Domů - Statistika - Registrace - Hledat - | Texty | Galerie | Návod | Zachráněné |Astrologické stránky
Astrologické forum / Astrologie / Doporucene skoly,kurzy....
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
radkas
člen

# Zasláno: 6.6.2009 15:36 
Odpovědět 

Vzhledem k tomu, ze na internetu je rada skol a kurzu astrologie (Turnovsky, Baudys..), rada bych se zeptala vas, co uz jste v astrologii dal, jestli muzete doporucit nebo naopak nedoporucit nejakou skolu, kurzy, ucitele... .

Divala jsem se se na netu a zjistila jsem, ze pan Baudys ma nejake nahravky z kurzu a zanedlouhou snad bude mit i dalsi kurzy pro zacatecniky. Pan Turnovsky rozjizdi na podzim 2lete studium... .

Zajimala by me vase zkusenost. Zda jsou takove kurzy, at uz na dalku nebo osobne, nezbytne a nebo zda je to do zacatku zbytecne vyhazovani penez a da se celkem dobre vystacit studiem knih? A pak az treba jako pokrocily sem tam zajit na nejakou zajimavou prednasku?

Diky za kazdou reakci

Dagmar
člen

# Zasláno: 6.6.2009 21:54 
Odpovědět 

Radko, pokud máš již nějaké základy, což máš, přijde chvíle kdy stojíš před tímto rozhodnutím.
Spousta lidí kurzy nemá a jsou dobrými astrology - ale já se domnívám, že to, co by ses učila dlouhá léta - nějaké ty finty - ti někdo řekně zjednodušeně v kurzu.
Teď jde o to, k jakému pohledu se přikláníš - protože i když základy jsou samozřejmě jen jedny pro všechny stejné, ty pohledy se dále od sebe trochu liší.

Mně tradiční astrologie až tak nevyhovovala - takže mám vystudováno u Silvy de Lago - Alice Koláčková a tuším že Květa a ještě někdo také.
Śtudovala jsem i u Pavla Turnovského - což je opět něco jiného...tam se podívej na jeho stránky kde má texty a astrologické pohledy, jestli to je ono co by se ti líbilo...

radkas
člen

# Zasláno: 8.6.2009 13:04 
Odpovědět 

Dagmar, dekuji. Presne tohle jsem si myslela. Kurz muze byt takova zkratka k tomu, k cemu sama dojdu za delsi dobu.

Zlata
člen

# Zasláno: 13.6.2009 19:14 
Odpovědět 

Ten další co studoval u Alice de Silva Lago jsem já.
Taky jsem začínala za pomoci knih, internet tenkrát ještě byl v plenkách. Jenomže časem mi to přestalo stačit, cítila jsem, že ty roztříštěné a chaotické poznatky potřebuju dát nějak do souvislostí . V tom právě může pomoci kurs, naučila jsem se " astrologicky myslet " , dávat věci do souvislostí, naučila se vše postupně od základů po složitější věci, učitelka nám předala své zkušenosti, je totiž spousta věcí, které ani v knihách nenajdeš. Nevýhodou samouků je to, že kolikrát už studují náročnější věci, aniž by pořádně znali základy.

Hana
člen

# Zasláno: 15.6.2009 19:31 
Odpovědět 

Radko

Doporucim vam skolu Bohuslav/Stribny. Naprosto prehledne, strucne a jasne. Navic velmi dobra a vesela atmosfera. Oba astrologove se dobre doplnuji a vsechno slysite ve dvou podanich a ve dvou ruznych nazorech. Studium se da delat dalkove, dostanete nahravky a jednou za dva mesice muzete prijit na prednasku, kde se muzete na vsechno, cemu jste nerozumela ptat.
Skolu doporucuji v kazdem pripade, protoze je potreba pochopit cely system horoskopu. Napriklad i to, cemu se pri posuzovani v horoskopu ma prikladat jaka dulezitost. Co je hlavni, co vedlejsi, kdyz si neco protireci....

Mam kamaradku, ktera studovala uz 2 astrologicke skoly a nedokazala sestavit horoskop. Se skolou Bohuslav/Stribny je spokojena a je tez toho nazoru, ze tam opravdu je mozno vse pochopit. Jednoduche a solidni vyklady. Doporucuji.

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.6.2009 22:31 
Odpovědět 

Ahoj Hani dlouho jsi tu nebyla

Kveta
člen

# Zasláno: 16.6.2009 05:45 
Odpovědět 

Dáša mě zmínila, ano, taky jsem studovala u Alice. Nějak mě tehdy vůbec nenapadlo, že bych mohla jen z knih. Ty základní jsem si koupila až na doporučení lektorky. A pak další a další a další ...
Studovala jsem rovněž dálkově a jezdila na setkání, podobně jak píše Hana. Ale každou nahrávku jsem poctivě přepisovala, abych měla po ruce písemný materiál vždy, když si budu potřebovat něco ověřit nebo osvěžit.
Pokud se nepletu, Dagmar má přednášky rovněž přepsané.
Nějak si neumím představit, že bych se nořila do astrologie jen z knih. Logika horoskopu, astrologické myšlení, v posledních semestrech duchovní aspekty v horoskopu - to se v knihách nenajde.
Navíc Alice je Vodnářka, má vystudovanou pedagogiku, její přednášky mi prostě sedly.

Po dvou semestrech jsem měla pocit, že informací potřebuji víc, tak jsem ještě zkusila astrologii u Zuzany Antares, tehdy ji učila, ale připadalo mi to hodně složité, spojené s kabalou a nutností učit se hebrejštinu. Na začátečníka mi to přišlo příliš složité, tak jsem přestoupila k Romanu Petrželkovi. To ovšem bylo o ničem, pouze citované knihy od Sasportase.

Přímo jsem zajásala, když Alice rozjela další semestry, ve kterých se šlo v astrologii stále hloub a podrobněji.

Pokud by někdo byl před volbou zda kurz nebo knihy, jednoznačně jsem pro kurz.

Hana
člen

# Zasláno: 16.6.2009 16:12 
Odpovědět 

V tom nazoru podporuji Kvetu

My jsme dostavali vse jiz zpracovane - mimo nahravek i vytisky prednasek. Kratce, jasne, prehledne.

Hana
člen

# Zasláno: 16.6.2009 16:30 
Odpovědět 

Daso

To je pravda, opustila jsem astrologicka fora a astrologii skoro. Jsem nejaka unavena. Porad clovek neco dela a kdyz uz to ma skoro hotove, tak se to pak podela..... a tak na tom clovek pracuje znova a ........... ono se to stale opakuje dokola.

=> to je ten horoskop........... chtela bych byt jednim z tech, co na neco sahnou a ono to bezi ............

Věra
člen

# Zasláno: 16.6.2009 19:40 
Odpovědět 

Hana
hm, a kdepak stojí Čl v nativu, znamení a není v 10. domě nebo napjatá se Saturnem a Merkurem, Marsem? oj, sorry...sorry....

Dagmar
člen

# Zasláno: 16.6.2009 23:42 
Odpovědět 

Hani to mě mrzí - nevzdávej to.

Ano Květu mám všechny přednášky přepsané, potřebuji to prostě vidět a číst.

Hana
člen

# Zasláno: 17.6.2009 09:46 
Odpovědět 

Vero

Me ted tranzituje uran v opozici na konjunkci uran/pluto opozice saturn/konjunkce cerna luna a chiron, takze mi prechazi pres saturna, cernou lunu, chirona 10.domem. Navic neptun v opozici na mars a ten tam bude sedet dobu.
Uz se to vlece dobu a mam uz toho plne kecky. Kdyz mam pozitivni tranzit, tak se nic pozitivniho nedeje, krome toho, ze ani vitr nezavane, ale ty napjate tranzity, ty se projevuji o to vic.
Nekdy si myslim, ze by bylo lepe, bydlet nekde v 1 mistnosti sama u lesa a nevystrcit ani nos. Treba bych pak mela klid.

Jestli chces mohu ti poslat data, treba zahlednes nejakou pozitivni hvezdu

Věra
člen

# Zasláno: 17.6.2009 23:31 
Odpovědět 

Hana

jsem tušila, to vypadá na 10./Ryby, což? 66 aby nebylo málo, ten to přímo
kreslí s těma šestečkama, budeš nějaká letní, ne? jejej jsem zvědavá...
dostanu

Klidně pošli, už jen abych se podívala, jestli to cítím dobře...

Hana
člen

# Zasláno: 18.6.2009 12:48 
Odpovědět 

Vera

6.10.1966, 22:55, Turnov

Hana
člen

# Zasláno: 18.6.2009 18:22 
Odpovědět 

Dasa a Vera

Teda lidi me snad po letech pokadilo stesti.

radkas
člen

# Zasláno: 13.1.2010 23:39 
Odpovědět 

Zajima me astrologie spise psychologicka. Neznate, krome Alice, jeste jineho dobreho astrologa, ktery dela kurzy astrologie v podobnem duchu? Zatim jsem ucitele asi moc netrefila. Jinak me docela zajima ta dvojice Bohuslav/Stribrny, pokud jsou prehledny, jasny, strucny, tak by mi mozna dali zaklady, ktere mi u meho ucitele tak nejak chybi a pak by nebyl problem pokracovat v astrologii psychologicke. Ted ma brzy zacit i Antonin Baudys starsi, ale mam strach, ze mi tam bude ta psychologie chybet. Co myslite? Koho by jste volili, kdyby jste byli na zacatku se zajmem o psychologickou astrologii?

radkas
člen

# Zasláno: 13.1.2010 23:42 
Odpovědět 

Jo, akorat, co jsem koukala na Bohuslav/Stribrny, tak by to vypadalo spis na dalkove studium, protoze oni delaji jeden den v tydnu hodinu a pul, coz se u dojizdeni nevyplati. Jsem ze severnich Cech, zhruba 90 km od Prahy

Dagmar
člen

# Zasláno: 14.1.2010 21:35 
Odpovědět 

radkas
No a proč nechceš studovat u Alice hned od začátku, vždyť ona tam základy má dobré.
Nebo jaké základy máš na mysli které by tam ona neměla?

Jardine
člen

# Zasláno: 14.1.2010 22:31 
Odpovědět 

Zdravím a měla bych také dotazík, smím-li. Už delší dobu bych se chtěla přihlásit do kurzu astrologie a začít ji studovat pořádně. Velmi mě oslovuje přístup pana Turnovského, který mi i odepsal a nabídl mi zatím studium korespondenční formou, protože škola již běží ... časem bych mohla prezenční studenty dohnat.

Mám ale dilema .... doma mám dvě malé děti (1.5 a 3 roky) a k tomu ještě po večerech pracuji, takže času není nazbyt. Přesto chuť studovat je neodbytná a nelepší se to :)

V současné době mám tranzitujícího Pluta na Ascendentu (nativní Pluto v 9. domě, vládne 10. domu) a za měsíc progresivní Lunu v konjunkci s Uranem v 9. domě, který je v konjunkci s MC.

Myslíte, že je to dobrý čas začít? Díky!

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.1.2010 00:08  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Jardine shodou okolností jsem začala studovat astrologii když byl Pluto na ascendentu - když přešel 1. dům /zhruba/ jsem ji začala dělat profesionálně.
Turnovského kurzy jsou zajímavé, mě hrozně moc bavily ty výpočty, protože jsem přece jen byla spoustu let ze školy a různé přepočty mi daly zabrat - pamatuji si, že jsem seděla do noci a učila se znovu matiku.
Moc mě bavily ruční malůvky horoskopů a pochlubím se, že studium jsem absolvovala na výbornou.
Po studiu u Pavla jsem začala studovat - také dálkově u Alice.
Bylo to dlouhé období kdy jsem měla chuť se stále učit a čerpat inromace.
Myslím, že je dobrý čas začít.

Milan Zahradník

# Zasláno: 15.1.2010 08:12 
Odpovědět 

radkas
Jardine

Sám bych šel k Baudymu. Líbí se mi nejen svým vstřícným přístupem, ale i tím, že je "otevřený" novým a jiným názorům a směrům. A dokáže být obezřetný, výstižný a empatický.
Nakonec i ten fakt, že se Baudy na svém webu nevyjadřuje impulsivně a hanlivě o jiných mi napovídá, že jeho vnímání by mohlo být objektivnější.

Sám jsem ovšem tuplovaný Vodnář a tak mi na "svobodě" moc záleží. Možná jiní "víc" naučí, ale snad proto, že mám "zajímavě" obsazen 5. dům, nebo je to Lunou ve Váhách, pro mě je důležité, jak a né kolik je mi toho sdělováno. Jak se v kterém "kolektivu" cítím, jak "přátelské" je okolí. Navíc Baudy teď začíná nové kurzy za velmi výhodných podmínek. http://www.astrolab.cz/ukaz_odpovedi.php?cd=4298

Ještě dodám, že jsem osobně poznal i pana Stříbného a to by byla má 2. volba.

Pohodový pátek i víkend vám všem.

Vanda

# Zasláno: 15.1.2010 09:33 
Odpovědět 

Radkas, Jardine
astrologii je dobré začít dělat klasickou, a psychologii přibrat jako nadstavbu, když už člověk slušně zvládá základní řemeslo.
Jednak ne všechno, co je dnes za psychologickou astrologii vydáváno, jí také je. Navíc nejlepší korekcí, zda je vaše uvažování souvislostí správné je, když se věci projevují do těch událostí, do kterých by se projevovat měly. Konečně, mnoho věcí jde mimo psychologii, například když nasednete do autobusu a on se vybourá, tak psychologie na takové události nepomůže, a taky je dobré to umět.
Výbornou kombinací se mi jeví klasická astrologie + psychologie samostatně. Propojení obou oborů, pokud pochopíte principy, si už může udělat každý člověk sám.
Astrologii kombinovanou s psychologií pokud vím taky dělá a snad i učí Myslikovjanovi v Olomouci, na klasickou jsou asi nejlepší oba páni Baudyšové, od otce mám DVD zdravotní astrologie a stálic a jsou vynikající. Myslím učí i Eva Prokešová. Pan Stříbný je dobrý klasický astrolog, ale jak učí nevím.

Jardine
člen

# Zasláno: 15.1.2010 10:11 
Odpovědět 

Moc Vám všem děkuji za podněty. Vando, rozumím Vám, že lepší je začít s tradiční astrologií a psychologii přidat jako nadstavbu. Na druhou stranu ten můj Pluto na Ascendentu mě hodně silně táhne do té psychologie, těžké tomu odolat. V současné době "tam mé srdce leží". Budu ještě přemýšlet, každopádně jsem si jistá, že všechny Vámi nabízené kurzy jsou kvalitní, takže asi nelze nic pokazit. A jako to bylo u Dagmar, je docela dobře možné, že nakonec po absolvování jednoho kurzu zkusím i jiný, abych si doplnila znalosti. Jsem takový věčný študent .... :)

květa

# Zasláno: 15.1.2010 10:22 
Odpovědět 

Jardine
S astrologií jsem začala v době, kdy Pluto po vstupu do 3.domu začal po dvou letech opouštět opozici na Slunce. V té době dělal sextily i na asc a Lunu (zaplať pánbu, jinak by to asi bylo k nepřežití), vzestupný uzel šel přes asc, Saturn přes descendent a tranzitní Uran s Jupiterem stály konjunkcí na radixové Luně ve Vodnáři těsně před hrotem 5.domu.
Astrologii jsem naprosto a bezhlavě propadla a veškerý čas i finance jsem věnovala jen jí. Dokonce jsem po roce dala v zaměstnání výpověď, abych měla ještě víc času. Je to láska na celý život.

V době, kdy bych dala život za to, že astrologie funguje na 100% a je to ten nejlepší návod na použití člověka včetně sebe sama, v té době se dceři narodily dvojčata a byla jsem se svou povýšenou astrologickou pýchou v háji. Ale nezavrhla jsem ji, protože je zřejmě mnohé, co z horoskopu přečíst neumím, naopak mě to nabudilo k dalším zkoumáním a hledáním a porovnáváním. Prostě je to nejen láska na celý život, ale i celoživotní studium.

Jestli budeš při malých dětech a práci mít čas na studium, kdo ví, stejně organizace času bude jen na tobě... Ale jestli máš chuť se do toho pustit, pak se do toho dej. Protože různá když a kdyby se budou vyskytovat stále.

Kveta
člen

# Zasláno: 15.1.2010 10:25 
Odpovědět 

To jsem byla já

Vanda

# Zasláno: 15.1.2010 11:47 
Odpovědět 

Jardine,
to jsme s astrologií všichni. Můj učitel ji dělá více jak padesát let a pořád zkouší a ověřuje nové věci.
Koneckonců, taky jsem se začala zabírat astrologií, když mi Pluto došlo na Slunce radix.

Zdendula

# Zasláno: 15.1.2010 11:54 
Odpovědět 

Jardine,

co máte ve své nativitě z Blíženců, i když možná půjde o něco docela jiného nežli právě ty BL. , že shledávám tak často obdobná společná témata a zájmy.

Všechny zdravím, jen se mi nedaří registrace. Snad jindy.

Téma astrologické školy je pro mne také více než zajímavé, jen okolnosti zatím neumožňují k tomuto studiu přikročit.

Spíše tedy hledám zatím knihu - učebnici, která by mi pomohla v začátcích v podobě samostudia. Tak docela nevědoucí myslím nejsem, ale třeba jak růčo vytvořit horoskop, porozumět čarám v kolečku nebo jaký astrologický prográmek by byl pro mne do začátku super, to by mi myslím do začátku pomohlo.

Chtěla jsem se tedy zeptat, je li něco, co Vám pomohlo někomu prokousávat se těmi úplnými počátky ?

Jardine
člen

# Zasláno: 15.1.2010 13:07 
Odpovědět 

Zdendulo,

v Blížencích mám jen Venuši v 5. domě. Ale hodně obsazený mám 3.dům v Beranu, kde mám konjunkci Slunce, Merkura, Chirona (vše v opozici na Uran) a ještě Jupitera. No, znamená to, že pořám musím něco studovat, jinak bych asi zhynula :)))) Před 15 lety jsem se takhle zakousla do angličtiny a nedala jsem pokoj, dokud jsem nevystudovala, co šlo. Teď to mám s tou astrologií podobně, akorát podmínky jsou složitější; musím brát ohled na rodinu atd. Ale muž mi fandí, tak aspoň tak :)

Tak ti přeju, ať si tu svojí cestu taky najdeš Já jsem měla v začátcích dvě knížky, které jsem četal pořád dokola a dokola ... a pak už byl net a v angličtině je tam toho hafo, takže hltám a hltám. Ale chce to učitele a systém, jinak se v tom rozpliznu. Proto chci na ten kurz...

Dagmar
člen

# Zasláno: 15.1.2010 13:44  - Změnil/a: Dagmar
Odpovědět 

Zdendulo, já jsem moc spokojena s Pullenem, což je nyní nejnovější Astrolog 5:40, dělám s ním v podstatě už asi 15 let.
Je zdarma s českým návodem od Pana Trnky.

Zajímavý je i nový Star fisher, což je vyvíjený český program a tam si krásně okamžitě udělám soláry, které na Astrologu nejdou /jdou tam zase jiné věci. Star je rovněž zdarma, podílí se na něm Pavel Turnovský a Martina Lukášková - jako konzultanti.
http://www.starfisher.cz/starfisher/EN/

\Asi nejvíce používaný začátečníky je NK Plus, který stojí několik set, má hodně funkcí, je v češtině, dobré je to, že si tam můžeš ukládat svoje texty týkající se aspektů atd.
http://astro.wendys.cz/

Turnovský

# Zasláno: 15.1.2010 13:48 
Odpovědět 

Jo Dagar, ty časy, kdy se žáci chtěli a mohli učit výpočty jsou pryč. Dnes už to nabízím jen jako "nadstandard" Potiz je totiž i v tom, že kalkulačky, na kterých se to dá počítat jsou dnes dražší než je zdrávo a jelikož ma každý doma nějakou PeCku, na kterou se dají naistalovat nějaké free astrologické pogramy a kalkulačky, nemám ani chuť tahat lidem z kapes další tisíce za hmatatelnou kalkuli.

Co se týče začátků astrologických, je třeba si uvědomit, že určující setkání je vždy důležité. Když jsem začínal v roce 1968, kdy žádná moderní astrologická literatura v češtině neexistovala, musel jsem se tím také prokousat. Dnes už bych do toho nešel. To co čteme zásadním způsobem formuje naše myšlení a pak se těžko zbavujeme určitých návyků a předsudků, které mají vliv i na interpretaci přes emoční bloky. Když někde soustavně čteme, že ta a ta planeta je škůdce ba dokonce přináší za určitých okolností smrt (hrubě zkresluji, aby to bylo jasné) budeme se dlouho zbavovat strachu z každého jejího kritického tranzitu, než si uvědomíme, že ten tranzit nepřináší smrt, ale symbolizuje například cyklické návraty našeho strachu ze smrti, protože v nás neustále zápasí eros a thnatos, princip slasti a princip reality.

Co se týče otevřenosti k novému, na poli astrologie jako pomáhající profese je nutná obezřetnost. Máme zodpovědnost za své klienty a nemůžeme na nich provozovat experimenty.

Proto je důležité zvolit nějakou klinicky ověřenou metodu a ne do praxe vrhat všechno co se právě objevilo jako nové na našem osobním obzoru. Proto najdeme mezi astrology řadu lidí s gestaltovým nebo rogersovským výcvikem, jungovců logoterapeutů. Ani tady se ale čas nezastavil a stále časteji podstupují astrologové výcvik v systemické terapii nebo v narativní psychoterapii. Důraz by měl být kladen na nácviku práce s klientem. Není to otázka toho, zd aříkat lidem pravdu, nebo mu malovat svět narůžovo. Jelikož žádnou objektivní absolutní a universální pravdu nejsme shopni díky svému psychofyzickému ustrojení a způsobu myšlení seznat, je to spíš otázka, klientovy připravenosti a astrologovy zodpovědnoti. Ke klientům musí být zaujímán individuální postoj plný pochopení. Jednoho klienta může zdrtit jen naše netrpělivé či důrazné gesto, doprovázející nějaké slovo, jiného neporazí jen tak něco. Proto se třeba v naší škole klade důraz na prožitkovou sebezkušenostní fázi výcviku, kterou má na starosti hlavně Martina Lukášková, která prošla psychoterapeutickým výcvikem a může jako psycoterapeutka a arteterapeutka vystupovat oficiálně.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučné písmo  Kurzíva  Podtržení  Image Link  URL Link  ... zakázat smajly

Napište číslem součet 3+5

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".

Astrologické forum / Astrologie / Doporucene skoly,kurzy....