Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doporucene skoly,kurzy....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
radkas
člen

# Zasláno: 15.1.2010 22:56 
Odpovědět 

Jo, jo, vzpominam si, taky jsem se snazila ukoristit, ale asi po Tobe

Mileno, jestli bych mohla prosit, tak ja bych si knihu pujcila. Akorat, ze se nezname, takze pochopim, kdyz nepujcis.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 15.1.2010 23:03 
Odpovědět 

Neznáme,

to je pravda, ale to vůbec nevadí, půjčím, věřím. Klidně pošli adresu. MilenaPlacha@seznam.cz

lenka-s

# Zasláno: 15.1.2010 23:30 
Odpovědět 

Jardine

Jardine, já neríkám, ze by to byla chyba... Predkládám jak to mám já, ale kazdý to máme nejak jinak a moje názory nemusí patrit zrovna k vetsine. Navíc clovek se vyvíjí a za pár let tu treba písu neco úplne jiného. Momentálne to mám tak, ze mám astrologii moc ráda, ale o vedomé mentální podmínení moc nestojím, proto treba tedka nebudu studovat Saturna, jak si to cmáruje pres moje Váhovské stelium a lajnovat si podle toho nejak zivot... Az teprve potom se kdyz tak podívám na to, co z toho vyleze.

PS: Ale nekteré veci vnímám i podvedome (a mozná tak trochu jinak, nez je to uvedeno v knízkách). Saturn se mi motá poblíz Pluta, nedávno jsem se dotkla svým zpusobem dna a zároven jsem ucinila rozhodnutí, kterého jsem nebyla schopna roky. Cítím, jako ze ze mne spadla docela tezká váha, a není to vubec spatný pocit.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 15.1.2010 23:35 
Odpovědět 

Lenka-s

se dnes kolem 14 hod, zmiňovala o Kryonovi z Magnetu a chanelingu.

Vybírala bych si učitele astrologie takového, který si spíš z toho dělá srandu, než by to bral vážně.
Stejně všichni dobře víte, koho bych doporučila já. Pavla Turnovského.

Ale je to na vás, ke komu půjdete, snad prubířským kamenem by mohla být otázka, co si ten budoucí učitel o chanelingu myslí. Když smrtelně zvážní a začne mudrovat, šla bych od něj pryč.

Správný učitel vás svou odpovědí rozesměje. Něco málo o chanelingu, ze Zápisků Paula Bruntona k přečtení.
http://www.paulbrunton.cz/index.php?id=clanek9

Jardine
člen

# Zasláno: 16.1.2010 00:03 
Odpovědět 

Mileno, živě si pamatuji na jednu paní z Glastonbury, ježto pomocí chanellingu komunikovala s Plejáďany. Jezdívali jsme s přáteli do Anglie na kruhy v obilí (než jsme zjistili, že jsou padělané) a ta paní tam byla též a chlubila se vlastnictvím křišťálové lebky, která jí při chanellingu pomáhá. Chtěli jsme lebku vidět, ale paní trvala na tom, že se to může uskutečnit jen v kruhu v obilí a že lebce musíme zazpívat, jinak si nebude přát být spatřena. Dodnes vzpomínáme, jak jsme se za hustého anglického deště v hecu brodili obilím, abychom v uměle vyšlapaném obrazci sborově zapěli odhalenému kusu skla "Ó řebíčku zahradnický". Plejáďani na to nic; zřejmě jsme nepěli dle jejich gusta, nebo na ně pršelo příliš vydatně. Každopádně my jsme měli problém nepočurat se na místě smíchy.

Už jsem se zapsala k panu Turnovskému.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 16.1.2010 00:13 
Odpovědět 

Jardine,

já to věděla, že zvolíš tento směr. Nebudeš litovat, dostaneš strašně moc, a nejen z astrologie. Z filosofie, hermetismu, psychologie, a všech užitečných logií a hlavně ze života a žádné suchopárné poučky. Budeš nejmíň pár let hodně šťastná, já byla taky, jako na kraji nebe.

Tvůj příbět s lebkou v obilí je úsměvný. Víš, co jsem si všimla ? Že z lidí, kteří se chanel. apod. věcem zaprodali - táhne podivný nelidský chlad a přestali se smát. Opravdum jejich humor je zvláštně křečovitý.

Milan Zahradník

# Zasláno: 16.1.2010 08:43 
Odpovědět 

radkas

Jo, pochopilas správně. Vydavatelé nevydávají z vlastního popudu.

Zajíc MilenaP

Nazdar zaječice. Rád tě vidím.
To je zajímavý slovní obrat - jako na kraji nebe.

S úsměvem dodávám, že to co píšeš v 1. odstavci posledního příspěvku ( Nebudeš litovat, dostaneš strašně moc, budeš nejmíň pár let hodně šťastná ) nemusí být tak jak se domníváš.
Tož asi není nejvhodnější chvíle na kritiku, i když snad konstruktivní, ale když už sis vybrala ikonku Jasnost a nadhled...

Mír v duši.

Kveta
člen

# Zasláno: 16.1.2010 09:42 
Odpovědět 

Zkušenost je nepřenositelná. Každý jsme jiný a s každým z nás rezonuje něco jiného. Jak píše lenka-s, časem se člověk vyvíjí a v tom určitém období ho může obohatit leccos. A může to být třeba i "jen" poznání, že tudy jeho cesta nevede. Bez oné zkušenosti by k tomu poznání nedospěl.

Ad. tranzity
Sledování tranzitů dle mého názoru patří k astrologii. Ta není statická, radix po narození žije dál svým vlastním životem tak jako narozený človíček. Ale stejně jako postupujícím časem ubývá fotek v albu dětí zachycujících zprvu každičký úsměv, rovněž tak ubývá potřeba sledovat tranzity.

Vždy se podívám na solár pro ten rok, abych si "ověřila" celkové klima. Pak už jen po nějaké významnější události zjištuji, zda a jak byla v tranzitech projevena. Po letech soužití s astrologií to podobně dělá snad každý. A nebo taky ne. Prostě jsme různí...

Pavla Aligova
člen

# Zasláno: 16.1.2010 09:43 
Odpovědět 

Dobré ráno,

Myslím, že s channelingem, Astrologií a podobnými vědami je to jako s první cigaretou v životě. Někdo z ní může mít požitek a někdo se z ní posere. Kouření je iluze a neschopnost dýchat, což skutečně umí (dýchat) málokdo.Člověk přestává být kuřákem, když je schopen rozeznat svoji iluzorní závislost a má odvahu dýchat (uvolnit se) i bez cigarety.

Rozlišovací schopnost v Astrologii i channelingu si člověk člověk vypěstuje teprve jejich zkoumáním a zážitky s nimi. Každý má nějak nařízen (radix) strop jeho vlastních poznatků, osobní rozvoj. To platí pro učitelé Astrologie i jiných věd. Lidé toho velmi hodně vědí (učí se), ale velmi málo umí.

Špičkových učitelů Astrologie je velmi málo, jsou to mistři ve svém oboru, lidé, kteří mají odvahu nejen vědět. V momentě, kdy toho hodně ví, díky tvrdé, astrologické dřině v praxi i něco umí si začnou uvědomovat, že existuje i další tajná komnata, o které na začátku nic netušili. Takoví vyzrálí mistři skutečně spolupracují s channelingovými médii a jsou schopni díky vlastním zkušenostem rozeznat jejich kvalitu.

Já žádný mistr nejsem, ale měla jsem štěstí na špičkovou kvalitu, kdy jsem jako studentík Astrologie s channelingovým médiem spolupracovala, jelikož mi byl výklad učitele málo. Tušila jsem, že za tím závojem Skutečnosti je ještě něco. Získala jsem úžasné informace, které jsem však mohla vzít jen na vědomí, napsat na papír, ale nechápala jsem je. Začínam je rozlušťovat (chápat) teprve a velmi zvolna až dnes. Je to velmi pozvolný proces zrání.

To, že je spousta průměrných Astrologů, channelingových médií (napojují se zřejmě pouze na první elektrický sloup), parapsychologů, kartářů atd. je pouze úkazem schopností, stupně „mistrovství" rozličných schopností člověka. Je to jejich strop, kam mohou dojít.

Každý z nás absolvoval první třídu a učil se abecedu. Někteří z nás dnes čtou romány a ti druzí nevezmou za celý život jedinou knihu do ruky. Společně jsme se učili i astrologické symboly. Někdo je schopen z radixu vyčíst napínavý příběh (napojit se na planety), někdo hláskuje astrologickou abecedu i po létech, ohromuje vědomostmi a přitom toho v praxi mnoho neumí, dosáhl horizontu svých schopností a snaží se je rozmělňovat do co nejdelšího časového úseku, aby měl vlastně vyučovací látku.

Takoví učitelé většinou začnou své žáky „klamat" egem, schovávají v kapse trumfy, protože mají strach, že jednou nebudou mít co sdělit. Učitel, novodobý mistr nemá potřebu vědomosti a zkušenosti schovávat, nemusí oslňovat silou vlastního ega, nemusí být jediným kohoutem na dvorku. Přesto máme kolem sebe dnes a denně na všech úrovních nespočetné množství načepýřených kohoutů a ukdákaných slepic. Mají však krásné, lesklé peří, které druhé skutečně osilňuje.

Zde zazněla kritika na channeling a Kryona. Máte úsměvné příběhy, které vás přesvědčily o jejich nesmyslnosti. Poznali jste jejich zástupce (média), lidi, kteři hlásali, že jsou s nimi ve spojení. Poznali jste však pouze člověka (nedokonalého zprostředkovatele), proč tedy nejdete k prameni a neseznámite se s těmito energiemi osobně? Přestaňte se chytat stébla a naučte se plavat, před tím, než jako neplavci budete kritizovat širý oceán pro jeho nedokonalost. Do jeho vln se může skutečně ponořit jen schopný plavec.

Já stojím na břehu a snažím se na sucho trénovat kraula! Snad si jednou budu moci zaplavat.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 16.1.2010 10:15 
Odpovědět 

Milane,
zdravím Tě, samozřejmě máš pravdu. Já bych svá slova jen tak nepsala, jenže Jardine trochu znám, ne-li hodně, nějak se mnou rezonuje a proto jsem jí napsala to, co jsem napsala. Jinému bych třeba ani neodpověděla, nebo odpověděla tak na půl. Bylo by zajímavé, kdybych se někdy mohla podívat na srovnání mého horoskopu s Jardine. Proč mi tak padla do oka, jako kdybychom byly z jednoho hnízda.

Květuš,
taky zdravím, sledovat tranzity je dobré, já to dělám tak, že mám velký zvěrokruh na magnetické tabuli na zdi a každé ráno, podle efemerid šoupu s magnetkami se znaky planet.
Takže jsem potom sama takové jednoduché, chodící efemeridy. Pamatuji si, kde kdysi byly i jsou teď planety na nebi.Hodně si, kromě tranzitů na nativitu, všímám zatmění, novů a lunačního cyklu, elongací planet a retrogradit i stacionarit.

lenka-s

# Zasláno: 16.1.2010 10:48 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP

sledovat tranzity je dobré, já to dělám tak, že mám velký zvěrokruh na magnetické tabuli na zdi a každé ráno, podle efemerid šoupu s magnetkami se znaky planet.
Takže jsem potom sama takové jednoduché, chodící efemeridy. Pamatuji si, kde kdysi byly i jsou teď planety na nebi.Hodně si, kromě tranzitů na nativitu, všímám zatmění, novů a lunačního cyklu, elongací planet a retrogradit i stacionarit.

A jestli muzu otázecku, rídís podle tranzitu i svuj zivot? Prípadne je zde nekdo jiný, kdo to tak delá?

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 16.1.2010 11:16 
Odpovědět 

Leni,
dobrá otázka na mě. Budeš se divit, neřídím se podle tranzitů. Ale když už se něco významného stane, dívám se a dohledávám smysl toho dění. Protože co jiného je důležité v životě?
Ne - vyhnout se zkušenosti, ale zkušenost si prožít a mít z toho poučení, najít smysl toho, co je děje v nás i kolem nás.

Kdybych se bála tranzitů, ukazovala bych, že nevěřím tomu, který mě na Zem poslal. A ten ty hvězdy " řídí " a stará se o ně i o vše, i o všechny, tedy i o mě.

Kveta
člen

# Zasláno: 16.1.2010 11:19 
Odpovědět 

lenka-s

Prípadne je zde nekdo jiný, kdo to tak delá?
tos mě tedy rozesmála Denní tranzity jsem nesledovala nikdy. Prostě vím, co mám v horoskopu. A když to tam není, tak kdyby čert na koze jezdil, tak ani zlatý tranzit to nepozlatí. A podělaný nepodělá. To ne, takhle to nesleduju. Neřídím podle tranzitů svůj život, ale právě zpětnou vazbou na události mám ověřeno, že život a tranzity jsou nějak v souladu, jdou ruku v ruce.

Vím, kde mám v horoskopu slabá, silná i hluchá místa, vím kudy a přes co tranzitují pomalé planety a tudíž tak nějak vím, jak na tom jsem, co se děje. Poznání sebe samé skrze astrologii mě naučilo nečekat na zázraky v nevhodnou dobu a ani nedohánět vlak, který vlastně ještě ani nevyjel. Vše má svůj čas.

Zajíc MilenaP
Nebýt toho, že pan Turnovský zmínil kvinkunxy Pluta na tvé SL a LU a já se ze zvědavosti šla podívat, kde světla máš, ani bych nezaznamenala momentální nástup JU trigonem na JU,VE a MC radix. Tak díky, omezím sladkosti, týden bude bez moučníků

Kveta
člen

# Zasláno: 16.1.2010 11:45  - Změnil/a: Kveta
Odpovědět 

Teď jsem si uvědomila, že sleduji jiné "tranzity". Karetní.
Čas od času si cvičně vytáhnu každé ráno tři karty s myšlenkou, jaká bude atmosféra dne, v jakém duchu bude probíhat. Nyní, v souvislosti s běžícím kurzem karet, tahám pravidelně.

Např. dnes ráno po vytažení Střelce, Býka a Neptuna jsem si byla jistá jen těmi Rybami. Ne že bych se koupala jen v sobotu, ale na večer mám v plánu meditační očistu.
Celé dopoledne si tu (i onde) píšu s lidmi o astrologii a kartách a rozšiřování obzorů (Jupiter či Střelec). Odpo má přijít kdosi ohledně rychlejšího připojení k netu (budu platit - takže penízky Býka). A teď zrovna mi volaly dvě ženy, že projíždí Strakonicemi a zda by mohly přijít na karty. Tudíž budu i brát
Jo jo, rovnováha je bezva věc

Před pár dny jsem ráno vytáhla Vodnáře, Býka a Urana. A celý den jsem neslyšela a nečetla téměř nic jiného, než o děsivém zemětřesení na Haiti. No jo no, zatřásla se zem

Jardine
člen

# Zasláno: 16.1.2010 12:11 
Odpovědět 

radko, mrzí mě, že jsem ti knihu vyfoukla pod nosem ... já bývám děsně rychlá Bývala bych je skoupila snad všechny, ale chtěla jsem, aby vyzbylo i na druhé, tak jsem to omezila na tři.

Milane, já vůbec nejsem v situaci posoudit to, zda ten který učitel nabízí to a to lepšího než jiný ... vybírám podle intuice, podle toho, co mě oslovuje. V současné situaci mi jde o sebepoznání, nahlédnutí do hloubek, kterým jsem se dosud vyhýbala .... trochu rozbít (nebo spíš přetvořit) tu moji konjunkci Luna-Saturn a podívat se na sebe jinak. Je na to vnitřní tlak; nechávám se jím vést a věřím, že se mi dostane přeně toho, co potřebuji.

Mileno, jestli si chceš udělat porovnání, tady je má nativita. 18.4.1975, 0:40h v Plzni. Snad to není nějak proti pravidlům, takhle to zveřejňovat. Já se v tom ještě nevyznám

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 12:20 
Odpovědět 

To je vpohode , Milenka je tak hodna, ze mi ji pujci. Na kdy jsi se zapsala, taky vaham, jestli se nezapsat k panu Turnovskemu. Pochopila jsem spravne, ze se ted jeden kurz pro zacatecniky akorat rozjel?

Jardine
člen

# Zasláno: 16.1.2010 12:23 
Odpovědět 

Pavlo, jsem ráda, že jsi tu Nechtěla jsem chanelling jako takový znevážit, toto byla moje jediná osobní zkušenost s médiem, lepší nemám. Pravda je, že jsem vždy pohlížela trochu s opatrností na lidi, skrze něž promlouvá někdo jiný, protože jsem si říkala "Jak můžou vědět, kdo nebo co to skutečně mluví, a zda mluví pravdu?" Na druhou stranu, jednu dobu jsem měla ve velké úctě a oblibě knihy Eileen Caddyové z Findhornské nadace a ta také zapisovala, co uslyšela vnitřním hlasem .... dodnes si v nich ráda listuji. Takže nelze šmahem odsuzovat, souhlasím.

Jardine
člen

# Zasláno: 16.1.2010 12:29 
Odpovědět 

radko, kurz už běží půl roku ... teď začít je možné jen korespondenčně a eventuelně náskok dohnat. Na konci ledna je v Praze doučovací den. Mně zatím ta korespondenční forma vyhovuje, protože si špatně sháním na děti celodenní hlídání; jsou ještě moc mrňavý. Původně jsem plánovala začít až za rok a půl, ale holt Beran, hrrrr ....

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 13:09 
Odpovědět 

Aha, to je skoda, ze jsme se rozhoupaly az ted, vid ? Pul roku je dost, tezko rict, jestli se to da dohnat. Ten doucovaci den zni ale dobre, jeste to promyslim. Diky za info

Turnovský

# Zasláno: 16.1.2010 13:11 
Odpovědět 

radkas

1. ročník je už v půli, takže zbývá v tuto chvíli korespondenční forma studia. Samozřejmě každý z korespondenčních studentů je na studijním dnu vítán, ale byo by dobré být aspoň v hrubých rysech seznámena s postojem, který v astrologii zastávám/e, aby nedošlo k nějakému nedorozumnění. Nahrávky jsou aktuální, není to žádné deset staré monology a snažím se udržet jejich technická úroveň, edituju je, čistím zesiluju, aby se daly poslouchat. samaozřejmě jsou tam někdy neodstranitelné ruchy (štěkot psa, nějaký kamionú kašlání a kýchání) ale mělo by jich bý ninimum. Jestli si, kdo ke mně chodil do školy kdysi pamatujete na nahrávky na lkazetách tak zeď je to ještě lepší, protože se to zpracovává na počítači. Doufám, že i jiní učitelé si nahrávkami dávají nějakou práci a neoušzějí z ruky nějaký "muzak".

Důležitější je, že se během prvního ročníku buduje ve skupině vzájemná důvěra, protože v 2.ročníku se zaměřujeme na práci s vlastní nativitou v průběhu života. Důvěra je nanejvýš důležitá, aby se člověk nebál něco o sobě říci, aby měl jistotu, že ho kolegové pochopí a neodsoudí, nějaké intimity, které by případně vyjdou najevo neroztroubí mimo kurz, na veřejnosti, na foru. Diskretnost je zásadní požadavek našeho pojetí.

Pavla A. tu vzpomněla nešvaru, že někteří učitelé neříkají svým žákům všechno, že si nechávají nějaká esa v rukávu, aby byly lepší než jejich žáci. Tak to jsem nikdy neměl zapotřebí, Vždy jsem sděllil vše co jsem věděl, když jsem nevěděl, přiznal to a pokud to šlo, nastudoval a sdělil to příště.

Ale nehodlám tu dělat propagandu, jde jen o uvedení věcí na správnou míru. A pro poučení zájemců o jakékoliv vzdělávání. Vždy je co zlepšit a vždy je co se učit.

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 16.1.2010 13:30 
Odpovědět 

Jardine + Pavel Turnovský :

Jardine,
děkuji moc za data, podívám se a za sebe mohu říct, že data nezneužiji.

Pavle,
nahrávky jsou velmi kvalitní, poslední ( kurz rektifikace ) neměl chybu. Pes štěká i pod našimi okny, hlavně že neštěká na mě, protože to by se asi chystal mě zbaštit.

Chci tím říci, že když to posloucháte P.T. z CD, máte dojem, jakoby jste byli v místnosti přímo na kurzu.
Ještě o diskrétnosti - to je cenná deviza tohoto kurzu - zároveň s nepovyšováním se lektora nad vás - posluchače. Naopak, kdo ho slyší, jak k němu hovoří, zvedá se mu zdravé sebevědomí samo!

Kdesi jsem psala, že dobré se chválí samo. Omlouvám se, že chválím, ale nikdy nevynachválím tolik, kolik bych opravdu chtěla. Jsem dlužna Pavlovi T. mnoho a snad nikdy mu to již nesplatím.

lenka-s

# Zasláno: 16.1.2010 13:49 
Odpovědět 

Zajíc MilenaP

Díky za odpoved, mluví mi z duse. Jsme na tom hodne podobne!

Kveta

No, oni jsou astrologové a není jich podle mne zas tak úplne málo, co kdyz vidí, ze se jim neco v horoskopu krízí, tak nechávají auto v garázi a nevyjízdejí; a vubec, podle horoskopu si plánují kdeco... Já jsem takový ten typ: co se stane, to se má stát. Hraju si se synovcem, odru si nohu, pak v horoskopu odezru Mars kvadrát Uran, a reknu si: no, to jsem to asi opravdu mírne prepískla. Letosní solár jsem si vlastne porádne prostudovala az poté, co jsem si vsimla, ze se mi od základu mení zivot, s pocitem jako bych „vylejzala z díry..." Nu a vida, Slunce zárí na jeho vrcholu, atd, atd. atd.

Mozná ani to sladké bych si nebyla schopna kvuli tranzitum odeprít!

PS: Pane Turnovský, pokud tady ctete to moje tlachání, tak jsem si Vám dovolila poslat ty materiály ohledne Dalího na mail.

radkas
člen

# Zasláno: 16.1.2010 13:50 
Odpovědět 

Pane Turnovsky, napsala jsem Vam na e-mail, ktery jsem nasla, snad je aktualni

Kveta
člen

# Zasláno: 16.1.2010 18:03 
Odpovědět 

lenka-s
Mozná ani to sladké bych si nebyla schopna kvuli tranzitum odeprít!

Jeden z Murphyho zákonů praví: Co se má stát stane se.
A já dodám - expanzivní Jupiter mi kila přinese!
Nedělám to kvůli tranzitům, ale kvůli sobě. Být štíhlá a mít vládce ascendentu v konjunkci se Saturnem (je to jen příklad), tak se na kila taky vybodnu.
Ale pokud by se zadařilo a mohla bych trošku poporůst, pak tedy raděj jiným způsobem než do šířky v pase. Oplácaná jsem už tak dost

lenka-s

# Zasláno: 16.1.2010 21:58 
Odpovědět 

Kveta

No ale zase ses moudrá! Já teda aspon príspevky od Tebe moc ráda ctu.

Nekde jsem od Tebe nekde cetla, ze Ti Saturn opoustí dvanáctý dum. Nekde jinde jsem zase pochytila, ze jsou lidé, co vyuzívají tranzit Saturna 1. domem k hubnutí. Takze mozná se Ti tedka naskýtá ideální sance! Osobne to overeno ale nemám, Saturna mám zhruba na opacné strane horoskopu a s mou sice kon. Luna Jupiter, ale v nijak expanzivní znamení a pozici, vládce Asc se Saturnem v trinu a dalsí prvky v podobném stylu celkem nemám co sundávat, spís se asi musím snazit expandovat, zejména co se moudrosti týká!

radkas
člen

# Zasláno: 18.1.2010 18:32 
Odpovědět 

Jardine

Tak uz jsem prihlasena taky , tak at se dari !

Jardine
člen

# Zasláno: 18.1.2010 21:54 
Odpovědět 

super, Radko! Snad nám to půjde do hlavy!

radkas
člen

# Zasláno: 18.1.2010 22:02 
Odpovědět 

doufam

Turnovský

# Zasláno: 18.1.2010 22:54 
Odpovědět 

Jardine
radkas
Jasně že půjde!

Zajíc MilenaP
člen

# Zasláno: 20.1.2010 11:19 
Odpovědět 

Jardine a radkas - vítám vás, kolegyně, tak ať se daří a vše je vám k dobru.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Doporucene skoly,kurzy....