Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Partneři a blízké duše - soulad slunce s lunou
Autor Zpráva
kristin
člen

# Zasláno: 3.10.2009 10:42 
Odpovědět 

Ahoj všem , je krásný víkend a mě se už několik týdnů v hlavě rodí astro-otázka. Setkala jsem se ve svém životě s muži, kteří mne nějak inspirovali, rozšířili obzor, fascinovali a fascinují. Vždy když se podívám na horoskopy těchto mužů mají slunce stejné jako lunu. Př. kozoroh s lunou v kozorohu, střelec s lunou ve střelci, obzvlášť vodnář s lunou ve vodnáři a nyní býk s lunou v býku. Zdá se mi až příliš mnoho shod, či je to jen náhoda? Má to nějaký význam o povahách těchto mužů, charakterech, něco co mě jakoby vždy "trkne" do očí? Proč právě tato kombinace se na mě lepí? - v příjemném slova smyslu... Děkuji za Vaše názory

Dagmar
člen

# Zasláno: 3.10.2009 18:32 
Odpovědět 

Kristin, asi by bylo dobré vědět tvoje data, tak by se dalo lépe uzsuzovat, co tě vždy na konkrétním muži přitáhne.
Takhle pro to žádné vysvětlení nemám.

kristin
člen

# Zasláno: 3.10.2009 18:37 
Odpovědět 

Má známá data 31.3.1985, 11:43, Karlovy Vary... jen zda Vás napadá jakýkoliv smysl, této mé úvahy...

Kveta
člen

# Zasláno: 5.10.2009 18:23 
Odpovědět 

kristin
1.) mám tě uloženou v databázi s časem narození 11.45, zřejmě z nějakého dřívějšího dotazu. Proč teď máš jiný čas? Je rektifikovaný?

2.) máš vládce 7. v 5. trigon LU/LE. Luna je dále v trigonu na SL. Zřejmě proto jde o příjemnou interakci s nositeli široké konjunkce SL/LU. Podle mých zkušeností jsou to totiž věčné děti, navíc jde o souhlasný projev vědomí i podvědomí, proto pro tebe mohou být lépe čitelní (ty sama máš SL i LU ve stejném živlu).

kristin
člen

# Zasláno: 5.10.2009 21:01 
Odpovědět 

Ahoj Květo, s tím časem je malounko potíž, bohužel si maminka přímo není jistá minutami.Pohybujeme se tedy 11:43,11:44,11:45...Proto se omlouvám za tuto verzi času, spíše se přikláníme právě k té 11:45. Věčné děti...to by sedělo...zdálo se mi to až příliš náhodné.

vanda

# Zasláno: 6.10.2009 14:54 
Odpovědět 

Lidé narození s Lunou a Sluncem ve stejném znamení jsou narozeni těsně kolem novu. To je jejich společný jmenovatel.

zajic milenap

# Zasláno: 6.10.2009 20:45 
Odpovědět 

Kristin,

něco mě napadlo, možná to bude k věci, uvidíme

Transformační bod, tedy místo v horoskopu, které ukazuje jak a kde se

můžeme změnit - ( transformovat , stát se manželkou, otěhotnět , stát se

matkou, babičkou, prostě všechny naše proměny ) - je na 9° Berana.

Tedy je v konjunkci se Sluncem a dalšími planetami.

Aby transformace byla "perfektně sluneční " je docela možné, že Ty, jako

žena, budeš svou Lunu cítit více u mužů se Sluncem a Lunou ve stejném

znamení.

Tedy spíše Tě přitahují ti, jenž se narodili za novoluní.

Taky to může být jinak, třeba napoví SD, či osmileté cykly Slunce a Luny v

v solárních revolucích.

kristin
člen

# Zasláno: 8.10.2009 16:28 
Odpovědět 

Holky, mohu - li Vás tak nazývat děkuju MOC za poznatky a názory. Už hojnou řádku dní se tímto zabývám. Muži narozeni za NOVU. Určitě na to něco bude. Mileno, pojem transformační bod čítám, jen nejsem ještě tak hluboko ve vědění, osvětli mi, prosím, co znamená, když leží na 9° Berana, je někde nějaké vyjádření? A ještě cítit svou lunu právě v mužích co mají slunce a lunu ve stejném znamení - má to co dělat s lunou a cítěním obecně, nebo mou lunou ve lvu? či s TB? Mnoho kytiček zasílám Díky

Kveta
člen

# Zasláno: 8.10.2009 18:46 
Odpovědět 

zajic milenap
Jak jsi TB počítala? Mně vychází na 248,5°. To jsi od mezisoučtu UR+NE+PL odečetla 2x360? Odečítat ale lze až při konečném součtu, ne?

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 8.10.2009 22:30 
Odpovědět 

Kristin,

však já psala, kdo ví, jestli to k něčemu bude ?

Poukázala jsem jen na to, že bod transformace je v konjunkci se Sluncem. Slunce je zdrojem života a žena, když otěhotní , transformuje se, stává se matkou.

Mladého muže spojuji s Marsem, manžela a budoucího otce mých dětí se Sluncem.
Mladou dívku spojuji s Venuší, ženu, která přivedla na svět dítě už s Lunou.

Co znamená na 9° Berana už bych dohledávala v Sabiánských symbolech.

A proč mne napadl TB brát tady v úvahu ?

Nějak mi přijde vhodné říct, že snad největší a nejkrásnější transformaci můžeme sami vidět přímo na nebi při zatmění Slunce Lunou - tedy Novosluní.

Všechny novoluní nemůžeme vidět, některé ano a to je pak krásné divadlo.

Taková nebeská svadba dvou světel, nebeská korunovace.

Květo,

dobře jsi to spočítala, jenže tady musíš vědět, ve kterém znamení se bod pohybuje. Jde pomalu a postupuje znameními a neskáče tak, jak nám ukazuje podíl součtu 3 planet.

Sečteme -li absolutní délky všech 3 planet a dělíme třemi, dostaneme - logicky - v zodiaku - 3 možné výsledky.

Z výsledku 248,5° je jasné, že je to v ohnivém živlu na 9° stupni.

Jenže ohnivý je nejen Střelec, ale i Lev a Beran.

Kolem r. 1949 se TB pohyboval ještě Střelcem, kolem 1954 už byl v Kozorohu.

Nevím, jestli je postup TB znameními někde na netu, když tak jeho postup vyhledám a dám sem .( pokud to najdu )

V současné době se TB pohybuje už znamením Blíženců.

Kveta
člen

# Zasláno: 9.10.2009 06:32 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP
Nevím, jestli je postup TB znameními někde na netu, když tak jeho postup vyhledám a dám sem .( pokud to najdu )
Je to rozepsáno u P.Turnovského - Transformační bod. Je tam uveden i průchod znameními.
Ale - pokud se použije tak, jak jsi ho použila ty, pak netřeba nic počítat, pak tedy platí jeden bod pro všechny lidi? Kolektivní transformace? Jak to pak souvisí s osobním těhotenstvím ženy? Stačí krátká odpověď svými slovy (obsáhle je to rozepsáno u Tur.).
Já s TB ani jinými body nepracuji. Neříkají mi nic nového, co by v horoskopu už nebylo. Třeba u kristin transformace skrze partnery bude jasná, protože její LU je v kvadrátu s PL z 5.domu, ve kterém stojí i vládce (dispozitor po vašem) 7.domu. A PL navíc dělá kvadrát i na vládce SL.
Vztahy, zpočátku hravé, zábavné, příjemné až oslňující (vládce 7. v 5., navíc SL v 10.), časem (SA) narazí na nutnost ujasnit si a rozhodnout (opozice PL z 5. na vládce SL), kdo ve vztahu bude lunární a kdo slunečný.
Muži se SL i LU ve stejném znamení si nemusí svou lunární stránku vůbec uvědomovat, je překrytá silou Slunce. Zato kristin nosí svou LU přímo na čele (asc RA), ale své SL může hledat (objevovat) přes povolání (SL/10) nebo vztahy (obecný vládce 10. a současně vládce 7. v 5.). U kristin je zrovna tak výrazný slunečně lunární princip jako u těch mužů s širokou konjunkcí SL/LU (narozeni za novu). Podobné přitahuje podobné a taky se říká - vrána k vráně sedá, stejný stejného si hledá. Je to hravé jak děti na pískovišti. Ale běda, když se začnou prát o lopatičku . Pak opravdu přijde nutnost (PL) stanovení pravidel a určení řádu (SA).

Kveta
člen

# Zasláno: 9.10.2009 07:59 
Odpovědět 

Nedalo mi to a znovu jsem prošla propočty. Píšeš Sečteme -li absolutní délky všech 3 planet a dělíme třemi, dostaneme - logicky - v zodiaku - 3 možné výsledky.
Dovolím si oponovat - sečtu-li absolutní délky a dělím třemi, dostanu jeden výsledek a to 248,5°. Ovšem sečtu-li délky ve znamení a dělím třemi, dostanu těch 9° Berana.
Četla jsem v materiálu pana Turnovského, že přehled poloh TB byl počítán programem Johanes. A také jsem tam četla, že u midpunktů je správnější brát tu kratší vzdálenost. Nechápu potom, proč při rozmezí 60°, ve kterém jsou tři transformační planety, brát tu delší... Protože to počítač spočítal?

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 9.10.2009 12:30 
Odpovědět 

Květo,

já moc nevím, co není jasné.

Tedy vysvětlím to takto. V radixu máme někde Urana, Neptuna a Plutona. To jsou ty 3 planety, které budeme v absolut. délkách sčítat a dělit.

Hledáme-li v zodiaku midpunkt 2 planet - dostanema vždy dva výsledky. Třeba je Slunce na 1° Raka a Luna na 1° Býka - midpunkt je tedy nejen na 1° Blíženců, ale i na 1° Střelce.

Pokud počítám midpunkt 3 planet ( TB ) dostanu 1 výsledek, jenže ten mi ukáže pouze na stupeň a živel. Každý živel je v zodiaku 3 krát. Proto i 3 výsledky.

Jestli jsem psala, že TB se pohyboval Střelcem, pak léta Kozorohem atd. a dnes ho najdeme v Blížencích, neznamená to, že ho máme všichni v radixu na stejném místě.

Z vlastní zkušenosti vím, že kdo má nějaký prvek v Blížencích dnes může sledovat, jak a jestli" tranzitující TB " má nějakou odezvu v jeho životě, pokud se zrovna pohybuje přes jeho nativní planety.

Jinak TB od narození zůstává na stejném místě, každý ho máme jinde a v jiném domě, co se mění je " tranzit " TB zodiakem.

Je dobré sledovat, co se děje ve vědomí, když přes nativní TB přechází transformační planety. Mně tímto bodem už přešly skoro všechny, jen ještě Pluto stále kolem mého TB cmrndá a nemilosrdně boří všechno, co byly mé jistoty, spaluje mosty - takže jedinou jistotou, kterou mám - je nejistota.

Pro Kristin -

Muži s novoluním ve stejném znamení mě dávají smysl pro ten TB - který je v konjunkci se Sluncem.

Protože Slunce, vládce Lva je povýšeno v Beranu a Luna sama je ve Lvu - tedy pod vládou Slunce. TB je v konjunkci se Sluncem, tedy má vliv i na znamení, kde Slunce vládne - a tam je ta nativní Luna. TB tedy spojuje světla do jednoho celku - novoluní.

Jinak to vysvětlit neumím. Jen možná stojí za zmínku, že letos bylo na 30° Raka v červenci 2009 novoluní se zatměním Slunce. - A to jen kousek od nativní Luny.

kristin
člen

# Zasláno: 10.10.2009 20:53 
Odpovědět 

Velmi zajímavé Květo a Mileno...zase jsem se posunula o kus dál...sic pojmy jako midpunkt je pro mne ještě oblast neprobádaná...jsem velmi ráda, za tento náhled na věc!

Dotaz na Květu (odlehčený): Pravda jest s okouzlujícími hravými, odzbrojujícími vztahy s těmito muži s kombinacemi SL/LU...pak tvrdá pravda, řád od saturna - vystřízlivění, stanovení si vzájemně jak dál. Pouze mne zajímá, kdo je typem lunárním a kdo typ slunečním? Abych mohla odhadnout jak jsme rozhodili role...

Krásný víkend a úsměv

kristin
člen

# Zasláno: 10.10.2009 21:02 
Odpovědět 

Pouze dodám...Otázka ve smyslu: co vlastně znamená lunární typ?...a sluneční typ?... Děkuji.

Milan Zahradník

# Zasláno: 11.10.2009 22:01 
Odpovědět 

Kolektivní transformace? Cože, co? Kdy zas nějaká bude?

Ale zase na sebe upozorňuji milou paní webmástrni odklonem od tématu a tak k danému:
Co myslíš kristin, že by s tebou "dělal" muž se sluncem ve Vodnáři a Měsícem ve Váhách? ...Kdyby chtěl.

Dagmar
člen

# Zasláno: 11.10.2009 22:56 
Odpovědět 

Milan Zahradník
Milane, dobrý

kristin
člen

# Zasláno: 12.10.2009 00:39 
Odpovědět 

Možná by si se mnou zahrál šachy nebo zatančil tango...Krásné dny všem

Kveta
člen

# Zasláno: 14.10.2009 09:41 
Odpovědět 

kristin

Pouze mne zajímá, kdo je typem lunárním a kdo typ slunečním? Abych mohla odhadnout jak jsme rozhodili role...
Muži jsou typ více sluneční, jak jsem výše psala. Jejich přirozené mužské Slunce překrývá jejich Lunu. Pochopitelně záleží i na tom, zda ke konjunkci už došlo nebo zda teprve nastane.
Ale ty jsi také sluneční, tvé Slunce je v mužském Beranu podporované Lunou ve slunečním Lvu. To je ta akčnost, hravost, jakási nekomplikovanost. Neo by napsal "tah na branku". Díky blahodárnému trigonu mezi LU a SL bys ale mohla mít obě polohy (vyzařující i přijímající) vyvážené.
Jenže asc v Raku je veskrze měkká ženská přijímající fasáda na baráku (to je ta otevřená branka, doširoka rozevřená náruč mámy pro sluneční děti), proto ti muži od prvního kontaktu s tebou mohou cítit, že jim jaksi jejich "lunární deficit" doplníš, případně neohrozíš jejich sluneční vládu. Po nějakém čase jsi to zřejmě ty, kdo více pociťuje nespokojenost ve vztahu. Protože "děti" zkušenostmi dospívají, stávají se dospělými a ty najednou můžeš mít nutkavý pocit role "dítěte", totiž je ti více přirozené rovněž to vládnutí (SL i LU v ohni). Pak už jde jen o to, zda převáží touha vládnout (SL/BE/10, PL opo MA) nebo touha ovládat (LU kvadr PL). Může to být samozřejmě i zkomplikované nutkavou sžíravou citovou touhou a zároveň citovým strachem (PL i SA v 5.domě).

Od žen se očekává, že se přizpůsobí. Jako perličku napíšu nedávnou příhodu mých vnuček.
Venku si hrála skupinka dětí na indiány. Holky i kluci. Po nějakém čase holky navrhly, že by si pro změnu mohli všichni zahrát na princezny. Což hoši odmítli, na princezny si hrát nebudou. Holčičím námitkám, že ony si na indiány hrály, se vysmáli.

Milena píše o novoluní jako o krásném divadlu, pokud ho můžeme pozorovat, vidět. Já mám raději úplňové divadlo. Na jedné straně obzoru vychází či zapadá SL, na druhé straně vychází či zapadá LU. To mi daleko víc připomíná mystickou svatbu, protože ani jeden ze zúčastněných není překryt (nebo schován) tím druhým. V tu chvíli mívám až slavnostní (svatební) pocit... Pokud okolnosti dovolí, nechám v sobě obě energie proudit, kolovat, spojovat se, vyrovnávat, dívám se střídavě na slunce i měsíc a cítím se vskutku nebesky...

Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Partneři a blízké duše - soulad slunce s lunou