Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doporucene skoly,kurzy....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
radkas
člen

# Zasláno: 20.1.2010 14:40 
Odpovědět 

Milenko, dekuji za uvitani, pranicko a za ochotu .
Jinak knizka uz dosla, do konce tydne by mela byt okopirovana, tak Ti ji na zacatku pristiho tydne poslu nazpet .

Jardine
člen

# Zasláno: 22.1.2010 12:36 
Odpovědět 

Mileno, díky moc .... však na tom máš taky svoji zásluhu, že jsem se do toho pustila.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 22.1.2010 13:25 
Odpovědět 

No jo, no jo,
to ta rezonance mezi námi a taky to jedno těsto, ze kterého jsme obě dvě.

Zlata
člen

# Zasláno: 23.1.2010 18:12 
Odpovědět 

U Baudyho na Astrolabu jsou nové informace. Baudy založil astrologickou asociaci a mezi jiným budou pořádat kursy astrologie od úplných začátků zdarma. Dobrá zpráva pro ty co jsou na štíru s penězi.
I když já sama mám takovou zkušenost, že když jsem se před lety zcela spontánně na základě inzerátu v Astru přihlásila do kurzu k Alici, přestože jsem v té době neměla ani halíř a vůbec nevěděla jak to dokážu zaplatit, tak najednou začaly přicházet příležitosti si vydělat navíc a zvládla jsem všechny semestry. Takže pokud nastane ta správná chvíle a správný učitel, tak andělíčci pomohou na další cestě.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 23.1.2010 19:09 
Odpovědět 

Zadarmo? Co nemá cenu je bezcenné, stejně jako kvalita a obsah nahrávek, kterou Baudyš jr.zdarma ke stáhnutí nabízí. Může tohle skutečně člověka nadchnout a pohnout ke studiu Astrologie?

Jardine
člen

# Zasláno: 23.1.2010 21:39 
Odpovědět 

Baudyho kurzy neznám, takže nemůžu a nechci hodnotit. Ale je fakt, že už mám naposlouchaných pár přednášek od pana Turnovského a jsem nadšená. Z obsahu i z toho humoru, který z promluv tryská. (Příhodě, kdy tradiční astrolog z dob minulých spatřil něčí horoskop a s výkřikem "Ježíšmarjá" utekl do vedlejší místnosti se směje i moje tříletá dcera.)

Na druhou stranu o těch kurzech zdarma .... i to může být bohulibá věc pro ty, kteří by se k informacím jinak nedostali; moje oblíbená psycholožka a učitelka buddhistické meditace Tara Brach dává volně na web své přednášky a pouze na konci je větička, že je činnost jejího centra možné podpořit dobrovolným darem, ale nutné to není.

Prostě je super, že je výběr, a každý si může najít cestu k tomu, s čím zrovna rezonuje a na co dosáhne.

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 23.1.2010 22:13 
Odpovědět 

Jardine
Stáhněte si prosím ty zdarma nabízené přednášky a pak zřejmě vytušíte, co mám na mysli. Jinak se k mému příspěvku nemá smysl vyjádřovat.

Turnovský

# Zasláno: 23.1.2010 22:16 
Odpovědět 

Dik Jardine za ochvalu. Přesto, nebo právě proto všem doporučuji si ten baudyho kurz stahnout a poslechnout.

Turnovský

# Zasláno: 23.1.2010 22:19 
Odpovědět 

Jardine

Ta příhoda s astrologem vykřiknuvším "šmarjá" by byla samozřejmě humorná, kdyby bohužel nebyla jedním z neotřesnějších příkladů poškození klienta.

Jardine
člen

# Zasláno: 23.1.2010 22:58 
Odpovědět 

Ok, stáhnu, porovnám.

Jinak právě hodně oceňuji tu psychologickou dimenzi výcviku, která je opakem toho "strašení".

A zároveň si uvědomuju, co před člověkem leží práce, aby to vše obsáhl a prakticky zvládl.

To je fakt fuška na dlouhá léta!

(Což mi tedy vůbec nevadí)

radkas
člen

# Zasláno: 23.1.2010 23:05 
Odpovědět 

Tak to ja tedy srovnavat muzu, a troufam si tvrdit, ze nahravky pana Baudyse mladsiho jsou o nicem. Jsou to dost vyhozene penize oknem. Narozdil od prednasek pana Turnovskeho. To se snad ani srovnavat neda. Pan Turnovsky je tedy o dost trid vys a jeste uplne nekde jinde! Po zkusenosti s prednaskama, kterych jsem tedy od pana Baudyse ml. poslechla dost a nedaly mi nic a pote, co mi zpracoval muj nativni horoskop za odmenu, ze jsem si u nej koupila jeho nahravky, me opravdu akce pan Baudys mladsi ze srdce nezajimaji. V me nativite nasekal takovych chyb, ale naprosto hrubych, kdy rikal veci obracene nez je opravdu mam, a kdy ignoroval urcitou vec, s dovetkem, ze "to" pro me neni v mem zivote podstatne a pritom "to" bylo pro muj zivot natolik zasadni, ze to zmenilo nejen muj zivot, ale i mou podstatu, a ze "to" trvalo hezkou radku let! Nemam, co bych k panu Baudysovi ml., jeho fatalne spatnemu vykladu, nekvalitnim nahravkam, kde jsem z kazde slysela, ze me zdravi Tonda Baudys a dozvedela jsem se plno veci okolo a kdyz uz bych se mohla nahodou dozvedet i neco z probirane latky, tak byl vyklad prehlusen napriklad krupajicim snehem a to v takove intenzite, ze se dal vyklad jen stezi stezovat, dodala. Snad jen, ze nikdy vic!

radkas
člen

# Zasláno: 23.1.2010 23:08 
Odpovědět 

No, Jardine, stahuj, me jeho nahravky staly dost casu, protoze vypravi hoodne roztahle a hodne dlouho o nicem, aby jsi se nakonec dozvedela mozna 2procenta astrologickych informaci z nahravky. Nevim, mozna, ze nechava stahovat neco, co ma hlavu a patu, to opravdu nevim, ale to, co posilal nam, jako studentum, to bych se tedy hodne stydela!

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 23.1.2010 23:13 
Odpovědět 

Jardine,
já kdysi ještě poslouchala kazety s nahrávkami a po nocích dělala ručně výpočty a horoskopy.
Nejlíp jsem se to naučila, když jsem to poslouchala furt dokola. Klidně jsem si všechny kurzy projížděla znovu a znovu několik let. Vždy jsem objevila něco, co mi dřív uniklo a potom pěkně zapadlo do hlavy.
Kazety si ještě občas pouštím, sama se divím, že jsou v perfektním stavu a to je mám skoro 13 let.
Jinak mě těší, že se Ti u Pavla líbí.

Jardine
člen

# Zasláno: 23.1.2010 23:34 
Odpovědět 

Mileno,

líbí. Já jsem taky spíš auditiv, takže se to líp učím z nahrávek než z textů.

Jardine
člen

# Zasláno: 23.1.2010 23:47 
Odpovědět 

Legrace je, že jak si to pouštím, občas něco zaslechne i můj muž, který je svým založením technokrat/skeptik/sisyfák. A hle, v jeho tváři se zračí zájem a začínají padat dotazy. A tak nějak se přestává tvářit skepticky. To je co říct ....

Turnovský

# Zasláno: 24.1.2010 00:13 
Odpovědět 

Jardine
tak to je dobrá zpráva, protože Váš muž slyší, že nevyhazujete peníze oknem za obluzeniny

radkas
udržet technickou kvalita nahrávek je časově náročná věc. Zejména když jde o přednášku s posluchači. Každá z těch nahrávek je asi tak o 5% kratší o vysttříhané kašlání, kýchání a podobné ruchy. Nejhorší je, že při praktické odpolední hodině studenti kuňkají - jasně nejsou si jisti, nebo se stydí, prostě šeptají, do toho vrčení dataprojektoru, které, když není možné eliminovat, protože se tím zkreslí hlas přednášejícího tak nepříjemně, že se to nedá dlouho vydržet poslouchat.

Monologické přednášky bez posluchačů mají tu výhodu, že si tam kašle a kýchá lektor sám, takže může větu opakovat a pak ty ruchy snadno vystřihnout. Jenže pro mne monologické přednášky nejsou, nebo já nejsem pro ně. Kurz rektifikace takhle dělám, ale to je naposled, kdy se do takového podniku pouštím. Připadá mi to jako práce na sobě, tedy jako onanie. Jako každý, kdo vyleze na podium nebo za řečnický pult i já jsem do určité míry exhibicionista, takže samomluvu do prázdna obrazovky opravdu nemusím i když je to možná i z mnoha jiných snadnější, pro mne tedy ne.

Turnovský

# Zasláno: 24.1.2010 00:25 
Odpovědět 

ps samozřejmě tu editaci nahrávek si dělám sám, svěřit to firmě, by byla v tomto rozsahu práce finanční sebevražda. Když jsem se jednou dotazoval na nějaké věci profíka z nahrávacího studia a odpověděl mu na dotaz, kolik minut materiálu zpracovávám, tak na něj z těch 720 minut měsíčně šly mrákoty. A stejně se to všechno vychytat nedá.

radkas
člen

# Zasláno: 24.1.2010 00:31 
Odpovědět 

No, pane Turnovsky, ja samozrejme mluvila o nahravkach, kde je namlouval pan Baudys sam... Nehlede na to, ze nekvalitu bych dala az na posledni misto. Dulezity je spis obsah.. no, ja uz si k tomu napsala sve vyse . Pokud se nahrava prednaska s posluchaci, tak je jasne, ze se musi pocitat s ruchy a schovivavost je na miste.
Vase nahravky jsou ale i presto ze nahravate primo s posluchaci, naprosto ciste a jasne, takze jste ukazka toho, ze kdyz se chce, tak to jde. Jeste jsem zapomnela poznamenat, ze nejen Vy jste vyborny, ale taktez pani Lukaskova. Myslim, ze se mnou budou vsichni souhlasit. Ostatne, jste prvni kurz, kde mi prednasky konecne neco davaji.

Turnovský

# Zasláno: 24.1.2010 00:38 
Odpovědět 

tak děkuji za ochvalu a martině Lukáškové to vyřídím, při přípravě astrologické výstavy v Písku ji to jistě pozbudí. No a já jdu studovat Miroslava Petříčka Myšlení obrazem, Gastona Bachelarda Poetika prostoru a pro osvěžení si do toho šňupnu Jozefa Kariky Magii v postmoderní době

radkas
člen

# Zasláno: 24.1.2010 00:41 
Odpovědět 

Studujte, studujte, at v tom nejsem sama

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 24.1.2010 10:28 
Odpovědět 

Radkas,
Tys to teda rozjela. Je pravda, že když něco chceme nastudovat, musíme se pořádně rozhlížet, kdo je dobrý, jaké má vědomosti, musíme si zjistit od jiných. kteří školou už prošli, co jim to dalo. Učitel, který nic nemá - nám ani nic nedá.
Docela vám, holky, závidím, že už nezačínám s vámi. Doba studia u Pavla Turnovského byla tím nejpěknějším obdobím v mém životě a chtěla bych si to zopakovat - a nejde to.

Jardine, máš sympatického muže a když se občas i něco naučí s Tebou, nebudeš v tom sama, budeš mít pochopení i od něj - a to je víc, než hodně.
Já jsem na tom byla hůř, musela jsem z této strany čelit (a stále čelím) dost velkým tlakům. No jo, to je skepticismus.

radkas
člen

# Zasláno: 24.1.2010 10:58 
Odpovědět 

Mileno, nechci, aby to vypadalo, ze si stezuju, to urcite ne, mela jsem se opravdu nejdrive vice rozhlizet. U jednoho kurzu jsem dala na jedno doporuceni a u Baudyse me zaujalo zname jmeno a ukazka, ktera byla tenkrat k dispozici na jeho strankach pro zajemce kurzu a zrovna byl ten kousek zajimavej.. . Takze to, co pisu je jen muj nazor, ostatni to muzou brat jako me doporuceni . Ja si vzdycky snazim brat i z toho nejhorsiho zazitku to nejlepsi, takze nemam strach, ze bych to nejak nepobrala

Jardine
člen

# Zasláno: 24.1.2010 11:15  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

Mileno, dík. Já jsem z toho nového začátku taky nadšená, ale je to za ztížených podmínek, děti daj zabrat ve dne i v noci, takže si čas kradu po minutách, a Pluťák mi ještě neskončit svůj tranzit, takže jsou dny, kdy překypuju energií a naopak dny, kdy mi na prsou leží metrákový balvan, ale snad už to půjde k lepšímu.

Můj muž je povoláním vědec-informatik, ale já ho podezírám, že je latentní hermetik Cítím tam z jeho strany zájem, ale i velkou opatrnost, protože on nesnáší šarlatánství a vše se snaží do posledního detailu promyslet a ověřit si. Jeho kritické myšlení mu závidím; tu první část přednášek o ekliptikách a ročních obdobích a zodiaku pobral mnohem rychleji a líp než já :) Každopádně je pro mě důkazem, že i člověk z establishmentu exaktních věd může pobrat věc jako je astrologie, je-li erudovaně vysvětlena.

Turnovský

# Zasláno: 24.1.2010 12:10 
Odpovědět 

Jardine

magie je v podstatě informatika, nebo naopak informatika je magie par excelence. Magik i informatik pracuji víceméně analogicky.

Ostatně existuje informační model magie. Přečtěte si něco o chaosmagii a pragmatické magii

Zlata
člen

# Zasláno: 24.1.2010 13:28 
Odpovědět 

Nestačím zírat. Já si to nestahovala, nemám na to čas, ani chuť, tak kvalitu posuzovat nemůžu. Po x letech studia jsem na tom tak, že si na věci radši přicházím sama, i když možná někdy objevuji objevené. Z různých databází mám namalované stovky horoskopů a hledám sama typické konstelace.

Dagmar
člen

# Zasláno: 24.1.2010 15:44 
Odpovědět 

Baudyho nedokážu posoudit, neslyšela jsem - viděla jsem pouze jeho písemné materiály´- základy astrologie a tam byly informace vyčerpávající, pokud se týče tradiční astrologie.

Ještě chci napsat že o Baudyho nahrávkách tady zazněl názor - už bych to dále nerozpitvávala - zvláště když sem dotyčný člověk nechodí - nepřipadá mi to fér.

Souhlasím s vámi že nahrávky od Pavla byly i před x lety výborné.

Co mě osobně dalo nejvíc - když jsem byla na jedné hodině pro jednu třídu něco jako "pokusný králík", kde si na mé nativitě, solilunárech ověřovali jak dalece spolu s tím souvisí určité životní události.
Nemohu říci že to bylo příjemné - přece jen se otevřít před lidmi které jsem neznala nebylo až tak příjemné - ale v konečném důsledku mi to přineslo hodně.
Pavel jistě upřesní jak se tento experiment nazývá..

radkas
člen

# Zasláno: 24.1.2010 15:58 
Odpovědět 

Dagmar, muzu se zeptat, kde si videla jeho pisemne materialy? Me posilal pouze nahravky, pisemne nic.

Turnovský

# Zasláno: 24.1.2010 16:31 
Odpovědět 

Dagmar

To na co Dagmar vzpomínáš je jednou z několika součástek oné sebezkušenostní části studia. Dobře jsi poznamenala, že to nebylo právě příjemné, třebaže přínosné. Proto je potřeba vybudovat ve studijní skupině atmosféru důvěry a bez nucení, tyto procesy musejí probíhat ve chráněném prostředí.

Dagmar
člen

# Zasláno: 24.1.2010 18:07 
Odpovědět 

radkas
písemné materiály mám, dostala jsem je s Baudyho svolením - asi před čtyřmi lety /plus, mínus/od dívenky z Hradce, která u něj studovala.
Ale protože s ní už nejsem ve styku opravdu nevím, jestli ty materiály rozdával Baudy, nebo jestli si je přepsala podle jeho výkladu na hodině.

Pavle no jo, ale tím že jsem studovala dálkově, jsem jaksi do oné studijní skupiny nepatřila.

Jardine
člen

# Zasláno: 24.1.2010 18:51  - Změnil/a: Jardine
Odpovědět 

pane Turnovský, to s tou informatikou a magií je zajímavé, mrknu na to ...

Dagmar, ono to musí být pro někoho náročné, takhle dát skupinově svou "nativitu v plen" ... já to mám s vyjevováním svého nitra taky obtížné (Luna-Saturn) a nechce se mi, ale ta jedna-dvě příležitosti, kdy jsem to učinila, mě hrozně obohatily.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Doporucene skoly,kurzy....