Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Vlakno pro Zdendulu a jeji dotazy
<< . 1 . 2 . 3 .
Autor Zpráva
Jardine
člen

# Zasláno: 11.2.2010 22:15  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Zdendulo,

já mám Neptuna ve 12. domě podle Campana a v 11. podle Placida, a cítím ho tak nějak v obou. Jeden týden bych s přáteli spřádala nějaké plány na to, jak udělat svět lepším, a další týden bych o samotě poustevničila.

Pan Turnovský na svém kurzu nazval působení planety ve dvou domech najednou "kuchyňoobývákem". To se mi moc líbilo, právě v takovém kuchyňoobýváku ten můj Neptun vegetí ....

Turnovský

# Zasláno: 11.2.2010 22:22 
Odpovědět 

Jardine

jestvuje takový termín obývací kuchyně :-)

Jardine
člen

# Zasláno: 11.2.2010 22:40 
Odpovědět 

Souhlasím, zní to líp .... a asi to tak i na hodině zaznělo. Příště si budu dělat poznámky!

neo
člen

# Zasláno: 12.2.2010 11:40  - Změnil/a: neo
Odpovědět 

Neptun

může napomáhat jednak absorbovat zvýšené tlaky života, či tah na transformaci, tím že umožní to nejdříve uchopit a zpracovat ve své fantazii imaginaci a tím otupit ostří, nebo jen tím že člověk si odskočí od tíže aktuální tvrdé reality.

Podle tlaku a naší snahy to v určitých fázích může vyústit až do úniku, a to pomocí fantazie, drog, alkoholu, ale není to nic jiného než snaha vše to nějak zvládnout.

To možná v první fázi.

V konečné fázi, kdy už není zúčastněn na osobnostní transformaci, tedy, netlumí ostří naše zrání a výchovu na poli morálních hodnot saturnovi lekce, společenských hodnot a svého vymezení Jupiterovi lekce, emocionální zrání Venuše, víceméně naše osobnost je dospělá, může otevřít svůj potenciál vyšší oktávy Venuše, hraní si s neohraničenou vzájemností, sdílením - souzněním - rezonancí ... .

Není tedy mystickou a božskou planetou, ale spíše "reaguje" na náš proces transformace a cesty a tím ukáže svoji tvář k nám ... .

Může učit člověka být citlivější na vnější komunikace, naučit se vymezit své hranice, absorbovat tlak zvýšené transformace, a nakonec v ryzí již beztransformační formě být kanálem sounáležitosti všeho .

Ve 12 domě zvyšuje proces uchopení celé životní transformace tím, že dá apel na odstranění hranic, tedy úseků, školních tříd, které měly nás naučit, určitým osobnostním a duševním rysům ... .
De facto zruší ve škole třídy a stupně a vše má snahu sjednotit ... .

Může umožnit i to že si určitou oblast kde jsme slabí (školní třídu), doplnit tím že uzříme proces před ní a po ní a tím to obsáhnout a uchopit v potenciálu osobnosti, společnosti, rodiny, vesmíru ... .

Je třeba rozlišovat Neptuna v procesu naší transformace a to lze podle aspektů, které sbírá, jestli je určen k vývoji osobnosti a našeho celostnímu projevu, nebo už je jak si transformačně plonk a povede nás k vyšším metám a zde upozorním, nemusí být opět mystické - duchovní, ale třeba obdobné umělecké pod taktem Venuše -hudba, Merkur - slova, Uran technologie

To napoví zapojení Merkura, Venuše, Slunce ale i Urana.

Je tedy vhodné dbát se učit nejen u Neptuna, vnímat planety ve více fázích a tím i tvářích, a jako měřítko vzít stav vnitřních planet a světel.

Tedy jestli k osobnosti, k společnosti, umění, vyšším společenským idejím, mystice ... .

To velmi zřetelně ukazuje, že princip neptuna i dalších planet nelze uchopit za jeden život, tedy neptun není hned o jeho konečné či prostřední fázi.

Navíc co se týče domů vnímám zde něco jako placebo efekt, kdy si daný systém domu vlastně sami naprogramujeme svoji mentální energii ... .

Proto možná není vhodné experimentovat a uvažovat o více systémech a ty na sebe aplikovat.

Pracujeme s intuitivní a učící se materií, která je velmi pružná a musí být pružná, neboť nativita obsahuje proces změn a transformací ... .

Proto je vhodné spíš jednoduchý systém práce a pak doplňovat intuicí a vhledem či zkušeností. Neboť člověk má tendenci logickým myšlením věci zesložiťovat a množit, ale je to tím že se nachází vždy na určitém stupni rozhledu a tím i vzorce práce s realitou ... .
Zde je vlastně konec konců opačný proces, dojít k obsáhnutí - osvícené osobnosti a pak k rozpuštění ... .
Není potřeba vědecky a technicky to uchopit a aplikovat, to je určeno do jiného procesu, společnosti a životních podmínek.

Samo jsoucno je velmi prosté, vždyť je transcendentální

Zdendula

# Zasláno: 13.2.2010 11:27 
Odpovědět 

Děkuju, já mám zase spoustu materiálu k dumání od vás ode všech.

Neo, to je trefa teda ... myslím s těmi úniky. Alkohol,drogy či cigarety nejsou problém, ale ty fantazie, tak tam asi nějaká ta závislost a forma úniků bude. Ale stále mám ten neochvějný dojem, že ty fantazijní úniky jsou nejméně problematické.

Jardine, já to s tím dumáním vnímám asi trochu obráceně. Já nespřádám plány. Nedumám,jak činit svět lepším. Možná se v tom totiž cítím bezradná. Já se ti ale třeba zastavím nad nějakými moudrými slovy ( v písni,filmu,citátu či nějakém článku ).
Jindy se zastavím třeba před nějakou lidskou reakcí,činem nebo uvažováním. Přemýšlím o tom, proč smýšlí a jedná kdosi tak či onak.

Krátká a jednorázová zamyšlení většinou nepřinášejí žádná konkrétní sdělení. Takže mi věci ležívají často v mysli dlouhý čas.

Člověk by ale měl vážit věci dopředu. Možná právě tak, jak je to u Tebe.

U mně to je tak, že náhle se objeví nutkavé a neodbytné ponoukání cosi vyřešit. Doposud jsem ale třeba přesvědčená nic neřešit a střežit si svůj klid. Já v takových okamžicích ani nevím, jak mám co řešit. Tlak je ale takový, že něco udělám. Nutkání pak zmizí, přijde klid a já se ohlédnu zpět. A pak koukám jak Alenka v říši divů. To nebývá příliš často,ale zase dost na to, abych si to mohla uvědomit.

No a to jsou ty události,které mne vedou rozumem zjišťovat,co se to děje. Tedy hledat a pídit se třeba právě ve Hvězdách. A takové zarputilé hledání zase náhle vystřídá nějaký vlídný a klidný vnitřní hlas, který říká cosi ve smyslu - co se znepokojuješ ? Všechno je přece jak má být.

Tak nějak si to všechno probíhá po mnoho let, jen se ty intervaly návratů zdají býti častější.

A tak mě občas napadne,vždyť ti poustevníci nic vůbec nemusí řešit. Když na to přijde, maximálně přebudují poustevnu .... Jenže jsem ještě žádnýho poustevníka či poustevnici nepotkala, a tak se nemůžu zeptat. Možná jsem i vedle jak ta jedle.

Zdendula

# Zasláno: 13.2.2010 13:55 
Odpovědět 

V internetu se nic moc o poustevnících také neobjevuje. A tak je to zřejmě spíše jen jakási představa o zádumčivých lidech. Možná jde o jakýsi přechodný stav, kdy mysl hledá oddych od vnějších faktorů.

V pohádkách se jednávalo o lidi, kteří rozumějí přírodě a bylinkám. Znali každý kořínek, list i květ a také jeho léčivé využití. No vlastně kdyby nebyli v ústraní v těsném soužití s přírodou, kde by pak brali ty praktické zkušenosti ?

A nejen to, znali změny počasí podle oblohy, vysledovali události podle postavení hvězd nebo měsíce, podle chování zvířátek i projevů rostlin .... jsem se zase zasnila, že ta doba bývala moudrá.

I když podobné možnosti přináší dnešní doba také. Učíme se v knihách, školách i vlastními životními zkušenostmi. Všechno nové navazuje na ta poznání našich předků a minulosti. Možná je to dnes opravdu o hodně jednodušší a složitost náhledů vychází z nás samých ?

Sem si zase založila na nové dumání.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 13.2.2010 14:10  - Změnil/a: Zajíc MilenaP
Odpovědět 

Zdendule, píšeš, že :

"... Jindy se zastavím třeba před nějakou lidskou reakcí,činem nebo uvažováním. Přemýšlím o tom, proč smýšlí a jedná kdosi tak či onak..."

Tak to je i můj problém. Hlava mi nebere, jak lidi jednají, zda je v tom prospěchářství, peníze, či vychytralost. Když to sleduji, vždycky si říkám, že přeci každý má svědomí a cit od narození, tak proč se někdy někdo chová, jakoby mu chyběl.
Pak mně z toho dlouho bývá špatně, všechno bolí, chce se mi nad tím vším brečet. Hlavně, když se záměrně ubližuje.

Potom, a to velmi často, si připadám jako poustevník, docela sama, mimo veškeré dění, jaksi vyčnívající z řady a chtěla bych žít jindy a jinde a s jinými - nejlépe mimo tento svět, nebo zalízt někam hodně hluboko, abych se na to vše už nikdy nemusela dívat.
Tolik k mému NE v 1. domě.

http://www.youtube.com/watch?v=bDJGhkfFTdw&feature =PlayList&p=372F090BF35E445F&playnext=1&playnext_f rom=PL&index=12

Zdendula

# Zasláno: 13.2.2010 18:30 
Odpovědět 

Ona je ta doba Mileno náročná pro každého z nás. V nitrech nás lidí se tluče povinnost a zodpovědnost, s citovostí, lidskostí a upřímností, ale také nutností postarat se o své blízké a zajistit živobytí.

Dnes neoráme a neosíváme. V zimních měsících nemíváme zaváté chalupy sněhem a volný čas netrávíme drátováním hrnců, výrobou dřeváků nebo košťat tak, jak to třeba pamatuji u mého pradědečka.

Tahle dřina okolo hospodářství a statků opadá a je nahrazena stroji a lidmi, kteří je obsluhují.

Hlavně ale v každé době byli lidé takoví a onaký. Byli, to je prostě jasné. I tam musel člověk nalézat vnitřní síly pro to, aby nazapadal mezi ty, jejichž konání nemělo s lidskostí a dobrotou nic do činění.

A tak vždycky, když si trochu zapoustevničím, uvědomím si, že nebude li ten lidský přístup a tak trochu i mustr mezi lidmi přítomen, nelze dosáhnout naprosto žádných změn. Ani osobních ani jiných.

Pak je člověk zase u toho - hledat vnitřní síly a hledat vnitřní klid v podobě třeba meditací. Protože to je to, co v dnešních časech pozornost upoutá. Takové to vnitřní i vnější Slunce.

Zde něco vlastně skoro od nás :

http://www.youtube.com/watch?v=ufM0Gh0ki68

Jardine
člen

# Zasláno: 13.2.2010 20:03  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Zdendulo, pro mě je idea poustevničení spojená s tím, být schopna trávit něco ze svého času v ústraní, kde si můžu setřídit myšlenky, naslouchat tichu a nechat na sebe působit třeba přírodu. Být sama se sebou. To jsem dřív neuměla, ale teď je ta potřeba čím dál silnější. Dokonce mám pocit, že pokud si ostrůvky poustevničení pro sebe ve svém životě nevydupu, jeho ruch mě zcela pohltí. Může to být jen pár minut denně. Líbí se mi anglický termín "urban monk" (městský mnich) .... člověk, který je zapojen do běžného života, může mít i vztah a rodinu, ale nachází si i ten čas na ústraní.

Teď mám ale život nastavený tak, že chvilek samoty je jako šafránu. Doba je zatěžkaná povinnostmi, a nejen co se týče dětí (s těma je to radost).

Ale jak je příležitost, zamedituju si. Třeba uprostřed noci, když už to všechno spí.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 13.2.2010 22:23 
Odpovědět 

Jardine,
to máš dobrý, když to jde uprostřed noci. V paneláku není nikdy klid na meditaci, ani po půlnoci a tak jsem se to naučila jinak.
V tom ruchu a shonu, kdykoliv a kdekoliv - zastavím myšlenky a to všechny, docela zmizím tělesně ( cítím jen pulz energie ) a to je ta moje poustevna, kde čerpám, i když kolem mě se třeba všichni čerti žení.
Nejlíp to jde ráno, kdekoliv venku a při poslechu hudby.

Meditovat neumím, tak to dělám po svém

Jardine
člen

# Zasláno: 13.2.2010 22:55  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Mileno, já to taky neumím ... ale při mojí zbrklé mysli (beraní Merkur v opozici na Urana) má každý, byť i neumělý pokus o jakési vnitřní ztišení vskutku blahodárné účinky .... i když mi do toho občas chrápe rodina, vrčí lednička a zvenčí huláká rozjuchaná mládež

Zdendula

# Zasláno: 14.2.2010 19:25 
Odpovědět 

Jardine a Zajíc MilenaP

já to s tím meditováním vnímám podobně. A ony všechny způsoby ,které vedou ke zklidnění mysli, zastavení času a prožívání klidu a uvolnění jsou pomyslnými schůdky k hlubší a uvolňující meditaci. Nedůležitější je každodenní pravidelnost, která postupem času vede právě k těm hlubším a hlubším stupňům meditace.

Autogenní trénink a relaxační techniky jsou tak jako tak zápražím pro prožívání vlastní meditace. Pilují tuto schopnost do meditace organismus uvést.

Také bydlíme v paneláku, takže ruchy domu dobře znám. ( pendlující výtah, štěkající pejsci nebo vřískající dítka .... ) Pomáhá mi využít těch okamžiků, kdy není naprosto nikdo doma, nebo pozdě v noci a pak také meditační či jakákoliv jiná klidná hudba na pozadí. Na ni se v počátku lze lehce soustředit a toto soustředění na ni později opadá. Člověk pak i vnímá ty ruchy, ale tak nějak z dáli a už ne jako rušivé elementy. Dokonce jsem už i zjistila, že sleduje li občas doma rodina za mými zády tlumeně televizi a já tlumeně svoji hudbu, jde to také.

Ty optimální podmínky jsou pro každého člověka jiné, jde hlavně o to začít si je hledat a vytrvat v pravidelnosti zklidnění, byť by bylo fakt jen několikaminutové.

Mimo jiné mi i vlivem Andílků stále více také začíná docházet, že je nutností pro vlastní klid a vyrovnanost a zdraví nezabývat se těmi myšlenkami o nichž víme, že nám berou klid, sílu a způsobují celková rozladění.

Z počátku je musí člověk aktivně a nekompromisně zahánět a rozptylovat svoji mysl vědomě a cíleně proudy, myšlenkami a energiemi, které mysl i duši pohladí. Se to snadno říká a hůře realizuje, no ale chci to a tak se to učím.

A co třeba takto :

http://www.youtube.com/watch?v=G8R2ItWr1uY

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 14.2.2010 22:18  - Změnil/a: Zajíc MilenaP
Odpovědět 

Ať tady z toho neuděláme hud. koutek. Oblíbila jsem si

" Steve Roach/Erik Wøllo: Stream of Though " Recenze ze stránek Okultury to vystihuje dobře :

" Tohle je jedno z oněch vydání, jež kráčí výsostně osamoceně a v němž se všechny elementy spojují do jistého amalgámu zvukově magického a hudebně alchymického, zážitek z poslechu pozvedávají do úplně nové úrovně - je to onen druh zážitku, který jakmile pomine, tak okamžitě zase saháte po tlačítku Přehrát znovu.
Relaxace a plynulý proud utišujících driftů, vášnivých obratů, půlnočního koukání na hvězdy a krvavých západů slunce.
Očekávejte velkolepou jízdu těchto dvou mistrů žánru. "

Musela jsem to tu napsat, pomocí této hudby( mám těch CD víc ) - se dá docela odejít z těla. Jen ty návraty jsou o to těžší.
http://www.youtube.com/watch?v=ulgixQLW_9Q
http://www.okultura.cz/article/articleview/590/1/0
http://www.youtube.com/watch?v=u0oRUxEwROk&feature =related

Jardine
člen

# Zasláno: 15.2.2010 07:46  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Zdendulo: super příspěvek, jen bych přihodila svou vlastní, malinko odlišnou zkušenost .... Jsou situace, kdy může být zahánění obtížných myšlenek i kontraproduktivní. Ony totiž nikam "neodejdou", ale zavrtají se hlouběji do mysli. Alespoň to se stalo mě, protože jsem léta házela spoustu věcí "do koše", a ten jednou přetekl....

Výzva byla v tom, podívat se těm "odpadkům" na zoubek, prozkoumat je... zkusit na ně bez uchopování a manipulování v tichu popatřit ... a ono se začlo samo vyjevovat, že jsou to jen příběhy, nezaložené na pravdě. Takto je možné je nenásilně transformovat.

P.S. Týká se to hlavně těch myšlenek a pocitů "zažraných do těla" , které se pořád vracejí .... třeba Paroubka a podobná běžná myslidráždidla pustím z hlavy poměrně snadno a nikde mi nehlodají

Zdendula

# Zasláno: 15.2.2010 10:18 
Odpovědět 

Jardine

dost dobrý, dík. Já právě že se aktuálně zabývám takovou zdánlivou banalitou, jakou je občasný vliv paroubkovských energií a podobných běžných myslidráždidel.

Jinak s tím kbelíkem je to jak říkáš. Taky jsem dříve ráda hromadila. Podle čínské teorie je třeba vyházet vše nepotřebné či dlouho nepoužívané, aby se vytvořil prostor pro nové energie, prožitky a nebo věci a tak každý rok podobný očistný proces ve velkém podniknu.

Jenže jak já si dlouho a dobře si pamatuji to, co mám, tak třeba náhle zjišťuji, že něco hledám a ono už to vlastně najít nelze. Je to pryč v rámci nějaké té Akce Z v domácnosti a protože nesmí dojít k nějakému zdlouhavému loučení, tak si nikdy nejsem docela jistá, kde to vlastně je. Ony by se ty předměty totiž zase hned vracely na svá původní místa, takže ta loučení vlastně nepřichází v úvahu.

Jestli oni to nemají na svědomí ti divocí Býci, pobíhající také v nativním horoskopu. Ti jsou myslím takoví zemitější. ( vždycky jsem fakt ráda, když zjistím, kdo za to může .... )

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.2.2010 23:48 
Odpovědět 

Zdendula
tak jsem se dívala hrot 2. domu máš v Kozorohu, to asi pro tebe nebylo lehké to všechno vyházet.
Můj druhý dům má Saturna jako spoluvládce - ale já tam mám Lunu - ke každému krámu mám citový vztah
mě to rvalo srdce když jsme se v létě stěhovali po třiceti letech a já musela zaplnit x konejnerů, protože by se nám to do nového, menšího bytu nevešlo

Dagmar
člen

# Zasláno: 18.2.2010 15:24 
Odpovědět 

Zdendulko reaguji na tvůj mail, že 2. dům máš ve Střelci - ano, pokud pracuješ s Placid. domy - ale protože já s Campanem tak podle mne je v Kozorohu.

Zdendula

# Zasláno: 18.2.2010 16:28 
Odpovědět 

Děkuju Dášo,

myslela jsem, že to mám nějak špatně nastavený nebo pomotaný.

Dagmar
člen

# Zasláno: 18.2.2010 16:47 
Odpovědět 

Zdendula
s Campanovými domy pracujeme zřejmě většinou my, co jsme prošli a prošly školou Pavla T - řekla bych, že většina pracuje s domy Placida.

Zdendula

# Zasláno: 18.2.2010 17:10 
Odpovědět 

Dášo

Ano, mám tam nastavený domy Placida. Asi mi bude chvíli trvat, porozumět tomu, že je klidně pokaždé jiné znamení. Tedy podle těch systémů domů. Protože Kozoroh je jiný a představuje jinou tématiku v domě, nežli Střelec. Alespoň si tak myslím.

Koukala jsem, že se pomalu staví ten domeček, tak se těším.

Ale nenašla jsem na netu nic o prenatálním novu. Prokousávám se tam odkazy na prenatální diagnostiku.

NiPe

# Zasláno: 31.3.2010 21:28 
Odpovědět 

Registrace :
.................

Zadávám data například takto :

* jméno Bramborka
* Heslo bramborak
* Opakujte heslo bramborak
* Email Bramborka@seznam.cz

a dole dám Registrace nového uživatele.

Jenže se mi objeví vždycky tato hláška :

Chyba v uživatelských datech: Uživatelské jméno může obsahovat jen povolené symboly (viz FAQ)! Musí být dlouhé nejméně 3 a nejvíce 40 znaků.

No a přes to se dál nedostanu. Nevím proč ?

...hlásím stejný problém...

Dagmar
člen

# Zasláno: 31.3.2010 22:55 
Odpovědět 

NiPe
je tam někde problém, domnívala jsem se, že to kamarád opravil, ale jak se zdá tak ne, nemůžeme přijít na závadu - tak vydrž

NiPe
člen

# Zasláno: 1.4.2010 22:42 
Odpovědět 

Dagmar
...vydržela jsem a přihlášení již funguje . Děkuji.

Dagmar
člen

# Zasláno: 2.4.2010 00:29  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

NiPe
moc tě vítám tady na foru, tykej nám

neo
člen

# Zasláno: 15.5.2010 07:47 
Odpovědět 

Nějak se nám vytratila Zdendula

radkas
člen

# Zasláno: 15.5.2010 21:03 
Odpovědět 

Taky jsem si akorat vcera rikala.... telepatie

<< . 1 . 2 . 3 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Vlakno pro Zdendulu a jeji dotazy