Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Začátečník prosí o radu
<< . 1 . 2 . 3 .
Autor Zpráva
ZajícmilenaP

# Zasláno: 30.9.2009 13:00 
Odpovědět 

Dagmar,

já mám zvláštně rektifikovaný horoskop lékařkou-terapeutkou, je jasnovidná.

Tak podle ní mám retrográdní Mars ve Střelci na hrotu 3. domu, přes něj mi dlouho a mnohokrát přecházel teď Pluto.

Merkur - Prométheus je v Raku v konjunkci s JU na sestupném dračím uzlu v 9. domě.

PAVEL
- Aha, Pavlíku, tak to se Merkur pomalu rozbíhá a po Tobě asi vesmír chce, abys byl uvnitř jistý sám sebou, nebál se a učil se moudrosti a došel touto cestou poznání, že Já a Ty jedno jsme.

Přišel mi na mysl jeden můj symbol :

" Ohromná touha - být volný jako pták a nespoutaný - jako širý oceán "

Zamysli se nad tím, co Ti to říká, jaké asociace a emoce přicházejí a kde cítíš, že to ještě není tak, jak bys nejraději chtěl.

Dagmar
člen

# Zasláno: 30.9.2009 18:51 
Odpovědět 

ZajícmilenaP
díky!

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 30.9.2009 22:36 
Odpovědět 

Tak už jsem našla jádro pudla

Dagmar
člen

# Zasláno: 1.10.2009 16:40  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

šikovná!

omlouvám se Pavlovi, že jsme mu tady udělali nepořádek s pár příspěvkama.

Pavel
člen

# Zasláno: 6.10.2009 21:33 
Odpovědět 

Náhodou jsem objevil v antikvariátu knihu "Učebnice vědecké a tradiční astrologie" od Hadése (1994), je v ní zase trochu jiný přístup k výkladu horoskopu.
Autor začíná výklad určením dominant a dále pokračuje po jednotlivých domech. Naopak se příliš nesoustředí na hodnocení kvalit a živlů.

Je tu i několik vzorových výkladů a na konci kapitola o Černé luně.
Hlavně oceňuji přehledné tabulky vládců, dominant a signifikátorů na začátku, v mých ostatních dvou knihách autoři asi předpokládají, že čtenář má i jiné zdroje informací.

Tatjana Husek Goese v knize "Astrologie a sebepoznání" dává zase důraz na kvality a živly, kterými výklad začíná.

Můžete popsat, jaký postup je podle Vás nejlepší? (pro začátečníka?)

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 6.10.2009 22:51 
Odpovědět 

Já bych, Pavle,
začala zcela jednoduše.

Spočítat ( ne bodovat ) - kolik planet je ve kterém živlu a kde třeba chybí.

Jaký tvar má horoskop.

Které planety jsou ve kterém kvadrantu:

1.kvadrant ( od As po IC ) - intuice
2. kvadrant ( od IC po DS ) - emoce
3. kvadrant ( od DS po MC ) - vnímání
4. kvadrant ( od MC po AS ) - myšlení.

Planety pod obzorem ( 1. - 6. dům) - subjektivita
Planety nad obzorem ( 7. - 12. dům ) - objektivita

Planety ve východní části ( od MC po IC ) - svět Já, můj - introverze
Planety v západní část ( od IC po MC ) - svět Ty, druzí - extroverze

Kde je Luna a v jakém aspektu ke Slunci, běží k úplňku, nebo od něj ?

Běží li k úplňku - je zde více fyzické síly, naopak - po úplňku je více psychické síly, i síly duchovní.

Kde jsou ostatní osobní plnety - Merkur, Venuše Mars
Kde jsou společenské planety - Jupiter Saturn

Kde máme transformační planety Uran, Neptun, Pluto.

Kde směřuji ve svém životě - Dračí Hlava
Kde mám tendenci se uchýlit, když nechci jít vpřed - Dračí Ocas.

Potom jsou důležité planetární konfigurace - ty se nauč, mnohé Ti napoví.
Černé, bílé a fialové luny bych si nechala, až nebudu mít roupama co dělat.

Takhle zcela jednoduše dostaneš mnoho informací a pomalu do toho budeš pronikat.

Hádese já moc nemusím, neboť tvrdí, že když jsou planety ve stejném znamení, tak jsou v konjunkci a jak víme, není to pravda.

Orbis pro konjunkci je 10°, jen pokud jde o světla bereme 12° - kvůli rychlému pohybu Luny.

Dagmar
člen

# Zasláno: 7.10.2009 18:40 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP

Mileno souhlasím naprosto - proto jsem Pavlovi doporučila tu knihu o T. Husek Goese - tam to je právě v tomto postupném rytmu a je to tak krásně srozumitelné, pro začátečníky jak dělané.

Hádese také nemusím..

Dagmar
člen

# Zasláno: 7.10.2009 18:51 
Odpovědět 

Pavel

mrkni se na tyhle stránky Turnovského najdeš zde mnoho zajímavého

http://www.astrologie.cz/texty/pl-dom/pl-dom.htm
a samozřejmě tady
http://astrolexikon.webnode.cz/

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 7.10.2009 23:10 
Odpovědět 

Zdravím všechny,

ještě vím o těchto stránkách od Richarda Novotného : " Astrologie jako nástroj poznání "

Je to velmi názorné a nabité rozmanitými užitečnostmi.
http://www.cmail.cz/astrologie/inzeraty/johannes/u vod/uvod01.htm

Pavel
člen

# Zasláno: 8.10.2009 19:01 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP : Hádese já moc nemusím, neboť tvrdí, že když jsou planety ve stejném znamení, tak jsou v konjunkci a jak víme, není to pravda.

Hmm, píše o působnosti konjunkce ve stejném znamení až do 20°.
Budu se raději řídit obvyklými hodnotami, jak uvádíš.
Dračí hlava a ocas? Tak daleko jsem se zatím nedostal, ani nevím, co to je .
Díky za odkazy, tu stránku " Astrologie jako nástroj poznání " jsem našel už dřív, teď jenom řeším, jak to všechno vytisknout.

S hodnocení planet jsem poněkud zmatený, co je vlastně správně? Jenom spočítání planet v živlech dává úplně jiné výsledky než bodování podle Tatjany Husek.
Ach jo..................

Díky za návod a taky že semnou máte ještě trpělivost.

Kveta
člen

# Zasláno: 8.10.2009 20:13 
Odpovědět 

Pavel
"Žádnej učenej z nebe nespad" Pavle. A astrologie je běh na dlouhou trať. Maraton.

Až pročteš nebo prostuduješ 20, 30 a více knížek, zjistíš, že v každé je něco trochu jinak. Každý autor to základní obohatil o své poznatky, o své zkušenosti. Ale základ zůstává.

Vyber si jednoho autora a prokousávej se základy jen za jeho pomoci. Nepleť do toho jiného, jinak z toho budeš mít pejskokočičkový dort. Základní prvotní astrologie se časem rozvětvila do více směrů. Jak ti začnou prolínat, budeš vedle jak ta jedle.

Mně se zrovna Hades líbí tím, jak na příkladech ukazuje použití jednotlivých prvků. Tak podrobně jsem to v žádné jiné knize neviděla. A že nazývá konjunkcí planety v jednom znamení? No bože! Vždyť se stejně všechny chovají tím stejným způsobem. Planeta vyjadřuje CO, znamení JAK, dům KDE. A jestli je VE na 3° Panny a SA na 26°, obě jsou prostě panenské. Projevují se panenským způsobem.

Jde o to, abys rozuměl, co je Slunce, co je Mars, zkrátka CO představuje ta která planeta. JAK se projevuje znamení Raka, Vodnáře atd. V další fázi - JAK se bude projevovat nebo prezentovat beraní Slunce, beraní Merkur, raččí Pluto, lví Uran. Pak bych teprve přistoupila k aspektům, takže zda se SL v nějakém znamení podporuje např. s Jupiterem v jiném znamení (trigon, sextil), zda si odporují, přetahují se (opozice), zda do sebe naráží (kvadrát) nebo zda kopou za jeden mančaft (konjunkce). Pak můžeš přidat domy, to znamená, kde se bude uplatňovat to dosud zjištěné (CO a JAK).

Upnul ses na bodování planet. No, dobře. Po pár letech ho potřebovat nebudeš, protože na první pohled zjistíš, kde co stojí a jak je ten člověk založený. Ale v první řadě musíš znát, CO znamená planeta (princip, symbolika, analogie), JAK je zabarvena tím kterým znamením a KDE v které oblasti (domy) se bude uplatňovat, působit.
Další vlivy (aspekty, vládcovství, elevace) jsou už jen kombinací předešlého.

Vezmi si třeba jednu planetu a zkus ji "zabarvit" každým znamením zvěrokruhu. Uvědom si, jak se princip daný planetou každým znamením mění. Pak si vem jedno znamení a vystřídej v něm postupně všechny planety. Pak můžeš v jednom domě prostřídat všechny planety ve stejném znamení, dále pak v tom stejném domě jednu planetu v různých znameních. A pak další planetu a tak dále a tak dále. A pokud tě ještě pořád bude astrologie bavit, pak můžeš přistoupit k bodování, k uzlům, k Černé luně, k malým aspektům, k tvarům horoskopu...

Nech si udělat rozbor svého horoskopu od tří profi astrologů a porovnávej jejich výsledky se svými zjištěními. Snaž se přijít na to, proč řekli či napsali zrovna to ono, kde to viděli, z čeho vycházeli. Porovnávej z knihama. Zkoumej horoskopy lidí blízkých, které dobře znáš (možná se budeš divit, že je vlastně až tak moc dobře neznáš ).
Jo, je to běh na dlouhou trať. Přeji hodně sil a vytrvalosti. Stojí to určitě za to

Pavel
člen

# Zasláno: 10.10.2009 13:27 
Odpovědět 

Děkuji Květo za objasnění, půjdu na to tedy systematicky.
Napřed si nastavím program Zet7, aby mi ukazoval to co chci: například orbisy jsou u každé planety jinak nastaveny.
U opozice jsou to Sl.12°,Lu.10°, Mer.+Ve.+Mar. po 5°, Ju.8°, Sat.jen 5° a ostatní také 5°. (Při Sat.7° se mi už ukáže Sat.opozice Mer. a při Sat.8° i Sat.opozice Slu.)

Scripta Richarda Novotného uvádějí pro opozice jednotných 9°, na Wikipedii jsem se dočetl 7-10°. Sokoianova učebnice pak Lu.+Sl.10°, ostatní 6°, budu se asi řídit podle ní.

Vypnu prozatím Chiron, ty lunární uzly a všechny body štěstí, aby mě to nepletlo.

Dagmar
člen

# Zasláno: 10.10.2009 14:20 
Odpovědět 

já osobně používám pro konjunkci až 10 stupňů, zvláště když se jedná o světla, pro opozici a kvadraturu až 8, pro trigon a sextil 6

<< . 1 . 2 . 3 .
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Začátečník prosí o radu