc MilenaP

Dagmar
Už jsem Ti odepsala, dík.

Turnovský

# Zasláno: 26.2.2010 15:39 
Odpovědět 

virgo63

nemusí jít vůbec o znalosti, ale co třeba o "popis jednoho "tance" " ?

Turnovský

# Zasláno: 26.2.2010 15:42 
Odpovědět 

matematik a logik Hilary Putnam před časem napsal takovou větu:

"Význam nelze definovat jen pomocí logických pojmů extenze a intenze, nýbrž vzniká ve společenské komunitě, nad společně vnímanými předměty nebo tématy"

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 27.2.2010 23:19 
Odpovědět 

Modely a realita :

Modely nejsou žádná noumenální nekřtěnátka, která kdesi ve tmách čekají na to, až je někdo najde a pojmenuje; jsou to konstrukce vzniklé v rámci naší teorie a jejich jména jsou známa od okamžiku zrození.
( Hilary Putnam )
URL

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Význam ascendentu